[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Én az UH-60-ra gondoltam sokáig, de úgy tűnik, hogy EH lesz.
Már amennyiben nem az lesz a hír ,hogy x gyártót hívtak meg a tenderre!
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 834
76 971
113
Gondolkodjunk kicsit... AW-hez (Olaszo.), Caracalhoz(Franciao), Blackhawk-hoz (Lengyelo.) nem kell nagy szállító repülőgép, mert saját szárnyon olcsóbban iderepülnek. Na akkor mi marad? Hacsak nem Afganisztánból hoznak valamit.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 414
8 740
113
Tudom, tudom nem illik, de ugye ma éjszaka, éjfél után megtudunk valamit? :D Akkor már csütörtök lesz... Nem mintha annyira várnám... csak ugye mások miatt :p
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 095
18 848
113
A csütörtökkel kapcsolatos beírás mikor is jelent meg itt ? Nem április 1-én ? :)
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Ha tippelgetünk,,, mert mindenki izgatott,,, :D
,,, tudunk olyan NATO országot, mely komolyabb, nekünk való (ami eddig szóbajött) gépet vont ki a közel vagy a távoli múltban?
Gondolom ha használt gépekről lenne szó, akkor csak valamelyik szövetséges jön szóba, olyan aki jól áll (D/NL/USA stb.).
Tudtok ilyenről?
Én elsőre USA, Afganisztánban leharcolt UH-60-ra gondolnék.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 435
69 233
113
Az albánok is kaptak-vettek Bo-t. Lehet van még elfekvőben pár országban egy -két 20-évnél fiatalabb esetleg.
800px-Alb_BO-105.jpg
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
A spanyol haderőcsökkentésnél még olvastam régebben a Pumák kivonásáról (néhányról),, bár mivel ott sincs most jó helyzet, azt csak lóvéért adnák, meg gondolom ott is az ősrégi gépeket kukáznák.

USA UH-60-ast tudnák a Lengyeleknél felújítani? Mert akkor ez is lehetett akár az amit Hendéék aláírtak,,, bár az USA cég.

Star Trek. Én személy szerint az általad leírtat preferálnám.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 834
76 971
113
Lehet hogy az afgánok megsajnálták a helikoptereseinket mert amikor hazajönnek, itthon nincs min repülniük ezért átadnak hármat a Mi-17-eseik közül. Amit az amerikaiaktól kaptak, akik az oroszoktól vették. Így aztán mindenki jól jár.
ob_2c1627_a-russian-antonov-an-124-unloads-the-first-of-thr.jpg


Egy ekkora gép Kecskeméten nem tud lemenni a pályáról az állóhelyekre (ahogy a C-5-ös sem tudott). Amíg kipakolják a helikoptereket, szünetel a keszi? Vagy kitelepülnek valahová a gripenek?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 834
76 971
113
Vagy a németek nekünkadnak néhány Afganisztánban leharcolt, első szériás NH-90-et?

NH90_Verlegung_ECD_3226.jpg


És így átvehetik a szerződésükben szereplő kötelező újabb gépeket.
 

Star Trek

Active Member
2010. április 19.
1 252
6
36
Ennyi erővel jöhetne EF is vagy F-35.Bár szerintem a lengyelek erre játszanak .Mármint a visszamondott F-35 megveszik okosban.