[HUN] Gestamen fegyverek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 320
113
ahhoz képest afrikában az iskolát sem látott emberek ölik vele halomra egymást, egyszerűre lett tervezve de attól még nagyon nem biztonságos
hogy ne lenne biztonságos... maga a tüzváltója az eggyik legbiztonságosabb...
ha tapasztalatlan vagy anélkül be sem tudod sorozatlövésbe pattintani hogy ne nézz oda ha tapasztalt is vagy 10ből 3 sor egyesre rakod valtaskor sorozat helyett. nincs hogy a ujjaddal vagy máss valami véletlenűl átállítja ...(alig képzett embernél ez fontos)
egyszerűen átugorja a sorozatot nem véletlen. ha be vagy stresszelve meg tuti 1 est lősz mert nem fogod tudni stressszbe sorozatba rakni. minél stresszesebb az ember annál biztosabb hogy eggyeslövésbe rakja.
alapkiképzés.... biztos mindenkinek régen vólt de ezt azért mindenkinek megragadt ha másért nem tapasztalat miatt hogy jé tényleg...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Ak még annak a kornak a hagyatéka amikor benne vólt a pakliba hogy fegyvertussal kell az ellen koponyáját beverni... vagy azzal agyoncsapni.
AK val bizony veregettek be ajtókat különböző konfliktusokba. ahohy a régi dióverőkkel is...
van egy vicc az AK val kapcsolatban minden alapkiképzősnk elmondják.
így szól. : És akkor véletlenül végigvart egy hosszú sorozattal. (Ak nál nincs véletlen sorozat...)
Miert lenne biztonságsabb mint más feyverek? Miert egyszerűbb kezelni?
Dehogy vernek be vele ajtót. A fegyveredre vigyázol, mert attól függ az életed.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 320
113
arra is tervezték anno az akt hogy ajtót és fejeket verjenek be a tussal. azért vólt az a szép fa tusa neki...

itt azér élég sokan lőttek AK val.
csinálok egy szavazást.
aki járt már úgy hogy sorozatot akart lőni az AK val de eggyest sikerült lőnie (többször is az nyomjon egy liket.)
aki meg eggyest akart de sorozatot lőt (akár 1X is az egy vicceset nyomjon.)
kiváncsian várom lessz e vicces.
kiváncsi vagyok ki vólt az a szerencsétlen aki millióbol 1 és sikerült elqurnia az elkurhatatlant.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 320
113
@dudi te löttél már AK val valaha is sorozatot miközben 1 est akartál lőni?
nyugtass meg hogy nem...
olyan vólt e hogy sorozatal akartál nyitni és eggyes lövés lett belőlle? (ugye hogy ez elég sűrűn előfordul...)

láttam én már plázacicát is lőni AK val neki sem jött össze a sorozat az eggyes helyett pedig nemgyőzte kérdezgetni hogy hogy is kell a sorozatot lőni és hogy az eggyest. a válasz csak nyomd le a tüzváltót ugyis eggyes lessz az. mindig 1es az akaval a lövés ha bizonytalan vagy vagy stresszes.
AZ OROSZ JÓL KITALÁLTA... ugye ismerős mindenkinek.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 976
113
@dudi te löttél már AK val valaha is sorozatot miközben 1 est akartál lőni?
nyugtass meg hogy nem...
olyan vólt e hogy sorozatal akartál nyitni és eggyes lövés lett belőlle? (ugye hogy ez elég sűrűn előfordul...)

láttam én már plázacicát is lőni AK val neki sem jött össze a sorozat az eggyes helyett pedig nemgyőzte kérdezgetni hogy hogy is kell a sorozatot lőni és hogy az eggyest. a válasz csak nyomd le a tüzváltót ugyis eggyes lessz az. mindig 1es az akaval a lövés ha bizonytalan vagy vagy stresszes.
AZ OROSZ JÓL KITALÁLTA... ugye ismerős mindenkinek.
Kevesebb undorítóbb konstrukciót ismerek fegyveren mint az AK fos tűzváltó karja...

Az egyik alap lecke, hogy kell kicsit lazítani rajta, hogy képes legyél gyorsan kibiztosítani gyorsan a fegyvert...
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 274
9 639
113
Kevesebb undorítóbb konstrukciót ismerek fegyveren mint az AK fos tűzváltó karja...

Az egyik alap lecke, hogy kell kicsit lazítani rajta, hogy képes legyél gyorsan kibiztosítani gyorsan a fegyvert...
Aztán ez néha olyan jól sikerül, hogy magától leesik és kibiztosít....
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 320
113
Kevesebb undorítóbb konstrukciót ismerek fegyveren mint az AK fos tűzváltó karja...

Az egyik alap lecke, hogy kell kicsit lazítani rajta, hogy képes legyél gyorsan kibiztosítani gyorsan a fegyvert...
igen épp ezt írom az ak tűzváltókarja nem a profikra lett kitalálva hanem a balfaszokra szabva képzettlenekre. azért hogy még véletlenűl se lőhessen sorozatot... stressz helyzetben képtelenség vele sorozatot lőni... képzetleneknek elsőre szintén vagy ha mégis elötte rá kell néznie hova is tette de az már nem véletlen. képtelenség hogy valaki stresszelve sorozattal nyisson AK val. a világon nincs oylan láttam már jópár első lövészetet soha nem fordult elő még akkor sem ha sorozatot akart vólna lőni se jött össze a sorozat.

aki rendszeresen lő és sorozattal akar nyitni az esetek jelentős részében is csak eggyes lövés jön össze majd egyesről vált sorozatra mert úgy könnyen jár már. de ha képzett is vagy gyakran túltolod és utánna korigálsz. elsütő elhúzása elött.
mindenki visszanyül ellenőrizni 10 ből 5 ször legalább...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 320
113
vagy ránéz. ez van. AK t bebiztosításból sorozatba tenni nehéz. eggyesből sorozatba könnyű. egyszerűen így lett kitalálva.
én is gyakran direkt csinálom úgy ha sorozattal kezdek hogy direkt 1 be rakom majd húzom fel sorozatba mert akkor biztos jó helyen va.
ugye @krisss hogy te is néha??? eljátszod?
de ha egyből sorozatba akarom rakni nyitáskor hát nem mindig jön össze (és nem én vagyok a balfasz.)

ezért biztonságos az ak mert nemtudsz sorozattal nyitni ha képzettlen vagy vagy stresszelsz sokszor még rutinosan sem vagy nem vagy benne biztos ezért ránézel vagy pluszba rájátszasz a tűzváltóra.....

és mindenki aki lőtt ak val az tudja hogy így van.

mégegyszer biztos mindenki számára ismerős AZ OROSZ JÓL KITALÁLTA.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 320
113
Jah sajnos ez egy negatívuma a dolognak.
lőttél már valaha is sorozatot eggyes helyett? (mert szerintem soha) kezdésnek meg végkéép)
hányszor lőttél kezdésbe eggyest sorozat helyett? (szerintem elég gyakran) ránézés katintgatás nem számolva)
ránézni kattintgatni elég sűrün csinálod te is ez egész biztos.

A hadbíroság sem fogadja el a vétlen sorozat fogalmát egyszerűen nem létezik AK nál. nincs olyan hogy vétlen sorozat. a sorozat az mindig szánékos.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
arra is tervezték anno az akt hogy ajtót és fejeket verjenek be a tussal. azért vólt az a szép fa tusa neki...

itt azér élég sokan lőttek AK val.
csinálok egy szavazást.
aki járt már úgy hogy sorozatot akart lőni az AK val de eggyest sikerült lőnie (többször is az nyomjon egy liket.)
aki meg eggyest akart de sorozatot lőt (akár 1X is az egy vicceset nyomjon.)
kiváncsian várom lessz e vicces.
kiváncsi vagyok ki vólt az a szerencsétlen aki millióbol 1 és sikerült elqurnia az elkurhatatlant.
Az a baj folytatod a multkori ámokfutást.

Azért fa tussal lett tervezve, mert akkor kb mindent azzal terveztek.
Nem azért, hogy ezzel ajtókat fejeket törj be.
Ha közelharc akkor arra van a bajonett. Persze végszükségben legyen, de megnézem, hogyan törsz be vele egy kicsit is masszívabb ajtót.


Szerinted tényleg azért tervezték a tűzváltót, hogy felül a sorozat alul az egyes, mert Kalasnyikov elvtárs a harctéri stresszel számolt? :eek:
Spec én valahol azt olvastam, azért volt így, mert a nagy összecsapásban(3.vv) fontosabbnak tartották a sorozatlövést mint az egyest.
De valószínűbnek tartom így jött ki a lépés.

Minimális gyakorlással ha nincs kikopva a tűzváltód, nem nagyon baszhatod el. Ha igen gyakorolni kell.

Plázacica mire is példa?

Amúgy meg miért is biztonságos ha a felhasználó akar valamit csinálni,de a fegyver stresszhelyzetben nem azt teszi? o_O

Ha valaki fasz tök mindegy. Nekem sorostársam sorozatta lőtte szét kecskeméten őrtorony tetejét. Annyira nem volt biztonságos.:rolleyes:

Amúgy is ez a kifejezés, hogy biztonságos gépkarabély elég vicces. ;)


Válaszul. Olyan, hogy sorozatot akartam lőni és egyes lett belőle emlékeim szerint nekem nem nagyon fordult elő. o_O Fordítva sem. És nem azért mert eyg kibaszott Rambó vagyok. (spec ő mindíg sorozatot lő:rolleyes:)
De nem nagyon rémlik kistársaimnál sem, hogy ez valami nagy probléma lett volna.

Stresszhelyzetben nekem egyszer fordult elő, hogy a tűzváltót 1-es lövésre akartam állítani, de mivel ki volt kopva, lenyomtam úgy, hogy párhuzamosan állt a markolattal.

Hameg szituáció van, és te rövid sorozatokkal akarod leküzdeni az ellent, de a te elmondásod alapján egyessre állítod a tűzváltót stresszhelyzetben, lehet emiatt döglesz meg.


Lehet ez csak a hk-soknál,2glz-nél és a tartalékosoknál fordul elő ennyire sűrűn. ;)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 320
113
Az a baj folytatod a multkori ámokfutást.

Azért fa tussal lett tervezve, mert akkor kb mindent azzal terveztek.
Nem azért, hogy ezzel ajtókat fejeket törj be.
Ha közelharc akkor arra van a bajonett. Persze végszükségben legyen, de megnézem, hogyan törsz be vele egy kicsit is masszívabb ajtót.


Szerinted tényleg azért tervezték a tűzváltót, hogy felül a sorozat alul az egyes, mert Kalasnyikov elvtárs a harctéri stresszel számolt? :eek:
Spec én valahol azt olvastam, azért volt így, mert a nagy összecsapásban(3.vv) fontosabbnak tartották a sorozatlövést mint az egyest.
De valószínűbnek tartom így jött ki a lépés.

Minimális gyakorlással ha nincs kikopva a tűzváltód, nem nagyon baszhatod el. Ha igen gyakorolni kell.

Plázacica mire is példa?

Amúgy meg miért is biztonságos ha a felhasználó akar valamit csinálni,de a fegyver stresszhelyzetben nem azt teszi? o_O

Ha valaki fasz tök mindegy. Nekem sorostársam sorozatta lőtte szét kecskeméten őrtorony tetejét. Annyira nem volt biztonságos.:rolleyes:

Amúgy is ez a kifejezés, hogy biztonságos gépkarabély elég vicces. ;)


Válaszul. Olyan, hogy sorozatot akartam lőni és egyes lett belőle emlékeim szerint nekem nem nagyon fordult elő. o_O Fordítva sem. És nem azért mert eyg kibaszott Rambó vagyok. (spec ő mindíg sorozatot lő:rolleyes:)
De nem nagyon rémlik kistársaimnál sem, hogy ez valami nagy probléma lett volna.

Stresszhelyzetben nekem egyszer fordult elő, hogy a tűzváltót 1-es lövésre akartam állítani, de mivel ki volt kopva, lenyomtam úgy, hogy párhuzamosan állt a markolattal.

Hameg szituáció van, és te rövid sorozatokkal akarod leküzdeni az ellent, de a te elmondásod alapján egyessre állítod a tűzváltót stresszhelyzetben, lehet emiatt döglesz meg.


Lehet ez csak a hk-soknál,2glz-nél és a tartalékosoknál fordul elő ennyire sűrűn. ;)
akkor te valóban rambó vagy. hogy a fegyverkonstruktciója sem hat rád. legkevésbés sem.
superember és a társaid is.

ha egyből soozattal akarsz nyitni és eggyesre sikerülés ezért döglik meg valaki az nem ezért döglik meg az sorozatba is beledöglene. mert nagyon elqurta. pláne ha még ránézni sincs idő....
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
lőttél már valaha is sorozatot eggyes helyett? (mert szerintem soha) kezdésnek meg végkéép)
hányszor lőttél kezdésbe eggyest sorozat helyett? (szerintem elég gyakran) ránézés katintgatás nem számolva)
ránézni kattintgatni elég sűrün csinálod te is ez egész biztos.

A hadbíroság sem fogadja el a vétlen sorozat fogalmát egyszerűen nem létezik AK nál. nincs olyan hogy vétlen sorozat. a sorozat az mindig szánékos.

Sokat nem jártam hadbíróságon, de szerintem olyan van, hogy vétlen lövés.
Olyan hogy vétlen egyes/sorozat lövés meg nincs különválasztva.

A sorostársam leszerelték. Pedig sorozatot lőtt.
Ok. Ő játszott a fegyverrel.
De az eset után meggajdult.


Mit kell ránézni?
Lenyomod 1 kattanás sorozat.
2 egyes.
Nem kell nézegetni semmit.
A tűzváltó sem olyan szögben áll.
Ne mondj már ekkora faszságot.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi and krisss

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 320
113
Sokat nem jártam hadbíróságon, de szerintem olyan van, hogy vétlen lövés.
Olyan hogy vétlen egyes/sorozat lövés meg nincs különválasztva.

A sorostársam leszerelték. Pedig sorozatot lőtt.
Ok. Ő játszott a fegyverrel.
De az eset után meggajdult.


Mit kell ránézni?
Lenyomod 1 kattanás sorozat.
2 egyes.
Nem kell nézegetni semmit.
A tűzváltó sem olyan szögben áll.
Ne mondj már ekkora faszságot.
RAMBÓ vagy értem. szuperember. millióból 1 vagy. nem gáz elhiszem hogy ekkora profi vagy.
 
  • Vicces
Reactions: krisss

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
akkor te valóban rambó vagy. hogy a fegyverkonstruktciója sem hat rád. legkevésbés sem.
superember és a társaid is.

ha egyből soozattal akarsz nyitni és eggyesre sikerülés ezért döglik meg valaki az nem ezért döglik meg az sorozatba is beledöglene. mert nagyon elqurta. pláne ha még ránézni sincs idő....
Miért akarsz te folyton ránézni???

Elmondásod szerint sokat lőttél ak-val.
Mit nézegeted?
Kis gyakorlás után érzed mire állítottad.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Jah sajnos ez egy negatívuma a dolognak.
Mondod te aki profin képzett gyakorlott katona vagy, de én annó hasalva a lőállásba bizony átnyomtam 1-be majd vissza, ha (rövid) sorozatot kellett lőni. Ráadásul ki is fektettem magam előtt, fogalmam sincs szabályos volt avagy nem, de a kiképzők örömködtek, hogy kiválót lőttem (jutiszabi), mert sok táposnak a tábla eltatlálása is gondot jelentett.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 320
113
Miért akarsz te folyton ránézni???

Elmondásod szerint sokat lőttél ak-val.
Mit nézegeted?
Kis gyakorlás után érzed mire állítottad.
dehogy érzed...
lekattintod 1 esbe majd vissza sorozatba akkor biztos. de egyből sorozatba tenni mégy lőtéren sem biztos. 50-50% ezért kell vele vagy játszani vagy ránézni
 
  • Vicces
Reactions: kaktusz and Ocses