[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 010
80 844
113
Van egy fajta nem is tudom, igény, remény (részemről is :) ),.miszerint mindhárom dandár nagyjából azonos felépítésű lesz, azaz harckocsizászlóalj, tüzérség, miegymás lesz.

Ami valószínűleg úgy is lesz, csak valamikor az igencsak távoli jövőben :)
Addig meg megy az elméleti kokanyolas, lásd: menjenek a 72esek Debrecenbe, hogy addig is
Nekem erre van igényem és még úgy is nagyobb az esélye az én igényemnek, hogy szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy soha nem lesz ilyenem, mint a te igényednek.

LO75367-1-jpg.webp
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 353
2 823
113
Én is arra gondoltam,hogy ha majd felállt a tatai zl,akkor át lehet vinni az A4eseke máshová.
Vegyes zl szervezet pedig valójában terjed.összementek a haderők,most már zl szintű hcsop-okat is csinálnak,szervezetszerüen.Mind irtam,finn készenlét páncélos hcsop is 2+2 százados szervezésű.
Én továbbra is egységesitő és alapos korszerűsitésnek vetném alá a meglévő T72 vázainkat.No,nem lenne gombokért,de jóval olcsóbb lenne az új gépeknél.És gyalogsági támogató szerepre még hosszú ideig megfelelnének.
Fanterral én még várnék.Előbb lássuk,hogy mi forrja ki magát belőle.
Jaaa. Félreértettem.
És igen, vegyes népszerű, azonban ez legyen a legnagyobb problémánk..
T72re én már nem költenek végképp, de ha jól értelmeztem, akkor 30ig marad, szóval... Meglássuk.
Fanter meg szerintem alapjaiban vérzik (elégtelen lőszer, dronos foszer minek bele amikor mehet külön is) és a szaftos részletek meg sehol sincsenek (PL autoloader.. abramsx koncepcióban kb ugyanakkora helyen 36 lőszert hordoz. Ok, mérsékelten összehasonlítható, de egy újratervezés nem ártana.)
De.. beleszalltunk, kb 99%, hogy lesz.. majd egyszer, remélhetőleg valami életképes dolog lesz a végén.
Ha csak egy normális 120mmes, autoloaderes , improved leo2 lesz (mert most azért derültek ki javitanivalok), akkor én már nem fogok panaszkodni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 010
80 844
113
Tényleg elég sok hadsereg így csinálja csinálta az elmúlt 30 évben. Sőt elárulom neked hogy a legnagyobbak papírból meg badogbol készített al tankokkal kezdtek.;)
Sorold már kérlek ezeket a hadseregeket. A papírtankozás az teljesen más, ne keverd ide.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Sorold már kérlek ezeket a hadseregeket. A papírtankozás az teljesen más, ne keverd ide.
Szinte bármelyik csak keret páncélos zlj maradtak egy működő századdal. Elárulom neked hogy amiben most szolgál sz az is így működött az elmúlt 20 évben. De mondjuk a tüzérség is hasonlóan működött. De ez így működik mindenhol a béke években. Te tényleg katona vagy?
 
  • Hűha
Reactions: Venom85

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 327
39 070
113
Toborzás szempontjából nem túl reális.
Van az a pénz amiért lesz ott ember - Lynxre is lett.
Amúgy legfeljebb még egy helyszín lehet reális harckocsizóknak, ahová majd KF51 kerül szimulátorostúl mindenestül - az biztos hogy nem kell minden lövész dandár mellé fizikailag(!) is harckocsikat telepíteni. Az egész ország bejárható 3-4 óra alatt, szóval ezek a dandárok akkor állnak össze ha együtt van dolguk. Az ukrajnai tapasztalatok szerint amúgy század meg zászlóalj szintű ütközetek vannak: ritkán mozdul együtt egy egész dandár...
A tüzérosztály parancsnokával is volt nem rég interjú: löveg párokban vagy 4 löveges "félütegekben" fognak mozogni és lőni - üteg szint is ritka lesz mert könnyű kiszúrni...
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 010
80 844
113
Szinte bármelyik csak keret páncélos zlj maradtak egy működő századdal. Elárulom neked hogy amiben most szolgál sz az is így működött az elmúlt 20 évben. De mondjuk a tüzérség is hasonlóan működött. De ez így működik mindenhol a béke években. Te tényleg katona vagy?
Hazaérek és elmesélek egy történetet.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Hazaérek és elmesélek egy történetet.
Ok. De én is mondok egy másik lehetőséget, hmv n pont akkor lett megszuntetve a páncélos zlj amikor kiépítették a vadiuj tárolókat nekik. Tehát meg a hely is meglenne mondjuk egy két század t 72esnek Kezdetnek. Vagy egy század lynx 120 nak vagy valami kf 51 kezdetnek. Rengeteg lehetőség van csak el kell kezdeni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 137
124 755
113
Ok. De én is mondok egy másik lehetőséget, hmv n pont akkor lett megszuntetve a páncélos zlj amikor kiépítették a vadiuj tárolókat nekik. Tehát meg a hely is meglenne mondjuk egy két század t 72esnek Kezdetnek. Vagy egy század lynx 120 nak vagy valami kf 51 kezdetnek. Rengeteg lehetőség van csak el kell kezdeni.
Szerinted miből építették ki a lynx állóhelyeket és karbantartó állomást?