[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 048
18 742
113
kicsit költői volt a kérdés...olcsó megoldás A4 upgrade, drágább + 12db A8.
Legolcsóbb persze, hogy nem csinálunk semmit és nálunk marad a 44 db...

Az utóbbira tippelnék. 44 db a mi zlj szervezetünk. Az is marad. Nem hinném hogy berendelünk további Leopárd harckocsikat. Illetve, sötét ló, mi lesz az A4 típusok sorsa, ha it a teljes 44 db-os új zlj. Próbálom hinni hogy maradnak és további harckocsikat szerzünk be a típusból. Még ha nem is a legújabbakat, de talán feláll egy újabb zlj, valahol.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
Az utóbbira tippelnék. 44 db a mi zlj szervezetünk. Az is marad. Nem hinném hogy berendelünk további Leopárd harckocsikat. Illetve, sötét ló, mi lesz az A4 típusok sorsa, ha it a teljes 44 db-os új zlj. Próbálom hinni hogy maradnak és további harckocsikat szerzünk be a típusból. Még ha nem is a legújabbakat, de talán feláll egy újabb zlj, valahol.
12 a4 es elengedhetetlen a kiképzéshez. 4 db kell a tisztek képzésére. (megnövelt halgatói létszám miatt elengedhetetlen és persze szakasz harcászat begyakorlása ha már tisztekről beszélünk...) 4 db kell az altiszt képzésre hasonlóak az okok. 4 db meg kell a legénység képzésére és a tisztek altisztek legénység összekovácsolására.

ellenerőnek marad a 72.

a 44 a7+++ hun egy része városi harcra specializált változat. Tehát nem teljesen homogén a flotta erre szerintem rá lehetne tenni egy századnyi további specializált változatot (specko változatok akár diszlokálhatnának vagy egy részük.) A8 ast vagy valami specko változatú (feladatkörű) vagy csúcskategoriás "pusztítógép verziót " el tudnák képzelni. (ezek késöbb alegység/egység színtre fejleszthetőek a jövőben (+10 év) akár késöbbi önálló alakukatok magját képezhetnék (specializált feladatkörrel.) az általános hk zl is tölthető lehetne.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
továbbá szükséges HK a tartalék erőknek is. nem csak az ellenerőnek.

erre 2 megoldás van. 1. 72 modernizáció 2. további leopárdok beszerzése. mind2ő opció nyitott.
Leopárdok árai ikrajna miatt nyilvánosak de alkuképesek. választhatunk 3S-t svéd-spanyol-svájci. én a svájcit preferálnám. török modernizávióval. minimum 2 század mennyiségbe plussz műszaki harcjárművek leo alapon legalább egy századnyi mennyiségbe akár későbbi átépítésre. (de az osztrák a4 esek is alkalmasak lennének átépítésre 12 db) de akkor 3 szd. svájci eszköz kellene. (de nem kellene század erejű müszakit venni).
a svájci a4 esek jobbak mint az exosztrák. exosztrák kocsijai megfelelnek műszaki járműnek.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 753
5 893
113
továbbá szükséges HK a tartalék erőknek is. nem csak az ellenerőnek.

erre 2 megoldás van. 1. 72 modernizáció 2. további leopárdok beszerzése. mind2ő opció nyitott.
Leopárdok árai ikrajna miatt nyilvánosak de alkuképesek. választhatunk 3S-t svéd-spanyol-svájci. én a svájcit preferálnám. török modernizávióval. minimum 2 század mennyiségbe plussz műszaki harcjárművek leo alapon legalább egy századnyi mennyiségbe akár későbbi átépítésre. (de az osztrák a4 esek is alkalmasak lennének átépítésre 12 db) de akkor 3 szd. svájci eszköz kellene. (de nem kellene század erejű müszakit venni).
a svájci a4 esek jobbak mint az exosztrák. exosztrák kocsijai megfelelnek műszaki járműnek.
Én a roncsderbis spanyolon kívül egyéb eladósorba került a4-ről nem tudok.

Amennyire tudni lehet pont nincs (már) Leo2 a piacon; pontosabban olyan nincs amit az ukránoknak ne vásárolnának fel a szponzoraik (annyiért, amennyiért nekünk az már nem éri meg.)
Ezért megy az okoskodás ilyen Merkava irányokba, nem viccből.

A hetvenketteseket fel kellene húzni, ha már a spájzban vannak, mivel addig amíg az a7 be nem gurul nincs másunk, csak azok meg a tucat a4.

De ezeket a köröket is lefutottuk már párszor.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
Én a roncsderbis spanyolon kívül egyéb eladósorba került a4-ről nem tudok.

Amennyire tudni lehet pont nincs (már) Leo2 a piacon; pontosabban olyan nincs amit az ukránoknak ne vásárolnának fel a szponzoraik (annyiért, amennyiért nekünk az már nem éri meg.)
Ezért megy az okoskodás ilyen Merkava irányokba, nem viccből.

A hetvenketteseket fel kellene húzni, ha már a spájzban vannak, mivel addig amíg az a7 be nem gurul nincs másunk, csak azok meg a tucat a4.

De ezeket a köröket is lefutottuk már párszor.
pedig van eladó svéd is. és eladó svájci is. a svájciak nem csak az ukránoknak eladott eszközök visszapótlását engedélyezték. sőt az ukránnak visszapótlásosokkal szarakodott az egyéb célra könnyen engedélyezték.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 611
8 174
113
A honvédség figyelembe fogja venni ezt a nato ajánlást?
Hat mivel most keményen meg felelesi kényszerűnk van és nyaldozzuk a NATO zacsiat esélyes :oops:
A MH mar regen letette a voksat a Bundeswehr standardja mellett, az egesz szarazfoldi haderot a (korabban is mar megszokott) nemet mintara alakitottak at. (Nagyon helyesen, teszem hozza, keves dolog volt olyan karos az orszag torteneteben mindenre, igy erre is, mint a primitiv szovjet-orosz szokasok atvetele.)
 
  • Szomorú
  • Tetszik
Reactions: fip7 and J.G.

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 739
5 323
113
A MH mar regen letette a voksat a Bundeswehr standardja mellett, az egesz szarazfoldi haderot a (korabban is mar megszokott) nemet mintara alakitottak at. (Nagyon helyesen, teszem hozza, keves dolog volt olyan karos az orszag torteneteben mindenre, igy erre is, mint a primitiv szovjet-orosz szokasok atvetele.)
A nato ajánlások a németekre is vonatkoznak, és az usa elég szorosan fogja a tökeiket. Idézőjelesen persze, mert a klasszikus értelembe vett tökeiket már rég elveszítették.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 611
8 174
113
pedig van eladó svéd is. és eladó svájci is. a svájciak nem csak az ukránoknak eladott eszközök visszapótlását engedélyezték. sőt az ukránnak visszapótlásosokkal szarakodott az egyéb célra könnyen engedélyezték.
Mind oreg szar (2A4); a svajciak kivontak valami kettucatot es eladjak a RMnak, ha jol remlik.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 611
8 174
113
A nato ajánlások a németekre is vonatkoznak, és az usa elég szorosan fogja a tökeiket. Idézőjelesen persze, mert a klasszikus értelembe vett tökeiket már rég elveszítették.
Ertsetek mar meg, hogy ez nem igy mukodik, meg senki nem fogja senki "toket szorosan", es hasonlok... :rolleyes:
Eleve a nemetek haderoszervezesi kulturaja az, amire az amerikai szarazfoldi hadero is epult, az eros altiszti struktura stb.
Masodszor a kommunistak szovjet-orosz-azsiai rombolasa elott eleve hagyomanyosan nemet mintat kovetett a Honvedseg, harmadreszt meg ajanlas != kotelezo standard (maximum a hagyomanyosan a vilag legszarabb hadereit uzemelteto szlavoknak meg romanoknak, mert az elozoek a nemetektol betegesen rettegnek, az utobbival meg a nemetek soha nem allnanak szoba ugy, ahogyan a BW a MH segiti.)
 
  • Vicces
Reactions: vilmoci and fip7

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
Mind oreg szar (2A4); a svajciak kivontak valami kettucatot es eladjak a RMnak, ha jol remlik.
nem jól rémlik sem a mennyiség sem a többi nem fedi a valóságot. ajánlom @Pogány leos cikkét. svájci leo ügyben. a felszereltség pont lényegtelen mert az modernizációt igényelne és kapna vásárlás esetén. a páncélzat futómű. 5. tételes.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 611
8 174
113
nem jól rémlik sem a mennyiség sem a többi nem fedi a valóságot.
Konkretan most megneztem, es mindenben rahibaztam, pont az osszes allitasom igaz, lasd alabb. :p

ajánlom @Pogány leos cikkét. svájci leo ügyben. a felszereltség pont lényegtelen mert az modernizációt igényelne és kapna vásárlás esetén. a páncélzat futómű. 5. tételes.
A tipust meg o is ugyanigy irja, 2A4, a szokasos modernizaciokkal.

Azon tul en meg ajanlom a svajci sajtot, talan valamivel relevansabb, mint @Pogány, legalabbis az emlitett svajci hk visszavasarlas kapcsan:


 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
Konkretan most megneztem, es mindenben rahibaztam, pont az osszes allitasom igaz, lasd alabb. :p


A tipust meg o is ugyanigy irja, 2A4, a szokasos modernizaciokkal.

Azon tul en meg ajanlom a svajci sajtot, talan valamivel relevansabb, mint @Pogány, legalabbis az emlitett svajci hk visszavasarlas kapcsan:


ajánlom figyelmedbe a svájci tornyok lőszertőltő (málházó rés) ajtajának helyét. majd nézd meg pl a mieinken.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 166
113
Igen, megy a matek. 132/176 plusz egy kis tartalék, és helyben is vagyunk.
Mert normáliséknál tartalékokat is képeznek.
Nem értem a problémád.
Kérdeztél, megadtam az alapadatokat, a számítást meg rád bíztam Ezek szerint neked vannak (szövegértelmezési) problémáid.
Szerintem te is meg tudod keresni, vagy meg is kérdezheted tőle.
Szerintem, ha már hivatkoztál rá, illenék neked előásni.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 739
5 323
113
Kérdeztél, megadtam az alapadatokat, a számítást meg rád bíztam Ezek szerint neked vannak (szövegértelmezési) problémáid.

Szerintem, ha már hivatkoztál rá, illenék neked előásni.
3 zászlóalj plusz 20 tartalék.
Az én kérdésemre adott választ nem találtam meg, de egy korábbi hozzászólásában szintén 150-200 körüli számra hivatkozott.
Az alkalmazott zászlóaljak mérete nem lett meghatározva, így lehet 3x44+20=152, vagy 3x54+20=182.
Felhívnám a figyelmedet arra, hogy a 150-200 egy hozzávetőleges szám volt a részemről a szükséges mennyiség érzékeltetésére, és nem pontos darabszám. Remélem kielégítő a válasz.
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé and krisss