[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 132
7 171
113
Az összeesküvés keresők figyelmébe ajánlom, hogy az Oroszoknál is készülnek AW139-esek:
http://www.jetfly.hu/rovatok/repules/katonai/tipusok/repult_az_elso_oroszorszagban_szerelt_aw139-es/
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 299
68 426
113
Ha ezt így akarják akkor innét kezdve ne mondja nekem senki hogy Hende egy szent ember mert kinevetem. Ennek az embernek ugyanannyi esze van mint a Szekeresnek. Mivel a mentők meg a tek + sün csoport a kutya a honvédség meg a farok így normális helikopter a honvédségnél szvsz nem lesz. Legalábbis Mil171 méret elég elképzelhetetlen mentőheliként. Innét kezdve a játékhelikoptereivel meg az esetleges legendás olasz technikával van egy elég komoly gondolatom mit csináljon.
Tudjátok ezért is tettem le annak idején a fegyvert mert eszem ágában sincs hogy ilyeneket védjek.
De most komolyan mondom legközelebb elkapom Szombathelyen és megkérdezem tőle hogy mi az a nemzeti helikopterképesség mert szvsz fogalma sincs hogy mit beszél.
Nemzeti vásárlói képesség, nemzeti újságolvasási képesség,nemzeti cipőfűző megkötési képesség stb stb...
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 567
5 276
113
Azért kíváncsi leszek mit fognak venni helikopter ügyben. Paks után, ha az összejön, teljesen mindegy mit vesznek. Röhejes lesz függetlenségre hivatkozni amikor a fél lábunkat meg vesénket már bevállaltuk. Attól kell vennünk akitől hitelt kapunk rá, vagy ellentételez.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@comandante csak tudod marhára nem mind1 hogy az Oroszoktól kapsz egy reaktort a hitelért ( fél vesédért ) Amerika az IMF-n keresztül , meg a játékban maradásért viszi el a fél veséd. Mint görögök , spanyolok és mi vesénket is akarták. Ameddig nem vagy nagy hatalom mindig függsz a nagyhatalmaktól és köztük kell lavirozni az a " függetlenség" ha nem egy Nagy hatalalomtól fügsz csak.
@Allesmor Obranna ne haragudj félre értelmztem
 

sondor961

Member
2012. december 26.
562
3
18
T. antigonosz!
Mit nem értesz ezen...?
Nemzeti helikopterképesség = Helimutyi....
Bár a mélyebb összefüggéseket - az atommutyival ellentétben - még nem értjük...!
 

Star Trek

Active Member
2010. április 19.
1 252
6
36
Legnagyobb baj az,hogy mindenki beleszól már! Az eleje az nagyon biztató volt ,30 db gép új vagy használt de modernizált gépek, most meg már lassan az erdészek is beleszólnak nekik milyen lenne jó.és még hol a vége!!!!!!!!!!!
Nem erről volt szó.
A másik tényleg mint egy rétes tésztát húzzák nyúzzák ,100 milliárdról van szó!3000milliárdót egy tollvonással eltudtak intézni de ezt nem? Akarat kellene legelőször utána tender.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 537
113
Nem szívesen ismétlem magam, de én nem akarok nemzeti helikopterképes lenni. Nem tenne jót a hajamnak, ha még rotorlapát is lenne a fejemen. A zsebemből kilógó csörlőre nem is merek gondolni. És én mennyit emelnék? Általam mélyen tisztelt Hende Úr felvázolta a Magyar Gumihelikopter képét. Jó a mentőknek, TEK-nek, sünöknek, katasztrófásoknak, és ha kell, telerakjuk deszantossal, pct-rakettával és gépgyuszival....Ja.... azt kihagytam, hogy a Kossuth téren is le kell tudni szállni, mert valahogy ki kell vinni Ferihegyre a sok léhűtőt, mert a gyorsforgalmi útból csak a gyors, a forgalmi meg az út hiányzik. Ha van a Föld nevű bolygón olyan gyártó, aki mindezt EGY géppel megoldja, akkor megvan a vevő. De az is lehet, hogy Széles Úrék feltalálták az antigrav repülőt, mert akkor minden ok., sőt, a világ összes hadere nálunk fog sorban állni, kivéve a kínaiakat, mert ők már ellopták és rég gyártják is, miközben nálunk még a kft. alakul.....
Komolyra fordítva...... a nyilatkozatok 99%-a a sajtónak szól, a majdani döntést nem tudjuk, nem tudhatjuk még előre megtippelni se. Az tény, hogy a minyó a fentiek közül pár dolgot alapból tud, és - mint köztudott - reaktorblokkonként jár 4 db helikopter.... Igaz, az olasz pastához két AW-139 jár, az pedig már hovatovább, hogy az EU nem büntet meg egy darabig, ha Eurocoptert vennénk...
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@sondor961 értjük kisebbségi komplexusaid vannak.
Stadion, Helimutyi , Trafikmutyi. Lesz még több is ne aggódj :D :D
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 537
113
Különben, a kínai helikopter az igazi. orosz alapokon van benne 40% US, 30% EU, 5% Ázsia.... Igazi multikulti helikopter.... Senki sem szólhat egy szót se.....
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
- a helikopter legyen egérrel -windowssal vezethető, ha valaki azzal akar majd lepattanni az új vasfüggönyön át, ne kelljen éveket tölteni a tanulással.
 

shornet24

Active Member
2011. július 7.
272
65
28
svájci bicska : mindenre jó, de igazából semmire se! :) De még ez a nagy süket duma! :) Már meg se lepődöm. SZÁNALMAS!
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Micsoda közfelháborodás van itt :) Mondjuk én a messzemenő következtetések levonása és önmagam hergelése előtt előbb megvárnám, amíg tényleg történik is valami. Emlékeztek, nem is olyan rég volt egy szállítógép-beszerzésünk is :)
 

Star Trek

Active Member
2010. április 19.
1 252
6
36
Micsoda közfelháborodás van itt :) Mondjuk én a messzemenő következtetések levonása és önmagam hergelése előtt előbb megvárnám, amíg tényleg történik is valami. Emlékeztek, nem is olyan rég volt egy szállítógép-beszerzésünk is :)
Na most lesz palota forradalom:)
 

sondor961

Member
2012. december 26.
562
3
18
T. desertfox!
Komplexusai a parlamentben ülő ingyenélőknek vannak...!
Én csak rossz tapasztalatokkal rndelkezem....

Melyek alapján a történésekre és a helikopterekre még várhatunk....
A szállítógépekre is....
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
a Gripen évi törlesztése még hosszú ideig lehetetlenné tesz bármilyen nagyobb léptékű beszerzést mind a szátazföldi, mind a légierő részére.

osztjónapot
 

shornet24

Active Member
2011. július 7.
272
65
28
De legalább ne magyarázná meg, hogy milyen jó, hogy 0.9% a költségvetés és ez több mint a tavalyi :)! Nekem nem az előkészítés alatt álló atom programmal van a bajom, nem a stadion építéssel (bár nem igazából értem ,hogy miért egyszerre kell megvalósítani az összeset) hanem azzal, hogy alapvető fontos dolgokra meg nem telik picit több!! 100 milliárd forintból mit akarnak?
 

vajk

Member
2012. október 23.
45
0
6
Én már Hende görény fejétől is rosszul vagyok. Persze nem mintha az elődei jobbak lettek volna. De most őszintén! Mit vártok egy olyan honvédelmi minisztertől, aki nem is katona? Ez az egyik nagy baja a honvédségnek!
 

sondor961

Member
2012. december 26.
562
3
18
A stadionépítés és az erőműbővítés is a /f/osztogatás része, mellyel a közgépes haverok /Simicska/ zsebét tömik! /Tudod a Közgép nem gyárt se szállítógépet se helikoptert.../

Azt nem tudom, hogy az Unió adna-e pénzt erőműbővítésre. - De az nem jó, mert el kell vele számolni...!
Tehát a ruszkikhoz kell fordulni...!
Annál is inkább, mert nemzetközi szerződésről nem lehet népszavazást tartani...!