[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pela

Member
2013. január 9.
126
0
16
Bakondi György egy fontos személy a kormányban így meglesznek a helikopterek szinte biztos,mivel kell,hogy segíteni tudjon nekik,szerintem erre lesznek kihegyezve a tenderen, de Hende Csaba miatt eléggé kétséges,hogy ez lesz a fő szempont, inkább a honvédelmi... :)
 

ifff

Member
2013. február 4.
71
0
6
Az teljesen jogos, hogy a honvédelmi tárca szempontjai lesznek a meghatározóak. Ugyanis ami jó a HM-nek, az jó a katasztrófavédelemnek is. Fordítva ez nem mindig igaz.
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
775
1 978
93
fip7:

Szvsz 24-est akkor lenne érdemes venni, ha még meglenne a javítókapacitásunk (vagy egy szilárd elhatározás (vagyis pénz) arra, hogy ismét megteremtik)

Enélkül, mint NATO tagok, szerintem nem sok értelme van. Ha nyugati típust rendszeresítünk, szerintem jobbak a karbantartási, fegyverzetbeszerzési, stb. lehetőségek. Tudom, hogy most "puszipajtás" az orosz medve, de mi van, ha a jövőben romlik a helyzet? Akkor itt állunk egy csomó géppel, amit se megjavítani, se felfegyverezni nem tudunk, max. diverzáns akcióra használni.
sf-frown.gif
 

Pela

Member
2013. január 9.
126
0
16
yrkon: Ez igaz,de ugyan úgy a nyugatra is.   Vagyis javítani javítanák csak sokkal drágábban... meg talán lassabban.. kivéve a Lengyeleket,Olaszokat,Németeket velük elég régóta jó a viszony és nem hiszem,hogy megromlana. Ellentéteben a franciákkal..
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 147
73 717
113
Jajj, elolvastam a kommenteket. Szerencséjük hogy nincs kedvem oda is regisztrálni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 377
55 069
113
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/helikopterek/helikopterbeszerzes/page-18/" rel="nofollow">Terminator</a>

 

"Már biztosan nem amerikai helikoptereket vesz a honvédelmi tárca."

 

Akkor remélem oroszt vesznek! Nekem ez az olasz biznisz nem tűnik jónak...

 

<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/helikopterek/helikopterbeszerzes/page-18/" rel="nofollow">yrkon</a>

 

Pela megválaszolta a kérdést. A helyzet nyugatra is romolhat nem csak keletre. Ezért nekem az a véleményem, hogy ha lehet próbáljunk önállóan előállítani honvédelmi eszközöket. Amit önállóan nem lehet azt meg úgy, vegyük meg, hogy pl.: Ha a vadászgépeink nyugatiak, akkor a légvédelem legyen keleti eredetű. Hiába csak részben fedik egymást, de valamelyest fedik, és így kevesebb az esély arra, hogy letolt gatyával kapnak el minket, azért, mert az egyik fél, úgy dönt, hogy nem segít az eszközeit üzemben tartani. 
A szállítókapacitásnál a szállító heli legyen orosz, (már más hozzászólásaimban leírtam, hogy szerintem miért), a szárazföldinél meg hazai (Rába).
A támadó heli legyen orosz, konkrétan a Mi-24/35 (pl. azonos a gázturbinája a Mi-171-nek és a Mi-35-nek), a tüzérség meg legyen nyugati, vagyis mindenképpen legyen valami tűztámogatás ha nem alakulnak jól a külpolitikai események. (Persze a támadó heli és a tüzérség is csak kis részben fedik egymást)

Nekem ez a filozófiám. 

 
 

ifff

Member
2013. február 4.
71
0
6
Nerm szabad elfelejteni, hogy a fő berendezések nagyrészét Ukrajna gyártja.

Ha és amennyiben nem lenne jogilag védett az orosz gyártó, akkor az Ukránok egy az egyben képesek lennének nagyjavításokat is csinálni. A Lengyelek is saját maguk javítottak. Már régóta nem az orosz gyártó
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 378
77 063
113
<a title="Profile" rel="nofollow">Panzerfaust</a>

 

100 :)

 

Miután nincs nagy mennyiségű tüzérségünk és harckocsijaink így minél több,legalább 2 század(ez az álom kategória).És csak MI-24/35 mert azzal jó repülni.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 147
73 717
113
Ha a lengyeleknek, cseheknek, ukránoknak is meg van a jogosultságuk és a szakértelmük a nagyjavításhoz/üzemidő hosszabbításhoz, akkor miért nem javíttatjuk ott a gépeket??? Azért mert az orosz gépektől a kormány meg akar szabadulni és egy új típus rendszeresítéséből több pénzt lehet lenyúlni.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 164
10 911
113
Fiúk.
A Mi-24 és a Mi-17 nem két külön típus.
Inkább másfél.
Egyébként meg igenis szükséges egy kisebb tip. Amiért vannak kisbuszok, és csuklósok is.
Már legépeltem párszor. Leginkább Sokol, de jó lehetne az AW-139 is. És akkor már a fakabát Rt.t is átállítani rá.
Nem tudom, miért nem szúrja senki szemét, hogy ott két típus is üzemel, nagyjából ugyan arra. A Flirt, meg a többi drága cuccot csak ki kell venni, azt vagy repüljék szét a régi gépeket, vagy adják el a francba.
Nem kell sok. Vesznek mondjuk tízet. Ötöt kékre, ötöt ződre festenek, és jóság van.
Mondjuk nem árt mindegyikre Flir, a katonaiakra bővebb önvédelmi felszerelés, de az meg megint picsafüst -kellene, hogy legyen.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 515
14 975
113
Szerintem más repülési paramétereket kíván egy rendőrségi és egy harci/szállító helikopter. Tehát nem egy kategória, festéssel megoldani lehetetlen. A jutalék a normális üzletnek is törvényes velejárója. Más kérdés, hogy nálunk ez a legfontosabb tétel. Szerintem a forgószárnyas sámlit is megvennék, ha kellő jutalékot adnak a parlamenti bizottságnak. Más kérdés, hogy a kiváló magyar pilóták még azzal  is repülnének. Nagyon valószínű dolgok: barter, hosszú lejáratú ÁLLAMI hitel. Barterre képesek az oroszok, kínaiak és talán az olaszok. ÁLLAMI hitelt az oroszok adnának fegyvervásárlásra, mindenki másnál magáncéggel kell tárgyalni. Talán az olasz állam megtámogatná az Augusta-Westlandet, hogy garanciát vállal a tartozásunkra, de nem valószínű. Az USA lehetne még  olyan konstrukcióban, hogy a gyártó cég eladja az USA államnak, amely továbbadja nekünk egy hitelkonstrukkción belül. Más anyagi forrást nem látok. A költségvetést elnézve egy 10-15 éves konstrukció lehetne életképes, feltéve, ha más párt kerül hatalomra, akkor nem torpedózzák-e meg a boltot. Nehéz dió, nem irigylem Hendét.....
 

hajozo

Member
2013. február 19.
18
52
13
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: AgustaWestland AW139M - Egy típusváltás margójára
Úgy tudom a Mi-2-t jobb szeretik, mint az Md-500-t itthon mert könnyebb javítani, olcsóbb az alkatrész több embert visz el -igaz régi stb.Több lehetőség is van a cserére:
A legolcsóbb az lenne, ha a jelenlegi Mi8/17-knek az üzemidejét meghosszabítanák és még vennének mellé 2 db Mi 17-t. A Mi 24-esekkel ugyanígy, van 49 leállítva vagy darabokban abból össze lehetne dobni egy 10-et, -mivel nincs tüzérségünk és harckocsijaink csak jelképesen- ez a legideálisabb a kiváltására 2,5 tonna a függesztménye , gyors páncélozott és 6 katonát elvisz pluszban+megvan rájuk a kiképzett állomány!!!
A másik ha már mindenképp cserélni akarnak: A lengyelekkel "jó" a kapcsolatunk a leállított Mig-29-esekért cserébe lehetne hozni Sokolokat esetleg még venni mellé. Így tizedannyiból meglenne a géppótlás. Emellett ha mindenáron ki akarják dobni a rendkívül potens Mi24-eket akkor a Sokolnak van Harci változata is. Így egy géptípussal megoldható a csere-némi képességvesztéssel. Mindenképp kell melléjük kb 4 db Mi8/17, mert egy valódi haderőnek kell olyan gép ami elvisz egy nehézfegyverzetű terepjárót. Ez a 4 db meg lenne üzemidőhosszabítással esetleg 2 db új Mi 17-vétellel.
A harmadik lehetőség az olaszok. Az AW-139 modern és nagyon gyors gép. kicsivel többen férnek bele kb ,mint a Sokolba. Azt megnézném, hogy állnak fel benne az ejtőernyősök. És azt olvastam a neten, hogy zuhantak már le. Nincs komoly fegyveres változata, emiatt mindenképp kell mellettük 6 db AW-129 harcit is venni - ha ezt választják a döntéshozók és a Mi24-ket mindenképp ki akarják dobni -(persze ahhoz másik honvédelmi miniszter kell mert aki most van nem látja át, hogy Magyar hazánk nagy része sík terep és egy minimális támadás elhárításához nélkülözhetetlen a kellő számú harci helikopter képesség , mivel sem harckocsink sem tüzérségünk nincs). Javaslat: 5db AW-101 Marlyn (a Mi17/8-k váltására amennyiben e gépeket kidobjuk-igaz a Mi8-k elég lomhák ), 7-10db AW -109/139 és min.5- 6 db AW-129 harci. Nos kb ugyanannyi pénzből egy nagyon modern helikopterpark lenne és nem 32 db nyugdíjas UH-1. Azt még mindenképp hozzá kell tenni, hogy ezek közül egyik sem ér sokat ha nincs rajtuk a rakéta előrejelző és elhárító berendezés mert ez a legfontosabb, a magyr katona életének biztonsága!!!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 377
55 069
113
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/helikopterek/helikopterbeszerzes/page-18/" rel="nofollow">ksspsta</a>

 

"Én se irigylem. Alig két és fél éve volt a döntésre…..
sf-laugh.gif
"

 

Azért ha belelátnál egy közpolitikai döntésmechanizmusba, nem tartanád soknak a két és fél évet. Nekem az jött le, hogy Hende sok mindent szeretne, csak felülről kötik a kezét...

 
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
hajózó: gratula , ez egy szakember véleménye, csak erre nem lesz lé soha... Végre vki leírja minek nekünk harci helikopter is...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 147
73 717
113
@<a title="Profile" rel="nofollow">hajozo</a>:

>egy valódi haderőnek kell olyan gép ami elvisz egy nehézfegyverzetű terepjárót.

 

Egyszer láttam UAZ 469-et Mi-8/17-ban, de az nem Magyarországon volt.

Nálunk mikor volt utoljára ilyen gyakorolva? 

Vagy külső függesztésre gondolsz? Ilyet se láttam még Magyarországon.

UAZ vagy MB Wolf?