[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 166
113
Egyszer krisss úgy nyilatkozott, hogy 150-200 hk volna szükséges magyarországon. Nyílván nem magában értendő ez a mennyiség, hanem arányosan a hozzá tartozó ifv-vel, tüzérséggel, műszakiakkal, és logisztikával...etc. együtt.
Ez 3-4 páncélgránátos dandárt jelentene, és jó volna egy dedikált tüzérezred is.
Ezt a nyilatkozatot megtalálnád nekem?
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 997
23 128
113
Szóval igen, venni kellene mindent, legfeljebb raktározzuk. Akkor volna mit előszedni baj esetén, nem pedig várni a csodát a nato-tól és közben széttárni a karjainkat.
Egyetértek, de akkor tanuljunk meg egy ilyen új, ahogyan mondod egyenlőre csak "raktárra rendelt" tekknikát is úgy tárolni (lekonzerválni/időszakosan karban tartani), hogy öröm legyen kicsomagolni szükség esetén.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 462
67 800
113
Mert a NATO nem így működik. A NATO leírja, hogy milyen KÉPESSÉGEKKEL kell rendelkeznie pl egy harckocsaizászlóaljnak, de azt már a tagállamokra bízza, hogy ezt hány harckocsival éri el.
Jó példa erre a német páncélos zászlóaljak szervezeti felépítésének változásai a hidegháború alatt (de 90 óta is változott már vagy kétszer:

v2-a15e22b02c8cda79f6a521ea243f61ed-720w.webp

v2-f01eea3a73afe6b521fc0a4a4cf52912-720w.webp

A zászlóalj többi elemét nem rakom be, az általában senkit sem érdekel (engem se nagyon), hogy hány teherautó vagy motor van egy zászlóaljban.
Engem érdekel.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 492
113
Mert a NATO nem így működik. A NATO leírja, hogy milyen KÉPESSÉGEKKEL kell rendelkeznie pl egy harckocsaizászlóaljnak, de azt már a tagállamokra bízza, hogy ezt hány harckocsival éri el.
Jó példa erre a német páncélos zászlóaljak szervezeti felépítésének változásai a hidegháború alatt (de 90 óta is változott már vagy kétszer:

v2-a15e22b02c8cda79f6a521ea243f61ed-720w.webp

v2-f01eea3a73afe6b521fc0a4a4cf52912-720w.webp

A zászlóalj többi elemét nem rakom be, az általában senkit sem érdekel (engem se nagyon), hogy hány teherautó vagy motor van egy zászlóaljban.
Egy darabig aztán van amit stanreg szintre emelnek.

Pl 2023-tól a nato által elvárt hkz 56 gép.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Mert a NATO nem így működik. A NATO leírja, hogy milyen KÉPESSÉGEKKEL kell rendelkeznie pl egy harckocsaizászlóaljnak, de azt már a tagállamokra bízza, hogy ezt hány harckocsival éri el.
Jó példa erre a német páncélos zászlóaljak szervezeti felépítésének változásai a hidegháború alatt (de 90 óta is változott már vagy kétszer:

v2-a15e22b02c8cda79f6a521ea243f61ed-720w.webp

v2-f01eea3a73afe6b521fc0a4a4cf52912-720w.webp

A zászlóalj többi elemét nem rakom be, az általában senkit sem érdekel (engem se nagyon), hogy hány teherautó vagy motor van egy zászlóaljban.
Tedd be légyszi had okosodjunk. :) Fontos az is mert azok lesznek a kövi háború első számú célpontjai!:rolleyes:
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 065
33 100
113
Egy darabig aztán van amit stanreg szintre emelnek.

Pl 2023-tól a nato által elvárt hkz 56 gép.
Visszatérni az 5 gépes szakaszokra,vagy áttérni a 4 százados zl-ra?
Avagy ez már egyéni szoc probléma,csak legyen meg az 56 gép?
Szerintem át kéne térni a 4 százados zl-ra,de vegyes kialakitásban.3+1 vagy 2+2 szervezésben.Inkább az elöbbi.Gépesitett zl ugyanigy,3 gép sz+1 hk sz.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 739
5 323
113
1 páncélgránátos dd: 1 hk zlj + 3 pgr zlj, zászlóaljanként 44-44 járművel (+ a kiszolgáló és egyéb egységek). Ez összesen 44 hk + 132 IFV. Szorozni meg tudsz...:rolleyes:

Kieg.: ez ugye a BW, nekünk valszeg 1 hk + 2 gl zlj lesz (Tatát elnézve), azaz 44+88.
Igen, megy a matek. 132/176 plusz egy kis tartalék, és helyben is vagyunk.
Mert normáliséknál tartalékokat is képeznek.
Nem értem a problémád.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
Akkor a miénk hivatalosan a 12+44 Leopard 2 lesz? A T-72-vel mi lesz?
2030 ig biztos üzemben. 55 de még 34 es bizonyos fődarabok részdarabjai csereszabatosak... csak akkor már nem elég a fődarab csere hanem fődarab felújítás kellene. amibe egy enyhe modernizáció is beleférne. mosernizáció fügvényében szükség esetén tovább rendszerbe tartható szükség esetén háborúba meg úgyis előkerülne (katasztrófa esetén is).)

vándor harckocsinak még nagyon sokáig megfelel. párba késöbb eggyesével.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 065
33 100
113
3-4 páncélgránátos dandár mindegyikben 1-1 hk zl-jal?
90es években át akartunk térni a Hart féle 2+3 szervezésű dd-okra.Igazábol soha nem állt fel rendesen egyik dd se.A maximalisták még a 4 százados zl szervezetet is forszirozták.Még egy könyv is született a témában (sajna már nincs meg,pedig még a harcászati alkalmazási előnyöket is elemzték benne).
Arrol is ment a vita,hogy mekkora és milyen legyen egy hk század.Vagy tucatnyi szervezési mintárol ment a vita.
Én magam a maximalisták pártján állok,de nem a legszélségesebbekén.Vagyis 10 század hk kéne a dd-ba.6 század a a két hk zl-ba,amik 4es osztatuak lennének,mindegyik zl kapna egy közvetlen kisérő gép. gyalog századot.3 század a gép. zl-akba,4. századnak,közvetlen kiséretre beosztva.És 1 század (a legjobb,válogatott század ) a felderitő osztályba.Szerintem a hk zl-ba is kell támogató század,de nem szabvány gépesitett gyalog,hanem kifejezetten támogató szervezésű.Aknavetők,gá-s és avg-s,esetleg MANPADos (VSHORAD jellegű) támogató járművek alkothatnák,elsősorban területlefogásra.
És még akkor a müszaki utász,és mentő páncélosok kérdése....Mennyi,milyen hová?Milyen felszereléssel?Stb,stb,itakdalse,unzóvájter,ecetarea....
Végül is a hivatalos cél a Hart féle 2+3 szervezés lett,felderitő osztállyal,egynemű hármas tagozódású zl-kal.Csak a felderitő osztályba kellet volna vegyes szervezetbe 1 hk század-de ez soha nem valósult meg.A felálló dd-nak csak felderitő századaik lettek.Azt hiszem,hogy Tatán és Kalocsán volt egy rövid ideig 2 hk zl,utána mindenhol csak 1.Közben a 6 állandó dd-bol is csak 3 lett.
Utána meg ment össze-vissza a szervezgetés,inkább leépités.De én azt már nem követtem,családi ügyeimmel foglakoztam (megnősültem),jobb dolgom is lett kis magyar operettseregi iszonyainkkal való foglalkozással.(98as C+Dre még elmentem,az asszonnyal-nagyon unta szegény....)
98as fikusz győzelem után egyébként is leállt a modernizációs program,Utána nemsokkal meg jött a vizözön,ami elmosott mindent.
 
  • Tetszik
Reactions: J.G.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
3x17 + az 5 gépes zl pk szakasz.A hagyományos amcsi minta.
Az a hagyományos azért elég erős szó oda szvsz , amiota legalabbis BCT-k vannak , ABCT-ben pl van 3 CAB , mindegyikben 2 század +1 “parancsnoki” összesen 29hk , ebből van 3 a dd-ben , összesen 87 hk/ABCT