[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 693
113
[/QUOTE]
Senki
Bejelentve vannak.Személyeskedést meg feldughatod a nem túl rózsillatú hátsódba ;)
De mint irtam,ha semmit nem vesznek,mire nincs már érvényes szerződés,akkor is fölénybe vannak velünk szemben,ha nekünk megjött volna már minden,mire érvényes szerződésünk van.
Onnan indultunk hogy a Leopárd 2 A7 elavult, hogy jön ide a HIMARS?? Vagy azt feltélezem hogy csak kötözködsz és beleugattál kéretlenül egy olyan dologba aminek nem volt tiszta az előzménye?? Csoki! :)
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 500
113
Bejelentve vannak.Személyeskedést meg feldughatod a nem túl rózsillatú hátsódba ;)
De mint irtam,ha semmit nem vesznek,mire nincs már érvényes szerződés,akkor is fölénybe vannak velünk szemben,ha nekünk megjött volna már minden,mire érvényes szerződésünk van.
Bejelentve sincsenek. Csak annyirs mint 2 éve a 80 db leo2
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Senki
Onnan indultunk hogy a Leopárd 2 A7 elavult, hogy jön ide a HIMARS?? Vagy azt feltélezem hogy csak kötözködsz és beleugattál kéretlenül egy olyan dologba aminek nem volt tiszta az előzménye?? Csoki! :)
[/QUOTE]
Azt nem én irtam,hogy a Leo2A7 elavult (nem az,csak van mit fejleszteni rajta,nem csak az APSt)
Én arra reagáltam,hogy az oláhok kapnak szerinted egy marék levedlett ócska M1est.Hát a SEPv3 kb ugyanolyan korszerű,mint az A7 lesz-csak 54 lesz belőlük (amerikai mintájú zl).
És a háború nem autóskártya.Nem elég hk vs hk összevetést csinálni.Hadsereg vs hadsereg,sőt állam és gazdaság,társadalom szinten kell a számvetést csinálni.
Helyzet az,hogy tipikus beképzelt pökhendi módra lenéztek egy valójában nálunk erősebb lehetséges ellenfelet-ami biztos vereséget jelent.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and fip7

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 693
113
[/QUOTE]
Azt nem én irtam,hogy a Leo2A7 elavult (nem az,csak van mit fejleszteni rajta,nem csak az APSt)
Én arra reagáltam,hogy az oláhok kapnak szerinted egy marék levedlett ócska M1est.Hát a SEPv3 kb ugyanolyan korszerű,mint az A7 lesz-csak 54 lesz belőlük (amerikai mintájú zl).
És a háború nem autóskártya.Nem elég hk vs hk összevetést csinálni.Hadsereg vs hadsereg,sőt állam és gazdaság,társadalom szinten kell a számvetést csinálni.
Helyzet az,hogy tipikus beképzelt pökhendi módra lenéztek egy valójában nálunk erősebb lehetséges ellenfelet-ami biztos vereséget jelent.
[/QUOTE]
Annyi volt hogy azt állítottam hogy az A7 kb 2030ig overkill lesz a térségben...
Nem kerestem ellenfelet, nem néztem le senkit ezeket a hangok mondják neked Mr. Hyde?? Qrvara senki nem rendelt semmit még, nyilatkozgatnak, érdeklődnek, nekünk 5 évbe telt mire elkezdtek szállítani, szerinted ha pár év múlva megszülik mire van szükség mikorra lesz belőle karika?? Erre mondtam hogy beleirkasz ide teljesen nem témába vágó dolgokat... van baj
Arról nem is beszélve hogy addig simán megváltozhat a politikai és a gazdasági helyzet, lehet hirtelen kiderul hogy az orosz haderö mégse vilagverő.... a Lengyeleknek mondjuk erről nem szólnak!
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
A románok se 54 abrams-tól..
Nem.
De attol,hogy az 54 Abrams nélkül is van bevethető páncélos erejük,200+ 152milis lövegük,200+ sorozatvetőjük,cirka 100 modernizált BMPjük,kb ugyanannyi P.V ami kerekesIFV,meg százszámra P.III és különféle változatú TAB,av 1000+ mennyiségben (120,82,60milisek),3000 Spike,fenetudjamennyi Fagot,stb.Nekünk lesz 5 (öt) db H135M pcv heli,nekik van 22 SOCAT,amikből 2 rendelkezik akkora pct kapacitással mint nálunk az 5.(Mihukat inkább ne is emlitsük)
Szóval 44 Leotol meg 24 PzHtol még nem leszünk a térség Janiai.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Annyira van nekik SEPv3, mint nekünk Kf51 Panther, az meg a 130as ágyúval keresztül lövi! Az hogy mit akarnak meg hogy mi lesz az két külön dolog! Nekünk kb 2 éven belül meglesz az összes a7hu, míg ők csak mondták hogy mit "szeretnének".
Lesz az 4(+év) is!
... +10-20%€ Jóindulat-vásárlósan, "bármi-integrálás" miatt! :oops:


A románok se 54 abrams-tól..

... a szokásosan elfelejtett
  • + 2-300 hulladék-tank, DE ami VAN,
  • + a 3-400 hulladék APC, De ami VAN,
  • + 3-400(+) hulladék tüzérség, DE ami VAN,
  • + az 1-200 hulladék GRAD(HIMARS), DE ami VAN,
  • + 100-150.000 fős 40+ éves korábbi-leszerelt tartalákos ugyan, DE ami VAN,
és akik vadul féltik a pont ezért adott potya-nyugdíjukat, amit Erdély-lerablással finaszíroznak!

Bármilyekben tudjuk a HARMADÁT ???
... sőt: Bármelyikben van a NINCS-et jelentősen meghaladó mennyiségünk???



Nekünk egyetlen dolog VAN: el elqúrt 12+ évünk!



U.I.: Az I. V-h után ilyen "hulladék.de VAN" technika miatt vonultak be Budapestre és rabolták ki a maradék országot, + fél évtizedere becsülhető helyreállítást/lemaradást adva nekünk!

Nem azt mondom, hogy egy "s3gg-hülye" álláspont hangzott el, de attól még az!
Történelmi tanulságokat meghazudtolva!

Fejeket a homokba, N E T F L I X :hadonaszos:
... vagy jön a vita! Tényeim vannak --történelmiek, ismertek, valósak--, és nem félek használni!
Humor volt, de komoly!

+ : NEM a személyednek szólt a kritika, hanem a média-támogatott társadalmi jelenségnek!

.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
A másik probléma,hogy folyton csak hk vs hk összecsapásokban gondolkodtok.Kurszk 2.0ban-ami eleve hibás elgondolás,mert Kurszknál valójában 6 napig nem volt semmiféle hk találkozóharc.A pohorovkai találkozóharc VÉLETLENÜL jött létre.Oláhoknak eszük ágában se lenne szemberohanni az öreg TR85ökkel a vadiúj Leokkal.Ukrajnában se rohannak szembe egymással a tankok.Aknák,ATGM,tüzérség,kézi hsn vetők végeznek velük.Hk lő ki hk-t,az többnyire lesállásbol történik.
Semmit nem szabad lebecsülni.Pl,van az oláhoknak vagy 200db 100milis pct ágyújuk.Elavult vackok-mert azok.De......De mint tüzérségi lövegek ellőnek 20km-re-vagyis 200 plusz tüzérségi löveg a fronton.Könnyen rejthetőek álcázott lesállásokban.És akármien régi,oldalrol simán kilő 2km-ről is egy akármilyen korszerű tankot is.Hogy a mozgékonyság hiánya miatt,mihelyst tűzel,könnyű célpont?Egy elavult olcsó vacak-egyszerűen otthagyják.(mikor arrol olvastok,hogy az erdős-hegyes terepen tervezik az oláhok a védekezést,nem csak a TR85 lesállásokra kell gondolni,hanem ezekre a lövegekre-és több ezer IPTR-ra is).Tüzérségi téren se állunk annyira jol,mint gondoljátok.PzHk csöves tüzérségi téren toronymagas minőségi fölényt jelent jelent-de ezt az oláh sorozatvetők ellensúlyozzák.(és azok a sorozatvetők kazettás fejrésszekkel pct bombletekkel közvetlenül,aknatelepitéssel közvetetten jelentenek veszélyt a páncélos eszközeinkre)
Szóval kéretik nem magas lórol lenézni egy lehetséges ellenfelet,mert csúnyán rá lehet cseszni arra a magas lóra.
 

donpepe84

Well-Known Member
2013. március 5.
430
1 685
93
Ja.Patriotra,HIMARSra,Piranha gépekre is ezt mondtátok....És lettek.
De elszomoritalak.Már most megvan mindenük hozzá,hogy azt a kósza zl Leot kiszedjék a harcbol.Ha semmit nem vesznek hozzá,csak amit már aláirtak,akkor is.
himars, és patriot azért van nekik mert az amerikaiak akarták, és hidd el hogy az felett komoly amerikai kontroll van, nem úgy és akkor használják amikor ők úgy gondolják! Gondolom a patriot valahol deveslau környékén lehet vagy ha gebasz lesz akkor ott lesz!
 

donpepe84

Well-Known Member
2013. március 5.
430
1 685
93
Nem.
De attol,hogy az 54 Abrams nélkül is van bevethető páncélos erejük,200+ 152milis lövegük,200+ sorozatvetőjük,cirka 100 modernizált BMPjük,kb ugyanannyi P.V ami kerekesIFV,meg százszámra P.III és különféle változatú TAB,av 1000+ mennyiségben (120,82,60milisek),3000 Spike,fenetudjamennyi Fagot,stb.Nekünk lesz 5 (öt) db H135M pcv heli,nekik van 22 SOCAT,amikből 2 rendelkezik akkora pct kapacitással mint nálunk az 5.(Mihukat inkább ne is emlitsük)
Szóval 44 Leotol meg 24 PzHtol még nem leszünk a térség Janiai.
ezeknek a fele át sem tudna jönni önerőből a királyhágón, a másik fele meg a kifolyt olaj miatt nem tudna! :)