[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 986
91 902
113
Nagyon jó!!! Nekünk be kéne jelenteni egy hasonlót !!! ...bejelenteni!!! "Csak"...
"...csak a játék kedvéért!!!" :oops:
Mi 56-ot már 2020-ban bejelentettünk.
A csehek most bejelentették, hogy hamarosan bejelentik :)az A7 megrendelést, ami legkorábban 2025 után jöhet. De elnézve a múlt heti norvég bejelentést, ami 2026 és 2031 közti szalitással számol 56 új Leoparddal, én annyira nem izgulnék. Addigra már nálunk a KF51 fog kijönni Zalában a gyárból.:cool:
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 868
4 894
113
Mi 56-ot már 2020-ban bejelentettünk.
A csehek most bejelentették, hogy hamarosan bejelentik :)az A7 megrendelést, ami legkorábban 2025 után jöhet. De elnézve a múlt heti norvég bejelentést, ami 2026 és 2031 közti szalitással számol 56 új Leoparddal, én annyira nem izgulnék. Addigra már nálunk a KF51 fog kijönni Zalában a gyárból.:cool:
Szerintem is Panther lesz nálunk a következő körben. Nem véletlenül hívta többször is harckocsigyárnak ZEG-et Palkovics. Semmi értelme nem lenne egy újabb Leo megrendelésnek, a 30-as évek közepére se szállítják le.
 
  • Szomorú
Reactions: Centquri prime

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 606
46 707
113
Mi 56-ot már 2020-ban bejelentettünk.
A csehek most bejelentették, hogy hamarosan bejelentik :)az A7 megrendelést, ami legkorábban 2025 után jöhet. De elnézve a múlt heti norvég bejelentést, ami 2026 és 2031 közti szalitással számol 56 új Leoparddal, én annyira nem izgulnék. Addigra már nálunk a KF51 fog kijönni Zalában a gyárból.:cool:
Szerintem a RM üzlethez hasonlóan a KMW-vel is rugalmas szerződést kötöttünk - ez lenne a logikus.
Azaz - szerintem - biztosan nyitva hagytak némi példányszámbővítési keretet. (természetesen ennek az opciónak az aktiválása időkorlátos szokott lenni!)
Ha pedig ez igaz, és más országok is elkezdenek sorban Leopard 2 -eseket berendelni, akkor elkerülhetetlen a gyártók kapacitásainak bővítése. Nem gondolom, hogy a németek képesek lesznek kapacitásbővítés nélkül lehozni a most követekező 5-6 évet.
Az biztos, hogy nem azon a lángon fog folyni a gyártás, ahogy a katari, meg a mi rendelésünket legyártották.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 083
10 251
113
Szerintem a RM üzlethez hasonlóan a KMW-vel is rugalmas szerződést kötöttünk - ez lenne a logikus.
Azaz - szerintem - biztosan nyitva hagytak némi példányszámbővítési keretet. (természetesen ennek az opciónak az aktiválása időkorlátos szokott lenni!)
Ha pedig ez igaz, és más országok is elkezdenek sorban Leopard 2 -eseket berendelni, akkor elkerülhetetlen a gyártók kapacitásainak bővítése. Nem gondolom, hogy a németek képesek lesznek kapacitásbővítés nélkül lehozni a most követekező 5-6 évet.
Az biztos, hogy nem azon a lángon fog folyni a gyártás, ahogy a katari, meg a mi rendelésünket legyártották.
A kmw-n üzletileg semmi kényszer nincsen. Jelenleg "nyugaton" lehet venni az ő tankjukat 2030 utáni szállítással, felújított abramsot és a koreait. Más nincsen. Ha így marad ellesznek a leopard 2 gyartosoran 2040ig. A pénz nekik így is jön, hova kapkodjanak?!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 606
46 707
113
A kmw-n üzletileg semmi kényszer nincsen. Jelenleg "nyugaton" lehet venni az ő tankjukat 2030 utáni szállítással, felújított abramsot és a koreait. Más nincsen. Ha így marad ellesznek a leopard 2 gyartosoran 2040ig. A pénz nekik így is jön, hova kapkodjanak?!
Azt gondolod, hogy a csehek majd megelégszenek azzal, hogy 2031-től kezdenek nekik szállítani? :rolleyes:
Akkor inkább berendelik bármelyik másik versenytársat.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 986
91 902
113
Szerintem a RM üzlethez hasonlóan a KMW-vel is rugalmas szerződést kötöttünk - ez lenne a logikus.
Azaz - szerintem - biztosan nyitva hagytak némi példányszámbővítési keretet. (természetesen ennek az opciónak az aktiválása időkorlátos szokott lenni!)
Ha pedig ez igaz, és más országok is elkezdenek sorban Leopard 2 -eseket berendelni, akkor elkerülhetetlen a gyártók kapacitásainak bővítése. Nem gondolom, hogy a németek képesek lesznek kapacitásbővítés nélkül lehozni a most követekező 5-6 évet.
Az biztos, hogy nem azon a lángon fog folyni a gyártás, ahogy a katari, meg a mi rendelésünket legyártották.
Én is így gondoltam, de látva a norvég szállítási határidőket, nem előre mennek, hanem hátra....
Ne feledjük jelenleg a müncheni KMW tesztpálya bezárásra vár.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 120
13 559
113
Azt gondolod, hogy a csehek majd megelégszenek azzal, hogy 2031-től kezdenek nekik szállítani? :rolleyes:
Akkor inkább berendelik bármelyik másik versenytársat.
Egyrészt az Abramsokat azért ejtették, hogy csak 2030 után lenne a szállításuk. Másrészt viszont el tudom képzelni, hogy a kormányukban nincsen senki, aki odafigyelne a fejleményekre, így el tudom képzelni, hogy csak azután fognak értesulni az aktuális szállítási határidovel, hogy már meglesz a kormányhatározat a Leók vásárlásáról. És valszeg be fogják nyalni mint a Caesarokat.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 970
66 142
113
Ha nem lesz MTU, akkor nem lesz Leopard2 sem! Ezt pedig nem en mpndtam.
 
  • Hűha
Reactions: LMzek 2.0

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 597
8 219
113
Időközben új informàciók a Leopard 2A4 felujitàsról:
A harckocsik állitólag új sebességváltót is kapnak és a teljes elektromos rendszer A7 szintre lesz emelve. A járműveket teljesen “kibelezik”.Az egész procedúra 2,5 évig tart harckocsinként. A modernizàció csak azèrt kezdődhet szeptemberben, mert az osztrákok már régebben, mielőtt a költségek jóváhagyàsra kerültek, be jelentkezett KME-nél. (Der Standard)
A páncélzat erősitéséről nincs szó. Mi tart 2,5 évig? Mit mond ez a gyártó kapacitásáról? :(
Jogos a gyártói kapacitás kapcsán a megállapításod.
Én szeretnék még egy zl. A7-est vagy akár A4-est, de ez gyártói oldalról hosszú évekbe tellene, ha egyáltalán lenne rá pénzünk.
Talán a RM-nek több a kapacitása, a KF51 a 120 milis ágyúval tetszene.
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 105
93
Egy kedves ismerősöm azt az elméletet vezette le, hogy: azért veszünk szerinte nevettségesen kevés Leo 2-őt, mert az öreg P. Ármin leadta a drótot nekünk, hogy lesz KF51 (2016-ban indult a projekt) és, ha majd lesz lynx-gyártás is amit akkorra bejáratunk és akkor összekötik a kellemest a hasznossal és lehet már párduc is és ezt megvárjuk, erre várunk.

Ennek van racionalitása?

Én biztos voltam benne hogy csak azért mert egyszerre kellett sokminden és akkor nem volt rá keret, de ettől még illik a képletbe.
 

geseft

Well-Known Member
2019. február 20.
449
1 477
93
Egy kedves ismerősöm azt az elméletet vezette le, hogy: azért veszünk szerinte nevettségesen kevés Leo 2-őt, mert az öreg P. Ármin leadta a drótot nekünk, hogy lesz KF51 (2016-ban indult a projekt) és, ha majd lesz lynx-gyártás is amit akkorra bejáratunk és akkor összekötik a kellemest a hasznossal és lehet már párduc is és ezt megvárjuk, erre várunk.

Ennek van racionalitása?

Én biztos voltam benne hogy csak azért mert egyszerre kellett sokminden és akkor nem volt rá keret, de ettől még illik a képletbe.
Ha előbb lett volna a Lynx lerendelve mint a Leo akkor talán, de így nem tartom valószínűnek.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 542
8 871
113
Állítólag Svájcban készült kép, mert ezek után érdeklődnek a Németek, de lényegtelen, az apropója az, hogy a jövőre nézve ÍGY KELLENE KINÉZNIE itthon is az M-zárolt járműveknek. Könnyűszerkezetes csarnok alatt még ha kicsit huzatos és hideg is, de tető alatt szépen sorban.
826757_leopard_1_tank.jpg
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 288
27 943
113
Állítólag Svájcban készült kép, mert ezek után érdeklődnek a Németek, de lényegtelen, az apropója az, hogy a jövőre nézve ÍGY KELLENE KINÉZNIE itthon is az M-zárolt járműveknek. Könnyűszerkezetes csarnok alatt még ha kicsit huzatos és hideg is, de tető alatt szépen sorban.
826757_leopard_1_tank.jpg
Ezek Leopard 1-esek a Németek Leopard 2-eseket akarnak venni
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 732
6 581
113
Állítólag Svájcban készült kép, mert ezek után érdeklődnek a Németek, de lényegtelen, az apropója az, hogy a jövőre nézve ÍGY KELLENE KINÉZNIE itthon is az M-zárolt járműveknek. Könnyűszerkezetes csarnok alatt még ha kicsit huzatos és hideg is, de tető alatt szépen sorban.
826757_leopard_1_tank.jpg
ezek az RM németországi raktárában lévő Leo1-ek, baloldalt van mégegy sor, onnan készült az a kép ami már volt itt is egyszer
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Dobtuk a Harris-t? Az igen!
Solder AND Vehicular???
Na akkor ez sem lesz egy kis beszerzési tétel! :oops:

Szerk.:
Tessék tapsikolni! Ugyan ezzel nem lehet lőni, de úgy néz ki, hogy elkezdett Varga Misi bácsi pénztárcát nyitogatni...
Na akkor teljesen átállunk a zsidó RM vonatra, kíváncsi leszek mivel fognak ellentételezni.
Amúgy ez a legjobb választás amit tehettünk, remélem sok hazai gyártással.
Lehet, hogy az RM mondjuk merkava alapokra fogja építeni a kf 51-t is?