[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 540
76 379
113
@dudi: Te már úgyis olvastad :)

http://www.aranysas.hu/cikk_haztuznezoben.php?utm_source=mandiner&utm_medium=link&utm_campaign=mandiner_201112
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 784
57 393
113
Most nem azért, de engem ez az aranysas cikk egyáltalán nem győzött meg.

1. Az afgánoknak nehéz lenne átállni az UH-1-re, a kiképzés meg ez meg az, DE NEKÜNK nem gond :) Ez nagyon jó érv volt az UH-1 mellet.

2. Az oroszoknak megéri nagy javítani majd eladni a magyar MI-17-eseket, de nekünk nem éri meg a javítás...

3. Dupla akkora a teherszállító kapacitása a MI-17-nek, de nekünk az fölösleges.

Még lehetne a cikkből sorolni a hasonlóan jó érveket. Valahogy úgy érzem PR célra írták, ha már UH-1 akkor magyarázzuk meg a népnek valahogy, hogy miért.

Én még mindig a MI-171 mellet teszem le a voksom.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 540
76 379
113
Igen, a cikk vége az kicsit furcsára sikerült, lett benne egy logikai bukfenc. Annyi lett volna a lényeg, hogy a cikk szerint nem is használjuk ki a Mi-17 képességeit.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 540
76 379
113
Zord véleménye a fenti MN cikkről a blogjáról:

"Nem én írtam a cikket.

Szerintem egyértelműen azt célozták a forrásai, hogy az orosz opciónak (bármi: javítás, korszerűsítés, új) alávágjanak. Ez jöhet az elvakult atlantista köröktől, a megrendeléseket a szoci kötődésű közvetítőktől féltő fideszesektől, illetve azoktól, akik attól félnek, hogy ha szóba állunk az orosszal helikopterügyben, az bármi nyugati új beszerzést meghiúsíthat, halasztását eredményezheti.

Azok, akik az új nyugati beszerzés körül ügyködnek, mindenben fenyegetést látnak a projektre, még az orosz alkatrészbeszerzésekben, javításokban, üzemidő-hosszabbításokban is. Attól tartanak ugyanis, hogy ha "fellélegzik" a Mil "flotta", akkor nem tudnak kellő kényszerhelyzetet prezentálni a politikai vezetés felé az új beszerzés indoklásaképpen.

Zord"
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 540
76 379
113
Tehát még véletlenül sem a gépek képességeiről és az ország számára leggazdaságosabb/legjobb megoldás kereséséről van itt  szó. Mi meg naivan erről próbálunk vitatkozni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 784
57 393
113
<a title="Terminator profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/terminator/">Terminator</a>

Zorddal egyet kell értenem.
Sajnos a politika ilyen, érdekek harcolnak egymással, a jó politikus dolga pedig a legjobb döntés meghozatala hazája számára. Reméljük, hogy a magyar vezetés belátó lesz, és összehozzák az oroszokkal a Mi flotta üzemben tartását. Számomra ez tűnik a leglogikusabb opciónak.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
UH-1 cikk engem se győzött meg.
Az hogy Mercedes terepjárót lehetne csak cuccolni vele hát , majd vehetünk még olyan technikát hogy lesz rajta felfüggesztő pont.
De plusz teher szállítására alkalmas LE a motorokba nem vehetsz.
Valaki írta egy cikkben vagy egy hozzászosban , hogy környező országoktól átvenni a kivont heliket és üzembe helyezni, jó lenne végre az észerű lépések mezejére lépne az ország , amire végre van egy csöppnyi esély.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 540
76 379
113
Még egy írás a témában:

http://wagnerpeter.blogspot.hu/2013/01/helikopterbeszerzesrol-szinvonaltalanul.html
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Nem tartom jó ötletnek hogy további évekre odaláncoljuk magunkat az oroszokhoz. 40 évig elég volt. Előbb utóbb le kell váltani az eszközparkot a nyugati típusokra. Ha a sokak által látni vélt összezörrenés a feltörekvő keleti hatalmakkal megtörténik, akkor ostobaság pont rájuk bízni a jövőbeni karbantartást.
Ez így egy rossz Stockholm- szindróma, hogy az oroszoktól függjünk továbbra is.
A Gripent is megemésztették az emberek a Mig-29 kábulat után.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 784
57 393
113
<a title="panoz profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/panoz/">panoz</a>

1. Sajnos láncolnunk kell magunkat mindig valahova, mert sajátot nem bírunk gyártani.

2. Annál stabilabb egy rendszer minél több lábon áll, engem a csak nyugati vagy csak keleti homogén technika idegesítene.  Például ha a harckocsijaink nyugatiak (Leo2 terv) akkor a tankelhárító technikánk legyen orosz (Kornet-E). Így mindig lesz beszállítónk, még ha a funkciók csak részben fedik is egymást. Szállító heliknél a minyók és pár AW tökéletes párosítás lenne. De hát pénz és akarat.

3. A keleti hatalmakkal nem kell feltétlenül összezörrennünk. Nem vagyunk mi akkora tényezők, sőt jobb ha mindenkivel jóban vagyunk. Oroszoktól mai napig függünk, és függeni is fogunk. (Energetika, hogy csak egy példát írjak.)

4. Ha 10 embert megkérdezel az utcán a Gripen beszerzésről, 8-9 azt fogja mondani, hogy a Gripen egy fostalicska, és a Mig-29-et vétek volt kidobni. Lehet laikus a véleményük, de akkor is ez a véleményük. A minyók kidobását sem nyeli be a közvélemény, főleg a Mi-24-ét nem, ahogy én levettem azt max. Apache-al cserélhetnénk le, ha el akarjuk kerülni a népharagot.
De miért fontos az nekünk, hogy a hozzá nem értők mit gondolnak? Lehet ez a válasz, csak akkor kérdezzük, meg azt is, hogy miért fontos a demokrácia, van-e értelme?

Én személy szerint a Mi-17, Mi-24 mellet teszem le a voksom.
 

lacafaca

New Member
2013. január 12.
2
0
1
http://www.youtube.com/watch?v=NhzWqvZ0Q5Y

Énszerintem egy ilyen harcászati helikopternek nagyobb hasznát vennénk mint bármely polgári felhasználású többcélú helikopternek. Én voltam kint külföldön,és sajnos a mi hadseregünk a sehólsincs katekoriában van.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Fip7:  Egyetértek , több lábon kell állni így lehet fent tartani az egyensúlyt,  pont egyébként mindig az egy oldalra húzásból lett a baj. Lehet nem vesz <a title="panoz profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/panoz/">panoz</a>,  de igen nyitottunk keletre ( Kína , Oroszok ) és egyébként nem lebecsülendő Geopolitikai helyzetünk pont közepében vagyunk , az Oroszoknak és csak mi nyitottunk feléjük ( Szlovákia, Románia, Lengyelek,Csehek  hű csatlósok)  Tehát jelenleg forban vagyunk. Nem tudom emlékeztek a nagy keleti nyításra. Kazah kormány 3 milliárd Euro értékben vett állampapírt ( Kazahsztán full orosz befolyás )  Kína 1 milliárd eurot átulat a ferihegyi vasútra előre egy kapa vágás nem volt , hozzáfüzném mindig utolag küldik a támogatást az EU ba is .  Ha kirakost összerakod és figyelsz , ki jön hogy igen csak nyitottunk régi partnerek felé.  Mert ugye Amcsik ajánlanak nekünk zsíros IMF hitelt , amint látjuk bejött Görögöknek, meg Spanyoloknak 20 % fölött a munkanélküliség :)
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
fip: A Mi-24-et én is sajnálom, nem látok teljes értékű helyettesítőt megfizethető áron.

Az AW öszvérmegoldásától is idegenkedek.

De mindenesetre meg kell tapasztalnunk a nyugati színvonalú üzemeltetést is, akkor állnánk csak igazán 2 lábon.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 784
57 393
113
<a title="panoz profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/panoz/">panoz</a>

"De mindenesetre meg kell tapasztalnunk a nyugati színvonalú üzemeltetést is, akkor állnánk csak igazán 2 lábon."

Ez jogos. Minyóknál a nyugati színvonalon keletit kéne hoznunk :D
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Mi 24-est -ből a kormány kiírásában 2 db akar megtartani ami fura , olyan mintha csak képességet és állományt tartjuk meg később ügye 2 géppel igazából mehet 10 gépnyi ember is és később lehet pótolják , ha észerüen csinálják ez lehet a magyarázat, ha nem csak Augusztus 20.-ra akarják megtartani meg hogy legyen.
Nyugati színvonalú üzemeltetésre ott a Grip , nem ?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 540
76 379
113
44004 said:
Mi 24-est -ből a kormány kiírásában 2 db akar megtartani ami fura ,

Amíg a helikopteres kiképzőink Afganisztánban vannak addig itthon is kellene tartani belőle. Kérdés hogy meddig maradunk ott. Illetve mi lesz ha csatlakozunk a cseh-horvát kiképzőközponthoz.

 
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Ez is érdekes 2 utas játékra vall , megcsináljuk a közös Cseh- Horvát kiképző központot , közbe váltunk AW -ra  ? ? Szerintem ez a Minyos dologra elég sok minden utal.  Érdekes... Ez a rossz a politikába , hogy ha még jó útra is akarnak lépni össze-vissza kell kommunikálni, hogy az érdekcsoportokat kielégisd legalább azzal amit mondasz.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 540
76 379
113
Kb mennyit repülhettek a szolnoki helikopterek, helikopteresek 2012-ben?