[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 008
32 978
113
Valojaban a Panther semmivel nincs magasabb keszulzsegi fokban,mint a Logim.Amo ban,az egy technologiai demonstrator,sorozatgyartasta alkalmazlan.Koncepcionalosan sem fejlettebb .A 140 milis valtozathoz automata töltő os kart volna.Jordan Chally elegge gnom tornya annak tervekből szarmaznak.Es az RM 130 milis loszerehez is siman adaptalhato,szerintem.
A fő kulondseg,hohy a Panthert meg vehetjük az RMtol.A Logim terveinek komentesevel es korszerusizesevrl viszont egy saját jogú eszközt kapnánk.
Folyton azon sipakoltok,jogy merjünk nagyok lenni......
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 748
5 876
113
Valojaban a Panther semmivel nincs magasabb keszulzsegi fokban,mint a Logim.Amo ban,az egy technologiai demonstrator,sorozatgyartasta alkalmazlan.Koncepcionalosan sem fejlettebb .A 140 milis valtozathoz automata töltő os kart volna.Jordan Chally elegge gnom tornya annak tervekből szarmaznak.Es az RM 130 milis loszerehez is siman adaptalhato,szerintem.
A fő kulondseg,hohy a Panthert meg vehetjük az RMtol.A Logim terveinek komentesevel es korszerusizesevrl viszont egy saját jogú eszközt kapnánk.
Folyton azon sipakoltok,jogy merjünk nagyok lenni......
Senkinek nincs baja a Loggimeddel. Persze bizonyosan nyakatekertebb egy ilyen tervet “kimenteni”, gyartástechnologiát, szerszámokat, gépsort, logisztikát, alapanyagot, beszállítókat, buisness modellt gründolni rá, mint befizetni egy KF51-re az udvari beszállítóhoz (ugyanakkor nagyobbat is lehet vele szakítani, ha jól csináljuk).

Lehetne akár bármelyik, ha saját gyártást akarunk - holnaputánra.

De jelenleg fontosabbnak gondolnám, hogy mit tudunk beszerezni ma, mert már a holnap is messze van; a holnaputánról nem is beszélve.
 
K

kamm

Guest
Valojaban a Panther semmivel nincs magasabb keszulzsegi fokban,mint a Logim.Amo ban,az egy technologiai demonstrator,sorozatgyartasta alkalmazlan.Koncepcionalosan sem fejlettebb .A 140 milis valtozathoz automata töltő os kart volna.Jordan Chally elegge gnom tornya annak tervekből szarmaznak.Es az RM 130 milis loszerehez is siman adaptalhato,szerintem.
A fő kulondseg,hohy a Panthert meg vehetjük az RMtol.A Logim terveinek komentesevel es korszerusizesevrl viszont egy saját jogú eszközt kapnánk.
Folyton azon sipakoltok,jogy merjünk nagyok lenni......
What.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 903
123 250
113
Valojaban a Panther semmivel nincs magasabb keszulzsegi fokban,mint a Logim.Amo ban,az egy technologiai demonstrator,sorozatgyartasta alkalmazlan.Koncepcionalosan sem fejlettebb .A 140 milis valtozathoz automata töltő os kart volna.Jordan Chally elegge gnom tornya annak tervekből szarmaznak.Es az RM 130 milis loszerehez is siman adaptalhato,szerintem.
A fő kulondseg,hohy a Panthert meg vehetjük az RMtol.A Logim terveinek komentesevel es korszerusizesevrl viszont egy saját jogú eszközt kapnánk.
Folyton azon sipakoltok,jogy merjünk nagyok lenni......
Azért egy harminc éve felfüggesztett projekthez képest magasabb fokon van a dolog.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 008
32 978
113
Senkinek nincs baja a Loggimeddel. Persze bizonyosan nyakatekertebb egy ilyen tervet “kimenteni”, gyartástechnologiát, szerszámokat, gépsort, logisztikát, alapanyagot, beszállítókat, buisness modellt gründolni rá, mint befizetni egy KF51-re az udvari beszállítóhoz (ugyanakkor nagyobbat is lehet vele szakítani, ha jól csináljuk).

Lehetne akár bármelyik, ha saját gyártást akarunk - holnaputánra.

De jelenleg fontosabbnak gondolnám, hogy mit tudunk beszerezni ma, mert már a holnap is messze van; a holnaputánról nem is beszélve.
Mi nem tudunk egyikbe se gyartani semmiti csak a masok altal legyartott reszelemeket tudnank kész termekke osszeszerelni.
Biztos,jogy nem kis meló lenne megyzervezni a gyartast,es nem os ket nap.De új Leok megrendelesr esetén azok leszallitasa,illetve a Panther kifejlesztese se lenne gyorsabb.
Addig meg a meglévő T72 vazaik modernizallasa jelentetek reskitolto megoldast.Es ezzel felkeszulhetnenk a modernizalt Logim (mpndjukkk legyen a neve Turan,az nalunk mar hagyomsnyos hk nev) gyartasara.
Persze,bukni is lehet egy ilyen húzással,nem os kicsit.Szerintem nem os a technikai oldala a legrizikosabb resze a dologak,hanem a mi agyar posvanyos belső ilszonyaink .
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 454
113
Mennyivel egyszerűbb lett volna egy kibaszott létező verzióra vagy létező alkatrészcsomagból összelegózott saját verzióra modernizálni pár kibaszott éve már Leo 2-ket a KMW-nél? Ugattam, hogy nincs megrendelésük, az RM meg tökig volt. Inkább álljunk neki most egy nemlétező harckocsi technológiai demonstrátorára alapozva Leo 2-ket modernizálni nem? Csak mert az megint RM? Faragjunk nemlétező standardra Leopard 2-ket amivel amúgy éppen Ukrajnában házal az RM by Maróth Gáspár Kelet-Európai Piacokért Felelős...

Szóval vállaljuk be a létező kiforrott lehetőségek eddigi és most folyó elszalasztása után egy A4-en alapuló egyedi verzió modósításainak tényleges kifejlesztésének az árát akkor amikor fizikailag létező bármit kellene vennünk mert majd érkező dolgokból kurva jól állunk, hogy az eredménye egy intenzív harcban pillanatok alatt kitárazó jármű legyen, amit kibaszott innovatív hogy baszná meg, csak kapásból az átütőereje mellett is kétszer annyi kell belőle, mint Leopard 2-ből, tehát sokkal kibaszottul drágább lenne bevásárolni a kifejlesztése után majd fenntartani is és ellátni is.

Mert kurva kevés a lőszere 130 mm-vel, ha tetszik, ha nem. A feladata ugyanaz lesz mint a leopardoknak, T-72-nek, ha tetszik ha nem. A minimális lőszerét ennek megfelelően kell beosztani ha tetszik ha nem, így minden célleküzdés az adott célhoz nem minimális, hanem nevetséges mennyiségű lőszerfajtából történhet, tehát ez egy szar, hiába nagyon erős.

Majd ennek a programnak a botladozásai és irgalmatlan költségei után fejlesszük ki a tényleges harckocsit. :D

Szerintem igyál többet napon, hogy felejts, mert ezek a gondolatok el kellene, hogy vesszenek a kimondatlanság sötétjében.
A RM ukrán projektje számomra egyértelműen a “potens hadiipari gyártó vagyunk, nálunk gond nélkül elkölthetitek az EU védelmi alapjából ukrajnának szánt pénzt” problémakörre adott válasz.

Paperware vasak fejlesztését akarják megfinanszíroztatni elsősorban, de nyilván nem fogják ezeket ukrajnában gyártani.
Szerintem üzletileg jó húzás a RM-nak, és ha jól csinálják, a végén még ki is eshet egy potens MBT a projektből. Vesztenivalójuk nem sok van mindenesetre.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Valojaban a Panther semmivel nincs magasabb keszulzsegi fokban,mint a Logim.Amo ban,az egy technologiai demonstrator,sorozatgyartasta alkalmazlan.Koncepcionalosan sem fejlettebb .A 140 milis valtozathoz automata töltő os kart volna.Jordan Chally elegge gnom tornya annak tervekből szarmaznak.Es az RM 130 milis loszerehez is siman adaptalhato,szerintem.
A fő kulondseg,hohy a Panthert meg vehetjük az RMtol.A Logim terveinek komentesevel es korszerusizesevrl viszont egy saját jogú eszközt kapnánk.
Folyton azon sipakoltok,jogy merjünk nagyok lenni......

Kérhetném, hogy az elejétől mondd el újra?

Kukában túrunk egy még nem is létező tervrajzért. Dél-Afrika, Logim. Nekem körülbelül eddig volt érthető, hogy akkor mit szeretnél.

Panthert meg tudjuk venni RM-től. És az afrikai gyerekrajzokból ki fogja véglegesre csiszolni a tankod terveit? És kicsit fentebb azzal érvelsz, hogy igazán nem lenne nagy munka, csak a teljes elektronikát kell kicserélni, az ágyút, a felfüggesztést és a motort. Meg auto töltőt bele álmodni. Lehet valamit kifelejtettem.
Két kérdés köré tudom csoportosítani azt, ami részletesen érdekelne. Ha holnap magyar titkosügynökök ellopják per Magyar Állam kilóra megvásárolja a meglévő dokumentációt, hogyan fog abból sorozatban gyártható termék lenni? És a másik kérdésem, hogy mi lesz az után?
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 454
113
Kérhetném, hogy az elejétől mondd el újra?

Kukában túrunk egy még nem is létező tervrajzért. Dél-Afrika, Logim. Nekem körülbelül eddig volt érthető, hogy akkor mit szeretnél.

Panthert meg tudjuk venni RM-től. És az afrikai gyerekrajzokból ki fogja véglegesre csiszolni a tankod terveit? És kicsit fentebb azzal érvelsz, hogy igazán nem lenne nagy munka, csak a teljes elektronikát kell kicserélni, az ágyút, a felfüggesztést és a motort. Meg auto töltőt bele álmodni. Lehet valamit kifelejtettem.
Két kérdés köré tudom csoportosítani azt, ami részletesen érdekelne. Ha holnap magyar titkosügynökök ellopják per Magyar Állam kilóra megvásárolja a meglévő dokumentációt, hogyan fog abból sorozatban gyártható termék lenni? És a másik kérdésem, hogy mi lesz az után?
A Panther egy nem létező tank. A rendszerintegrációs és gyártástechnológiai nyavalyákat (+az ebből fakadó, kiszámíthatatlan mennyiségű késést) szerintem ne mi vállaljuk be. Pont elég a Lynx is.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
Kérhetném, hogy az elejétől mondd el újra?

Kukában túrunk egy még nem is létező tervrajzért. Dél-Afrika, Logim. Nekem körülbelül eddig volt érthető, hogy akkor mit szeretnél.

Panthert meg tudjuk venni RM-től. És az afrikai gyerekrajzokból ki fogja véglegesre csiszolni a tankod terveit? És kicsit fentebb azzal érvelsz, hogy igazán nem lenne nagy munka, csak a teljes elektronikát kell kicserélni, az ágyút, a felfüggesztést és a motort. Meg auto töltőt bele álmodni. Lehet valamit kifelejtettem.
Két kérdés köré tudom csoportosítani azt, ami részletesen érdekelne. Ha holnap magyar titkosügynökök ellopják per Magyar Állam kilóra megvásárolja a meglévő dokumentációt, hogyan fog abból sorozatban gyártható termék lenni? És a másik kérdésem, hogy mi lesz az után?
Àà simàn megtudnànk csinálni 1 hét alatt...
 
  • Vicces
Reactions: Catles

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 454
113
Nana gurul meg lődöz...
Mint gyártható, támogatható termék, nem létezik. Az még rengeteg pénz+idő, amíg odáig eljut - nem véletlenül ezzel házal a RM, erre kell alapvetően nekik is a pénz.

Ezért is kérdeztem fentebb, hogy a RM mikor vitt utoljára MBT-t gyártásba, és az mennyi időbe telt az üzemképes prototípus bemutatásától, mert én nem tudom.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 903
123 250
113
Mint gyártható, támogatható termék, nem létezik. Az még rengeteg pénz+idő, amíg odáig eljut - nem véletlenül ezzel házal a RM, erre kell alapvetően nekik is a pénz.

Ezért is kérdeztem fentebb, hogy a RM mikor vitt utoljára MBT-t gyártásba, és az mennyi időbe telt az üzemképes prototípus bemutatásától, mert én nem tudom.
TAM szerintem vagy az indonéz esetleg Szingapúri leo2 ng