[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
A 29esekből a végén pár darab volt üzemképes, azok amiket a NATO finanszírozott. ha jól emlékszem ez 3 darab gép volt 2 Keszi és 1 tartalék. a Csere azért merül fel időről időre (és nem az én elmémben) mert a sárkányokban bőven van üzemóra.

Heli vonalon meg azért a Mi-17 , Mi-24 vonalat mondtam mert azok állnak közel egymáshoz. Az ipari hátteret pedig meg lehetne teremteni itt is akár részben HM tulajdonú vegyes céggel, mivel a PG-nél ez régebben is megvolt.  A másik ami miatt én preferálom ezen a téren az orosz technikát az az hogy sokkal jobban bírja a gyűrődést. Márpedig amíg NATO tagok vagyunk, addig sajnos ezek a kötelező osztálykirándulások mindig meglesznek, csak az egzotikus helyszín változik...
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
@Terminator kifelejtetted az 5. pontot...

5. A nyugati technika beérkezése után visszasírni a minyókat...
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 119
2 039
113
atuti

Az előttem hozzászólók már megválaszolták a MIG-es kérdésed.

A többieknek:

Nem értem azokat, akik ideiglenes néhány éves megoldást javasolnak. Komolyan hisztek abban, hogy 10 év múlva majd több pénz lesz arra, hogy komoly tender(ek) legyenek? Valós fejlesztések fognak megvalósulni, mert addig megoldjuk a problémáinkat? Majd akkor is lesz indok, hogy miért nem.
 

panzer

New Member
2010. május 4.
3
0
1
Üdv Mindenkinek! A Mi-8/17-eseket szerintem fel kellene újítani. Melléjük nem lehetne a lengyel W-3-at rendszeresíteni réskitöltésre? A közepes helikopterek megrendelését pedig el lehetne indítani. Míg megjönnek az új helik, ki lehetne húzni így. 10 db W-3 és a Mi-8/17 után 10 közepes. Ez így elfogadható lenne szerintem. De gondolom véleményemet majd lereagáljátok.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="gigabiga profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/gigabiga/">gigabiga
</a>
Régen rossz ha 10 év múlva oldodik meg a probléma akkor kifutottál a határidőből :(  Gondolom csak gondolom, hogy nem véletlen hogy minden ország hadi fejlesztéseit 2019-2020 fejezi be. Van Kb. 6 évünk a honvédség fejlesztésére , néztem a Angolok Glockra cserélik a régi pisztolyukat, régen rossz ha a védelmi miniszter cáfolja hogy "   A brit védelmi minisztérium közleményében arról tájékoztatott, hogy ez a fegyverbeszerzés nem felkészülés valami új fenyegetésre, hanem szimplán arról van csak szó, hogy a Browingok – koruknál fogva – megértek már a cserére, főleg, hogy a karbantartásuk egy re költségesebb. "
Ja Óriási karbantartatása van egy pisztolynak...
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Mig 29 ről lehet hogy igaz, hogy 3 volt hadra fogható , de csak azért mert elég magas az üzemeltetési költségük a hajtóm ( 2 db Klimov RD–33  ) 400.000  $ darabja és igen alacsony az üzemidejük 800.000 $ az nem kevés.
Ezért vették el a végén nagyon a mig 29 -re a lovét , ahogy leszerelték őket  azonna lel is paszolták egy cégnek hajtóműveket , tehát több is hadra fogható lett volna.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Desertfox

Ezen már én is filóztam.  Kíváncsi vagyok mi ez az egész... Mi kezdődik el akkor, vagy éppen mi fejeződik be.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="silirusglanis profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/silirusglanis/">silirusglanis

</a>Örülök , hogy más is figyel. Régen sosem értettem , hogy hogy nem látták a II. Világháború kezdetét és ma ugyan az a forgatókönyvet nyomatják válság munkanélküliség és mehet a dolog , valami kitalált eszme célért vagy régi konfliktusok feltépése. Szerintem az emberek nem akarják látni vagy elhinni.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
@desertfox ezt honnan veszed? Csak mert én ottani srácokkal is beszéltem sőt egészen közelről is láttam azokat a gépeket (csak fotózni nem engedték) és igen siralmas volt amit láttam/hallottam. Azt mindenki tudja hogy nem túl magas a hajtóművek élettartama, de hajtómű volt tartalékba is szépen és lehetett volna cserélgetni és javíttatni őket. A repülés és a haditechnika már csak olyan hogy költeni kell rá... Legtöbbször amúgy a hajtóművek nem az üzemóra elérése miatt lettek kivonva a forgalomból hanem a pilótáink vagánysága miatt. A Gripenekben szerencsére a gép már nem enged ilyen kilengéseket a pilótáknak.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
A hajtóművek lepasszolása civil cégnek pedig kb az objektumok privatizációjához, vagy a lőszerek ártalmatlanításához (pl Nyír-Uncia Kft by Kabai Karcsi bá) hasonló lehúzás ;) Valaki rohadt nagyot kaszált rajta
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 540
76 382
113
43921 said:
Nem értem azokat, akik ideiglenes néhány éves megoldást javasolnak.

Nem ezt javasoljuk, hanem megpróbáljuk kitalálni az információmorzsákból hogy mi lesz, és úgy néz ki hogy ez lesz.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Ugyan ezt mondom nagyjából Én is , tehát valaki rohadt nagyot kaszált abból hogy alíg  fogtak hadra mig 29 ből egyszer mikor megvették , egyszer mikor eladták :D kicsit pofátlan .
 

huleaks

New Member
2011. szeptember 5.
22
0
1
A helikpotere gondolom nem egyik napról a másikra öregedtek el így. Ezt nem látták pár éve, amikor még dübörgött a pannon puma? Most lett hírtelen minden ilyen szar?
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
@huleaks : De igen látták csak éppen az Ő céljuk sajnos az volt, hogy mindenhonnan az összes lóvét kiszedjék amit lehet. És a legszomorúbb az hogy magyarországon nem lehet számonkérni a politikusokat...
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Egyébként Szállítóhelikopterekhez visszatérve szakmailag kérdezem.
Mi a feladata egy szállítóhelikopternek a hadászatba ?

- Szállítás ( Csapatok , utánpótlás, felszerelés )
- Ön maga védelem
- Repülés minden körülmények között ( éjszaka )


Kihagytam valamit ? Komolyan kérdezem

AW-139: 2000kg hasznos teher
Mi-8:   3000kg hasznos teher
Mi-17: 4000kg hasznos teher

Minek ide új csicsás heli ?
 

shornet24

Active Member
2011. július 7.
272
65
28
Számomra a legnagyobb arcon csapás, hogy van az államnak saját repülőgép javító cége (ACE) és ha tökös lenne akkor arról tárgyalna hogy netán adják meg a ruszkik az engedélyeket persze nem ingyen meg ruszki felügyelet alatt hogy itt végezzék el a generált/ modernizációt! Csak ez Magyarország! Itt mindent csak SARKOSAN lehet megoldani!
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 734
28 422
113
Sok sikert Mockba-ban!

Ui. Én személy szerint új orosz heliknek örülnék, azért mivel azoknál nemigen kell a személyzetet átképezni és eléggé strapabíróak is. :D
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 540
76 382
113
43947 said:
Számomra a legnagyobb arcon csapás, hogy van az államnak saját repülőgép javító cége (ACE) ..

Biztos nem vagyok képben, azért nem értem. Hogy kezdene el a semmiből hirtelen helikoptert nagyjavítani/korszerűsíteni z a cég?

http://www.aeroplex.com/

Sem idő, sem szándék nincs egy ilyen képesség megteremtésére.

Egyáltalán meg van még ez a cég vagy kinyírták a MALÉV-vel együtt?