[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 695
5 550
113
Mostanában Hende kerüli a tender kifejezést, és helikopter-megoldásról beszél. Lehet itt még érdekesség... Ha pl EC lesz, az biztos, hogy önvédelmi rendszerek és fegyverzet nélkül lesz, lényeg, hogy minél olcsóbb legyen
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<i>EC 645</i>

BG13M1287h.jpg

ec_645_t2_by_urielventis-d6a4pzh.jpg

ec645t211812_airbusheli.jpg

ec645t211804_airbusheli.jpg


Minél tovább nézem, annál jobban tetszik, pedig eddig is bejött. Könnyű "nemzeti" helinek nem tudnék ennél jobbat itthonra. Nekem mondjuk az MD Explorer a kedvencem ebben a kategóriában, de az valamivel kisebb ennél és a teherbírása, meg a hatósugara is kisebb, tehát ez jobb lenne.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Most zároltak 110 milliárdot a költségvetésben, így nagy az esélye, hogy ismét csúszik a beszerzés. A nemrég beszerzett orosz gépekkel együtt saccperkábé 6-7 Mil elvileg üzemképes lesz. Már ha az üzemeltetés költségei rendelkezésre állnak.
Nem nagyon értem az uniót, fenyegetőznek, hogy túlzottdeficit-eljárás és még, hát akkor ok, tessék betartani a költségvetési sarokszámokat, így legfeljebb nem veszünk Eurocoptert (mi sem).
A jelenlegi helyzetben nem is tudom mi lenne a jó megoldás. Évente egy darab új Mi-171-est venni és kész ...
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Na akkor most már rendben is vagyunk.
Így már tényleg kifutó technika.
Csak azt nem értem, ha az eddig meglévő gépeket sem sikerült javíttatnunk a szerződés ellenére, akkor nem volt feleslegesen kidobott pénz újabb 3 gép beszerzése? Ráadásul régebbi al-változat, mint ami előtte volt rendszerben.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Ez is megerősít engem abban a véleményemben, hogy még véletlenül se szabad orosz technikát venni. Egyszerűen egy másik csapatban játszunk hiába menő most dicsérni az oroszokat minden téren.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Panzerfaust

Én is ezt gondolom, nagyon nem akarják elindítani a beszerzést. Nem értem, hogy miért nem mernek belekezdeni. Ha 2/3-al nem tudják azt mondani, hogy erre bizony szüksége van az országnak akkor soha. De ne legyen igazam.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
A heliket amúgy én sem értem... Ezt tipikusan meg lehetne oldani pl. azzal, hogy EC145 a rendőröknek, mentésre, bla-bla, mellesleg pár darab 645-ös a katonaságnak... Ebben nem nagyon lehetne belekötni, akadékoskodni egyik oldalról sem, max a Vadai pampogna egy kicsit, megdöbbentve ismét a fél országot, hogy van ilyen... :)
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Mára szinte minden általuk hírdetett vagy általunk kitalált határidő lejárt. Azt tudom már csak elképzelni, hogy a színfalak mögött meg voltak állapodva némi orosz teknikáról, csak akkora most a gebasz, hogy Orbánék nem mernek bevállalni egy mondjuk 10 MI-171 vásárlásáról szóló bejelentést.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Nem akarják elindítani, ez elég valószínű... viszont én biztos vagyok benne,hogy hatalmas lobby lehet még, főleg az ukrajnai helyzet miatt. Amíg tart a hercehurca sem a nyugati, sem a keleti típus nem lenne jó választás (gazdasági szempontból). A NATO-ra pedig hiába hivatkozunk, akkor is valami mellett foglalunk állást, ráadásul a haditechnika hatványosan nagyobb súlyú. Most voltam Debrecenben tegnap v tegnap előtt, nos elég sok OROSZ rendszámú kamiont láttam. A ruszkik nem tudnánk pótolni a nyugatit kiesésünket, de fordított esetben is ez a helyzet. Amúgy azt sem bánnám,ha addig csúszik,míg tényleg valami szakértő fog dönteni, viszont félő,hogy késő lesz és a tendert majd komolytalannak tartják....
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 316
68 532
113
Szvsz nincs erre most pénz. A szöveg megvolt,a választás lement,viszlát 3 és fél év múlva. Addig majd lesz valami.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Pénz nem volt (szerintem lett volna,,, pl. Emberi Erőforrás Min.-ból elvenni), nincs, de haverság orosszal volt és szerintem titokban most is van. Ha pedig az van, szerintem hitel is van. Ha pedig Paks van, akkor olcsó Minyó is van. Ezért írtam, hogy valszeg minyót akartak, csak most nem merik bevállalni a "NATO-ellenes" teknikát.
Én nem hinném, hogy nem akartak venni. Miért beszéltek róla ilyen sokat? Mert be kellett vezetni. Kétharmaddal, jó előrejelzésekkel nem kellet nekik bedobni a helikopter témát a közvéleménynek, mert azt abszolut nem érdekli. Semmi köze nem volt a kampányhoz, mivel ez egy igen szűk réteget érint. Ha nincs a balhé a szomszédba, szerintem egy tucat gép beszerzése már elkezdődött volna.
Aztán ki tudja,,,,
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Egyébként van valami új információ a tenderrel kapcsolatban?
A kívánság lista az ugye már elkészült és csak a tendert kell kiírni elvileg.
Ebből a listából van olyan ,amit nem titkosítottak feleslegesen?
Gondolok itt arra pl, hogy szállítható személyek száma, hatótáv, önvédelmi rendszer kell e hozzá stb.?
Ezek azért feleslegesen titkosított dolgok, mert az esetleges gyártó honlapján ,minden helikopter típusnál ,nyilvános adatokként megtalálhatók. Nekünk viszont (mint az adófizető nyilvánosság, civil kontroll, egyéb nagy antik témák) támpontot jelenthet, hogy miben <del>gondolkodnak</del> látják a legkisebb pénzkiadást a politikusaink, mert a szakmaiság az fel sem merülhet nálunk, még ötlet szinten sem!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 316
68 532
113
Hát szvsz az van vele amit Hende mondott. Majd a következő évtizedekben, addig is mindenki tartson ki.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 695
5 550
113
Nem is tenderről beszélt már mostanában, hanem helikopter "megoldásról", ami magyarul azt jelenti, hogy tender viszlát....