[HUN] Harci eszközök új álcázó festése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Hogy rövidre zárjam ez a hivatalos festés, a gidránok ilyenre lesznek fújva az aknavetős gidrán is ezért ilyen meg a vele együtt haknizó.nms is.

Az első 10 gidránt a gyártó átfesti mert ők baszták el.

Hehe, én örülök, mert nekem pont ez tetszik a legjobban. Rejtőképességben meg túl nagy különbséget én nem látok a korábbi Gidránok festéséhez képest. Egyik sem a legjobb, de egyik sem túl rossz ebből a szempontból. Ahol meg komoly rejtés kell, oda meg úgy sem elég a festék, oda már kell a Barracuda is.


Nem is értem, hogy eddig egy újságirónak sem jutott eszébe, hogy a eleresszen egy e-mailt a HM-nek, hogy a sok bemutatott szinváltozat közül végül melyik lesz az, amelyet a MH hivatalos mintájának tekinthetünk ill. hogy hivatalosan miért is ilyen nagy a szórás, ha már milliárdokat ölünk "High-Tech Force"-ra.
Hozzáteszem, Tata adta meg korábban -mondhatjuk hivatalosan- a Leo2A4-ek szinkódjait egyedül:

"A festésminta hivatalos, gyári színkódjai:

1. alapszín (40-50%) a NATO-zöld (RAL 6031);

2. mellékszín (20-25%) a barnásszürke (RAL 7013);

3. első kiegészítő szín (5-10%) az antracitszürke (RAL 7016);

4. második kiegészítő szín (5-10%) a bézs (RAL 1001)."

Na ja. De én azt sem értem, miért mondják páran azt, hogy a KMW elbaszta... o_O Hiszen a tankok festése, meg a tataiak által megadott színkódok tökéletesen megegyeznek szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle
W

Wilson

Guest
Nem is értem, hogy eddig egy újságirónak sem jutott eszébe, hogy a eleresszen egy e-mailt a HM-nek, hogy a sok bemutatott szinváltozat közül végül melyik lesz az, amelyet a MH hivatalos mintájának tekinthetünk ill. hogy hivatalosan miért is ilyen nagy a szórás, ha már milliárdokat ölünk "High-Tech Force"-ra.
Hozzáteszem, Tata adta meg korábban -mondhatjuk hivatalosan- a Leo2A4-ek szinkódjait egyedül:

"A festésminta hivatalos, gyári színkódjai:

1. alapszín (40-50%) a NATO-zöld (RAL 6031);

2. mellékszín (20-25%) a barnásszürke (RAL 7013);

3. első kiegészítő szín (5-10%) az antracitszürke (RAL 7016);

4. második kiegészítő szín (5-10%) a bézs (RAL 1001)."
Szerintem azért nem küldtek e-mailt mert ezt az információt is 30 évre titkosították.....:)
 
  • Tetszik
Reactions: borisz
H

Hummen23

Guest
Miről beszélsz?
A további gépeknek a festése lesz itteni, nem az eddig beérkezetteké.
Itthon ezekbe csak a kommunikációs eszközök kerültek bele. Erről volt is egy kimerítő cikk a - asszem - Haditechnikában.
Én tudom jól. Egy magas rendfokozatú katona nyilatkozta ezt, a már beérkezett 10dbról.
Nyílván vicces, de ez őket minősíti.
Megpróbálom ma megkeresni az interjút.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 908
113
Vagy ha nem vagy paranoias, akkor:
kozoltek a gyartoval, hogy rossz a szin, de hogy ne kessunk a kikepzessel es nekik ne kelljen a kesobbi szallitas miatt kotbert fizetniuk atvesszuk most igy, ez mindket felnek jobb.
Majd ezutan, amikor mar lesz tobb, akkor kijavitjak az o koltsegukon a festeset az elso peldanyoknak.
Vegeredmeny: Magyarorszag jol jart, mert a ceg javitja a festest es megsincs keses.
A ceg jol jart, mert nem kell kotbert fizetnie a keses miatt.
Szerintem sokan olyan vilagban eltek, hogy csak rosszat tudtok elkepzelni. Az eszetekbe sem jut, hogy esetleg valaki egy valamilyen pozicioban ert hozza amit csinal es tud jo dontest is hozni. Sajnalatos.

Ezt egyesek el sem tudják képzelni.
Csak az fordul meg a fejükben, hogy bármi, ami történik, az konkrétan, és szándékosan ellenük irányul.
Rákosi és Kádár öröksége.

Ami nálad olajzöld, az nálam barna. Ami nálad szürke, az nálam kék és kékes barna. Ennyire függ még attól is hogy mit látunk, hogy milyen színhőmérséklet beállítású monitoron nézzük...

Valamelyikőtök nem színvak véletlenül?
Skinheadnek ne menjetek. :D
 
  • Tetszik
Reactions: Lengyel_nem_medik

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 033
2 492
113
Valamely topikban olvastam nemrég, hogy ismét előkerült a festés téma.
Már biztos mondtam, de ellenőrizzétek a camopedia alapján is, hogy szerintem az első 10 Gidrán festése a Rába terepszínt idézi (némi feketével tarkítva), a Leo-2-esé, ami elvileg a hivatalos színséma lesz az pedig a "Boci" mintát.
Miért jó az, hogy a Boci színeihez térnek vissza, miközben már az egyenruha színében sem az a hivatalos? Szerintem még mindig jobb a meglévő Gidránok festése. A Boci színvilágot úgy ahogy van el kellene felejteni. Legfeljebb kitalálni a járművekre is egy hasonlót, ami a 2015M-et idézi, esetleg némileg sötétebb, mondjuk több zölddel.
 
  • Hűha
Reactions: pöcshuszár

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 033
2 492
113
Na ja. De én azt sem értem, miért mondják páran azt, hogy a KMW elbaszta... o_O Hiszen a tankok festése, meg a tataiak által megadott színkódok tökéletesen megegyeznek szerintem.
A tataiak adták meg, hogy erre a színkódra kell festeni, vagy a KMW küldte le, hogy erre a színkódra lettek festve a járművek?
Szerintem egyik sem. Hanem központilag találták ki a színkódot és a mintát.
De a kérdésem továbbra is fennáll: Miért a már kifutott egyenruha (Boci) színvilága és mintája lett megadva?
Oké, hogy erdőben tavasztól nyár végéig még jó. De utána, vagy sík terepen?
Azt is értem, hogy a 2015M színe és festésmintája túl bonyolult egy harcjárműre. De azért az mégsem oké, hogy megáll a harcjármű és kiugrálnak belőle teljesen más színű egyenruhát viselő katonák. Ez az álcázás rovására megy. És ebből nem azt a következtetést kell levonni, hogy a 2015M a rossz, hanem a Boci - Woodlands minta a harcjárműveken. Némiképp közelíthették volna a járművek színét az egyenruhához legalább. A zöld arányát növelni, az antracitét csökkenteni, a homokszínt picit sötétíteni a barnát pedig picit világosítani kellett volna. Szerintem. Így már nyílt terepen is mind a 4 évszakban tűrhető lenne.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 465
46 366
113
A tataiak adták meg, hogy erre a színkódra kell festeni, vagy a KMW küldte le, hogy erre a színkódra lettek festve a járművek?
Szerintem egyik sem. Hanem központilag találták ki a színkódot és a mintát.
De a kérdésem továbbra is fennáll: Miért a már kifutott egyenruha (Boci) színvilága és mintája lett megadva?
Oké, hogy erdőben tavasztól nyár végéig még jó. De utána, vagy sík terepen?
Azt is értem, hogy a 2015M színe és festésmintája túl bonyolult egy harcjárműre. De azért az mégsem oké, hogy megáll a harcjármű és kiugrálnak belőle teljesen más színű egyenruhát viselő katonák. Ez az álcázás rovására megy. És ebből nem azt a következtetést kell levonni, hogy a 2015M a rossz, hanem a Boci - Woodlands minta a harcjárműveken. Némiképp közelíthették volna a járművek színét az egyenruhához legalább. A zöld arányát növelni, az antracitét csökkenteni, a homokszínt picit sötétíteni a barnát pedig picit világosítani kellett volna. Szerintem. Így már nyílt terepen is mind a 4 évszakban tűrhető lenne.
Valamit nagyon keversz.
A harcjárműveket, logisztikai járműveket sosem pusztában kell elrejteni, hanem azokat bozótba, vagy erdősávokba próbálják rejteni (lásd még gyakorlatilag az összes ukrajnai videó)
Egy fás bokros környezetben meg egészen más színvilággal kell álcázni, mint a fűre is optimalizált 2015M mintája.
Különben, alapvetően a Gidránok jelenlegi színei is elég jó álcázást biztosítanának, mint ahogy az A4 színei is.
A fő probléma azzal van, hogy egyik sem az, amit mi egységes jármű álcamintának kértünk.
A törökök javítják a festést, ingyen, jófejségből. A KMW esetén meg - gondolom - jeleztük a problémát, és az ezt követő átvételek alkalmával szigorúbb ellenőrzés lesz.
Ha akarjuk, itthon javíthatjuk az A4-esek festését, mivel a török gépek végfestése a itthon fog készülni. Tehát lesz hozzá megfelelő szakértelem, és színhely.
Ennyi a történet. Nincs ezen mit tovább ragozni.
Sem a Gidranok, sem az A4-esek átfestése, nem életbevágó.
Folyamatos a használatuk, és így is röhejes mennyiségben vannak jelen.

Hja és az új jármű kamónak semmi köze a korábbi boci gyakorló színvilágához.
images
u
6266adaf9a71d065374856.jpg

Utóbbi a tényleges MH jármű álcaminta.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 033
2 492
113
Valamit nagyon keversz.
A harcjárműveket, logisztikai járműveket sosem pusztában kell elrejteni, hanem azokat bozótba, vagy erdősávokba próbálják rejteni (lásd még gyakorlatilag az összes ukrajnai videó)

Hja és az új jármű kamónak semmi köze a korábbi boci gyakorló színvilágához.
images
u
6266adaf9a71d065374856.jpg

Utóbbi a tényleges MH jármű álcaminta.
Ne viccelj! Ideteszel 2 képet, amin ugyanaz a Boci színe, mint a járművön található színek, és odaírod, hogy semmi közük egymáshoz. Mellesleg az egyenruháról készült kép zárt térben készült sárgás lámpafénynél.
Én az elvről beszélek: ugyanaz a 4 szín, erőteljesen hasonló összhatással. A hatás cseppet sem mutatja a 2015M hatását.

Másrészt abban igazad van, hogy a harcjárműveket nem a pusztában rejtik el. De azt vedd figyelembe, hogy egyik rejtekhelytől a másikig igenis kell nyílt terepen mozogniuk, ahol már feltűnőbb lesz. És akkor még nem is beszéltem arról, hogy most bármelyik gyakorlóterünkön - ami hasonló lehetséges hazai harcterekhez - így nyáron milyen a környezet színeinek összhatása. Majd megnézheted szeptemberben a nagy hadgyakorlaton.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 465
46 366
113
Ne viccelj! Ideteszel 2 képet, amin ugyanaz a Boci színe, mint a járművön található színek, és odaírod, hogy semmi közük egymáshoz. Mellesleg az egyenruháról készült kép zárt térben készült sárgás lámpafénynél.
Én az elvről beszélek: ugyanaz a 4 szín, erőteljesen hasonló összhatással. A hatás cseppet sem mutatja a 2015M hatását.
Az olvasasi problémák visszavezethetők a szemproblémákra.
Mi a csöcsnek kellene a 2015M hatást mitatni, amikor az egy gyalogsági gyakorló álcaminta.
Nézd már meg a BW gyakorló, meg a harcjármű mintáit. Esetleg a US Army gyakorló, és jármű camojait.
Semmi közük egymáshoz.

Másrészt abban igazad van, hogy a harcjárműveket nem a pusztában rejtik el. De azt vedd figyelembe, hogy egyik rejtekhelytől a másikig igenis kell nyílt terepen mozogniuk, ahol már feltűnőbb lesz. És akkor még nem is beszéltem arról, hogy most bármelyik gyakorlóterünkön - ami hasonló lehetséges hazai harcterekhez - így nyáron milyen a környezet színeinek összhatása. Majd megnézheted szeptemberben a nagy hadgyakorlaton.
Ez meg mindennek a teteje, hogy a mezőn haladó járművet akarod álcafestékkel elrejteni. Egy 30-80km/h val mozgó, 10-20 tonnás, masszív acéltestet, - amelyik maga után porfelhőt "húz", szeretnédl elrejteni....
:cool: :D
Good luck, my friend!
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 033
2 492
113
Nézd már meg a BW gyakorló, meg a harcjármű mintáit. Esetleg a US Army gyakorló, és jármű camojait.
Semmi közük egymáshoz.

Ez meg mindennek a teteje, hogy a mezőn haladó járművet akarod álcafestékkel elrejteni. Egy 30-80km/h val mozgó, 10-20 tonnás, masszív acéltestet, - amelyik maga után porfelhőt "húz", szeretnédl elrejteni....
:cool: :D
Good luck, my friend!
Akkor ez egy új paradigma lesz, hogy a gyakorló és a jármű álcázása hasonlítson. Előbb-utóbb rájönnek majd, hogy nem hülyeség. Érdekes, hogy a sivatagban már működik. :D

Másik gondolatod: nos igen, belátom, hogy a harcjármű csak 30-80 km/h-val teperhet a pusztán porfelhővel maga mögött. Sosem kell nyílt terepen megállnia, esetleg lassú menetben haladni valami felé. Ilyen sosincs. Legalábbis a World of Tanks-ban. :D De a valóságban lehetséges. Por viszont mindig van, eső után is, ködben is, hóban is stb., igaz?
És hidd el, nem mindegy, hogy egy járművet másfél vagy már 3 km-ről látnak tisztán.
 
H

Hummen23

Guest
Akkor ez egy új paradigma lesz, hogy a gyakorló és a jármű álcázása hasonlítson. Előbb-utóbb rájönnek majd, hogy nem hülyeség. Érdekes, hogy a sivatagban már működik. :D

Másik gondolatod: nos igen, belátom, hogy a harcjármű csak 30-80 km/h-val teperhet a pusztán porfelhővel maga mögött. Sosem kell nyílt terepen megállnia, esetleg lassú menetben haladni valami felé. Ilyen sosincs. Legalábbis a World of Tanks-ban. :D De a valóságban lehetséges. Por viszont mindig van, eső után is, ködben is, hóban is stb., igaz?
És hidd el, nem mindegy, hogy egy járművet másfél vagy már 3 km-ről látnak tisztán.
Igazából ez a mindenki hülye, és csak ki vagyunk helikopter esete:



 
  • Tetszik
Reactions: beat
H

Hummen23

Guest
Nem, antracit van az S-es kebabos kocsin is.
Az aknavetős-drónos napon bemutatott gépek közül van olyan, amit magyarországon festettek? Az újabb (nem pick-up) nms tűnt a legkiforrottabb megjelenésűnek.
Várható az a4-ek átfestése, vagy elfogadott ez a kékes antracit árnyalat a számunkra? Azzal megegyező lesz a pzh és az a7 is?
Krissz szerint szarul csinálják a festést a kmw-nél.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 465
46 366
113
Az aknavetős-drónos napon bemutatott gépek közül van olyan, amit magyarországon festettek? Az újabb (nem pick-up) nms tűnt a legkiforrottabb megjelenésűnek.
Várható az a4-ek átfestése, vagy elfogadott ez a kékes antracit árnyalat a számunkra? Azzal megegyező lesz a pzh és az a7 is?
Krissz szerint szarul csinálják a festést a kmw-nél.
Te figyelj, te valami szabadnapos vagy látens autófényező vagy? :rolleyes::D
 
H

Hummen23

Guest
Te figyelj, te valami szabadnapos vagy látens autófényező vagy? :rolleyes::D
Látens. A saját topicjában sem szabad róla beszélni?
Tudom, hogy milliomodik a fontossági sorrendben.
De engedtessék már meg a szabad beszéd.
Ha nem, akkor jelezd @Tcat -nek, hogy tegyen engem büntibe.
De a hócipőm tele van azzal, hogy a honvégséghez kapcsolódó bizonyos témák nevetség tárgyává vannak téve. Engem érdekel ez is, mást meg a II. világháborús japán rombolók.