[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 330
2 760
113
még MG mondta, hogy lízing végén magyar tulajdonba kerülnek ( mint a Gripenek)
A4 mellé hogy nem kiképzésre akarod használni akkor kellene még vagy 3x ennyi, de akkor már jöjjön mégegy adag A7, többet érnek, és ha még egy tüzérosztályt is kapna a hódmezővásárhelyi dd, akkor lenne két értelmes összvegyvernemi dandárunk... mellette ott van a KMD meg a 11-esek Debrecenben ami majd még más lesz picit, ha emellé beesne egy (vegyes)tüzérezred az már szerintem értelmes mennyiség és minőség lenne nem levedlett vsz szarokkal meg kohószökevényekkel....de mondjuk elsőre én azzal is kiegyezem ha a mostnaiak normálisan fel lesznek töltve... aztán ha ezt sikerült megugrani akkor lehet gondolkodni
még MG mondta, hogy lízing végén magyar tulajdonba kerülnek ( mint a Gripenek)
A4 mellé hogy nem kiképzésre akarod használni akkor kellene még vagy 3x ennyi, de akkor már jöjjön mégegy adag A7, többet érnek, és ha még egy tüzérosztályt is kapna a hódmezővásárhelyi dd, akkor lenne két értelmes összvegyvernemi dandárunk... mellette ott van a KMD meg a 11-esek Debrecenben ami majd még más lesz picit, ha emellé beesne egy (vegyes)tüzérezred az már szerintem értelmes mennyiség és minőség lenne nem levedlett vsz szarokkal meg kohószökevényekkel....de mondjuk elsőre én azzal is kiegyezem ha a mostnaiak normálisan fel lesznek töltve... aztán ha ezt sikerült megugrani akkor lehet gondolkodni
még MG mondta, hogy lízing végén magyar tulajdonba kerülnek ( mint a Gripenek)
A4 mellé hogy nem kiképzésre akarod használni akkor kellene még vagy 3x ennyi, de akkor már jöjjön mégegy adag A7, többet érnek, és ha még egy tüzérosztályt is kapna a hódmezővásárhelyi dd, akkor lenne két értelmes összvegyvernemi dandárunk... mellette ott van a KMD meg a 11-esek Debrecenben ami majd még más lesz picit, ha emellé beesne egy (vegyes)tüzérezred az már szerintem értelmes mennyiség és minőség lenne nem levedlett vsz szarokkal meg kohószökevényekkel....de mondjuk elsőre én azzal is kiegyezem ha a mostnaiak normálisan fel lesznek töltve... aztán ha ezt sikerült megugrani akkor lehet gondolkodni
még MG mondta, hogy lízing végén magyar tulajdonba kerülnek ( mint a Gripenek)
A4 mellé hogy nem kiképzésre akarod használni akkor kellene még vagy 3x ennyi, de akkor már jöjjön mégegy adag A7, többet érnek, és ha még egy tüzérosztályt is kapna a hódmezővásárhelyi dd, akkor lenne két értelmes összvegyvernemi dandárunk... mellette ott van a KMD meg a 11-esek Debrecenben ami majd még más lesz picit, ha emellé beesne egy (vegyes)tüzérezred az már szerintem értelmes mennyiség és minőség lenne nem levedlett vsz szarokkal meg kohószökevényekkel....de mondjuk elsőre én azzal is kiegyezem ha a mostnaiak normálisan fel lesznek töltve... aztán ha ezt sikerült megugrani akkor lehet gondolkodni
Valamiért nekem úgy maradt meg, hogy lízing volt, de hirtelen megvettük... lényegen nem változtat.
És igen, elorebocsaton, hírhedt kincstári optimizmusom épp tetofokpn lobog, de:
Elég gyakran van mostanában vizloves d20al, úgy, hogy már itt vannak a pzh2k-k.
Most vagy kikonzervalunk és mennek valahova -amit nem hiszek, meg a csehekhez se gombokert - vagy kepeswrgfejlesztes van.
Most hogy önálló tuzerosztaly vagy megy hmvh/Debrecen felé... inkább hmvh talán.
Ha már oda is, akkor értelmes lenne Debrecenbe is.
Olyan, amilyen, de van.
Megjelent az első a7, "soon" jön majd a többi. Az a4ek így "feleslegesek" lesznek tatán, valamit illene kezdeni velük.
Nekem, mint foteltabornoknak az iroasztalhuszaroknal a logikus lépés hmvh - van már ott lynx, oda lehet tolni az A4 éket egy századba, ami majd később egy zászlóalj magja lehet. (Ami nem jövőre lesz, de el kell kezdeni)
Főleg, hogy ez egy létező felszerelés - ne rohadjon már valahol a susnyasban.
A t72 meg eléggé vad meg tőlem is, de... ha a d20akat pótoljuk épp le, akkor akár ez is beleférhet...
Magyar narancs. Kicsit sargabb, kicsit savanyúbb, de a miénk.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 330
2 760
113
Mifelénk,ahol nincsenek komoly légierők,de viszonylag erős légvédelmek igen-a tüzérség lesz a csatadöntő fegyvernem.Továbbra is ezt vallom.
Hk utána csak a gyalogság közvetlen támogatására kellene nekik.Arra pedig bőven jók a T55AM-ek is.Lásd Ukrajna.
A T55/62 vonalat nem igazán látom egy jó ideje frontközeli híradásokban. Ez persze jelenthet akármit is, de gyanús nekem, hogy nem bőven jók.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 811
6 898
113
Megjelent az első a7, "soon" jön majd a többi. Az a4ek így "feleslegesek" lesznek tatán, valamit illene kezdeni velük.
de nem lesznek feleslegesek, továbbra is azokkal fog menni a kiképzés
A t72 meg eléggé vad meg tőlem is, de... ha a d20akat pótoljuk épp le, akkor akár ez is beleférhet...
más kategória
Magyar narancs. Kicsit sargabb, kicsit savanyúbb, de a miénk.
pont ezaz a mentalitás amit jó sok vérrel kell megfizetni sajnos, én még mindig annak a híve vagyok, hogy:
-kicsi
  • modern
  • minden földi jóval ellátott
  • vsz szarok mentes
  • kohószökevény mentes
Honvédséget kell építeni, mert egy nem tömeghadsereg, ilyen adottságú országban, csak ilyen lehet... sorozás nélkül itt már sosem lesz 4-5-6 hadosztály, cserébe annak a kicsi de lelkes brigádnak kell(ene) a lehető megjobban megegyszerűsíteni az életét, élhető fizetés, élhető körülmények, normális belső rendszer, normális ellátórendszer (gatya krissnek) és modern vasak, eszközök amikkel legalább van esélyed egy harcmezőn...
Mert minden másra ott lesz a kf51
nem a MasterCard?
 
  • Szomorú
Reactions: LMzek 2.0

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 330
2 760
113
de nem lesznek feleslegesek, továbbra is azokkal fog menni a kiképzés

más kategória

pont ezaz a mentalitás amit jó sok vérrel kell megfizetni sajnos, én még mindig annak a híve vagyok, hogy:
-kicsi
  • modern
  • minden földi jóval ellátott
  • vsz szarok mentes
  • kohószökevény mentes
Honvédséget kell építeni, mert egy nem tömeghadsereg, ilyen adottságú országban, csak ilyen lehet... sorozás nélkül itt már sosem lesz 4-5-6 hadosztály, cserébe annak a kicsi de lelkes brigádnak kell(ene) a lehető megjobban megegyszerűsíteni az életét, élhető fizetés, élhető körülmények, normális belső rendszer, normális ellátórendszer (gatya krissnek) és modern vasak, eszközök amikkel legalább van esélyed egy harcmezőn...

nem a MasterCard?
Alapvetően teljesen egyetértek veled, csak ha már van/lesz 3 dandárunk, legyen már mindhárom összfegyvernemi páncéloszászlóaljjal.
De akkor cseréljük be a T72eseket gatyára krissnek.
(Csak ne mezőn rohasztás vagy dunai vasmű legyen a vége, mert akkor felsírok)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 207
113
Pénz,pénz,pénz.
Mindössze ez a három dolog hiányzik........
T72 még mindig egy hk.Nekünk meg még mindig őrületes hk hiányunk van.Egy rendes,erős "nehéz" dd-nak,hogy ne csak ágyútöltetléknek legyen jó,kéne minimum 2 (kettő) zl-nyi belőle.
MIBŐL?
72t egy új hk árának harmadábol fel lehet hozni olyan szintre,hogy mint gyalogsági kisérő hk,hét nyelven beszélne.
És egy zl jol korszerűsitett T72 több harcértéket ad,mint egy század Leo2A8,amit ugyanazért a pénzért kapni tudunk.
Sajnos friss árakat nem tudok,csak COVID elöttieket.
Teljes hajtáslánccsere a Nimdátol,1milka.Teljes elektronikacsere+BMS+lőelembeállitó rendszerek az Elbittől még 1,5 milka.Merkava IVM ERA+NERA pótpáncélzata,nincs egy milka,de könnyebbség kedvéért legyen ez is 1milka.Infláció van,mennyivel szorozzuk?Legyen a duplája-az 7 milka.Mennyi lehet most egy APS rendszer?Mondjuk RM csempe plusz full Iron Fist integrálva?Legyen 2 milka.Mennyi lehet most egy komoly rcws?Számoljuk azt is 1 milkába.(van még 1-2 dolog,de azok árát végképpen nem tudom)
10milkáért van egy hk,aminek csak a váza és a lövege az eredeti.Vadiúj hajtáslánc,legmodernebb zsidó harcelektronika,kétrétegű APS,Merkava IV páncélmoduljai.2-3 év alatt lezavarható egy ilyen program,és van 2 zl-nyi hk-ink 2 századnyi Leo2A8 áráért,amik ki tudja mikor érnének ide.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 811
6 898
113
Alapvetően teljesen egyetértek veled, csak ha már van/lesz 3 dandárunk, legyen már mindhárom összfegyvernemi páncéloszászlóaljjal.
De akkor cseréljük be a T72eseket gatyára krissnek.
(Csak ne mezőn rohasztás vagy dunai vasmű legyen a vége, mert akkor felsírok)
Debrecen picit más, ebbe most ne menjünk bele, ezért írtam hogy 2 összvegyvernemi dd-nek én már örülnék teljesen feltöltve
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 059
113
pont ezaz a mentalitás amit jó sok vérrel kell megfizetni sajnos, én még mindig annak a híve vagyok, hogy:
-kicsi
  • modern
  • minden földi jóval ellátott
  • vsz szarok mentes
  • kohószökevény mentes

Csak ez nem hadsereg, hanem egy nagyon drága játszóház, felnőtt gyerekeknek.... Már bocsánat.
Ukrajnában meg lehet nézni, hogy mire ment a kevés a modern eszköz. Semmire!
Több modern nyugati tankjuk volt, mint ami nekünk lesz! Ehhez képest mit láttunk?
Semmire sem mentek vele, mert így is kevés volt.
A 30 millás csicsás Leót is megállítja az akna, kikapja a tüzérség, megszívatják a drónok stb...
Az amit ma csinálnak haderő fejlesztés címén, háborúban szarra sem jó!
A csili vili mikron méretű elit "huh de komoly" haderőt ledarálja az ellenség 2 hét alatt, aztán marad a fehér zászló meg a nagy semmi.
Tartalékosok, sorozattak mivel mennek majd harcba? Volánbusszal? o_O
A maréknyi PZH hány napig fog megélni a fronton? Le tudnak fogni 100-200 km-s határ/frontszakaszokat?
40 tankot , hogy osztasz el, ha 4-5 főbb irányból támad az ellenség? Elaprózod őket?
Vagy egy irányt visszaversz, amíg a többi bekerít? o_O

Olyan szinten békaidős hobbi haderőnek készültök, hogy valami elképesztő!
Jobb lett volna megtalálni a mennyiség és a minőség között az egyensúlyt. Én így látom.
És ez nem a személyetek ellen szól, hanem az elhibázott védelmi koncepció ellen.
Mert jelenleg annyian se vagytok, hogy egy megye székhelyt megtartsatok... sajnos.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 330
2 760
113
Pénz,pénz,pénz.
Mindössze ez a három dolog hiányzik........
T72 még mindig egy hk.Nekünk meg még mindig őrületes hk hiányunk van.Egy rendes,erős "nehéz" dd-nak,hogy ne csak ágyútöltetléknek legyen jó,kéne minimum 2 (kettő) zl-nyi belőle.
MIBŐL?
72t egy új hk árának harmadábol fel lehet hozni olyan szintre,hogy mint gyalogsági kisérő hk,hét nyelven beszélne.
És egy zl jol korszerűsitett T72 több harcértéket ad,mint egy század Leo2A8,amit ugyanazért a pénzért kapni tudunk.
Sajnos friss árakat nem tudok,csak COVID elöttieket.
Teljes hajtáslánccsere a Nimdátol,1milka.Teljes elektronikacsere+BMS+lőelembeállitó rendszerek az Elbittől még 1,5 milka.Merkava IVM ERA+NERA pótpáncélzata,nincs egy milka,de könnyebbség kedvéért legyen ez is 1milka.Infláció van,mennyivel szorozzuk?Legyen a duplája-az 7 milka.Mennyi lehet most egy APS rendszer?Mondjuk RM csempe plusz full Iron Fist integrálva?Legyen 2 milka.Mennyi lehet most egy komoly rcws?Számoljuk azt is 1 milkába.(van még 1-2 dolog,de azok árát végképpen nem tudom)
10milkáért van egy hk,aminek csak a váza és a lövege az eredeti.Vadiúj hajtáslánc,legmodernebb zsidó harcelektronika,kétrétegű APS,Merkava IV páncélmoduljai.2-3 év alatt lezavarható egy ilyen program,és van 2 zl-nyi hk-ink 2 századnyi Leo2A8 áráért,amik ki tudja mikor érnének ide.
Hát igen, a pénz az örök úr..

De! Vitatkoznék :)
Az most hogy 1 v 2 zaszlóalj hk a nehézdandár, főleg mostanában én nem érzem annyira döntőnek. Meg különben is, 30as VSZ vagy 50es US? Tény és való, hogy a - vélhetően - 1hk-3lövész páncélosdandár kicsit kövész túlsúlyos egy egy szervezet, de ezt nem tekinteném katasztrófának.
Én T72esre tankoláson, olajcserén és szélvédőmosón túl nem költenék, az egész ötletem onnan indult hogy épp van és harckocsi és hát akkor uniformizáljunk... de az ötlet nem aratott osztatlan sikert. :)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 207
113
Hát igen, a pénz az örök úr..

De! Vitatkoznék :)
Az most hogy 1 v 2 zaszlóalj hk a nehézdandár, főleg mostanában én nem érzem annyira döntőnek. Meg különben is, 30as VSZ vagy 50es US? Tény és való, hogy a - vélhetően - 1hk-3lövész páncélosdandár kicsit kövész túlsúlyos egy egy szervezet, de ezt nem tekinteném katasztrófának.
Én T72esre tankoláson, olajcserén és szélvédőmosón túl nem költenék, az egész ötletem onnan indult hogy épp van és harckocsi és hát akkor uniformizáljunk... de az ötlet nem aratott osztatlan sikert. :)
Hk nélkül nincs se lökőerő,se tartás.Nincs csapaterőnk,ütőerővel kell pótolni.Ütőerőt meg a tüzérség és a hk-k adják.
Ami azt illeti,én egyáltalán nem vettem volna vadonatúj Leokat.T72 korszerűsitésekkel,meg mondjuk használt Merkava III-ok vételével oldottam volna meg a hk igényt.Inkább a tüzérségre költöttem volna a pénzt.Hajunkra kenhetjük a Leokat,ha a tüzérségi párbajt elvesztettük.Amire ténylegesen használni tudnánk a hk-kat,arra teljesen felesleges 25-30milkás hk-kat venni.Úgy sem tudunk annyi hk-t összekaparni sehogy se,hogy a tankokra alapozott páncélos csapásmérő harcászatot folytassunk.Ahoz nagyságrenddel több hk kéne,amire esélyünk sincs.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
de nem lesznek feleslegesek, továbbra is azokkal fog menni a kiképzés

más kategória

pont ezaz a mentalitás amit jó sok vérrel kell megfizetni sajnos, én még mindig annak a híve vagyok, hogy:
-kicsi
  • modern
  • minden földi jóval ellátott
  • vsz szarok mentes
  • kohószökevény mentes
Honvédséget kell építeni, mert egy nem tömeghadsereg, ilyen adottságú országban, csak ilyen lehet... sorozás nélkül itt már sosem lesz 4-5-6 hadosztály, cserébe annak a kicsi de lelkes brigádnak kell(ene) a lehető megjobban megegyszerűsíteni az életét, élhető fizetés, élhető körülmények, normális belső rendszer, normális ellátórendszer (gatya krissnek) és modern vasak, eszközök amikkel legalább van esélyed egy harcmezőn...

Miközben naponta jön a szomszédból a vérrel írt cáfolat a "NATO-kicsi", "NATO-profi", "NATO-(csak-a)minőség" hülyeségeitekre, toljátok továbbra is "ezerrel"!!!

Komolyan mondom, hogy jobb lenne, ha felsőbb utasításra csináljátok, mintha kiderülne saját IQ-termék ez a tömény, irreális, és szakmaiatlan hülyítés, ez a valóságtól elrugaszkodott Vetítés! ... egy hivatásostól! Többtől!!! :eek:
(Asszem' az vagy, ha rosszul emléxem, akkor elnézést!)
Akkor is hülyítést toltok! Keményen!!!

ALAP: egy --bármelyik technikából, a-- szükséges mennyiséget nem mertetek egyszer sem mondani "hivatásos" közeli oldalról, mert akkor kiderül volna, hogy a jelenleg tervezett és hangoztatott hadi-technikákból megfizethetelen, megvalósíthatatlan, irreális az a mennyiség!

=> Vagyis alapvetően téves a hivatalos álláspont, a hangoztatott célok eléréséhez hamis, valótlan téves célokat tűztek a Zrínyi-nek, és ez alapján a háttér alapján nincs is valós Politikai szándék megvalósítható honvédelem, szükséges haderő kiépítésére!!!



Érdekesség képen: Egyetlen komolyra forduló HTKA-vita esetén nem tudtatok pénzügyi forrásokat tenni az irreális hülyeségeitek mögé!!!


Cserébe azonnal meg szoktak jelenni a @Chima3ra típusú szavazó-gépek, meg a személyeskedő karakter-gyilkolók!

Ééértem Én, hogy futja évi 150(+) média-milliárdból, de jön szembe a Valóság.
A szomszédban naponta vérrel cáfolnak benneteket! Magyar vérrel is!!!


El kéne kezdeni VALÓBAN dolgozni a Megoldáson a Vetítés helyett!!!

.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
Miközben naponta jön a szomszédból a vérrel írt cáfolat a "NATO-kicsi", "NATO-profi", "NATO-(csak-a)minőség" hülyeségeitekre, toljátok továbbra is "ezerrel"!!!

Komolyan mondom, hogy jobb lenne, ha felsőbb utasításra csináljátok, mintha kiderülne saját IQ-termék ez a tömény, irreális, és szakmaiatlan hülyítés, ez a valóságtól elrugaszkodott Vetítés! ... egy hivatásostól! Többtől!!! :eek:
(Asszem' az vagy, ha rosszul emléxem, akkor elnézést!)
Akkor is hülyítést toltok! Keményen!!!

ALAP: egy --bármelyik technikából, a-- szükséges mennyiséget nem mertetek egyszer sem mondani "hivatásos" közeli oldalról, mert akkor kiderül volna, hogy a jelenleg tervezett és hangoztatott hadi-technikákból megfizethetelen, megvalósíthatatlan, irreális az a mennyiség!

=> Vagyis alapvetően téves a hivatalos álláspont, a hangoztatott célok eléréséhez hamis, valótlan téves célokat tűztek a Zrínyi-nek, és ez alapján a háttér alapján nincs is valós Politikai szándék megvalósítható honvédelem, szükséges haderő kiépítésére!!!



Érdekesség képen: Egyetlen komolyra forduló HTKA-vita esetén nem tudtatok pénzügyi forrásokat tenni az irreális hülyeségeitek mögé!!!


Cserébe azonnal meg szoktak jelenni a @Chima3ra típusú szavazó-gépek, meg a személyeskedő karakter-gyilkolók!

Ééértem Én, hogy futja évi 150(+) média-milliárdból, de jön szembe a Valóság.
A szomszédban naponta vérrel cáfolnak benneteket! Magyar vérrel is!!!


El kéne kezdeni VALÓBAN dolgozni a Megoldáson a Vetítés helyett!!!

.

U.I.: Tisztelet azon hivatásosoknak aki a VALÓBAN szakmai dolgokban szoktak nyilatkozni!!!


...és még vannak a nem-hivatalos, de támogatott helyi Vetítők "Kormány Szóvivők!
Lelkük rajta...


.
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
295
1 038
93
Miközben naponta jön a szomszédból a vérrel írt cáfolat a "NATO-kicsi", "NATO-profi", "NATO-(csak-a)minőség" hülyeségeitekre, toljátok továbbra is "ezerrel"!!!

Komolyan mondom, hogy jobb lenne, ha felsőbb utasításra csináljátok, mintha kiderülne saját IQ-termék ez a tömény, irreális, és szakmaiatlan hülyítés, ez a valóságtól elrugaszkodott Vetítés! ... egy hivatásostól! Többtől!!! :eek:
(Asszem' az vagy, ha rosszul emléxem, akkor elnézést!)
Akkor is hülyítést toltok! Keményen!!!

ALAP: egy --bármelyik technikából, a-- szükséges mennyiséget nem mertetek egyszer sem mondani "hivatásos" közeli oldalról, mert akkor kiderül volna, hogy a jelenleg tervezett és hangoztatott hadi-technikákból megfizethetelen, megvalósíthatatlan, irreális az a mennyiség!

=> Vagyis alapvetően téves a hivatalos álláspont, a hangoztatott célok eléréséhez hamis, valótlan téves célokat tűztek a Zrínyi-nek, és ez alapján a háttér alapján nincs is valós Politikai szándék megvalósítható honvédelem, szükséges haderő kiépítésére!!!



Érdekesség képen: Egyetlen komolyra forduló HTKA-vita esetén nem tudtatok pénzügyi forrásokat tenni az irreális hülyeségeitek mögé!!!


Cserébe azonnal meg szoktak jelenni a @Chima3ra típusú szavazó-gépek, meg a személyeskedő karakter-gyilkolók!

Ééértem Én, hogy futja évi 150(+) média-milliárdból, de jön szembe a Valóság.
A szomszédban naponta vérrel cáfolnak benneteket! Magyar vérrel is!!!


El kéne kezdeni VALÓBAN dolgozni a Megoldáson a Vetítés helyett!!!

.
Ember, több, mint egy éve egy szót nem szóltam hozzád, nem reagáltam egyetlen agymenésedre sem, akkor mégis hogyan került elő nálad a nevem? Komolyan ez már beteges amit művelsz, kezeltesd magad!
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 697
113
Ember, több, mint egy éve egy szót nem szóltam hozzád, nem reagáltam egyetlen agymenésedre sem, akkor mégis hogyan került elő nálad a nevem? Komolyan ez már beteges amit művelsz, kezeltesd magad!
Fullba tolja a tag ha eddig nem jött volna le, én őszintén mondom egy szót se értek abból amiket ideír.... de úgy vagyok vele inkább itt vezesse le a feszkót mint máshol... :)