[HUN] Harci eszközök új álcázó festése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Hat ez ugyanolyan. Meg az a bmp is jobban belesimul a tajba a kepen mint ez...

Nézd meg a Leo közvetlen környezetét. A táj televan pont hasonló színű és alakú és nagyságúnak látszó foltokkal. Továbbá nagyon pici képzelőerővel odaképzelünk kis fakulást/kopást, esetleg némi port (hovatovább némi sárt) akkor nem biztos, hogy olyan rossz lesz az ...

Továbbá ne felejtsük, hogy pl. a BMP színe sem olyan a képen, mint amilyen a Paint/PS -ben lenne (azaz fényviszonyok és egyebek is számítanak, amit az adott kép készítésekor nem modelezett le annak készítője) ... :)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Végül is, ebből komoly alakbontó képesség is kijöhet még, csak lássam már a magyar terepen!

A valóságban, nem lesznek ilyen éles kontúrok, gondolom és fakóbb is lesz, mert matt, valamint menni fog rá a por még, használat közben. Majd élőben, ha itt lesznek, akkor lehet megmondani, milyen lett a festésük.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Szerinted nem reklámoznák halomra.

Úgy értettem, hogy nem látszik.Mint a viccben:
1497165112-nem-lattam-a-rejtozkodes-gyakorlaton.jpg


:)
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
636
907
93
Továbbá ne felejtsük, hogy pl. a BMP színe sem olyan a képen, mint amilyen a Paint/PS -ben lenne (azaz fényviszonyok és egyebek is számítanak, amit az adott kép készítésekor nem modelezett le annak készítője) ... :)
L2-A4-camo2.jpg

Az eredeti Brave Warrioros fotó a magas tónusokban vörösítve, a középtónusokban zöldítve van a valósághoz képest. Megcsináltam az A4-el is ezeket az effekteket.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Mondom, hogy még jó is lehet ez! Kár, hogy nem mázoltak le egy T-72-est erre a sémára!
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
L2-A4-camo2.jpg

Az eredeti Brave Warrioros fotó a magas tónusokban vörösítve, a középtónusokban zöldítve van a valósághoz képest. Megcsináltam az A4-el is ezeket az effekteket.

Amire utaltam az idézett kommentemben (ugye annak még egy első fele is volt), hogy az pl. még így sincs lemodellezve, hogy milyen fényviszonyok voltak pontosan a Brave Warrior -on, továbbá milyen polarizációval stb. (most az ilyen fókusz dolgokat egyebeket nem is emlegetve). Félreértés ne essék - jók a képek és köszönjük.

Egyébként annyival kiegészíteném a kommentemet (persze egy kicsit ezeket is hozzáképzelve meg az emlegetett egyebeket), hogy valójában "bitang jó" ez az új jármű camo ... Eszméletlenül jól olvad abba a környezetbe - a BMP -nél még a gallyakkal együtt is sokkal jobb ...
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 032
113
Mintha unatkozó gyerekek pingálták volna össze. Ezen a képen kicsit csiricsáré. Ettől még lehet, hogy működni fog terepen.
Ha meg nem, akkor maximum átfestik.
Szerintem jobban néz ki mint amit a tatai dandár kirakott képet, azon túl "agresszív" jól kivehető élek voltak, a kék szín az ő képükön erősebb szürkés-fekete színre hajazott, itt meg kékes-szürke ami ránézésre jobban elvegyül a sötétzöld és a világosabb zölddel, a homoksárga színt egy kicsit sötétítettem volna.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 538
113
Kérdeztem, hogy akik a Yalcin-t látták/próbálták, azoknak mi a tapasztalata ezzel a mintával.
Biztosan nem ugyanaz?
Szerintem valamilyen következtetés azért le lehet vonni belőle.

http://kepkezelo.com/images/vfyaxzqe9mo47x0uxdzt.jpg

http://kepkezelo.com/images/le849fwuxtg0s2cxyz5i.jpg
A foltok is mások, a jalcinban 3 alapszín van és az árnyalat se stimmel. Meg az elvileg a gyártó bemutatószíne, a szlovákoknál is ebben a színben promózták tavalyelőtt.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 032
113
Kérdeztem, hogy akik a Yalcin-t látták/próbálták, azoknak mi a tapasztalata ezzel a mintával.
Biztosan nem ugyanaz?
Szerintem valamilyen következtetés azért le lehet vonni belőle.

http://kepkezelo.com/images/vfyaxzqe9mo47x0uxdzt.jpg

http://kepkezelo.com/images/le849fwuxtg0s2cxyz5i.jpg
Nem ugyan az, nézd meg a homokszínt a 4x4-en, az csak hosszúkás-vékony néhol kivastagodik ugyan, de kvázi réskitöltő szerepe van, az a4-en pacsmag/nagy kiterjedésű folt.