[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 008
32 978
113
Török segítséggel kell gyártásba vinni :D
Ez is egy opció,de legallabbis beszallitok lehetnek
Merthogy mi konkretan hgyartani bele lofaxt se tudnank,csak osszedzerelni a masok altal legyartott teszelemeket.Ossze kene legoznunk,mint a Merkavat- sot,jobban,mert a zsidók azert gyartanak is reszegysegeket ( nekunk meg lehetnenek beszallitoink,pl elektronika,APS)
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 143
7 602
113
Vajon a 120-as Lynx vagy a Panther valósítható meg hamarabb?
a 120-as..de azzal meg az a baj hogy az nem igazán tank ellen van. Ahogy az MGS se.
Ennek több értelme van 4x4 alapon.
South_Korean_Marine_Corps_has_test_fire_Spike_NLOS_anti-tank_guided_missile_from_SandCat_vehicle_640_001.jpg
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 625
8 257
113
Vagy utánrendelést adunk le az A7-esre (Hmvh-n lenne hozza ember?) vagy KF-51, de RM 120-as löveggel.
(Vagy Lynx120??)
 
  • Tetszik
Reactions: J.G.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 008
32 978
113
Szoval a Logim nagyan nem egy afrikai gyerekrsjz,hanem a kor egyik elvonalbeli,60+ tonnas hk fejlesztese.A fejledztes a Leo2A4 zerveibol indult ki.Az MTU EuroPowerPack,smi modositva hajtja s Merkava IVet,eredetileg a Logimnak lett tervezve.(németek diszkreten eleg jol tamogadtak a burokat,pl a Ratel is egy német,Bussing fejlesztés)
Panther zechnologiai demonstrator szinten van,sorozatgyartasta alkalmatlan
Logim sorozatgyartasta kész tervdokumentáció szinten lett befagyasztva.TTD azert lett nagy hirtelen osszedobva,hogy a hatalmat atvevo negereknek bizonyitson az ARMSCOR/Denel ( akkoroban ment a helyi azalakulas) ,hogy de,95tol a Logim sorozatgyarthato.ANC vegul nem rendelte meg,exportjat meg az amvsik és a nemetek blokkoltak.(pl Kina jelendkezett,hogy megvenne technologiastul).
A kulcs a beszallitoi kor kivallasztasa,osszekotve a modernizacioval (a mai beszallitok nem 30 evvel ezelotti technologit szallitananak).Na meg a rendszerintegracio.
Se tegnnapra,se egyedul nem tudnank megcsinalni.Igymond fovallalkozok lejetnenk,akik szervezik és integraljak a hozzarrto alvalalkozok munkajat Es ez is evekbe tellene,de hyorsabb lenne,mint egy uj hk terv kidolgozasa.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 425
67 641
113
A RM ukrán projektje számomra egyértelműen a “potens hadiipari gyártó vagyunk, nálunk gond nélkül elkölthetitek az EU védelmi alapjából ukrajnának szánt pénzt” problémakörre adott válasz.

Paperware vasak fejlesztését akarják megfinanszíroztatni elsősorban, de nyilván nem fogják ezeket ukrajnában gyártani.
Szerintem üzletileg jó húzás a RM-nak, és ha jól csinálják, a végén még ki is eshet egy potens MBT a projektből. Vesztenivalójuk nem sok van mindenesetre.
Vesztenivalónk nekünk lenne ebben.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
A Panther egy nem létező tank. A rendszerintegrációs és gyártástechnológiai nyavalyákat (+az ebből fakadó, kiszámíthatatlan mennyiségű késést) szerintem ne mi vállaljuk be. Pont elég a Lynx is.

Lemaradt az idézőjel. Ezek Negan szavai voltak szó szerint. Ő állította azt, hogy a Panthert az RM-től kellene megvennünk. Én azt kérdeztem, hogy akkor fejtse ki, hogy az ő csoda tankját kinek kéne kifizetni? Még most sem világos, hogyan gondolja, behordjuk a Curus műhelyébe a tervdokumentáció meglévő darabjait, ott ügyes fiúk vannak, majd átrajzolják más ágyúra, más meghajtásra, stb, és Gödöllőn pont jó lesz gyártani?
Panthernél azért nem kérdeztem részelteket, mert ott RM mérnökeit kell pénzelni, a németekkel beszélni a vásárlásról és RM gyártókapacitását felhasználni erre. Ezek a részek kicsit homályosak egy olyan MBT esetén, ami sosem került sorozatgyártásba, a kitalálói sem foglalkoznak vele, amihez a Magyar Államnak nincs önálló mérnöki gárdája, csak legfeljebb a RM Hungaryban... és ami gyártására Gödöllő valószínűleg nem alkalmas, ez után magyarázatra szorul, hogy azt akarja felszerszámozni, máshol gyártani, vagy mit...
Elnézést, ha úgy tűnt, hogy a Panthert kész termékként tüntettem volna fel, ott sincs kész, csak az infra van meg mögötte, ami pénzből és megrendelésből meg tudja csinálni... szerintem több idő alatt, mint az itt optimisták által hangoztatott 1-2 év. Jóval több. Csak mondja el az ő ajánlatát, mert jelenleg kicsit homályos az a rész, hogy van benne kockázat, lehet nagyot szakítani és bukni!
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 720
5 224
113

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 008
32 978
113
Lemaradt az idézőjel. Ezek Negan szavai voltak szó szerint. Ő állította azt, hogy a Panthert az RM-től kellene megvennünk. Én azt kérdeztem, hogy akkor fejtse ki, hogy az ő csoda tankját kinek kéne kifizetni? Még most sem világos, hogyan gondolja, behordjuk a Curus műhelyébe a tervdokumentáció meglévő darabjait, ott ügyes fiúk vannak, majd átrajzolják más ágyúra, más meghajtásra, stb, és Gödöllőn pont jó lesz gyártani?
Panthernél azért nem kérdeztem részelteket, mert ott RM mérnökeit kell pénzelni, a németekkel beszélni a vásárlásról és RM gyártókapacitását felhasználni erre. Ezek a részek kicsit homályosak egy olyan MBT esetén, ami sosem került sorozatgyártásba, a kitalálói sem foglalkoznak vele, amihez a Magyar Államnak nincs önálló mérnöki gárdája, csak legfeljebb a RM Hungaryban... és ami gyártására Gödöllő valószínűleg nem alkalmas, ez után magyarázatra szorul, hogy azt akarja felszerszámozni, máshol gyártani, vagy mit...
Elnézést, ha úgy tűnt, hogy a Panthert kész termékként tüntettem volna fel, ott sincs kész, csak az infra van meg mögötte, ami pénzből és megrendelésből meg tudja csinálni... szerintem több idő alatt, mint az itt optimisták által hangoztatott 1-2 év. Jóval több. Csak mondja el az ő ajánlatát, mert jelenleg kicsit homályos az a rész, hogy van benne kockázat, lehet nagyot szakítani és bukni!
Szerintem plvasd el ujra,es rrtelmezd amit irtam.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 952
38 220
113
Ahogy írják, a cseheknek sincs pénzük. 20 millió euró per darab áron kapnak ennyi pénzért 21 db-ot. Az A8 pedig elvileg több, mint 20 millió. Így mi is tudnánk venni 88-at.
Nem is kell, mert nekünk már van/lesz 44 +12.
Az A4-eseket fel kell húzni amennyire csak lehet és akkor már csak 32 harckocsit kellene venni.
Nem kell nekünk A8, jó lesz az A7HU is. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
Nem is kell, mert nekünk már van/lesz 44 +12.
Az A4-eseket fel kell húzni amennyire csak lehet és akkor már csak 32 harckocsit kellene venni.
Nem kell nekünk A8, jó lesz az A7HU is. :)
Késnek a Lynxek oszt még nem is működnek rendesen??
Papi karmelitába a sarokba: 12 A4 ingyen upgrade most azonnal, a 32 A7nek a Rheinmetallra eső része is grátisz!Köszönjük szépen!
Máris sokkal olcsóbb lenne az a 32 A7...