[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Mit vártok egy olyan honvédelmi minisztertől, aki nem is katona? Ez az egyik nagy baja a honvédségnek!

Hm... hány olyan védelmi miniszter is van Európában, aki katona is egyben? Kettő? Clastimil Picek a cseheknél és Szergej Shojgu az oroszoknál? Esetleg még ide lehetne szorítani a Ante Kotromanović-ot, aki egészen a dandártábornoki rangig vitte a horvátoknál, de ő 2002-ben leszerelt.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 795
113
Eurocopter_EC135P2yyy271yyyIrish_Air_Corpsxxx1014444.jpg


EC145_270.jpg


http://model-scale.com/irish-air-corps-ec135-eurocopter-model
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 795
113
http://www.airliners.net/photo/Polizei/Eurocopter-Kawasaki-EC-145-%28BK-117C-2%29/1264292/L/
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
lol Szegény kutya biztos nem élvezi, hogy a pali a semmi fölött tartja a 40-50 kilóját. :)
 

shornet24

Active Member
2011. július 7.
272
65
28
sondor961 :A stadionépítés és az erőműbővítés is a /f/osztogatás része, mellyel a közgépes haverok /Simicska/ zsebét tömik! /Tudod a Közgép nem gyárt se szállítógépet se helikoptert.../

Ezt aláírom, ilyen volumenü beruházások sajnos mindig is így történtek! De legalább történnek akkor van baj ha nem történik semmilyen beruházás sem ennek egy része legalább vissza is jön! Jobban idegesítenek az unios pénzek elherdálása f.szságokra! Volt ilyen bőven!
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 692
5 544
113
Ebből a Medicopter utódokból hány fő desszantot lehetne kirakni, 4 főt? nevetséges...
Ami Kecskeméten volt kiállítva AW, azon a szenzorok, flir az már valós képesség volt, vagy csak üres burkolat, demo példány lehetett?
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
sondor961:

Remélem a tegeződésért nem haragszol,

Tehát azt szeretném megkérdezni,hogy te most ide jöttél kampányolni? Ugyanis minden hozzászólásodban a balosok hülyeségeit nyomod. (részigazságokat) Pont azokét, akik eddig a honvédséget ilyenné tették. Nem mellesleg a HM mellett az országot bővítés helyett leépítették.

Ezek alapján elhiszem,hogy neked a stadionépítés és a trafikok szabályozása nem szimpatikus, mert a hozzászólásaid 90%-a destruktív, szinte kizárólag a fidesz-t ajnározod! A helikopter tenderhez nem tudom , hány komolyan vehető hozzászólásod volt, szóval én megkérnélek,hogy az ilyen tartalmú hozzászólásokat mellőzzük,vagy legalább objektívan, ne pedig irányítottan történjen,mivel a politika az ami 2 embert a lehető legjobban össze tud ugrasztani, remélem megérted.

A stadionokhoz annyit,hogy igen valóban építenek stadionokat,mert kell. A sport kell, a sporthoz pedig a stadion alap, vagy olyan lelátók amik nem szakadnak össze a szurkolók alatt, bármilyen hihetetlen, fradista szurkoló vagyok de életemben 1 kukát nem vertem szét, nem dobáltam rendőrre és hidd el nem csak én vagyok ezzel így és nem csak a mi táborunkban. Ha valaki emlékszik a londoni olimpiára, kiderült ,hogy milyen rossz helyzetben van pár dolog, elkezdődtek azoknak a dolgoknak a felújításai,amiknek szükséges. Lehet vitatkozni erről, meg hogy a trafikokra pályázni kell, érdekes módon az unokanővérem barátjáék megnyertek 1 trafikot,pedig semmilyen szál nem fűzi őket a "nagy vezérékhez", igen elismerem ,hogy biztos történtek visszaélések a nagyobb,forgalmas helyeken lévő trafikoknál, de részemről inkább itt vigyék a pénzt, mint az egészségügytől vagy a honvédségtől. A stadionok pedig a magyarországi sport szempontjából hasonlóak,mint a pápai 17-esek, valaminek az alapjai. Ellentétben a bírálókkal, akik működésképtelen felszereléseket vásároltak,közpénzeken, nem gyenge korrupció gyanús ügyekkel. Egészségügy kell? Hány új mentő is jött meg tűzoltóautó? Én láttam képeket olyan járművekről, ahol a laprugó már lapos volt, vagy visszahajlott!!! A mentőgyárunk pedig hiába (ha jól emlékszem finn cég alcége) már felvidékre is szállítottak, ebből következik,hogy rendvédelmi és katonai (nem harcjárműveket) is képesek lennének átalakítani, később talán gyártani is.



A helikopterekhez meg annyit,hogy 1 típust akarnak, de valószínűleg hatalmas visszhangja lesz,amint kiderül,hogy nem megfelelő valószínűleg.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
<b>Kérek mindenkit, hogy térjünk vissza a topik témájához.

Az ezután következő kommenteket, amelyekben benne lesz a stadion szó, vagy nem köthetőek szorosan a helikopterbeszerzéshez, törlöm.</b>
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 795
113
Ebből a Medicopter utódokból hány fő desszantot lehetne kirakni, 4 főt? nevetséges...
Ami Kecskeméten volt kiállítva AW, azon a szenzorok, flir az már valós képesség volt, vagy csak üres burkolat, demo példány lehetett?

8 főt?


"Maximum cargo sling load 1500 kg" -
ez azt jelenti hogy külső teherként 1500 kg-ot emelhet?


Arról nem találtam képet hogy terhet emelne.


Az olasz típussal ellentétben ennek már létezik a "katonai" változata és már több országban rendszeresítették, különböző változatokban (ír, svájci, amerikai stb.)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 767
113
A kormány azt teszi amit szerintem egy logikusan gondolkodó kormány tesz, választások előtt 3 hónappal. Azonban mégis előrelátó. Végül is jogosan, hisz a következő hatalmi ciklus is az övék lesz.
Kis türelem, biztos hogy a választások után, a helikopterek ügye is felgyorsul majd.
Kampányidőszakban azonban ne várja senki hogy fő téma lehet, katonai helikopterek ,egyéb fegyverek beszerzése, az adófizetők pénzéből.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
honvéd: Nem biztos,hogy ők nyerik.
Lehet,hogy felgyorsul.. vagy éppen kicsit megfog akadni a sok lobby miatt..
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 795
113
honvéd: Nem biztos,hogy ők nyerik.
Lehet,hogy felgyorsul.. vagy éppen kicsit megfog akadni a sok lobby miatt..

Minden csak attól függ hogy a Vezér mikor érzi úgy hogy helikopterre van szükség. Bejelent valamit "oszt jónapot", tender nélkül. EC ajánlat biztos van, az olaszokkal kormányközi megállapodás van, ki tudja miről beszélt Putyinnal. Amerika meg most akar vele beszélni a demokráciáról, lehet hogy ez lesz a jó pont a nagytestvérnél.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 299
68 426
113
Szerintem is lelassul,minek siessenek vele? Terminator , szoktassuk magunk a gondolathoz hogy EC 135? Hátha könnyebb lesz elviselni? :)
Volt már szerencsém tanulmányozni a mentőkét pár éve. Előtte csak 2 Mi-8-at ismertem, (meg nagyon rég egy permetező kamovot) szóval ennyi a viszonyítási alapom...
Szóval jól átnéztem, nagyon nagyon szűkös hátul. Elöl még elmegy szódával de 2 méterx130 kg -ós pilóták ne kísérletezzenek. Hátul nagyon kicsi, felállni abszolút nem lehet, csak kuporogni. Az egész kb akkora mint egy citroen picasso, max egy kicsit hosszabb esetleg. Nem tudom hogy férne el hátul egy katona teljes harci díszben? Mondjuk egy géppuskával? Ez csak arra való hogy a vezetők (tábornokok,miniszterek, nyugati fejesek) repkedjenek vele. Meg talán kiképzésre. Meg még talán ha rávágnának egy hőkamerát meg pár optikát akkor kutatónak esetleg.
EC-135_ILA2006_03_800.jpg
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 692
5 544
113
Egy értelmes ember nincs a HM-nél aki szólna Hendének, hogy az egy gépes ötlet az eléggé hülyeség??
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 692
5 544
113
Szakmai érvek ennyire ne számítsanak, hihetetlen. Valami légierős bizottság csak van, ahol a hozzá értő beosztottak felszólalhatnának. De tudom, a pénz Viktortól jön... Aztán majd árvízkor nézhetnek nagyokat