[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Egy akármekkora aknavető gránát jóval egyszerűbben gyártható és olcsóbb. Ténylegesen megoldható a hazai gyártás idegen segítség nélkül is.
Teljesen egyértelmű, hogy kell az MBT, de kellene valami potens aknavetős gép is, és valódi mennyiségben
Aknagránátnak csekély a kinetikai energiája.Vagyis nem tud behatolni egy jol kiépitett állásba,a felületén elrobban.
@krisss -nek mondtam egyszer,hogy olvassa el a Volokalamszki országút cimű regényt.Kiválóan le van irva benne szépen,olvasmányos közérthető formában sok dolog.Van egy rész,ahol a zl védelmere készül,és állásokat épitenek.Zl pk körbemegy ellenőrizni.Egyik kihivja,majd felűlröl belelő a pisztolyával.
-Menj le,nézzd meg,átment e rajta?
-Át pk elvtárs!
-No,akkor csináld meg újra!Úgy csináld meg,hogy a puskáddal se lehessen átlőni,és akkor a német aknavető gránátjától is megvéd.
Késöbb leirja a német támadást,is.Ahogy azok tüzérségi előkészitést kérnek-a szinlelt,üres állásokra.Meghogy csak akkor nyitnak tüzet a jol álcázott valódi állásokbol,mikor a németek belegyalogolnak a szárnyakon elhelyezett gp-k flankirozó ölőzónájába.(41ben az átlag szovjet erők korántsem harcoltak ilyen mintaszerűen,de ez egy a háború után irt regény)
Az aknagránátnak csekély a behatoló képessége,a robbanás energiájával és repeszekkel hat.Az pedig egy jol kiépitett,felűröl is védett lőállás tetején/mellvértjén elfüstöl a levegőbe.
Ilyenkor kell a hk ágyú nagy átütő ereje.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Szittya

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
40mm es gránátvető helyett.
Nem helyette,hanem melléje.Amire csak rá lehet aplikálni,had menjen rá.IDF nem csak a tankjaira teszi,hanem a lövészjárgányokon is szabvány felszerelés
dd2dca598c13ceeceb4e9fa7fa205149.jpg
16.jpg
DcRyZ8jWsAE_WiB
123.jpg

Eitan mindkét változatán is lesz 60milis av.
De a lassabb IPTRek ellen használták az av-t is.Ködösitettek vele-amit nem lát az irányzó,azt el se tudja találni.
 

pitta911

New Member
2018. augusztus 26.
24
14
3
Azt olvastam hogy a Norvégok, a Csehek, és az olaszok is A LEO A8-ast fogják rendszeresíteni. A Románok meg a K2-est.
Milyen jó hogy nekünk lesz A7-es ünk, de mire megérkezik az összes megrendelt példány, már elavúlt lesz a környező országokhoz képest. Lehet nekünk is inkább az A8 kellene!??
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 023
38 357
113
Azt olvastam hogy a Norvégok, a Csehek, és az olaszok is A LEO A8-ast fogják rendszeresíteni. A Románok meg a K2-est.
Milyen jó hogy nekünk lesz A7-es ünk, de mire megérkezik az összes megrendelt példány, már elavúlt lesz a környező országokhoz képest. Lehet nekünk is inkább az A8 kellene!??
Szerintem se vegyük át őket, kell a fenének ez az ócskavas! Várjuk meg a Leopard 2A11-est... ;)

Az A8-ast amúgy pár hónapja még A7-nek hívták: a KMW gondolt egyet és átnevezte. Kb. az APS amiben számottevően jobb. Azt meg mi fel tudjuk tenni utólag, ha lesz rá pénz és akarat...
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 453
11 468
113
Azt olvastam hogy a Norvégok, a Csehek, és az olaszok is A LEO A8-ast fogják rendszeresíteni. A Románok meg a K2-est.
Milyen jó hogy nekünk lesz A7-es ünk, de mire megérkezik az összes megrendelt példány, már elavúlt lesz a környező országokhoz képest. Lehet nekünk is inkább az A8 kellene!??
Ahogy elnézem, hogy mennyire nem bírják az aknára futást a harckocsik - nem mindegy?

Legalább a mienk lesz viszonylag olcsóbb...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Szerintem se vegyük át őket, kell a fenének ez az ócskavas! Várjuk meg a Leopard 2A11-est... ;)

Az A8-ast amúgy pár hónapja még A7-nek hívták: a KMW gondolt egyet és átnevezte. Kb. az APS amiben számottevően jobb. Azt meg mi fel tudjuk tenni utólag, ha lesz rá pénz és akarat...
... a "Gyorsítunk"/"Kanyarban-előzős"-re gondolsz? :oops: :oops: :oops:



Majd minkre is felkerülhet az APS, ha valaki odafent végere úgy dönt hogy van erre pénz. Tudomásom szerint a torony elő lett készítve rá...
Te is idézted, +objektív-hivatásosok is, hogy az 5-10(+ fene-tudja-mennyi) német karbantartás miatt mi önállóan szarvasbőrrel símogarhatjuk a Leo 2-inket!!!

Milyen önálló akármiről beszélsz??? Mikor ébredsz fel!!! Ez nem a marketing, hanem hivatalos/kiszivárgott infó: SEMMIT önállóan vagy ugrik az arany-áras (német)karbantartás és a garancia!!!

"Jó reggelt!, megjött a Valóság" :oops: :oops: :oops:

.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 718
113
Azt olvastam hogy a Norvégok, a Csehek, és az olaszok is A LEO A8-ast fogják rendszeresíteni. A Románok meg a K2-est.
Milyen jó hogy nekünk lesz A7-es ünk, de mire megérkezik az összes megrendelt példány, már elavúlt lesz a környező országokhoz képest. Lehet nekünk is inkább az A8 kellene!??
A magyar A7+HU a ma létező legmodernebb Leopárd. Majd lesz 2 év múlva német A8, cseh pedig a legoptimistább verzió szerint 2027/28. Még aláírt szerződés sincs.

Látom olvasod vagy írod azokat a face csoportokat, ahol mindig kijön, miért xar a magyar Leopárd.
Eddig az volt az A4 80-as évek, olyan, mint a T-72.
A7 nem jön, mert az ukránok kapják.
Most hogy az első itt van, kiderül elavult...

Ettől függetlenül APS jó lenne rá, de anno nem létezett ilyen verzió, amikor szerződtünk, ma még már legalább terveken van, de nincs 1 országnak sem.
Ráadásul a miénkre szemben a német A7V-vel, ami nem új gyártású A7, hanem A4 upgrade jó eséllyel fel lehet utólag varázsolni.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 718
113
Mind a 40-et,amit 5 perc alatt bekapna az Oroszok ellen?
Én sok videót láttam Ukrajnából, de 1 olyat se ahol az APS kifogyott volna és emiatt lőttek ki egy páncélost. Mondjuk olyat se ahol az APS védett volna meg egy páncélost, de olyan vasat se, ami APS -el felszerelt.

Max. helin infracsapdákat láttam dobalni sikeresen.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 302
55 582
113
Én sok videót láttam Ukrajnából, de 1 olyat se ahol az APS kifogyott volna és emiatt lőttek ki egy páncélost. Mondjuk olyat se ahol az APS védett volna meg egy páncélost, de olyan vasat se, ami APS -el felszerelt.

Max. helin infracsapdákat láttam dobalni sikeresen.



Olyat viszont igen,ahol a ketrec megfogta a rakétát,meg olyat is,ahol 200 méteren belül,ahogy ment,a B3 bekapott 2 atgm-et,meg egy aknát,és harcolt,ment tovább...
Nekünk amit tenni kellene,szerintem,vissza a gyökerekhez,amit az Oroszok csinálnak,erőddé kellene tenni határainkat,árkok,aknamezők,tankcsapdák,géppuska fészkek,atgm állások kialakítása,és mennyiség,mennyiség,mennyiség mindenek felett!
A 60 tankukknal,12 repcsinkkel ,pár ezer harcoló katonával gerincre vágnak minket,mint ifjú dózeros,a falu összes jó csaját a hátsó ülésen.
:(
Meg persze sorkötelezettség,utána rendszeres után képzések,életképes tartalékos rendszer.
Egyszerűen nincs mihez nyúlnunk,sem ember,sem technika vonatkozásában,pipafüst vagyunk.
Természetesen,ha majd egyszer egy olyan szövetségi rendszerbe keveredünk véletlen,ami nem ellenünk van,hanem értünk,vagy leszünk annyira függetlenek,hogy megléphetjük ezt.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 368
113
Azt olvastam hogy a Norvégok, a Csehek, és az olaszok is A LEO A8-ast fogják rendszeresíteni. A Románok meg a K2-est.
Milyen jó hogy nekünk lesz A7-es ünk, de mire megérkezik az összes megrendelt példány, már elavúlt lesz a környező országokhoz képest. Lehet nekünk is inkább az A8 kellene!??
Bármikor bármilyen műszaki eszközt veszel, öt év múlva már jobb lesz a piacon. Ha most rendelnénk az A8-at, mire megkapjuk már az A9-et fogják árulni.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Azt olvastam hogy a Norvégok, a Csehek, és az olaszok is A LEO A8-ast fogják rendszeresíteni. A Románok meg a K2-est.
Milyen jó hogy nekünk lesz A7-es ünk, de mire megérkezik az összes megrendelt példány, már elavúlt lesz a környező országokhoz képest. Lehet nekünk is inkább az A8 kellene!??
jaja, ezt én is olvastam, pont azaalatt volt hogy a román haditengerészet 1,2 milliárd gombbért megveszi jövőre a USS Nimitz repülőgép-anyahajót hogy azzal zárják el a Duna torkolatát, ez a litvánoknak állítólag nagyon nem tetszett ezért nekik meg az a terv állítólag hogy szólnak @krisss kollégának hogy menjen ki az amikhoz ahol a Nimitz horgonyoz és a gatyapénzéből fesse le más színűre hogy a románok ne ismerjék fel
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Azt olvastam hogy a Norvégok, a Csehek, és az olaszok is A LEO A8-ast fogják rendszeresíteni. A Románok meg a K2-est.
Milyen jó hogy nekünk lesz A7-es ünk, de mire megérkezik az összes megrendelt példány, már elavúlt lesz a környező országokhoz képest. Lehet nekünk is inkább az A8 kellene!??
Hagy kérdezzem már meg, hogy az általánosban a földrajz órán mennyire volt csöcsös a tanárnéni?
Csak erre tudok gondolni, hogy nem tudtál koncentrálni.
Még nem késő pótolni!