[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
a 149 tudtommal, csak egy militaryzált 139, szóval nem újra tervezve lett, csak kicsit ráaggattak ezt azt, asszem. :D
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 708
5 595
113
a 149 tudtommal, csak egy militaryzált 139, szóval nem újra tervezve lett, csak kicsit ráaggattak ezt azt, asszem. :D

a ráaggatásos verzió a 139M szerintem, a 149 ténylegesen katonai változatnak épül(t), proto van belőle, senki sem rendelt még. Legalábbis régebben erről volt szó itt
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
szerintem csak a hajtómű más, nem hiszem, hogy nagyon más át lett rajta tervezve
:D
ja, de még a futómű, nagyobb elnyelő képessége van, ennyi
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 138
7 217
113
A 149-es valóban katonaibb, pl.: kijavították azt a hibáját a 139-esnek, hogy nem volt door gunner hely, a 149-esnél (a belső tér modulos kialakításától függően) lehet door gunner is.
 

shornet24

Active Member
2011. július 7.
272
65
28
A 149-es az a aw-189 militarizált verziója, ge t-700 2000 lovas hajtóművel (139-p&w pt6 1600le), meg nagyobb mint testvére! Egy családot alkot a 169 139 189 amiknek azt hiszem az alkatrészek 40%-a egyezik a három típusban!

http://www.aviationtoday.com/rw/products/engines/AgustaWestlands-Newest-Medium-Twin-Closes-In-on-Certification_79564.html
 

shornet24

Active Member
2011. július 7.
272
65
28
AgustaWestland_AW-family_AW169_AW139_AW189_helicopter_Asa+Rotativa.jpg
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Én az említett típusokat nem nevezném katonai helikopternek. Alapból polgári célokra tervezték és nem katonaira.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
A 149-es úgy tudom tisztán katonai helikopternek lett tervezve,akkor miért nem abban gondolkodunk?

Egy kipróbálatlan típus. Az NH90 egy "sokkal inkább" katonai célra tervezett típus, aztán annak az első generációjával is rengeteg baj volt. Szóval nem hinném, hogy pont nekünk kéne eljátszani a "béta-teszter" szerepét, úgy, hogy ráadásul nem kevés pénzünkbe is kerülne. Inkább valami bevált, a gyermekbetegségein már túl lévő helit érdemes vennünk.
 

echris888

New Member
2014. április 29.
2
0
1
<blockquote rel="echris888">A 149-es úgy tudom tisztán katonai helikopternek lett tervezve,akkor miért nem abban gondolkodunk?

Egy kipróbálatlan típus. Az NH90 egy "sokkal inkább" katonai célra tervezett típus, aztán annak az első generációjával is rengeteg baj volt. Szóval nem hinném, hogy pont nekünk kéne eljátszani a "béta-teszter" szerepét, úgy, hogy ráadásul nem kevés pénzünkbe is kerülne. Inkább valami bevált, a gyermekbetegségein már túl lévő helit érdemes vennünk.

</blockquote>

Jogos,igazad van.A 149-es az olaszoknál sincs rendszerben?
 

shornet24

Active Member
2011. július 7.
272
65
28
Nincs! Amúgy az nh-90 is nagy kockázatot rejt szerintem! Mivel amennyivel több a tapasztalat vele annyival bonyulultabb és drágább szerintem! Nekünk úgy is csak mezitlábas helikopter jut ha jut, egy típus úgy se fedi le az igényt az AW meg fel tud ajánlani egy 169 149 párosítást amire a kormány rá tudja fogni hogy egy típus , igaz az egyik 4,5 a másik 8,5 tonnás kategória!

Pocok75 : a" 139M változat számára kevlár betétpáncélzatot, védett üzemanyagtartályokat és önvédelmi rendszert ajánlanak az olasz légierõ cerviai bázisán szolgálatban állóharci kutató-mentõ változat többcsatornás szenzortornyot kapott az orrábba, rakétaindítás-jelzõt, illetve megtévesztõtöltet-szóró kazettákat. Megkezdõdött a felfüggeszthetõ fegyverzetek vizsgálata is. A cég tájékoztatása szerint megoldható például a Mangustára már integrált nagy hatótávolságú Spike rakétarendszer migrációja is erre a típusra." Zord Gábor

Imike: a 139-en is lehet ajtólövész ráadásul 2 is csak akkor 15 paraszt helyett csak 8-nak van hely! Láttam egy videót ahol az írek lövöldöztek belõle!
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Pocok75 : a" 139M változat számára kevlár betétpáncélzatot, védett üzemanyagtartályokat és önvédelmi rendszert ajánlanak az olasz légierõ cerviai bázisán szolgálatban állóharci kutató-mentõ változat többcsatornás szenzortornyot kapott az orrábba, rakétaindítás-jelzõt, illetve megtévesztõtöltet-szóró kazettákat. Megkezdõdött a felfüggeszthetõ fegyverzetek vizsgálata is. A cég tájékoztatása szerint megoldható például a Mangustára már integrált nagy hatótávolságú Spike rakétarendszer migrációja is erre a típusra." Zord Gábor


én is azt írtam, hogy ráaggattak, nem direkt terveztek egy újat katonai célokra
 

shornet24

Active Member
2011. július 7.
272
65
28
Értem csak mindenki bizonytalan volt, ezért gondoltam hogy idézek olyan embertől akinek mindenki kenyérrel eszi az írását! :)
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 408
11 434
113
Én katonai szállító célra Mi-171-esekről írtam, míg civil, SAR/CSAR, egyéb katonai célra AW109-ről, külön leszögezve, hogy nincs olyan helikopter és soha nem is lesz, ami ezt a két feladatkört egyszerre le tudná fedni. Borisz azt vitatta, hogy nekünk CSAR célra megfelel e a könnyű kis helikopter. Szerintem igen és le is írtam miért.

Komoly szövegértelmezési problémád van.
Én azon kijelentésedet vitattam, hogy a CSAR polgári feladat volna.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 408
11 434
113
Nincs! Amúgy az nh-90 is nagy kockázatot rejt szerintem! Mivel amennyivel több a tapasztalat vele annyival bonyulultabb és drágább szerintem!

Beszéltem egy volt Mihu pilótával, ha rajta múlna, NH-90-eseink lennének, mert például jóval gyorsabb a hajtóműindítás, mint a Mileken, és egyébként is nagyobb a típus automatizáltsága, egy fővel kevesebb kell a repüléséhez.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 018
23 248
113
Főleg az "üzleti konstrukció" érdekessége végett teszem be ide, szlovák belügyi heli "beszerzés", de inkább csere, néhány vitainditó technikai adattal (is):

http://www.parameter.sk/rovat/belfold/2014/05/02/kalinak-amerikai-helikopterekre-csereli-az-oreg-orosz-masinakat

Kezdődik a tömeges amcsi technikára való átálás :)

Azután meg ha fordul a kocka menekülünk pl. a kinaiba :D
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 361
68 724
113
Van PR-ozás nálunk is. Usa helik "hadgyakorlat" keretében, pár órája meg egy EC forma harci heli húzott volna át a fejem felett.