[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Duck:

"Meséld már el hogy itt a Kárpát medence közepén mégis mi esély van arra hogy a Magyar Honvédség folytasson asszimetrikus hadviselést?"

Erre tényleg nem sok esély* van. De papíron folyamatosan ilyenekben veszünk részt. Ill, támogatjuk (a magunk szerény módján) mások ilyen jellegű háborúit.

 

*akkor játszunk csak el a gondolattal egy picit:

Hány tankunk is van?

Hány "ágyúnk" van?

Hány harci helikopterünk van?

Milyen légvédelmünk van?

Vadászgép az van ok. Kb negyed órára elég.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 537
113
Uraim..... én eddig úgy tudtam, hogy a dedikált harci helikoptereket a hidegháború (és Vietnam) hozta létre. A VSZ páncélos erőinek fölénye miatt a fellfegyverzett egyéb helikopterek kevésnek bizonyultak manőverezésben és tűzerőben/védettségben. Vietnamban pedig a Huey-k és Chinook-ok védelmére jött létre a Huey "acélkarmú" testvére, a Cobra.......

Ennél fogva ha jól védett a szállítóheli és az aszimmetrikus harchoz elégséges fegyvert és csapatot hordoz, akkor és csakis akkor van létjogosultsága. Minden egyéb helyzetben a harci helik védelmére szorul.

Tehát mi az egészséges arány a harci és a (felfegyverzett) szállítók között pl. egy Magyar Honvédség "erejű" haderőnél?
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Gazdaságilag 0:0
sf-laugh.gif
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 537
113
Nem értem ezt a defetizmust..... Nálunk van a NATO legjobb víztisztító alakulata, a leghatékonyabb gulyáságyú. A HM-ben vannak alkalmazásban a NATO legjobb csajai. Ha a NATO igényli, az összes (nekünk már nem kelló, vagy nem lévő) keleti technikára kiképezzük a hős afgán és mali hadsereg egységeit, stb...... Na... eztet megaszondtam... 
sf-kiss.gif
sf-kiss.gif
sf-kiss.gif
sf-kiss.gif
sf-kiss.gif
sf-kiss.gif
sf-kiss.gif
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 123
82 888
113
Ma megegyeztek a szlovákok Moszkvában az oroszokkal, hogy licensz alapján fognak gyártani szovjet/orosz haditechnikát, ill. modernizálhatják az orosz helikoptereket (mivel OO nem Nato tag nem teheti) . Kiépítenek egy Kozép-Európai  javíto centrumot, felújítják saját gépeiket , a tobbi kelet-európai ország helijét, lesz megújult szlovák heli flotta, munka az embereknek..stb.

Ezt miért nem lépte meg a magyar kormány?
 
M

molnibalage

Guest
AP blog --> Itt a vég. Ha most nagy árvíz jön és katasztrófa leszt - márpedig csapadékos tél volt - akkor nem lehet majd ujjal mutogatni. Itt tényleg kollektív bűnösség lesz Senki nem tett gyak. semmit a helyzet megoldásáért, a pénz meg folyik el az országban minden hüyleségre...
 
M

molnibalage

Guest
Vagy másképpen. Egyetlen komoly árvízkatasztrófa ára valszeg többe kerül, mint a heliflotta megtartása. Adja az ég, hogy ne legyen belőlem próféta...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 672
79 939
113
molni

Az a nagy baj,hogy mi egy esetleges árvízkatasztrófa után sem úgy reagálnánk ahogy az osztrákok tették a lavina után...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 860
57 904
113
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/helikopterek/helikopterbeszerzes/page-27/" rel="nofollow">boki</a>

 

Pont azért amiért minden mást is elbaltáznak, még akkor is ha néha az alapgondolatok jók. A legutóbbi amin felhúztam magam a BKK és a Merci busz. A NABI az USA-ba gyárt buszokat, legutóbb pont 150-et szállítottak le. Oda jó volt a magyar busz. A BKK-nak nem, mi inkább vettünk 75+75 mercit, de azt is kiszervezve. Hadd ne minősítsem az esetet...

 

<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/helikopterek/helikopterbeszerzes/page-28/" rel="nofollow">molnibalage</a>

 

Én tényleg sajnálnám az árvízben elveszetteket, de ennek az országnak ez kell. Nem tudom egyszerűen sajnálni ilyen szempontból a hazámat. Saját magunk legnagyobb ellenségei vagyunk! Mintha direkt gyűlölnénk magunkat.

Aztán persze lehet itt fölfele mutogatni (jó magyar szokás), de szerintem mind ismerjük azt a mondást, hogy: "Nem az a buzi aki csinálja, hanem az aki hagyja" Szerintem tökéletesen leírja ezt a helyzetet... (és ez az egész elmúlt 22 évre vonatkozott)
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 537
113
Molni..... Átérzem aggódásod súlyát. Sajnos nálunk a kövvetkezőképp menne a dolog valszeg:

Kilép medréből a folyó...... A tévében bejelentik, hogy piros jelzés van érvényben. A kertek alját nyalogatja a víz.

Másnap a Parlamentben a kormánypárti képviselő kijelenti, hogy a folyó azért lépett ki medréből, mert az előző kormány nem épített gátat, illletve amit épített, az a puszta közepén van. A víz már a házak alját nyaldossa.

Harmadnap a katasztrófavédelem illetékese bejelenti, hogy megalakult az árvízvédelmi bizottság. Két napon belül eldöntik, mi a teendő árvíz esetén. A víz már az ablakig ér, közlekedni csónakkal lehet a főutcán.

Negyedik nap a falu apraja-nagyja dolgozik a gáton. Arra jár a katasztrófavédelem helyi parancsnoka.... Megverik. A víz már a szomszéd falut is fenyegeti. A lakók a házak tetején integetnek.

Ötödik nap. A Parlament különleges ülést tart az árvíz miatt. Döntés nem születik, mert nem tudnak megegyezni a bizottsági helyek számában. A falut már csak a Volán vízibuszával lehet megközelíteni. Sajnos a Morgó nem köt ki a kocsmánál, a Szundi pedig megfeneklett a Városháza előtt.

Hatodik nap. Apadás. A katasztrófavédelem a piros jelzést Pinkre módosítja. Mire a víz visszahúzódik, megérkezik ezer tonna homokzsák sivatagi importból. A falubeliek ismét megverik az illetékest.

A Hetedik Napon az Úr meglátá a falut és villámot bocsát a Parlamentre. El is éri célját, mert a villámhárítót ismeretlen személyek az őrség szeme előtt ellopták.

Molni...... adja az Isten, hogy ne legyen nagy víz........
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Hát én több árvízi védekezésben is résztvettem azért ennyire nem tré a helyzet. Viszont ami rohadtul baszta a csőrömet az a következő : sok helyen ártéren épültek többtízmilliós kulipintyók amikből mi mentettük az értékeket. Inkább nem részletezném a dolgot...

Azokat is felelősségre kéne vonni, Akik építési engedélyt adnak ki az ártérre, illetve azoknak Akik az ártéren építkeznek semmiféle segítséget nem nyújtanék. Mert eleve egy telek az ártéren azért kerül kevesebbe mint a hegyoldalban mert ott bizony számolni kell azzal hogy lehet gond. De másik tapasztalat : volt ahol látástól mikulásig raktuk a homokzsákot hogy egy olyan területet védjünk amit egyébként arra szántak hogy oda kiöntsön a víz.közben kicsit arrébb ennek köszönhetően olyan házakba tört be a víz amik amúgy nem lettek volna veszélyben.
 

Hans

Member
2010. április 19.
168
1
18
fip7:
" A legutóbbi amin felhúztam magam a BKK és a Merci busz. A NABI az USA-ba gyárt buszokat, legutóbb pont 150-et szállítottak le. Oda jó volt a magyar busz. A BKK-nak nem, mi
inkább vettünk 75+75 mercit, de azt is kiszervezve."
Kár volt felhúznod magad. Volt, hogy itt htka-n szét offoltunk ezzel egy topikot, ezért itt és most nem kezdem. De röviden, ha a mosonmagyaróvári gyártónknak kisebb pofája és több esze lett volna, akkor nem biztos, hoy Mercik jöttek volna. De, az a "fan gyűjtő roburgyár" egy vicc, egy banda. A NABI, akiket nagyon bírok nem rendelkeznek se LF, se csuklós LF busszal hazai/európai piacra, így indulni necces lett volna. A BKK egy hibát vétett, elb@szta az üléselrendezés kérdést, a többi nem az ő saruk. A VT Transman meg kicsit jobban áll karbantartás szint terén, mint a BKV (naponta járok a VT-vel, tudom).
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 537
113
Duck..... például a Római-part? Az ott épült objektumokat akarják most védeni. Senki nem mondta a befektetőknek, hogy "baszki, itt évente kétszer kilép a Duna...." Most meg gátat akarnak. Több évtizedet ki lehetne osztani. A bírságokból egy ezred Black Hawkot vehetnénk......
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 860
57 904
113
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/helikopterek/helikopterbeszerzes/page-28/" rel="nofollow">Hans</a>

 

Melyik topicban volt ez az OFF-olás, elolvasnám. 

Amúgy nem csak a NABI, hanem ARC Ikarusz is van. A V187-ből van csuklós is. Állítólag azok sem rosszak, sőt elég olcsók is emellett.  Nem hiszem, hogy a gyár, ne tudott volna megfelelő logisztikát biztosítani. Továbbá hazai munkahelyeket tartottak volna meg, illetve hoztak volna létre. Ez sem mindegy. Most pedig megint külföldre megy a tőke jelentős része.(Külföldi busz). Én nagyon úgy érzem, hogy ismét magunk alatt vágjuk a fát...
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 726
4 140
113
off

buszos dolgokhoz: Most csak én emlékszem úgy, hogy a megfinanszírozás magyar gyártók esetében nem volt rendezett és ezért nem is indulhattak a tenderen? (hitelből veszik ezeket is, és a bankok a kis gyártók termékeire nem adtak volna, vagy valami ilyesmi rémlik)
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Little igen például az is, de megjegyzem hogy azt Te sem gondolod hogy a befektető/építtető nem tudott róla ugye ? :)))

Nagyon is jól tudták ők csak hát úgy voltak vele hogy ha már odaköltözik párezer ember a lakóparkokba, akkor majd állam bácsi megoldja :)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<a title="Profile" rel="nofollow">ksspsta</a>

 

"Itt a kategorizáláson lehetne vitatkozni, mivel két közepes szállító helikopter között is lehet óriási különbség."

 

Én speciel a 10 tonna körüli felszállótömegű heliket értem "közepes szállító" alatt. Vagy nem a méretre/tömegre gondoltál a különbséggel?