[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
522
1 014
93
Mondom, hulyesegeket beszelsz, szovetsegi (federal) torveny supersedes (=felulirja) a helyieket .

Ha nem ertesz a temahoz, legalabb olvass utana, mielott vitatkozni akarsz - egy guglira van csak: https://www.atf.gov/rules-and-regulations/national-firearms-act

Title II of the Gun Control Act (GCA) of 1968

Title II amended the NFA to cure the constitutional flaw pointed out in Haynes. First, the requirement for possessors of unregistered firearms to register was removed. Indeed, under the amended law, there is no mechanism for a possessor to register an unregistered NFA firearm already possessed by the person. Second, a provision was added to the law prohibiting the use of any information from an NFA application or registration as evidence against the person in a criminal proceeding with respect to a violation of law occurring prior to or concurrently with the filing of the application or registration. In 1971, the Supreme Court reexamined the NFA in the Freed case and found that the 1968 amendments cured the constitutional defect in the original NFA.

Title II also amended the NFA definitions of “firearm” by adding “destructive devices” and expanding the definition of “machine gun.”


Firearm Owners’ Protection Act

In 1986, this Act amended the NFA definition of “silencer” by adding combinations of parts for silencers and any part intended for use in the assembly or fabrication of a silencer. The Act also amended the GCA to prohibit the transfer or possession of machine guns. Exceptions were made for transfers of machine guns to, or possession of machine guns by, government agencies, and those lawfully possessed before the effective date of the prohibition, May 19, 1986.

Azaz a fully automatic fegyverek eladasa-atadasa es tulajdonlasa be lett tiltva 1986-ban, going forward azaz akkortol kezdve.


Mi a rak koze van ennek ahhoz, hogy Amerikaba nem lehet oket importalni? Ennek se fule, se farka. :cool:


What.



Van egy erzesem, hogy nemcsak az angol, de meg a magyar sem megy igazan... :rolleyes:
FYI semi-automatic != fully automatic es az utobbi be van tiltva ~40 eve; ezt kb 5x irtam le eddig.
Mindig megfogadom, hogy csak jókat röhögök a hozzád hasonló "Kammu" gyerekeken és nem írok inkább a fórumban, mert rengeteg sületlenséget hordanak itt össze és a színvonal nagyon alul teljesít már egy jóideje ez lesz az utolsó részemről. Időm sincs nagyon rá....

Személyeskedésből ötös! Szerintem nem ment át neked a mondandóm amin nem csodálkozok. Nehezen megy neked véleményem szerint a szövegértelmezés :) Angolba ne menjünk bele.... szerint porig égetnélek, magyarba meg pláne nem :) nos én gyakorlatias tényeken alapuló ember vagyok te a google barátodon tájékozódsz én meg első kézből a kedves amerikai katonáktól és egyéb helyekről, amit itt nem írhatok le :) , ha már neten szocializálódsz akkor a youtube barátodat üsd fel és kezdj el örjöngeni a videókra , ahol egy raklapnyi automata fegyverrel lövöldöznek mindenfélével US-ben! Csak halkan megjegyzem találni fogsz szerintem Magyar AK klónt is :) Ha csak 10-szer újjászületsz és annyi fegverrel fogsz lőni, mint én és annyit, akkor tudod miről beszélsz. Netalántán, ha harci körülmények között is tudod alkalmazni akkor pláne :) Vagyunk itt páran Mo.-on akik tudják miről beszélünk. Nekem nincs időm egész nap Google-n lógni neked jó szórakozást hozzá :)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 426
46 297
113
Mondom, hulyesegeket beszelsz, szovetsegi (federal) torveny supersedes (=felulirja) a helyieket .

Ha nem ertesz a temahoz, legalabb olvass utana, mielott vitatkozni akarsz - egy guglira van csak: https://www.atf.gov/rules-and-regulations/national-firearms-act

Title II of the Gun Control Act (GCA) of 1968

Title II amended the NFA to cure the constitutional flaw pointed out in Haynes. First, the requirement for possessors of unregistered firearms to register was removed. Indeed, under the amended law, there is no mechanism for a possessor to register an unregistered NFA firearm already possessed by the person. Second, a provision was added to the law prohibiting the use of any information from an NFA application or registration as evidence against the person in a criminal proceeding with respect to a violation of law occurring prior to or concurrently with the filing of the application or registration. In 1971, the Supreme Court reexamined the NFA in the Freed case and found that the 1968 amendments cured the constitutional defect in the original NFA.

Title II also amended the NFA definitions of “firearm” by adding “destructive devices” and expanding the definition of “machine gun.”


Firearm Owners’ Protection Act

In 1986, this Act amended the NFA definition of “silencer” by adding combinations of parts for silencers and any part intended for use in the assembly or fabrication of a silencer. The Act also amended the GCA to prohibit the transfer or possession of machine guns. Exceptions were made for transfers of machine guns to, or possession of machine guns by, government agencies, and those lawfully possessed before the effective date of the prohibition, May 19, 1986.

Azaz a fully automatic fegyverek eladasa-atadasa es tulajdonlasa be lett tiltva 1986-ban, going forward azaz akkortol kezdve.


Mi a rak koze van ennek ahhoz, hogy Amerikaba nem lehet oket importalni? Ennek se fule, se farka. :cool:


What.



Van egy erzesem, hogy nemcsak az angol, de meg a magyar sem megy igazan... :rolleyes:
FYI semi-automatic != fully automatic es az utobbi be van tiltva ~40 eve; ezt kb 5x irtam le eddig.
Arra céloz hogy a "ment ki" kifejezésbe az is beletartozik, ha a Pentagon/CIA vagy más kormányzati szervezet vásárolt - mondjuk úgy - reexportra.
Az általad említett törvények csak privát felhasználást tiltják.
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
522
1 014
93
Arra céloz hogy a "ment ki" kifejezésbe az is beletartozik, ha a Pentagon/CIA vagy más kormányzati szervezet vásárolt - mondjuk úgy - reexportra.
Az általad említett törvények csak privát felhasználást tiltják.
Köszönöm szépen. Van aki érti mit akarok mondani. Több tízezer magyar AK klón ment ki a US-be és ez nem minősített információ nyílt titok. Abban már bele se akartam menni,hogy az amerikai lőtéreken külön engedéllyel használható automata fegyver ... keresgéljen csak a neten….. tisztelet abszolút hiányzik a gyerekből nem verték bele…
 
K

kamm

Guest
Arra céloz hogy a "ment ki" kifejezésbe az is beletartozik, ha a Pentagon/CIA vagy más kormányzati szervezet vásárolt - mondjuk úgy - reexportra.
Az általad említett törvények csak privát felhasználást tiltják.
Persze, de az nem Amerikában landol. Amúgy szerintem azokat tipikusan direkt nem ide szállították, hanem pár közbülső speditoron at a célország banditainak-felkeloinek, a CIA max fizetett érte, igy nem került soha szem (Congress, press etc) elé. ;)
 
K

kamm

Guest
Köszönöm szépen. Van aki érti mit akarok mondani. Több tízezer magyar AK klón ment ki a US-be és ez nem minősített információ nyílt titok. Abban már bele se akartam menni,hogy az amerikai lőtéreken külön engedéllyel használható automata fegyver ... keresgéljen csak a neten….. tisztelet abszolút hiányzik a gyerekből nem verték bele…
Es csak kotod az ebet a karohoz, csak ismetelgeted a hülyeségeket, hiába linkeltem a hatályos törvényt... ez a "gyerek" jo sansszal az apád lehetne, de ettől függetlenül láthatóan én el tudom olvasni a törvényt, te meg ezt sem tudod, miről beszélsz. :)

FYI a "sláger" magyar AK-63 itt a piacon mind semi-automatic. Értelemszerűen. De értem, neked ugyanaz. :)

A lotereken mi használható? Egyre zavarosabb. Leírtam, milyen 'maradek' fully automatic fegyverek maradtak használatban, ami a 1986 előtti gyártás stb stb mrgfelel. Ennek semmi koze a loterekhez. Ha tudsz FFLt kapni hozzá, akkor neked is lehet, feltéve, hogy ~40 éves, lenyomozhato, honnan szarmazik stb.

(Ezen felul biztosan van illegalis fully automatic is még, avagy amit elloptak a rendőröktől, katonaktol stb, de az mas teszta, azert csuklobol kapsz vagy 10-12 év fegyházat, ha csak megtalálják a kocsidban, akkor is.)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 885
113
Es csak kotod az ebet a karohoz, csak ismetelgeted a hülyeségeket, hiába linkeltem a hatályos törvényt... ez a "gyerek" jo sansszal az apád lehetne, de ettől függetlenül láthatóan én el tudom olvasni a törvényt, te meg ezt sem tudod, miről beszélsz. :)

FYI a "sláger" magyar AK-63 itt a piacon mind semi-automatic. Értelemszerűen. De értem, neked ugyanaz. :)

A lotereken mi használható? Egyre zavarosabb. Leírtam, milyen 'maradek' fully automatic fegyverek maradtak használatban, ami a 1986 előtti gyártás stb stb mrgfelel. Ennek semmi koze a loterekhez. Ha tudsz FFLt kapni hozzá, akkor neked is lehet, feltéve, hogy ~40 éves, lenyomozhato, honnan szarmazik stb.

(Ezen felul biztosan van illegalis fully automatic is még, avagy amit elloptak a rendőröktől, katonaktol stb, de az mas teszta, azert csuklobol kapsz vagy 10-12 év fegyházat, ha csak megtalálják a kocsidban, akkor is.)
A fegyverboltosok, fegyverkovácsok és lőteresek szerezhetnek engedélyt új gyártású automatára illletve azok építésére (ajánlom brandon herrera-t guntuber fegyverjogi aktivisa és fegyverkovács)
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 161
10 900
113
Lehet kapni adaptert csak fos. Amúgy mi a náthás faszomért akartok ti visszamenni az időben állandóan?

Autisták.

Kell a fasznak. Pont ezért csinálják a Gestament. AK variánsokkal dunát lehet rekeszteni. Nem visszafelé kell menni az időben folyamatosan....

Én AzOn GoNdOlKoDtAm a MéR NŐk HaVeRjAiMaL hOgY aZ sTB44et LeHetNe InnEn OnAn BesZeREzNi...

az fogjon inkább fakanalat ne fegyvert...

Fakanállal egész századokat tehet harcképtelenné!
 
K

kamm

Guest
A fegyverboltosok, fegyverkovácsok és lőteresek szerezhetnek engedélyt új gyártású automatára illletve azok építésére (ajánlom brandon herrera-t guntuber fegyverjogi aktivisa és fegyverkovács)
Ott van a licensing oldalon, milyen feltételekkel kaphatsz. Goglizzatok rá, FFL, ATF stb. Federal Firearm License.
Az egyik az a 86-os limit. El tudom kepzelni, hogy valamiféle trükkel megkerulik, de semmiképpen sem magyar AK importjaval, az mind semi-auto bolt már, mire ideért.
 
K

kamm

Guest
A fegyverboltosok, fegyverkovácsok és lőteresek szerezhetnek engedélyt új gyártású automatára illletve azok építésére (ajánlom brandon herrera-t guntuber fegyverjogi aktivisa és fegyverkovács)

Egyébként az egész egy őrület. A Second Amendment még végképp röhejes hivatkozás, mert még sorozatlovok, sőt, modern lőszer meg fegyverek sem léteztek akkor (1791), elöltöltős musketakkal meg kovas pisztolyokkal lövöldöztek, kb 2 lövés/perc sebességgel.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 277
14 187
113
Remélhetőleg ez azt jelenti, hogy a rajok 7,62mm-es géppuskája valamilyen elterjedt, bevált típus lesz és nem a Gestamennel csináltatnak valamit.
Hát reméljük.
Bár pisztolybol,géppisztolybol,gépkarabélyból,dmr puskából is van jó amit gyártunk.
Mégis megy a fejlesztes.

Az 556os hevederest meg külön kihangsúlyoztak.

Kérdés pl a Lynx deszantjába 2 különböző kaliberű gpu-t akarnak e.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
522
1 014
93
A fegyverboltosok, fegyverkovácsok és lőteresek szerezhetnek engedélyt új gyártású automatára illletve azok építésére (ajánlom brandon herrera-t guntuber fegyverjogi aktivisa és fegyverkovács)

A fegyverboltosok, fegyverkovácsok és lőteresek szerezhetnek engedélyt új gyártású automatára illletve azok építésére (ajánlom brandon herrera-t guntuber fegyverjogi aktivisa és fegyverkovács)
Engedd el Krisss a srác aki az apánk lehetne.... :D Nézve a fórumot nincs , olyan téma amit bárkitől ne tudna jobban én, ezt elfogadom és tanulok tőle :) Itt a fórumon sajnos mást nem tehet az ember a való életben más lenne a helyzet.....
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 633
3 913
113
Ne okoskodjunk mar, mint mondtam, FEDERAL BAN, tilos a fully automatic rifle eladasa vagy 40 eve.
Szia,

USA-ban kit-kent engedely nelkul eladhato a full auto hadi fegyver, csak egy 80%-os tok kell melle.

A tobbiek kedveert: az USA-ban kizarolag a tok fodarab, minden mas eladhato engedely nelkul; es ha gyartanak egy olyan tokot, ami nincs teljesen kesz (ezeket nevezik 80%-osnak, noha sokszor sokkal inkabb 99%-osak, csak nehany lyukat kell belejuk furni), akkor az is engedely nelkul eladhato, mert jogilag meg nem fodarab, es a vegfelhasznalo lesz a fodarab (es ez altal a fegyver) gyartoja. Persze ilyenkor pl. a garancia egy nem ertelmezheto fogalom.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 707
2 257
113
Nem tudom hogy a V4 -ek most hogyan állnak éppen , de nem lehetne a Meoptától optikai felszereléseket , kiegészítőket beszerezni , világszínvonalú cuccaik vannak. ?
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 580
8 189
113

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 057
30 981
113

Csakhogy ezek nem GPMP-általános célú/közepes gp kategóriájuak,hanem könnyű gp-kák.Golyószórók.
 
K

kamm

Guest
Szia,

USA-ban kit-kent engedely nelkul eladhato a full auto hadi fegyver, csak egy 80%-os tok kell melle.

A tobbiek kedveert: az USA-ban kizarolag a tok fodarab, minden mas eladhato engedely nelkul; es ha gyartanak egy olyan tokot, ami nincs teljesen kesz (ezeket nevezik 80%-osnak, noha sokszor sokkal inkabb 99%-osak, csak nehany lyukat kell belejuk furni), akkor az is engedely nelkul eladhato, mert jogilag meg nem fodarab, es a vegfelhasznalo lesz a fodarab (es ez altal a fegyver) gyartoja. Persze ilyenkor pl. a garancia egy nem ertelmezheto fogalom.
Csak ugye mivel tartani is tilos fully automatic fegyvert, ezért aki esetleg befejezi, az már full illegális fegyvert fog hasznalni - 10+ ev fegyház...
 
  • Tetszik
Reactions: bel