[HUN] Harci eszközök új álcázó festése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

H

Hummen23

Guest
egy szóval válaszolok, az aljnövényzet majdnem egész évben eléggé sárgás, és 3 méter magas hk-t meg az aljnövényzetben rejtesz hanem erdőszélen cserjésben, ami viszont zöldebb. árnyékosabb. komprende?

Magyarországon 2030-ra tervezik elérni a 27%-os erdősültséget. Remélem a maradék 73%-on nem kell harcolni.
Valamint ha minden igaz, akkor egységes lesz a festés.
 
  • Tetszik
Reactions: Crusader
W

Wilson

Guest
A színeket elnézve azért mindegyik ismerős valahonnan:
- A zöld egyértelműen a németek háromszínű NATO szabvány zöldje (RAL 6031)
- A homoksárga viszont a katari szállításból maradt a hordó alján....
- A szürkéskéket viszont eddig csak tengeralattjárókon láttam. :) Ettől lesz igazán magyar.
A negyedik olyan csukaszürkés, pont, mint az osztrákok monocolor színe..... (lehet, hogy oda nem jutott festék az eredetileg osztrák harckocsin). Vagy az osztrákok hordójának alján volt.


Önmagában egyik szín sem annyira rossz azért. Sokat kell nézni.
Egy biztos: nem számítógéppel tervezték, mert az arányosan osztja el a színeket (%-osan be lehet állítani).

Nyugalom mi XXI századi technikát vettünk tehát már a festés is inteligens sikerült megszerezni a festék hivatalos német elnevezését a festék neve Chamäleon :):):):)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 297
113
106902193_3100313170023395_892549209667294910_o.jpg

106668113_3100313160023396_8661911081658983988_o.jpg
Faaaa.... Mi az ordog ez, eloben meg xarabb... Mintha ossze volna graffitizve... Olyan feelingje van mintha valahol Iran es Pakisztan kornyeken levo nevenincs orszag tankja lenne...
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 164
113
Ami azt illeti,nekem se tetszik a szine.De majd az álcaháló,meg az abba tűzött dolgok szépen eltakarják.Csak gyakoroljanak szorgalmasan a fiuk,és legyen pénz azokra a gyakorlatokra.Azokon a gyakorlatokon úgyis szépen felveszi majd a terep szinét.Csak nehogy ezeket is majd olajos ronggyal pucoltassák a parkettások,hogy úgy szépen csillognak.....
Nameg legyenek fiuk,akik gyakorolnak velük.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1586

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 297
113
Biztos megvan erre is a válasz.
Én is jobban örültem volna, valamilyen zöldebbnek. Elég nehéz elképzelni azt a terepet, ahova ez egy kicsit is passzol. Viszont most ez viszi hírünket a nagyvilágba egy ideig. Amíg valami jobb festést ki nem találunk rá. Vagy az újabbakra az A7+-ra. Az nagyon gáz lenne ezzel a bocimintával.
Azt viszont nem értem, ha már a 90M volt a minta, akkor miért nem adták oda nekik rendesen a foltokat, meg a színeket. Honnan rakták össze a német festők ezeket a mintákat? Ez nem a német precizitás.
Nem, ez turkisch...
Vagy inkabb szir!
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 401
8 658
113
Nézzétek meg azt a nyomorult színt... A videón simán kékes szürke-szürke... Itt lentebb a képen meg virít a kék mint a kikerics... Ezt saját szemmel kell látni...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 151
113
Az első "miazatyaúrIstenez" után agyonnézegetve az újabb és újabb jó minőségű képeket azt kell mondjam, hogy nem olyan rossz ez a festésminta. Bár sosem kedveltem a tarkabarkaságot, de ennek az elsőre szokatlan összeállitásnak igenis van értelme, leginkább majd az első hazai terepen lőtt képeken fog látszani, mennyire praktikus is tud lenni ez az "álcafestés".
Egyetlen egy hibáját látom én: a lövegcső végét pont nem a legvilágosabb/legkontrasztosabb szinre kellett volna festeni,...de ez lehet csak az én szememet bántja.
36b9067a0cd3c8e336dbe5764d2eb313.jpg

0dd8d81b64e9a74334bfc3ba076e49ba.jpg
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 513
113
Nekem továbbra is egy terepszínű Milka gyerekeknek, talán gyerekek által festve. A színeket még csak csak beveszi majd a begyem, de a formák és a foltok elosztása védhetetlen. Közel Keleti pajtákban komolyabb festést kapnak a Toyota hiluxok.
 

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Ez nem 90M...Mi köze a jarművek színének a ruha színéhez?

A verebek szerint valaki a régi gyakorló színét adta meg a németeknek. Úgy tűnik van alapja. Mindenesetre biztos nem 2015M. De 86M, és 65M sem. Majd egyszer biztos kiderül milyen megfontolások alapján, milyen szakmai elvek mentén tervezték neki ezt a festésmintát. Másfél év alatt biztos, hogy komoly szakmai viták, elelemzések, illetve korábbi tapasztalatok figyelembevételével készült el ez a camo. Nagyon sok törzstiszt vehetett részt ebben a folyamatban, biztos nem tapasztalatlan szakaszvezetőkre bízták a megfelelő festésminta kiválasztását.
Mondjuk, ha ez lett a győztes, akkor milyen lehetett a többi változat? :D
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Az első "miazatyaúrIstenez" után agyonnézegetve az újabb és újabb jó minőségű képeket azt kell mondjam, hogy nem olyan rossz ez a festésminta. Bár sosem kedveltem a tarkabarkaságot, de ennek az elsőre szokatlan összeállitásnak igenis van értelme, leginkább majd az első hazai terepen lőtt képeken fog látszani, mennyire praktikus is tud lenni ez az "álcafestés".
Egyetlen egy hibáját látom én: a lövegcső végét pont nem a legvilágosabb/legkontrasztosabb szinre kellett volna festeni,...de ez lehet csak az én szememet bántja.
36b9067a0cd3c8e336dbe5764d2eb313.jpg

0dd8d81b64e9a74334bfc3ba076e49ba.jpg



Az álcázás fontos , a kialakítása és az ehhez tartozó festés mindig is az adott felhasználási színviszonyokhoz kell , hogy alkalmazkodjék ! Mindezeket nem kioktatásként írtam le hanem mint gyakorló vadász (midőn eretnekség használok terepszínű ruhákat ) nagyon sokfélét kipróbáltam és használok is . Amikor bejöttek a "real tree camo"-k mindenki megvolt veszve érte de idehaza vegetációs időben az M90-es minta mindennél jobb , míg ősszel a régi "mélységis" a nyerő ami télen is jó persze , hóba még mindig a fehér hóköpeny az igazi .

Ezt csak azért írtam le mert ez a szín világ az M90-hez van közel de én a világos foltokat sötétebbre festettem volna mert sötétben világítanak . De nincs akkora baj mert amint látható bármikor bármilyen álcázó ponyva készíthető hozzá !

Nekem sokkal jobban tetszik mint a pixeles festés !
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and Negan