[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 759
15 698
113
Tudjuk sok pénz, sok helyre elfér, de vazze, MODERN TANKOT FOGUNK GYÁRTANI!!
Nekem az a csalódás, hogy a döntéshozóink is kizárólag így gondolkodnak a haderő (hadiipar) fejlesztésünkről. :(
Aztán ha ne adj Isten nem lesz nemzetközileg sikeres sem a Lynx, sem a ne adj Isten beszerzett Panther, akkor legalább lett 2 irgalmatlan drágán fenntartható eszközünk és egy nem működő gyárunk.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 996
23 128
113
Lapozzatok vissza 2015-17-re. Mi volt itthon, hímzőképesség és az volt a jó remény, hogy a szovjet cuccokat modernizáljuk és veszünk mellé vmi használt Nyugatit.
Ebben azért igazat kell adjak,...ma teljesen más dimenziókban mozgunk.
Az alapelképzelés szerintem jó volt, nagyobb részt a hazai modern hadiipar feltámasztása/létrehozása először, majd az arra épülő haditechnikai fejlesztések, ...a prioritásokkal viszont mindig is gond volt, a világ rövid idő alatt teljesen megváltozott - vagy inkább kifordult magából.
Varga Misi 'gombjait' pedig semmi esetre sem hagyhatjuk ki a sorból,...mert hát a hiányuk zárójelbe tesz mindenféle elképzelést és vágyálmot. :oops:
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 351
113
A lényeg.


A magyar állam elsőként szeretné felszerelni fegyveres erejét a Rheinmetall új Panther harckocsijávalfelszerelni. A kormány alapvetően abban állapodott meg a fegyvergyártó céggel, hogy a KF51 Panther harckocsit teljes egészében Magyarországon fejlesztik, majd ott építik meg – tudta meg a Handelsblatt a megbeszéléseket jól ismerő köröktől.

A Párduc munkálatai Magyarországgal együttműködve kezdődnek. A dolgok jelenlegi állása szerint a körökben lévő források szerint Orbán Viktor kormánya mintegy 300 millió eurót fizet a Rheinmetallnak. A Rheinmetall nem kívánt nyilatkozni.

Magyarország kiemelt szereppel

Mivel a szerződéseket még nem írták alá, az együttműködés az érintettek szerint még meghiúsulhat. Orbán azonban személyesen terjesztette a közösségi oldalakon a kezdeti jelzéseket, hogy Magyarország részt vehetne a német gyártmányú harckocsiban.


Ha tippelnem kell a közös fejlesztési szerződést aláírták, de a konkrét rendelést nem, max. egy lehívható keretszerződést.
Tehát sok pénzért megveteti velünk az RM a Panthert, miközben beszáll az összeurópai harckocsi fejlesztésébe a KMW-vel. Ez utóbbit fogják venni a németek spanyolok, olaszok, svédek meg még ki tudja ki. A franciák meg vagy ezt veszik vagy csinálnak egyedül egy Leclerc 2-est.
Ki francnak fog kelleni a Panther?!?

Egyelőre elég szar üzletnek tűnik!
Eleve a 130-as löveget el kellene felejteni a 22 lőszeres tárral, ami semmire nem elég.
300 millióért nem tudom mit kapnánk, pláne ha alig vesz meg bárki ezt a gépet később. Európa legnagyobb harckocsi vásárlói mind más projektre neveztek be. Tovább szokás szerint Papperger mindenkinek ígér gyártást, szóval simán itt is átverhet.
Majd átneveti Tigerre és eladja az ukránoknak gyártással együtt vagy bárkinek aki fizet!

300 millió euróért jó néhány százalékot vehetnénk a Rheinmetall AG-ból - sokkal jobb üzlet lenne és Papperger is máshogy állna hozzánk! :p


Amit itthon gyártunk az előbb itt lesz, mint amiért sorba állunk. Illetve lehet nem olcsó, de egy része, adóbevételek, stb formájában visszacsorog a költségvetésbe. Ezért is erőltetik a hazait.

Tudjuk sok pénz, sok helyre elfér, de vazze, MODERN TANKOT FOGUNK GYÁRTANI!!

Lapozzatok vissza 2015-17-re. Mi volt itthon, hímzőképesség és az volt a jó remény, hogy a szovjet cuccokat modernizáljuk és veszünk mellé vmi használt Nyugatit.
Ez olyan mint az olimpia: garantált szívás anyagilag, de ráköthetsz egy nemzeti színű pántlikát... :(

Szóval baromi kockázatos beszállni a Pantherba, amíg nem látszik merre megy a közös európai hk. fejlesztés!
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 946
7 714
113
.
Tehát sok pénzért megveteti velünk az RM a Panthert, miközben beszáll az összeurópai harckocsi fejlesztésébe a KMW-vel. Ez utóbbit fogják venni a németek spanyolok, olaszok, svédek meg még ki tudja ki.
Hiszen tudjuk hogy ezek a projektek mindig nagyon sikeresek :D :D :D es 200% hogy megfog valosulni ... kihalott mar olyat hogy ilyen projekt nem sikeres ... a mondas is ugy tarja hogy kozos ló a legjobb ló

A 130-as torony a biznisz legjobb resze , eladod a panthert vele es csak tőlünk vehetnek majd lőszert mert senki más nem gyártja :cool:
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 462
67 798
113
Ebben azért igazat kell adjak,...ma teljesen más dimenziókban mozgunk.
Az alapelképzelés szerintem jó volt, nagyobb részt a hazai modern hadiipar feltámasztása/létrehozása először, majd az arra épülő haditechnikai fejlesztések, ...a prioritásokkal viszont mindig is gond volt, a világ rövid idő alatt teljesen megváltozott - vagy inkább kifordult magából.
Varga Misi 'gombjait' pedig semmi esetre sem hagyhatjuk ki a sorból,...mert hát a hiányuk zárójelbe tesz mindenféle elképzelést és vágyálmot. :oops:
Teljesen egyértelmű volt, hogy ekkorra a világ ilyen lesz, mégis nekimentek így és egy mániákus csakazértisbaszdmeg fogyatékával tolják tovább rendületlenül.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 351
113
.
Hiszen tudjuk hogy ezek a projektek mindig nagyon sikeresek :D :D :D es 200% hogy megfog valosulni ... kihalott mar olyat hogy ilyen projekt nem sikeres ... a mondas is ugy tarja hogy kozos ló a legjobb ló

A 130-as torony a biznisz legjobb resze , eladod a panthert vele es csak tőlünk vehetnek majd lőszert mert senki más nem gyártja :cool:
Beszálltunk a Skyranger fejlesztésébe, meg a Lynx fejlesztésébe is.
Ugyanakkor ezekért a pénzekért nem látszik, hogy kaptunk-e kizárólagosságot a gyártásra. Lynxre biztos nem mert annak a gyártását ajánlgatják fűnek-fának. Ha lesz megrendelés németektől vagy dánoktól a Skyranger tornyokra, akkor kíváncsi leszek hogy itt készülnek-e vagy sem! Ha nem, akkor nem értem mi a fenének finanszírozzuk az RM fejlesztési ötleteit...


Amúgy az RM tőkepiaci értéke 10,84 mrd EUR, 300 millió Euróért kb. 2,7%-át lehetne megvenni a cégnek - szerintem jobb üzlet lehet, mint a Panther-fejlesztésre költeni...
Annó MG fel akarta vásárolni a Hendsoldt jelentős részét. Akár másokkal összeállva meglehetne venni az RM jelentős pakettjét, hogy jobban beleszólhassunk a beruházásba meg a gyártás dolgaiba...
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Amit itthon gyártunk az előbb itt lesz, mint amiért sorba állunk. Illetve lehet nem olcsó, de egy része, adóbevételek, stb formájában visszacsorog a költségvetésbe. Ezért is erőltetik a hazait.

Tudjuk sok pénz, sok helyre elfér, de vazze, MODERN TANKOT FOGUNK GYÁRTANI!!

Lapozzatok vissza 2015-17-re. Mi volt itthon, hímzőképesség és az volt a jó remény, hogy a szovjet cuccokat modernizáljuk és veszünk mellé vmi használt Nyugatit.
Isten hozott a klubban! Azt hittem rajtam kívül senki nem értékeli hogy a világ legfejlettebb harcjárművét nemhogy csak megvesszük hanem még gyártjuk is...pedig a T72 feujítás biztos jobb lenne.
A franc essen bele...(panaszkodok a románoknak) megvettük sőt gyártani fogjuk a párducot :(

Nem is tudom, ha kiderül, hogy akár a Trump miatt F22-est modernizáltabb 6gen változatát gyártaná Magyarország...itt szerintem tömeges öngyilkosság lenne a fórumon.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 717
113
Isten hozott a klubban! Azt hittem rajtam kívül senki nem értékeli hogy a világ legfejlettebb harcjárművét nemhogy csak megvesszük hanem még gyártjuk is...pedig a T72 feujítás biztos jobb lenne.
A franc essen bele...(panaszkodok a románoknak) megvettük sőt gyártani fogjuk a párducot :(

Nem is tudom, ha kiderül, hogy akár a Trump miatt F22-est modernizáltabb 6gen változatát gyártaná Magyarország...itt szerintem tömeges öngyilkosság lenne a fórumon.
Oh, én már régóta bosszantom ezzel a hülyeségemmel a fórumot. :cool:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 717
113
.

Beszálltunk a Skyranger fejlesztésébe, meg a Lynx fejlesztésébe is.
Ugyanakkor ezekért a pénzekért nem látszik, hogy kaptunk-e kizárólagosságot a gyártásra. Lynxre biztos nem mert annak a gyártását ajánlgatják fűnek-fának. Ha lesz megrendelés németektől vagy dánoktól a Skyranger tornyokra, akkor kíváncsi leszek hogy itt készülnek-e vagy sem! Ha nem, akkor nem értem mi a fenének finanszírozzuk az RM fejlesztési ötleteit...


Amúgy az RM tőkepiaci értéke 10,84 mrd EUR, 300 millió Euróért kb. 2,7%-át lehetne megvenni a cégnek - szerintem jobb üzlet lehet, mint a Panther-fejlesztésre költeni...
Annó MG fel akarta vásárolni a Hendsoldt jelentős részét. Akár másokkal összeállva meglehetne venni az RM jelentős pakettjét, hogy jobban beleszólhassunk a beruházásba meg a gyártás dolgaiba...
Nem biztos, hogy jó üzlet a mai áron bevásárolni az RM-be, bár én azt sem vetném el, de tuti esni fog a kövi években az árfolyam.
gus9ADT.png


Viszont ha beletoltunk a Pantherbe pénzt és a fejlesztés, gyártás itthon lesz, abból csörög vissza adó , járulék, stb. formájában a büdzsébe, míg a Leopárd árát egy az egyben átutaltuk a németeknek.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 717
113
Tehát sok pénzért megveteti velünk az RM a Panthert, miközben beszáll az összeurópai harckocsi fejlesztésébe a KMW-vel. Ez utóbbit fogják venni a németek spanyolok, olaszok, svédek meg még ki tudja ki. A franciák meg vagy ezt veszik vagy csinálnak egyedül egy Leclerc 2-est.
Ki francnak fog kelleni a Panther?!?

Egyelőre elég szar üzletnek tűnik!
Eleve a 130-as löveget el kellene felejteni a 22 lőszeres tárral, ami semmire nem elég.
300 millióért nem tudom mit kapnánk, pláne ha alig vesz meg bárki ezt a gépet később. Európa legnagyobb harckocsi vásárlói mind más projektre neveztek be. Tovább szokás szerint Papperger mindenkinek ígér gyártást, szóval simán itt is átverhet.
Majd átneveti Tigerre és eladja az ukránoknak gyártással együtt vagy bárkinek aki fizet!

300 millió euróért jó néhány százalékot vehetnénk a Rheinmetall AG-ból - sokkal jobb üzlet lenne és Papperger is máshogy állna hozzánk! :p



Ez olyan mint az olimpia: garantált szívás anyagilag, de ráköthetsz egy nemzeti színű pántlikát... :(

Szóval baromi kockázatos beszállni a Pantherba, amíg nem látszik merre megy a közös európai hk. fejlesztés!
Fingunk nincs róla, hogy jó üzlet lesz vagy sem.
Az valószínű, előbb lesz Panther, mint a francia-nemet közös.
És sztem előbb lesz Panther itthon, mint új Leopárd a cseheknél. Mi pedig mögéjük állhatnánk be a sorba.
Egy tuti, a zalai gyár így kihasználtabb lehet és egy stratégiai képességgel bővül a magyar hadiipar. Arról nem is beszélve, hogy ez nem csak összeszerelés, hanem fejlesztés.....tudom a szenet meg az acélt importáljuk :D, de mégis!!!
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
hogy tudnának olyat gyártani ami még nem is létezik? :rolleyes:
Megvan a protó...még én is (!) tudtam hogy lesz párduc ... durva, de tudtam róla. Egy ismerősömet úgy bizta meg az RM és MH, hogy megvan az eredeti tervrajz eredeti file-ok stb. (Ezt csak hallottam és úgy mesélték, sőt feltételezés :oops: )

Meg miért lenne vállalhatatlanul szar egy panther?...azért ez nem egy F35 teli hibákkal...annyira azért az RM csak nem b.sz el egy harcjárművet, hogy csak gyakorlatozni lehessen vele ...elég tapasztaltak. A lynx sem szar a tapasztalatok alapján, ezért is győzte meg őket az RM a párducról. A másik, hogy a magyar igények tapasztalatok szakemberek is be lesznek vonva csak tudják, hogy működőképes (főleg a leo 2A7-ből).

Magyar haderőFEJLESZTÉS fórumozó, amikor megtudja, hogy valamiből a világ legmodernebb eszközét gyártjuk:
1dada67dbb1bebc21d40ceb573f8a24a.jpg
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 351
113
Nem biztos, hogy jó üzlet a mai áron bevásárolni az RM-be, bár én azt sem vetném el, de tuti esni fog a kövi években az árfolyam.
gus9ADT.png


Viszont ha beletoltunk a Pantherbe pénzt és a fejlesztés, gyártás itthon lesz, abból csörög vissza adó , járulék, stb. formájában a büdzsébe, míg a Leopárd árát egy az egyben átutaltuk a németeknek.
Ha a fejlesztési költségeket is mi fizetjük (márpedig ha nem lesz export akkor csak mi fogjuk!) akkor tök mindegy hogy adó meg járulék stb. mett még így is olcsóbb lehet Leopardot vagy a "közös európai tankot" venni.
Az egész Panther jövője nagyon kérdéses, mert két összeurópai harckocsi projekt is fut. Azt meg nehezen látom hogy mi térségünkben tőlünk vennének tankot - igazából már mindenki eldöntötte mit fog venni vagy épp magának gyártani.
Baromira magunkra maradhatunk a Pantherrel - kockázatos ez az egész!