[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Ja, beleolvastam én is, azt gondolom kizàrólag muníciót kívànnak adni a hírportàloknak. Mivel mindegyik nyugati befolyàs alatt van, ezért nem kétséges a hangnem, persze oroszellenes éllel tàlaljàk, a közvélemény befolyàsolàsa miatt. Úgy mint a balti "légtérsértéseket" ...
Azért Orbàn odaszúrt nekik egyet, azzal hogy kijelentette Oo. nem ellenfél, hanem partner :)
 

papa11

New Member
2011. augusztus 18.
20
0
1
Én nem tudom itt ki hány éves de én végig éltem velük több tiz évet és biztosra mondom hogy a ruszkik a legszarabb népség .Lehet hogy a fiatalok nosztalgiáznakés utálják az USA t de fogalmuk sincs róluk
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Panz!
" Mindenesetre az orosz elnök volt a jobb hangulatban, Orbán elèg komor volt. Van mèg egy Malèves tartozásunk is az oroszok felè, ezt ne feledjük. Arról sem szólt a fáma, hogyan rendezzük."
Ezt a két mondatodat megvilágítanád bővebben?
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
Én nem tudom itt ki hány éves de én végig éltem velük több tiz évet és biztosra mondom hogy a ruszkik a legszarabb népség .Lehet hogy a fiatalok nosztalgiáznakés utálják az USA t de fogalmuk sincs róluk

hogy te ezért itt mit fogsz kapni, a törzsközönségtől :D :D
a helyedben felvennék virtuális rohamsisakot :))
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
<blockquote rel="papa11">Én nem tudom itt ki hány éves de én végig éltem velük több tiz évet és biztosra mondom hogy a ruszkik a legszarabb népség .Lehet hogy a fiatalok nosztalgiáznakés utálják az USA t de fogalmuk sincs róluk

hogy te ezért itt mit fogsz kapni, a törzsközönségtől :D :D
a helyedben felvennék virtuális rohamsisakot :))</blockquote>
Ő már szeníl' és nem foglalkozunk vele! :))
Volt régen egy Móricka vicc:
Tanítónéni kérdezi a gyerekektől, hogy ki milyen állatot tud utánozni?
Sorra válaszolnak a gyerekek és eljut Mórickához: Tanárnéni én nem tudok állatot utánozni, de hívjuk be a pedellus bácsit és ő kitűnően tudja utánozni a bagolyt!
Behívják a pedellus bácsit és Móricka a fülébe súg valamit!
Uhú! Rikkantja el magát az öreg.
A tanítónéni kérdése: Mit súgtál az öreg fülébe?
Mikor baszott utoljára?!
(Nekem hatvanhárom évesen van egy négy éves kislányom!) Papa11!
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Én nem tudom itt ki hány éves de én végig éltem velük több tiz évet és biztosra mondom hogy a ruszkik a legszarabb népség .
Egyetértek! Én 22 vagyok, de hallottam és tanultam róluk eleget. Tehát örülök, hogy nem látom őket.
És a korombeliek többsége is inkább a szüleinek és a tanultaknak hisz, így nem osztjuk az agyalágyult politikusok ruszkiimádatát.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
off

én mindenkinek csupán Dr. Német Alajos katolikus lelkész könyvét, a Sopron könnyes véres dátumai-t ajánlom, a lelkész úr végigélte a világháborút Sopronban, rengeteget tett és látott, a német és a szovjet megszállás alatt is...de persze rengeteg olyan könyv van, ahol a szerző, mindenféle torzítás és elfogultság nélkül írta meg a visszaemlékezéseit, persze ezeket egyik oldal sem emlegeti, hisz egyik oldalra nézve sem ír szép dolgokat és nem is hallgat el semmit
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 820
30 864
113
Én nem tudom itt ki hány éves de én végig éltem velük több tiz évet és biztosra mondom hogy a ruszkik a legszarabb népség .Lehet hogy a fiatalok nosztalgiáznakés utálják az USA t de fogalmuk sincs róluk

Én pár hónapig éltem együtt macedónokkal (Macedónia a világ közepe, Nagy Sándor, bla bla bla stb), bulgárokkal (ők szarták a macedónokat a nyelvükkel együtt, amúgy jó fejek), szerbekkel (nagyképű fajta), ukránokkal (szarházi, bandázós maffiózók), törökökkel (cigánynépség), koszovóiakkal (legjobb arcok voltak, utálták a szerbeket amikor velem róluk beszéltek, de munkahelyen jól kijöttek), orosszokkal (róluk tudtam a legkevesebbet, végül kiderült hogy nagyon korrektek és jó arcok), litvánokkal (kurvajó nők). Persze nem reprezentatív sem a minta sem az időintervallum, de kinek ez kinek az jön le a személyes tapasztalataiból.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
784
2 006
93
Sokol miért nincs képben?, n+1 variáns összerakható. Mivel PZL , játszhat a Black Hawk is mellé.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Mint a témához nem értő, félve kérdezem meg, hogy Magyarországon nem lehetne megoldani/nem érné meg a típus nagyjavítását?
Emlékeztem, hogy anno volt valamiről szó, de csak a wikin találtam egy nyúlfarknyi részt, hogy:
<i>"Már 2004-ben megkezdődött a Dunai Repülőgyár Rt-nél 2 db Mi–17P és 2 db volt keletnémet Mi–24P helikopter átalakítása és felújítása (a 335 és a 336-os oldalszámúak). A 336-os berepülését 2004. június 7-én hajtotta végre Major „Cirmi” Tibor őrnagy és Molnár „Fröccsös” István őrnagy, a 335-ös hajtóművezése szintén ezen a napon a 336-os után került sor, berepülve június 15-én lett. A kísérleti nagyjavítási programban Tökölön felújított mindkét gép műszaki átadását június 17-én végezték el a szentkirályszabadjai műszakiak. A hatósági berepülést Szántó „Zsazsa” Zsolt őrnagy és Suszter „Csoszi” Attila százados végezte el."</i>
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Én nem tudom itt ki hány éves de én végig éltem velük több tiz évet és biztosra mondom hogy a ruszkik a legszarabb népség .Lehet hogy a fiatalok nosztalgiáznakés utálják az USA t de fogalmuk sincs róluk

Semmivel sem szarabb, mint bàrmelyik nép, akàrmelyik tagja.
Én ismerek most is oroszokat, ugyanolyanok ők is, van köztük mindenféle. És ez vonatkozik, amerikaiakra, meg a többi nyugati nàcióra is.
Egyébként a leggörényebb ember akit ismertem, ill legtöbb ilyet, azok magyarok voltak.
Amit te meg formosa is megfogalmaz àllandó jelleggel, vastag àltalànosítàs. Azzal, hogy a fiatal forumozó, vagyis ide írogató szaki még csak nem is làtott egyet sem közelről, inkàbb màsok véleményével takarózik.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Tudom, hogy felszántották, teszkóval behintették, de arra gondoltam, illetve utaltam és mondhatni kérdeztem, hogy ha egyszer tudtunk nagyjavítani (tudtunk?), akkor nem tudnánk újra? Illetve hosszú távon nem lenne értelme ennek a "képességnek" a megteremtése akkor, ha a Mi helikopter lenne a befutó? -elég elterjedt típus, lehetne másoknak is javítani, beleillene a fegyvergyártás felvirágoztatása című álomba is.
 

telak

Member
2013. június 26.
367
5
18
nem hinném hogy az oroszok kiadnák alvállalkozásba. Annál már kapitalistábbak, és ott van nekik a gigászi háttéripar amit etetni kell.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Tudom, hogy felszántották, teszkóval behintették, de arra gondoltam, illetve utaltam és mondhatni kérdeztem, hogy ha egyszer tudtunk nagyjavítani (tudtunk?), akkor nem tudnánk újra? Illetve hosszú távon nem lenne értelme ennek a "képességnek" a megteremtése akkor, ha a Mi helikopter lenne a befutó? -elég elterjedt típus, lehetne másoknak is javítani, beleillene a fegyvergyártás felvirágoztatása című álomba is.

Bármilyen típus lenne a befutó, szerintem lehetne valami ilyen feltételt támasztani a gyártó/eladó felé:
Olyan típust/okat veszünk meg, amelynek a sárkánya és a sárkányrendszer berendezései - sérüléses javítást kivéve (ami esetleg a normál nagyjavításon túli speciális felszereltséget igényel) - karbantartás céljából többé nem hagyhatja el Mo. területét. Erre a célra Mo. nagyjavító céget alapít és szerel fel, a heli gyártója köteles vállalni a rep-szakmunkás-alapképzést végzett műszaki személyzet típus-kiképzését a nagyjavítási technológiára. A tenderen csak az a cég indulhat, amelyik megfelel ennek a követelménynek, amelyik meg nem - akkor jöhet a következő ajánlat. A gyártó cég pedig megkapja nagyjavításra a hajtóműveket meg a főreduktort, amihez a felszerszámozás ilyen kis darabszámban nem biztos hogy gazdaságos. Meg hát Veresegyházon működik egy General Electric nevű "alig ismert" cég is, ami gázturbinás hajtóművekkel foglalkozik... szóval el lehetne gondolkozni a dolgon - a nagyeszűeknek/nagyfejűeknek.
Persze nem lenne olcsó a dolog (egy beruházás sosem olcsó, főleg az elején), de az a Jani/Pista/Zsolt/stb. aki annál a cégnél dolgozik majd, az itthon fogja elkölteni a fizuját, ha meg elküldjük a gépeket külföldre javítani, az egyrészt nagyobb függést eredményez, másrészt a külföldi melós meg az otthoni gazdaságot fogja támogatni a miáltalunk kifizetett javítási költségből. Szóval így is lehet nézni a költségeket... meg a függőséget... meg a hazai hadiipar feltámasztását.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<blockquote rel="phaidros">Tudom, hogy felszántották, teszkóval behintették, de arra gondoltam, illetve utaltam és mondhatni kérdeztem, hogy ha egyszer tudtunk nagyjavítani (tudtunk?), akkor nem tudnánk újra? Illetve hosszú távon nem lenne értelme ennek a "képességnek" a megteremtése akkor, ha a Mi helikopter lenne a befutó? -elég elterjedt típus, lehetne másoknak is javítani, beleillene a fegyvergyártás felvirágoztatása című álomba is.

Bármilyen típus lenne a befutó, szerintem lehetne valami ilyen feltételt támasztani a gyártó/eladó felé:
Olyan típust/okat veszünk meg, amelynek a sárkánya és a sárkányrendszer berendezései - sérüléses javítást kivéve (ami esetleg a normál nagyjavításon túli speciális felszereltséget igényel) - karbantartás céljából többé nem hagyhatja el Mo. területét. Erre a célra Mo. nagyjavító céget alapít és szerel fel, a heli gyártója köteles vállalni a rep-szakmunkás-alapképzést végzett műszaki személyzet típus-kiképzését a nagyjavítási technológiára. A tenderen csak az a cég indulhat, amelyik megfelel ennek a követelménynek, amelyik meg nem - akkor jöhet a következő ajánlat. A gyártó cég pedig megkapja nagyjavításra a hajtóműveket meg a főreduktort, amihez a felszerszámozás ilyen kis darabszámban nem biztos hogy gazdaságos. Meg hát Veresegyházon működik egy General Electric nevű "alig ismert" cég is, ami gázturbinás hajtóművekkel foglalkozik... szóval el lehetne gondolkozni a dolgon - a nagyeszűeknek/nagyfejűeknek.
Persze nem lenne olcsó a dolog (egy beruházás sosem olcsó, főleg az elején), de az a Jani/Pista/Zsolt/stb. aki annál a cégnél dolgozik majd, az itthon fogja elkölteni a fizuját, ha meg elküldjük a gépeket külföldre javítani, az egyrészt nagyobb függést eredményez, másrészt a külföldi melós meg az otthoni gazdaságot fogja támogatni a miáltalunk kifizetett javítási költségből. Szóval így is lehet nézni a költségeket... meg a függőséget... meg a hazai hadiipar feltámasztását.</blockquote>

Végülis a lengyelek nem így csinálják? -igaz nagyobb piac.

Hát, ha valaki nagyon el akarja adni portékáját, meg van akarat és pénz.
A Mi-t azért írtam, mert mostanában sokat foglalkoznak a témával, másrészt nagyon elterjedt típus a világban.