[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 689
113
A lövedék is most lett végkegesítve. 6.8-ból is van többféle. (6.8 grendel)

Amúgy rúg mint a ló, nehéz a fegyver és nehezen uralható és még az amerikaiak is szkeptikusak a teljes cserében.
Én még mindig nem értem, mire föl a hirtelen váltás.
Nekem még mindig úgy tűnik, hogy fogták az elmúlt 20 év tapasztalatait (javarészt Afganisztából), megnézték a tipikus lőtávokat meg harci szituációkat, és baselineoltak egy új követelményrendszert - hegyi körülmények között, viszonylag távoli célok leküzdésére.

De én nem hiszem, hogy a hadviselés úgy általában annyit változott (a lövészkatona szintjén), hogy új kaliberre lenne szükség. Annakidején pont azért találták ki az 5,56-ot, hogy az átlag katona könnyebben érjen el találatot, akár sorozatlövés esetén is, és hogy több muníciót tudjon magával vinni (lévén sokkal könnyebb, mint a .30-06 volt). Nem utolsósorban az StG és az AK sikere miatt, csak hát az USÁnak eltartott egy darabig, amíg felfogta, hogy szükség lenne egy köztes kaliberre :)

Őszintén kíváncsi lennék az itt sűrűn előforduló katonák véleményére, hogy vajon miért van szükség most hirtelen a 6,8-ra.
 
  • Tetszik
Reactions: Pista a hegyről

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 888
12 435
113
Én még mindig nem értem, mire föl a hirtelen váltás.
Nekem még mindig úgy tűnik, hogy fogták az elmúlt 20 év tapasztalatait (javarészt Afganisztából), megnézték a tipikus lőtávokat meg harci szituációkat, és baselineoltak egy új követelményrendszert - hegyi körülmények között, viszonylag távoli célok leküzdésére.

De én nem hiszem, hogy a hadviselés úgy általában annyit változott (a lövészkatona szintjén), hogy új kaliberre lenne szükség. Annakidején pont azért találták ki az 5,56-ot, hogy az átlag katona könnyebben érjen el találatot, akár sorozatlövés esetén is, és hogy több muníciót tudjon magával vinni (lévén sokkal könnyebb, mint a .30-06 volt). Nem utolsósorban az StG és az AK sikere miatt, csak hát az USÁnak eltartott egy darabig, amíg felfogta, hogy szükség lenne egy köztes kaliberre :)

Őszintén kíváncsi lennék az itt sűrűn előforduló katonák véleményére, hogy vajon miért van szükség most hirtelen a 6,8-ra.
A legfobb indok hogy az ellenseges katona (kinai) vedofelszerelese is sokat fejlodott.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 046
11 987
113
Én még mindig nem értem, mire föl a hirtelen váltás.
Nekem még mindig úgy tűnik, hogy fogták az elmúlt 20 év tapasztalatait (javarészt Afganisztából), megnézték a tipikus lőtávokat meg harci szituációkat, és baselineoltak egy új követelményrendszert - hegyi körülmények között, viszonylag távoli célok leküzdésére.

De én nem hiszem, hogy a hadviselés úgy általában annyit változott (a lövészkatona szintjén), hogy új kaliberre lenne szükség. Annakidején pont azért találták ki az 5,56-ot, hogy az átlag katona könnyebben érjen el találatot, akár sorozatlövés esetén is, és hogy több muníciót tudjon magával vinni (lévén sokkal könnyebb, mint a .30-06 volt). Nem utolsósorban az StG és az AK sikere miatt, csak hát az USÁnak eltartott egy darabig, amíg felfogta, hogy szükség lenne egy köztes kaliberre :)

Őszintén kíváncsi lennék az itt sűrűn előforduló katonák véleményére, hogy vajon miért van szükség most hirtelen a 6,8-ra.
Annakidején még nem volt általánosan elterjedt a lövedékálló mellény és a kevlársisak sem. Ma már igen.
Éppen ezért jöttek elő a 6.8-cal.
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 689
113
Annakidején még nem volt általánosan elterjedt a lövedékálló mellény és a kevlársisak sem. Ma már igen.
Éppen ezért jöttek elő a 6.8-cal.
És erre miért nem jók a már kifejlesztett, nagy páncélátütő-képességű 5,56-os lövedékek?
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 046
11 987
113
És erre miért nem jók a már kifejlesztett, nagy páncélátütő-képességű 5,56-os lövedékek?
Mert onnan már nincsen tovább.
Az űrméret és a lőpormennyiség és a cv érték megadja a lövedék ballisztikai teljesítményének elméleti maximumát.
Ez a 6.8-nál mindig nagyobb, lesz, mint az 5.56-nál.
 
W

Wilson

Guest
5,45X39 van nálluk rendszerbe... a 80 as évekbe már lecserélték a teljes készletet... 7.62x39 et a szovjetúnió mutatóba sem igen hagyta... haszovjet eredetű karabélylőserekről beszélünk.
Szerintem nem jól tudod, február 24 -óta folyamatosan figyelem mind a két oldal fegyverzetét az ukrán haderőben elég vegyes felvágott van a kézi lőfegyverek terén is, de még egy rakás AK van náluk rendszerben és nem csak a területvédelem erőknél hanem a hivatásos ukrán haderőben is....
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and bel

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 239
33 725
113
Van gond látom No comment…. Jót nevettem
Szerintem nem jól tudod, február 24 -óta folyamatosan figyelem mind a két oldal fegyverzetét az ukrán haderőben elég vegyes felvágott van a kézi lőfegyverek terén is, de még egy rakás AK van náluk rendszerben és nem csak a területvédelem erőknél hanem a hivatásos ukrán haderőben is....
igen AK ami 5.45x39 es szovjet lőszert tüzel.

pr hónapja történt egy merényletkisérlet ukrjanába 7.62x39 es lőszert tüzelő fegyverrel amihez a lőszert magyarországon gyártották. és az ukránok is kijelentették hogy nálluk már nagyon régóta nincs 7.62x39 es lőszer...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 239
33 725
113
Nem van náluk meg nagyon sok 7,62-es is rendszerben....
Az RBC-Ukraine hírportál beszámolója szerint a bűnüldöző szervek megpróbálják kideríteni, hogy a töltények hogyan kerülhettek Ukrajnába. „Ilyen töltényeket Ukrajnában nem gyártanak, Magyarországon viszont igen” – mondta Jenyin, aki ezért nem zárta ki annak a lehetőségét, hogy a lőszert becsempészték az országba. Jelenleg a potenciális beszállítók után kutatnak.

az ukránoknál elsőnek fegyverezték át a szovjet csapatokat... ha mardt is 7.62x39 azt már rég eladták... (többek között nekünk is és a konfliktusokba)
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 689
113
Az RBC-Ukraine hírportál beszámolója szerint a bűnüldöző szervek megpróbálják kideríteni, hogy a töltények hogyan kerülhettek Ukrajnába. „Ilyen töltényeket Ukrajnában nem gyártanak, Magyarországon viszont igen” – mondta Jenyin, aki ezért nem zárta ki annak a lehetőségét, hogy a lőszert becsempészték az országba. Jelenleg a potenciális beszállítók után kutatnak.
Az esetleg nem lehet, hogy a konkrét gyártmányra gondoltak?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 239
33 725
113
Az esetleg nem lehet, hogy a konkrét gyártmányra gondoltak?
a szovjetunió idejébe kivonták a szovjetek a 7.62x39 et.
csakli pakli kalibert váltottak. az összes 7.62x39 es készleteiket eladták elajándékozták. nem számoltak vele teljes átfegyverzés történt.
 
W

Wilson

Guest
Az RBC-Ukraine hírportál beszámolója szerint a bűnüldöző szervek megpróbálják kideríteni, hogy a töltények hogyan kerülhettek Ukrajnába. „Ilyen töltényeket Ukrajnában nem gyártanak, Magyarországon viszont igen” – mondta Jenyin, aki ezért nem zárta ki annak a lehetőségét, hogy a lőszert becsempészték az országba. Jelenleg a potenciális beszállítók után kutatnak.

az ukránoknál elsőnek fegyverezték át a szovjet csapatokat... ha mardt is 7.62x39 azt már rég eladták... (többek között nekünk is és a konfliktusokba)
Igen és? Ezt a cikket én is ismerem, ettől még egy rakás 7,62 AK-t használnak ebben a pillanatban is az Ukrán haderőben.
 
W

Wilson

Guest
honnan veszed hogy ez 7.62x39 et használ ? a bakelit tár egyébként pont az ellenkezőjére uta a harcosnál.
Dehogy utal a bakelit tár az ellenkezőjêre ugyanúgy van 7.62 műanyag tár is....

Amúgy itt egy cikk az ukrán haderő kézifegyvereiről a cikk idén februárban az invázió előtt íródott,azóta még változatosabb lett az ukrán haderő kézi lőfegyverek "választéka".


AZ UKRÁN HADSEREG FEGYVEREI​


2022. MÁRCIUS 23

"Az ukrajnai orosz invázió tombolása közepette egy lőfegyver-rajongónak azon töpreng, hogy milyen kézi lőfegyverek alkotják az ukrán hadsereg fegyvereit. Vessünk egy pillantást a frontvonalban lévő fegyverekre."

Az AKM

AKM-e1648060848387-768x252.jpg


A 7,62×39-es AK-47 utolsó generációja, az AKM még mindig nagy forgásban van Ukrajnában és világszerte.
A 7,62×39-es AK-47 utolsó generációja, az AKM is hatalmas számban létezik Ukrajnában és világszerte. A harcok frontvonalába helyezték őket tartalékosokkal és önkéntes harcosokkal együtt.

Ezt a tartalmat eredetileg a Tactical Life tette közzé 2022 februárjában

 
  • Tetszik
Reactions: bel