[HUN] Gestamen fegyverek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 367
113
Ha lenyomod a tűzváltót egyes lövésre, akkor az a tok alját érinti.
Jóesetben(nincs szétkopva) nem is tudod tovább fordítani, csak nagy erővel.

Ha sorozatba rakod, rásimul a tűzváltó kar a tokra, más szögben is áll!
Nem éri el a tok alját!

Szóval nem kell nézegetni, biztos az úgy is.
akkor te kézzel tapintod ki... na ezt majdnem az mint a játék vagy a nézegetés csak te az ujjaiddal vizsgálod meg. tehát te is leellenőrződ tapintással...
ergo ugyan ott vagyunk stressz helyzetbe vétlen nem tudsz sorozatot lőni ellenőrzés nélkül de ha ellenörzöd az állást szemmel vagy tapintással játékkal már nem lehet vétlen a beállítás.
annyi hogy nem a szemed használod vagy az eszed hanem a tapintásod.
nem létezik vétlen sorozat ak nál. vagy 1 est lősz stressz helyzetbe vagy semmit de sorozatot az biztos nem. pláne nem véletlen.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 076
13 706
113
az hogy hogy kényelmes és hogy hatásos gyakran nem függ össze pláne nem az ak nál ami nem egy ergonómiai álom. ezt szerintem te is tudod.
pkm et is a csö csere markolatánáál a legkényelmesebb vinni mint egy szatyrot vagy a vállon felfektetve... ettől még nem praktikus eggyik sem.
egyépként géppuskás vóltam nem karabélyos. az AK nekem csak játék vólt... (kispukka amivel kötelező vólt lönöm de gyerekjáték csupán.) bohoc fegyver majdhogynem.)
Az, hogy kényelmes az kihat arra, hogy hosszabb használat után mennyire hatásos.
Egy fárasztó nap végén, mégegyszer megemelni a fegyvered kinyújtott kézzel, úgy hogy ne remegjen a kezed pontosan célozz nem annyira egyszerű. És lehet már kevésbé hatásos mint az, ahogy pl én fogtam hátrább az elülső markolatot/tokot.

Nem azt mondom az rossz(főleg, hogy kb minden különleges alakulat így lő:D) csak embere válogatja kinek mi jön be.
Én úgy pontatlanabbul lőttem, bár lőkiképző azt mondta csak gyakorolni kellene.
Na arra nem volt pénzem;)

Vagy nem véletlenül terjednek a plate carrierek, mert kényelmesebb, kevésbé terheli a katonát, így hosszabbtávon nagyobb a harckészsége.

Ha meg gpu-s voltál mit pattogsz. :D :hadonaszos: ;)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 367
113
Az, hogy kényelmes az kihat arra, hogy hosszabb használat után mennyire hatásos.
Egy fárasztó nap végén, mégegyszer megemelni a fegyvered kinyújtott kézzel, úgy hogy ne remegjen a kezed pontosan célozz nem annyira egyszerű. És lehet már kevésbé hatásos mint az, ahogy pl én fogtam hátrább az elülső markolatot/tokot.

Nem azt mondom az rossz(főleg, hogy kb minden különleges alakulat így lő:D) csak embere válogatja kinek mi jön be.
Én úgy pontatlanabbul lőttem, bár lőkiképző azt mondta csak gyakorolni kellene.
Na arra nem volt pénzem;)

Vagy nem véletlenül terjednek a plate carrierek, mert kényelmesebb, kevésbé terheli a katonát, így hosszabbtávon nagyobb a harckészsége.

Ha meg gpu-s voltál mit pattogsz. :D :hadonaszos: ;)
láttam elég karabélyost lőnni pont azért mer gpu s vóltam... (a kötelezőt meg nekem is lekellett lőni és nem az alapot a szolgálatok miatt V4 KSZKSZ ügyeleti szolgálatok alap lövészet stb... azért havi 1x löttem én is karabéllyal....)
az hogy a különleges a spéci fegyverrel hogy lő semmit nem jelent ak szempontjából.(fizikailag minél eörébb fogod annál stabilabb a fogás kisebb a kitérés...) de ahogy írod ettől nem biztos hogy pontosabb (pláne hogy az ak egy nem túl pontos fegyer.) valaki táratfogva is van olyan pontos mint más markolattall(ha van)....
ahogy fáradok egyébként a nap végére én is sokszor tértem át a tár fogására.... hiába szentségtörés eggyes full profik szemmébe.... akik általába nem is ak val vannak felszerelve... (az könnyen dumál.)
csatát a fgyvert válbaszorítva kell megvívni és készenélti helyzetbe.
de a háborút karbafogva mint a kisbabát lehet megnyerni AK val.
Ha nem dajkálod az AK t elvesztetted a háborút... (tudom a különlegesek nem dajkálják a fegyvert mert szentségtörés.)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 076
13 706
113
láttam elég karabélyost lőnni pont azért mer gpu s vóltam... (a kötelezőt meg nekem is lekellett lőni és nem az alapot a szolgálatok miatt V4 KSZKSZ ügyeleti szolgálatok alap lövészet stb... azért havi 1x löttem én is karabéllyal....)
az hogy a különleges a spéci fegyverrel hogy lő semmit nem jelent ak szempontjából.(fizikailag minél eörébb fogod annál stabilabb a fogás kisebb a kitérés...) de ahogy írod ettől nem biztos hogy pontosabb (pláne hogy az ak egy nem túl pontos fegyer.) valaki táratfogva is van olyan pontos mint más markolattall(ha van)....
ahogy fáradok egyébként a nap végére én is sokszor tértem át a tár fogására.... hiába szentségtörés eggyes full profik szemmébe.... akik általába nem is ak val vannak felszerelve... (az könnyen dumál.)
Én félig az elülső markolatot/tokot fogtam, betámasztva a tárral a kezem.

A "profik" nem szeretik mert ha lötyög a tár pontatlanabb vagy.
Én ezért fogtam elötte a tokot. Minimálisan a tárat.

Másrészt azt mondják a profik, akadájt generál. Na ez AK-nál pont nincs így.


Az elmélet ok. Pontosabb vagy kinyújtott kézzel.
De mivel úgy elöbb fárad a kéz, egy idő után ez visszájára fordulhat.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 367
113
Én félig az elülső markolatot/tokot fogtam, betámasztva a tárral a kezem.

A "profik" nem szeretik mert ha lötyög a tár pontatlanabb vagy.
Én ezért fogtam elötte a tokot. Minimálisan a tárat.

Másrészt azt mondják a profik, akadájt generál. Na ez AK-nál pont nincs így.


Az elmélet ok. Pontosabb vagy kinyújtott kézzel.
De mivel úgy elöbb fárad a kéz, egy idő után ez visszájára fordulhat.
én is 5 pontosan fogom az akt alapból (ezt tanították és rövid a kezem) ha levagyok fáradva mondjuk egy micezés nap véégén szoktam direktbe ráfogni a tárraa vagy ha közelre lövök és már fáradt vagyok. vagy tudom hogy hamarosan tárt cserélek. (teknikai vagy taktikai ebből szempontból mind1) ha tárcsere lessz szükséges akkor akkor már előrre ráfogok a tárra vagy már úgy emelem.) sőt teknikai tárcsere után is van hogy ottmarad a ezem nem ba.zakodok fogásváltással.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 367
113
mondjuk ezt csak akkor lehet eljátszani ha az ember tudja hogy van a csőbe még lőszer...(tehát majdnem taktikai a tárcsere.) vagy átmenet... (f.sz sem tuddja hogy melyiknek számit de nem is különösebben érdekel a megnevezése.)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 848
113
@dudi te löttél már AK val valaha is sorozatot miközben 1 est akartál lőni?
nyugtass meg hogy nem...
olyan vólt e hogy sorozatal akartál nyitni és eggyes lövés lett belőlle? (ugye hogy ez elég sűrűn előfordul...)

láttam én már plázacicát is lőni AK val neki sem jött össze a sorozat az eggyes helyett pedig nemgyőzte kérdezgetni hogy hogy is kell a sorozatot lőni és hogy az eggyest. a válasz csak nyomd le a tüzváltót ugyis eggyes lessz az. mindig 1es az akaval a lövés ha bizonytalan vagy vagy stresszes.
AZ OROSZ JÓL KITALÁLTA... ugye ismerős mindenkinek.
Micsoda? Miről beszélsz? Nem is értem mi köze van ennek a vétlen lövéshez vagy a biztonsághoz.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 848
113
Én félig az elülső markolatot/tokot fogtam, betámasztva a tárral a kezem.

A "profik" nem szeretik mert ha lötyög a tár pontatlanabb vagy.
Én ezért fogtam elötte a tokot. Minimálisan a tárat.

Másrészt azt mondják a profik, akadájt generál. Na ez AK-nál pont nincs így.


Az elmélet ok. Pontosabb vagy kinyújtott kézzel.
De mivel úgy elöbb fárad a kéz, egy idő után ez visszájára fordulhat.
Nem vagy pontosabb kinyújtott kézzel. Azért úgy fogák mert kis tévolságon gyorsabban tudsz célozni. Biztos feltűnt már, hogyha ránézel valamire akkor arra pontosan rá is tudsz mutatni ösztönösen nyújtott kézzel.
Ezt az ösztönös dolgot használod ki, akkor ha így fogod a fegyvert, de ez 300 méteren nem oszt nem szoroz, hisz ott úgy is az iranyzékot fogod használni.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 076
13 706
113
mondjuk ezt csak akkor lehet eljátszani ha az ember tudja hogy van a csőbe még lőszer...(tehát majdnem taktikai a tárcsere.) vagy átmenet... (f.sz sem tuddja hogy melyiknek számit de nem is különösebben érdekel a megnevezése.)
Technikai ha kifogytál, vagy valami baj van a táraddal.
Taktikai ha tudod most van időd, vagy olyan lessz a szitu ami megköveteli a teli tárat.

Mi még gyakoroltuk ha nagy a hirig és nem nagyon van idő semmire, a teli tárral benyomod(ütöd) a tárrögzítőt(nabassz annak mi a neve? ok nem vagyok RAMBÓ) és teszed be a kezedben lévő telit.

Ha van időd mindenképp felveszed az üreset.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 076
13 706
113
Nem vagy pontosabb kinyújtott kézzel. Azért úgy fogák mert kis tévolságon gyorsabban tudsz célozni. Biztos feltűnt már, hogyha ránézel valamire akkor arra pontosan rá is tudsz mutatni ösztönösen nyújtott kézzel.
Ezt az ösztönös dolgot használod ki, akkor ha így fogod a fegyvert, de ez 300 méteren nem oszt nem szoroz, hisz ott úgy is az iranyzékot fogod használni.
Persze csak a cső és a karod nem párhuzamos. Igy nem ugyanoda mutat.

Meg kis távolságon(100m-belül) szerintem egy tapasztalt lövő azért ha nem egy fejet kell ellőni azért talál.
Bocs egy tapasztalt lövő a fejet is.


Nem vitatom a hasznosságát, hisz akkor nem használnák annyian, de azt vettem észre x évente feljön valami új fogásmód(főleg pisztolynál) ami trendi, de elötte is tudtak pontosan lőni.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 367
113
Technikai ha kifogytál, vagy valami baj van a táraddal.
Taktikai ha tudod most van időd, vagy olyan lessz a szitu ami megköveteli a teli tárat.

Mi még gyakoroltuk ha nagy a hirig és nem nagyon van idő semmire, a teli tárral benyomod(ütöd) a tárrögzítőt(nabassz annak mi a neve? ok nem vagyok RAMBÓ) és teszed be a kezedben lévő telit.

Ha van időd mindenképp felveszed az üreset.
tudom mi a teknikai és a taktikai között a különbség.
azt nem tudom (én az utolsó lőszereket lőtéren fényjelzőzöm.) és ha akkor cserélek tárat amior még a csőbe van lőszer de a tárba már nincs az teknikai vagy taktikainak számit. (csak bakonyba szimulációs lövészeten szoktam csinálni egyébként) mert ugye nem teljes teknikai mert felhúzni nem kell újra a fegyvert de nem is taktikai teljesen mert a tár már üres.)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 848
113
Persze csak a cső és a karod nem párhuzamos. Igy nem ugyanoda mutat.

Meg kis távolságon(100m-belül) szerintem egy tapasztalt lövő azért ha nem egy fejet kell ellőni azért talál.
Bocs egy tapasztalt lövő a fejet is.


Nem vitatom a hasznosságát, hisz akkor nem használnák annyian, de azt vettem észre x évente feljön valami új fogásmód(főleg pisztolynál) ami trendi, de elötte is tudtak pontosan lőni.
A hüvelykujjad parhuzamos a csővel. ;)

Ez egyebként a skeet lövőktől jött akiknek a hosszúcsövű puskájukat nyújtott kézzel sokkal könnyebb volt kontrolalni (célvátáskor) mintha közelebb fognák a lövő kézhez.