[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Duck, aha igen, légiutántöltő tender, elnököt szállító helikopter tender stb.

Elmélet-gyakorlat.

Sztem inkább ahhoz kell sok idő, hogy úgy "ráírják" valamire a tendert, hogy ne lehessen belekötni....azt nem mindig sikerül.:)

Hagyjuk, ez már rég politika. Értem mit akartok mondani, de van  a magyar valóság. Szerintetek majd a németek pl francia tankkal cserélik le a Leókat...mert az nyeri a tendert.

 
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
@chimera

"chimera , szerintem az a gond hogy akár az Unió is beszólhat ha megkerülik vagy felmerül valami himihumi."

 

Ha jól emlékszem a csehek is ezzel szívnak. Vettek 4 darab C-295-öt minden tender nélkül, aztán bíróság lett belőle (bár mondjuk most nem tudom hogy áll az ügy).
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 551
15 357
113
Hende úr lassan fizethetne nekem, annyit védem mán :)

Értem én a "katonai logikát" - Nincs! Kell! Vegyünk! Most! 

Na... ez sem az EU-ban, sem az USA-ban, sem máshol nem így működik, talán csak Venezuelában.

Az egy dolog, hogy a magyar és az EU törvények, NATO-ajánlások kereteket szabnak nekünk és az eladó félnek is. A gyárudvaron még Oroszországban sem állnak sorban az eladó gépek. A kapacitások hónapokra, évekre előre le vannak kötve. Ezért volt hiba hosszú éveken át tologatni ezt az ügyet. (Mellesleg a szomszédok ugyanezt teszik.)

BÁRMILYEN gépeket veszünk, a példa kedvéért a magyar törvényeknek megfelelően CSAK államközi szerződés keretében tehetjük.  Tehát egy állam és egy magáncég üzletéről van szó, ami - áruhitel esetén - ami nálunk tutibiztos - az eladó magáncég a saját államától vár garanciát. Az államközi tárgyalások átfutása sem kis idő. Ha minden klappol, akkor utána indulhat az első kiképzendő állomány és megkezdődik a fogadó infrastruktúra kiépítése. Közben a gép konfigurációjáról is folynak a tárgyalások, amely kemény árfelhajtó tényező lehet ugye...... Stb...

Tehát.... ergo.. ne siettessünk semmit. Dolgozzanak gyorsan, hatékonyan, de mindenekelőtt törvényesen. Az az érzésem egyébként, hogy a tárgyalások már a színfalak mögött eléggé előrehaladtak és a végeredményt egy éven  belül megtudjuk. Engem jobban izgat, hogy addig  is mi lesz a pilótákkal, műszakiakkal? A szakszót meg kell tartani és az át/kiképzés idejére valószínűleg a felújított gépeken repülniük KELL....
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
sztem hagyjuk, Téged úgysem lehet meggyőzni, csak fújod a magadét. Én személyesen is találkoztam az utóbbi 10 év Honvédelmi Minisztereivel és a Hende toronymagasan a legkorrektebb pali.  Ő Várpalotán még a gyalogos lövészhez is odament hogy megkérdezze mi jó a felszerelésben vagy mi nem jó. Rajta látszott is hogy érdekli a dolog és szeretne tenni hogy jobb legyen... Ezt az elődeiről valahogyan nem tudom elmondani.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 041
18 722
113
Hende katonai rendfokozata, alezredes, ha jól tudom nem valami egykori, "katonai szolgálatra alkalmatlan", aki csak jött a politikából, aztán kapott egy miniszterséget, hogy "na akkor neked is jut valami..." Noha civilként, ügyvéd volt a rendszerváltáskor. Viszont már az Antall kormányban is a HM-ben volt államtitkár. Nem volt idegen számára teljesen a katonai világ.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 776
57 330
113
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/helikopterek/helikopterbeszerzes/page-19/" rel="nofollow">honved</a>

 

Akkor feltételezhetjük, hogy nekem van igazam, és valóban szakpolitikai döntés fog születni, nem pedig az egyesek szerint magyar valóság " Hű bele Balázs" koncepció.

Csak akkor tartom elképzelhetőnek a nem szakpolitikai döntést, ha felülről a "Felcsúti Ramszesz" átnyúl Hende feje fölött az ügyben...
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Duck: engem nem kell meggyőznöd.

(és azon kívül, hogy érdekelte a dolog mit tett?)

Az elődje (i) meg vett egy an-26ot, meg egy csomó tankot.....igaz később "átalakítás" után odaajándékoztak Iraknak....

 

fip7: kösz , hogy rávilágítottál a lényegre:)

 
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 776
57 330
113
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/helikopterek/helikopterbeszerzes/page-20/" rel="nofollow">ksspsta</a>

 

"kösz , hogy rávilágítottál a lényegre:)"

 

Ez a feladatom :)
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Meg ne felejtsük el, hogy vkik megvettek egy olyan vadászgépet, amit senki nem használt abban a szövetségben ahova csatlakozni akartunk...Később a másik oldal legalább adott hozzá egy plusz bár vitatott és máig ki nem használt képességet.... Bár egyesek szerint nem a képességnövelés volt a cél..
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Ha valami közöd is lett volna a honvédséghez az utóbbi időben akkor tisztában lennél vele hogy TETT érte.

Most nem megyek bele az elődjei jellemzésébe mert semmi kedvem bíróságra járni. Maradjunk abban hogy a Hende nagyon sok előnytelen szerződést megszüntetett, nagyon sok kisebb beszerzést lehetővé tett a csapatoknak, megvágták a minisztériumi kocsibeszerzéseket, történtek és történnek felelősségrevonások különböző visszaélések miatt stb... Ilyen az elmúlt 10 évben nem volt. 4-5xös áron szereztek be cuccokat és semmi sem történt. Ehhez képest a Hendének az is feltűnt hogy 3 embernek 3 féle cucca van és intézkedett, hogy az alakulat beszerezhesse a HM költségére mindenkinek. És nem 5x áron lett beszerezve mint korábban hanem a kisker ár alatt.

Szóval kb ennyi... lehet persze otthon a gép előtt okoskodni, de Ő legalább elkezdett valamit. Nyilván beletelik némi időbe míg megtisztul az egész rendszer, de én annak is örülök amit most látok-hallok.
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Meg csak lízing...

Amúgy nincs különösebb bajom  a géppel.

Hajózó rávilágított arra , ha a Mi-24-ek leállnak , csökken a páncélelhárító "képesség". Nos 99% , hogy nem lesz potens, arra a célra tervezett harci helikopter még egyszer a magyar légierőben. Akkor talán megfontolandó lenne integrálni vmi hatékony, kicsi páncéltörő rakétát a Gripenre. Pl: Brimstone. Plusz még vagy hat gépet lízingelni. Álom-álom...
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
 

Egyszer láttam URAZ 469-et Mi-8/17-ban, de az nem Magyarországon volt. Nálunk mikor volt utoljára ilyen gyakorolva? 

Vagy külső függesztésre gondolsz? Ilyet se láttam még Magyarországon."

 

 

Mi-8/17 Uaz. Valahol akad egy képem, "Gyorsreagárusított" UAZ + Minyó kombinációról.

Talán 90-es évek eleje valamelyik "Csináljunk Sufniban Gyorsreagálású Erőt" projekt, Uaz géppuskaállvánnyal, előredöntött szélvédő, bukócsövek, álcaháló, Minyóról leszedve a kagylóhéj. Valamelyik magyar repülősújság is hozott róla képeket.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
A Gripenhez ott a Maverick... Esetleg abból kéne venni még pár darabot kumulatív harci résszel. sztem olcsóbb mint a Brimstone, integrálva is van és a szervizháttér is megvan hozzá.
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
"Hendének az is feltűnt hogy 3 embernek 3 féle cucca van és intézkedett, hogy az alakulat beszerezhesse a HM költségére mindenkinek"

 

Csak nem merték megmondani neki, hogy nemzetközi gyakorlat van....

 

Bocs, nem tudtam kihagyni
sf-laugh.gif