[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

shornet24

Active Member
2011. július 7.
272
65
28
Tegnap elrepült felettem a dél-alföldön a heliforce-os mi-2-es! Repült haza szerbiából , szegeden meg tankolt szerintem mert arról jött!
 

nalson

Member
2013. december 30.
187
0
16
GrGLy

Ha választanom kéne az alsó, fekete festésűt választanám, de tuti, hogy Mi-2es volt, épp Ausztria felé vitték. Színben talán a rendőrségiekre hasonlított, de nem voltak benne fehér csíkok, minták.

vilmoci

Igen, ez túl világos.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 813
113
Repülőgép és helikopter hajtóművek javítása és üzemidő hosszabbítása (TV2-117, TV3-117, AI-9T és AI-24VT típusú hajtóművek fenntartása

http://honvedelmibeszerzes.kormany.hu/7700214-71-027-0123
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Lengyelek beszerzéséről van valami infó? Olyan sokszor összehozták a mienkkel, hogy várom annak a fejleményét, de a keresőbe beírtam a címszavakat, de csak régebbi cikket találtam, tehát nincs új infóm. Nektek? Előre is köszönöm!
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Lefordítva az AN-26 sokhoz illetve a MI-8 sok hoz hajtóműveket hosszabbítunk üzemidőben , mi-24 be is ez van ,de nem hiszem hogy abba akarnák.
 

ambasa

Active Member
2010. április 18.
661
77
28
Azért arra kíváncsi leszek, hogy ennyiből, mennyi hajtőmű javítása lehetséges, illetve a helikopterek esetében nem csak a hajtóműveknek van 1.500 órás üzemideje, hanem pl a főreduktoroknak és más nehéz aggregátoknak is (azokat azonban tudja javítani tudtommal a DRRT maradványa). Tehát van üzemidős reduktorunk, vagy lesz egy marék jó hajtóművünk, amivel ugyan úgy nem tudunk repülni?
Általában azt gondolom, hogy a vezetésnek van esze, de néha meginog az utóbbi 10-20 év történését látva ez a meggyőződésem.

TG
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
ambasa: "Mindenki hülye, csak én vagyok helikopter!" (Lehet,hogy most már hajtóműve is lesz.. ?!)
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 695
5 550
113
Lengyel tender valószínűleg Black Hawk, hiszen hazai gyártás lenne.
Nekünk az EC725 nagyon drága lenne? Nem is olyan kicsi, mint az AW, fegyverezhető is.
youtube.com/watch?v=tGRv7Rs1nY0&hd=1

Hende reméli, hogy idén lesz tender: "...kérdeztek a merevszárnyú szállító repülőgép és helikopter beszerzésről. Mindkét ügyön intenzíven dolgozunk, remélem, hogy ebben az esztendőben meg is tudjuk oldani mind a kettőt."
 

silversisko

Active Member
2011. december 15.
160
161
43
http://www.vg.hu/vallalatok/helikoptercsere-jon-a-mentoknel-429177
A hozzáértők az alábbi spekulatív gondolatvezetésből mondják már meg, hogy elképzelhető-e így......

A légimentők 7 géppel dolgoznak, ebből 2 db (a francia egyhajtóműves) pótlására írták ki a 2 éves tendert. Próbáltam rákeresni, de nem találtam arra vonatkozóan adatot, hogy a 2006-os tender az 10 évre szólt vagy nem. De minden bizonnyal erre utal az, hogy csak 2 évre írják ki a tendert.....
Ha ebből indulunk ki, hogy 2016-ban az összes mentőhelinek lejár a lízingje..akkor vélhetőleg arra kell kiszállnia a "Nemzeti Helikopter" képességünknek......
A honvédség kutató-mentő képességének fenntartásához a beérkezett 3 Mi-8-as elegendőnek tűnik (mondjuk nem értek hozzá) ...

És akkor a kérdés: Ha ehhez idén ősszel kiírják a tendert...(amit biztosan rászabnak valamire) akkor 2016 nyarára lesz itt képesség vagy nem? (most a típustól függetlenül kérdem)
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
2012-ig a világon üzemelő AS 350 Ecureuil típusú helikopterekkel több, mint 18 millió repült órát gyűjtöttek össze az üzemeltetők. Az AS 350 kiváló teljesítményét tükrözi az a rekord, amikor is egy AS 350 B3 típusú, Arriel 2B hajtóművel szerelt helikopterrel a világon elsőként szálltak le a Mount Everest tetejére 2005. május 14-én.

https://youtube.com/watch?v=nhYG-IgsRJ0
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Áh rosszul tudod! Kellenek a megrendelések a gyártóknak, tehát megbízhatatlanok a gépek és punktum!
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<blockquote>2012-ig a világon üzemelő AS 350 Ecureuil típusú helikopterekkel több, mint 18 millió repült órát gyűjtöttek össze az üzemeltetők. Az AS 350 kiváló teljesítményét tükrözi az a rekord, amikor is egy AS 350 B3 típusú, Arriel 2B hajtóművel szerelt helikopterrel a világon elsőként szálltak le a Mount Everest tetejére 2005. május 14-én.

https://youtube.com/watch?v=nhYG-IgsRJ0</blockquote>

Bátor pilóta lehet!