[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Mármint hogy?
Ha 25 millió darabáras A8-ról beszélünk az 525 millió Eurós összeg nemigazán jön ki az 56 db + kiképzési gépek + műszaki eszközökre amit terveznek. (mert kb ez a valós leosztásuk NATO ajánlott zászlóalj mérettel)
Szerintem itt mellélőttünk a német zászlóalj mintával. Inkább a NATO ajánlott kellett volna.. A probléma,hogy a NATO ajánlást 2021 végén fogadták el a tagországok.
Mennyivel előnyösebb avagy előnytelenebb a joval nagyobb NATO zl standard, mint a német (44+pk+extrák)...?
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Igen is,nem is. Merész húzás lenne,amivel nagyot lehet myerni, de bukni is.


Vagyis esélytelen! A "gyűrű" hatalom birtoklása mindenek felet!!! Már nem eszköz, hanem cél.

Ennél sokkal kisebb kockázatot sem vállal a jelenlegi vezetés! Semmilyen hazai képesség létrehozására nem látok akaratot: kiderülhet, hogy a maguk létrehozók egy többségében belterjes/kontraszelektált "csapat", ennek megfelelő "képességekkel".

Mindemellett --ahogy korábban én is írtam-- az a huszárvágás húznaki bennünket a gödörből, ha a túlárazott és nem hazai --anyagi-- lehetőségeinkhez méretezett vadmacskákat eladnánk "egy-kb-harmicasért" --ahogy @fip7 is nagyon jól látta ezt a lehetőséget, amikor itt lesz ennek az árnak az ideje--, és helyette a hasonló képességű harmadáras gépekből vennénk DUPLA mennyiséget!

EZ egy "kanyarban előzés"! :oops: + :hadonaszos:
...nekem!


U.I.: Kíváncsian várom, hogy meddig "dübörög még a "piackutatás", +"taratégiai-nyugalom"?



U.I. 2.0 :

Török segítséggel kell gyártásba vinni
:D

Amikor a törökök segítenek" az qrva sokba szok' kerülni! Talán tudni kellene "annyi(képessége)t" létrehozni végre, hogy hasonló nagyságrendű partnerek tudjunk lenni, ne pedig ismét/még mindig a "jól tejel a magyar marha" szintű alárendelt "ügyfél"!
...álmodhatok ilyet?

.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 544
113
Amúgy kezdek azon jól szórakozni, hogy mennyire igazam lett a "Z" tervvel kapcsolatban. A sok bosszúságot már kezdem elengedni.
És tudomásul veszem azt is, hogy csak az járt ezzel jól, aki aláírta ezt a szarkupacot :rolleyes:
Sajnos mindenben igazam lett :(
1. Az RM egy sz@rfaszú germán multi, el kellet volna kerülni.
2. A Leopárd 2 túl van árazva, nem tudunk eleget venni.
3. Aki tervező asztalról vesz IFV-t az vagy kretén vagy korrupt.
4. Csöves tüzérség helyet rakétás kellene.
5. Amin nincs APS az elavult.
És a sort lehetne még folytatni az "Én megmondtam" versenyszámban.
Az igazán jó, hogy jelenleg se pénzünk se tankunk XD Igazi balf@szok vagyunk :cool:
Közép-Európa meghatározó hülyéi lettünk :D


Amúgy ha érdemben akarunk még csinálni valamit ezzel a hadsereggel, akkor én az alábbiakat javasolnám:
1. Meg kell venni ezt a pár nyomorult Leopárd 2A4-et és kukázni valahonnan még 2 db használtat.
2. Megvenni rájuk a görög ERA kittet.
3. Körbe nézni Izraelt, hogy van-e használt tankjuk eladó, egy 58 db.

(És mivel részben off topik, így nem megyek bele, hogy venni kellene tőlük vaskipát, Hárpi drónt meg rakétasorozatvetőt.)

UI.: Ha rajtam múlna és az EU vagy az USA kifizeti akkor felőlem a PZH meg a NASAMS az mehetne is ukrajnába... Egyik se ér túl sokat, de legalább nagyon költséges fönntartani és használni.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 720
5 224
113
a mi A7-ink oldalán lesz, "Beulblechpanzerung" NERA, nem? vagy azt csak-egy kettő kapja amelyek megkapják a plusz páncél kittet?(valamelyik tudálékos fontos bácsi vélte tudni a FB-on hogy nem az összesnek lesz plusz páncélzat..aztán lehet hogy egy load of bullshit volt az állítása.)

No,mekkora sirás-rivás lesz itt,ha premier plánban jönnek majd a képek a kilőtt Leokrol......Mert lesznek olyan képek,az biztos.
Pedig magyar katonai vezető szájából hangzott el a következő, amikor megkérdezték tőle nem-e kevés a mi 44 db leopárdunk:

A leopárd 2 felér 10 orosz harckocsival!

A puding próbája az evés, félek sz*r íze lesz.