[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 780
28 821
113
Megjelent a HVG-ben egy cikk az újonnan vett helikopterekkel kapcsolatban, így hadd idézzek belőle pár részletet:
,,A HTKA haditechnikai online fórum résztvevői által kikeresett orosz lajstromadatok szerint a gépek késő huszonévesek,de nemrég estek át teljes felújításon."
Illetve:
,,Az árvízvédelemben jártasnak tűnő egyik HTKA-fórumozó szerint például a szállítás ,,Minyókkal" drága és lassú, a rotorszél a legtöbbször többet árt, mint használ (szétnyomhatja például a rézsűt) a gátszakadásnál pedig már késő bevetni; így a helikopteres mentés nem több gyakorlatozásnál és híradókban mutatható látványos pr-akciónál."
Emberek végre meghallották szavainkat! :D
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Valaki ha elmagyarázná...

Ha alapul veszünk mondjuk egy szállító és harci heli párost , mint pl,: a Bell UH-1Y Venom és Bell AH-1Z Viper vagy Black Hawk és Apache . Futóműveiket tekintve melyik az ideálisabb ? Egyáltalán a Bell-nél beszélhetünk e futóműről , hogyan mozgatják őket ha nem üzemelnek éppen , mennyire jó ezek hiányában bánni velük . Ugye a másik párosnál simán van guruló képesség , önerőből való mozgási képesség . Fontos ez a mindennapokban ?
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Valaki ha elmagyarázná...

Ha alapul veszünk mondjuk egy szállító és harci heli párost , mint pl,: a Bell UH-1Y Venom és Bell AH-1Z Viper vagy Black Hawk és Apache . Futóműveiket tekintve melyik az ideálisabb ? Egyáltalán a Bell-nél beszélhetünk e futóműről , hogyan mozgatják őket ha nem üzemelnek éppen , mennyire jó ezek hiányában bánni velük . Ugye a másik párosnál simán van guruló képesség , önerőből való mozgási képesség . Fontos ez a mindennapokban ?
Mentőszolgálatnál külön platformon történik a heli mozgatása hangárból előtérre. Szerintem kezelhető hátrány a futóhoz képest.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 361
68 724
113
Valaki ha elmagyarázná...

Ha alapul veszünk mondjuk egy szállító és harci heli párost , mint pl,: a Bell UH-1Y Venom és Bell AH-1Z Viper vagy Black Hawk és Apache . Futóműveiket tekintve melyik az ideálisabb ? Egyáltalán a Bell-nél beszélhetünk e futóműről , hogyan mozgatják őket ha nem üzemelnek éppen , mennyire jó ezek hiányában bánni velük . Ugye a másik párosnál simán van guruló képesség , önerőből való mozgási képesség . Fontos ez a mindennapokban ?

Kicsit megemelik és a talp alá pici kerekeket raknak. Így tudják húzni vonni őket. Vagy pedig alátolnak egy trélert.
AH-1-Cobra-helicopter-137.preview.jpg
UH-1N-Huey-helicopter-10.jpg
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Erre gondoltam én is , de nem egy nyűg ez ?
Ha mondjuk volna pénzünk valamelyik párosra , nem kellene ez szempont legyen egy beszerzésnél hogy ne kelljen emelgetni őket meg ilyesmi ?

Azért aminek van kereke , azzal csak gyorsabb könnyebb minden nem ?

Ráadásul a két párost összehasonlítva , egyéb képességeiket tekintve nem igen rosszabb gépek a Bell-ek sem , csak hát ez mégis egy hátrány lenne...
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28

Na egy ilyen guruló paddal már elmegy a történet talán...

Csak előttem van az a videó , amin Koreába leszáll az a 24 Apache és szépen sorban gurulnak a helyükre hosszan ...

Ezt ugye a kerék nélküli Viper már nem tudná , hanem kellene hozzá kitudja hány vontató , műszakis , stb...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 834
113
independence: Fordítsuk meg a kérdést: milyen előnye van még a kerekes futóműnek azon kívül hogy könnyebb betolni a hangárba?

Ha gurulásból száll fel a helikopter, akkor valamennyi felhajtóerő is termelődik, így könnyebben tud felszállni. Más?

Nagyobb helikoptereknek általában kerekes futóműve van.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Megjelent a HVG-ben egy cikk az újonnan vett helikopterekkel kapcsolatban, így hadd idézzek belőle pár részletet:
,,A HTKA haditechnikai online fórum résztvevői által kikeresett orosz lajstromadatok szerint a gépek késő huszonévesek,de nemrég estek át teljes felújításon."
Illetve:
,,Az árvízvédelemben jártasnak tűnő egyik HTKA-fórumozó szerint például a szállítás ,,Minyókkal" drága és lassú, a rotorszél a legtöbbször többet árt, mint használ (szétnyomhatja például a rézsűt) a gátszakadásnál pedig már késő bevetni; így a helikopteres mentés nem több gyakorlatozásnál és híradókban mutatható látványos pr-akciónál."
Emberek végre meghallották szavainkat! :D

ÉN MEGMONDTAM,HOGY OLVASNAK MINKET!!!!
Aki nem hitt nekem, készítheti az ötezreseket. :D


Independence, a "tréler" elég jó megoldás, persze lehet,hogy a heli nem gurul, de ahova begurulnak a helik oda le is tudnak szállni, kivéve ha alagút... a hangárakba is mozgatják őket, nem jó szélcsatornát csinálni... nagyon veszélyes.

A kerekes gurulás közben felhajtóerőt gyűjthet, illetve ha behúzható akkor jobb az aerodinamikat, a fix meg jobban bírja a becsapódást mint a behúzható.

A csúszótalp viszont funkcionálhat lépcsőként, sőt több embert is tud vinni ha a belsejébe rögzítik őket hevederrel (extrém eset), illetve a csúszótalpara különböző felszereléseket is lehet pakolászni, kereső reflektor ..stb, amúgy nem hiszem,hogy a csúszótalpasra ne lehetne kereket tenni, mintha láttam már volna valahol. (A csúszótalp belső részére erősítve)
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Ja nem szellemeket idéznék de, @gigabiga @Phoniex talán tudnak használható infót ezekről.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 903
58 133
113
Off

Mondjuk a HVG attól még nem lesz hiteles újság, hogy minket idéznek...
Ma is olyan TGM cikket olvastam náluk, hogy elkapott a hányinger...

On

A csúszótalpas megoldás olyan helyen lehet jó ahol fontos az alacsony talajnyomás. Például havas, homokos vagy sáros talajon.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 903
58 133
113
nyugger

Tudom :)
Nem akartalak bántani. Csak ma olvastam egy-két cikküket és ki vagyok rájuk bukva. De ez Off.
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 756
2 624
113
Szerintem a kerekes futómű nagy előnye, hogy már a földön tartózkodva, önerőből széllel szembe tud fordulni ezzel könnyítve a felszállást és persze nekifutásból is könnyeben tud emelkedni.
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
independence: Fordítsuk meg a kérdést: milyen előnye van még a kerekes futóműnek azon kívül hogy könnyebb betolni a hangárba?

Ha gurulásból száll fel a helikopter, akkor valamennyi felhajtóerő is termelődik, így könnyebben tud felszállni. Más?

Nagyobb helikoptereknek általában kerekes futóműve van.

Szerintem :
-Finomabban lehet letenni a gépet kerékkel (auto rotation esetében meg pláne)
- Harci helyzetben lehet nem csak a hangárba kell begurulni , hanem mondjuk tankolni , fegyvert tölteni ,stb.
-behúzható futómű = kisebb légellenállás
-Talán becsapódásnál is jobban nyeli az ütést egy rugózott futómű...

Ennyi...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 018
23 248
113
...hm,... keressük a <b>téglát</b>: kik idéznek legtöbbet a hvg-ről?

(...a legjobb az lenne, ha a saját HTKA-s hozzászólását idézné a HVG-ban a tag :D mekkora poén...)

...persze "ez lehetetlen"... :)))
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Érdemes elolvasni a FB hozzászólásokat... (A teljesség igénye nélkül.)

"Ilyen őskövületeket (fosziliákat) vettünk 1 milliárdért / db.?"

"Már megint ócskavasat vettek.Mint Nato ország ,csak amerikai technikát volna szabad használni."

"oszt' mi a francnak nekünk még helikopter, sietni buszmegállót avatni ?"

"Ilyen orbitális pénzeket beleölnek használt gépekbe, Magyarok vagyunk és van ész bőven ebben az országban! még 1-2 ilyen beruházás árából nevetve gyárthatnánk is akár még fejlettebb gépeket is! De az ilyen beszerzésekből többnyire meggazdagodik 1-2 ember és ez sajnos arra motivál sokakat, hogy ne gyártsunk töredékáron mert abból nem tud lopni!"

"A 2008 Októberi Tömegoszlatás folytó spré, vízágyú, gumilövedékek,Azok is a civil lakosság védelmére irányult.2014-es választások esetleges rendzavarására már jobban felkészültek."

"A 3db max 200 milliót ér, ha fullosan hibátlanok. Azaz 2.8 milliárdot elloptak."

"A grippen ügyet is lehetne egy kicsit mélyebben elemezni..."

"Gratulálok!Csak nyugodtan hozzák,ide a ruszkik az összes,elavúlt ocskavasukat,van még hely bőven ebben az orszagban.Ma helikopterek,holnap már atom hulladekot hoznak majd ide.Szép nagy szemét domb lesz ez az ország..."

"Az egeszsegugyre bezzeg nem jut penz!!!! Mocskos fergek!!!!!!!!!!"

Ezekután valaki még csodálkozik, ha nincsenek beszerzések?