[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 620
14 954
113
ez egy nagyon értelmes érvelés... :p
Szóval konkrétan mi baj a FN Minimi Mk.3-mal?
Bár nem engem kérdeztek de szerintem semmi.
Bár olyan nagy számban ès olyan sok helyen, pont ez nem hinném, hogy rendszerben van.
Így sok èles tapasztalat vele nincs.
Márcsak azért is mert elég új.

Persze a règebbiek sok helyen használtak.
De főleg az 5.56ot.


Az eredeti állításodra reagálva úgy gondolom pont az 5.56 mivoltabol ahol az járt,volt mellé valami 7.62is.
Ès mivel akkora választék nincs ebből a kategóriából így egy picit propagandistának lehet èrezni a kijelentésed.

Speciel èn ennek a típusnak örülnék a legjobban. Akár mindkèt kaliberben.
Csak az a fránya Gestamen...
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
ez egy nagyon értelmes érvelés... :p
Szóval konkrétan mi baj a FN Minimi Mk.3-mal, am miatt nem lenne jó nekünk?
Semmi baj nincs a Minimivel, csak azért a PKM szerintem több harcot látott és az is egy nagyon jól sikerült könnyű géppuska.

Ha már hazai fegyvergyártás, akár NATOsíthatnánk ezt is, elég jó kihívás egy fegyvermérnöknek meg az iparunknak is, hogy gyártásba vigye.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: bel and Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 018
38 346
113
Bár nem engem kérdeztek de szerintem semmi.
Bár olyan nagy számban ès olyan sok helyen, pont ez nem hinném, hogy rendszerben van.
Így sok èles tapasztalat vele nincs.
Márcsak azért is mert elég új.

Persze a règebbiek sok helyen használtak.
De főleg az 5.56ot.


Az eredeti állításodra reagálva úgy gondolom pont az 5.56 mivoltabol ahol az járt,volt mellé valami 7.62is.
Ès mivel akkora választék nincs ebből a kategóriából így egy picit propagandistának lehet èrezni a kijelentésed.

Speciel èn ennek a típusnak örülnék a legjobban. Akár mindkèt kaliberben.
Csak az a fránya Gestamen...
Nyilván az 5,56-os sokkal elterjedtebb és az M240 / MAG a "természetes párja" 7,62-ben, de az sokkal nehezebb mint a PKM...
HK MG5 is vagy 10 kg, szóval a Minimi Mk. 3 tömege áll legközelebb a PKM-hez.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 627
8 259
113
Semmi baj nincs a Minimivel, csak azért a PKM szerintem több harcot látott és az is egy nagyon jól sikerült könnyű géppuska.

Ha már hazai fegyvergyártás, akár NATOsíthatnánk ezt is, elég jó kihívás egy fegyvermérnöknek meg az iparunknak is, hogy gyártásba vigye.
A lengyelek ezzel a jó kihívással küzdenek 10 éve. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 018
38 346
113
Bár nem engem kérdeztek de szerintem semmi.
Bár olyan nagy számban ès olyan sok helyen, pont ez nem hinném, hogy rendszerben van.
Így sok èles tapasztalat vele nincs.
Márcsak azért is mert elég új.

Persze a règebbiek sok helyen használtak.
De főleg az 5.56ot.


Az eredeti állításodra reagálva úgy gondolom pont az 5.56 mivoltabol ahol az járt,volt mellé valami 7.62is.
Ès mivel akkora választék nincs ebből a kategóriából így egy picit propagandistának lehet èrezni a kijelentésed.

Speciel èn ennek a típusnak örülnék a legjobban. Akár mindkèt kaliberben.
Csak az a fránya Gestamen...
Nyilván az 5,56-os sokkal elterjedtebb és az M240 / MAG a "természetes párja" 7,62-ben, de az sokkal nehezebb mint a PKM...
HK MG5 is vagy 10 kg, szóval a Minimi Mk. 3 tömege áll legközelebb a PKM-hez...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 018
38 346
113
Semmi baj nincs a Minimivel, csak azért a PKM szerintem több harcot látott és az is egy nagyon jól sikerült könnyű géppuska.

Ha már hazai fegyvergyártás, akár NATOsíthatnánk ezt is, elég jó kihívás egy fegyvermérnöknek meg az iparunknak is, hogy gyártásba vigye.
A lengyelek megpróbálták: de nem jött össze. A PKM nem tud múködni NATO lőszerrel, mert az nem peremes. Az orosz géppuskák mechanikája permes lőszerre lett kitalálva.

Ha már hazait akarsz akkor meglévő bevált NATO-géppuskák működését kell lekoppintani...biztosabb inkább megvenni a licencet, mint a CZ-k esetében.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
A lengyelek megpróbálták: de nem jött össze. A PKM nem tud múködni NATO lőszerrel, mert az nem peremes. Az orosz géppuskák mechanikája permes lőszerre lett kitalálva.
A lengyel modellből így is legyártottak pár ezret.
Egyébként meg az RPK, RPD és deriváltjai nem peremes lőszerrel működnek, ahogy a még csak protó szinten létező RPL-21 sem. Orosz mind.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 620
14 954
113
Nyilván az 5,56-os sokkal elterjedtebb és az M240 / MAG a "természetes párja" 7,62-ben, de az sokkal nehezebb mint a PKM...
HK MG5 is vagy 10 kg, szóval a Minimi Mk. 3 tömege áll legközelebb a PKM-hez...
Igen. Innen indult a beszélgetés.
Egy a pkm nehéz állításból.
A lengyelek megpróbálták: de nem jött össze. A PKM nem tud múködni NATO lőszerrel, mert az nem peremes. Az orosz géppuskák mechanikája permes lőszerre lett kitalálva.

Ha már hazait akarsz akkor meglévő bevált NATO-géppuskák működését kell lekoppintani...biztosabb inkább megvenni a licencet, mint a CZ-k esetében.
Itt a millió dolláros kèrdès.
Mit nem sikerült ezen úgy változtatni a lengyeleknek, hogy jól működjön?

A pkm egy faèk egyszerűségű fegyer.

Jópár GPU működik NATO 7.62vel.
A zár ès a huvejvonó áttervezèse után mi a baj?


UI.:számold már ki nekem mint közgazdász mennyi lessz a gázszámlám ha most télen volt 50000Ft-s.

Èn kiszámoltam.:confused:
Ha hatszamjegyű ès nem egyessel kezdődik ne írd meg.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Igen. Innen indult a beszélgetés.
Egy a pkm nehéz állításból.

Itt a millió dolláros kèrdès.
Mit nem sikerült ezen úgy változtatni a lengyeleknek, hogy jól működjön?

A pkm egy faèk egyszerűségű fegyer.

Jópár GPU működik NATO 7.62vel.
A zár ès a huvejvonó áttervezèse után mi a baj?


UI.:számold már ki nekem mint közgazdász mennyi lessz a gázszámlám ha most télen volt 50000Ft-s.

Èn kiszámoltam.:confused:
Ha hatszamjegyű ès nem egyessel kezdődik ne írd meg.
A PKM adagoló mechanizmusa teljesen más - a lőszert előbb kihúzza a hevederből és nem betolja, mint a perem nélküli lőszerek esetében. Ezt tervezték át a lengyelek.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and Ocses

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 062
33 093
113
Semmi baj nincs a Minimivel, csak azért a PKM szerintem több harcot látott és az is egy nagyon jól sikerült könnyű géppuska.
Hát ez az.A Minimi egy könnyű gp/golyószóró.Az DP/RPD,RPK párja.És eredetileg különben 308nek indult,késöbb lett 223as,hogy utána visszatérja a 308as eredeti kaliberhez.PKM a MAG/MG3/M60 párja,általános célú gp.Csak jobban sikerűlt náluk.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Ocses

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 620
14 954
113
A PKM adagoló mechanizmusa teljesen más - a lőszert előbb kihúzza a hevederből és nem betolja, mint a perem nélküli lőszerek esetében. Ezt tervezték át a lengyelek.
Ok de ha lövés után a perem nélküli lőszert is ki tudja húzni a hűvelyvonó karom a csőfarból.
Azt nem vágom ez nem jön össze a hevederből?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 062
33 093
113
A PKM adagoló mechanizmusa teljesen más - a lőszert előbb kihúzza a hevederből és nem betolja, mint a perem nélküli lőszerek esetében. Ezt tervezték át a lengyelek.
Browning is elösszőr hátra kihúzza a lőszert a hevederből,akárcsak a PKM.30-06,308,50Browning mindegyike hornyos lőszer.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 018
38 346
113
UI.:számold már ki nekem mint közgazdász mennyi lessz a gázszámlám ha most télen volt 50000Ft-s.

Èn kiszámoltam.:confused:
Ahhoz kéne tudni, hogy milyen árral kell számolni. Még nem jött ki a rendelet, szóval tippelgetés megy...ez biztos hogy szívás lesz, mert azok a számok, ahol meghúzták a határt nem éppen az átlag szerintem...pláne ha valakinél nincs bekötve a gáz és fával vagy árammal fűt.
Én pl. árammal fűtöm a könnyű szerkezetes házamat - csak remélem hogy felpakolt napelemekkel jól jövök ki (nettó elszámolás van), de rendelet hiányában ezt sem tudni...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 018
38 346
113
A lengyel modellből így is legyártottak pár ezret.
A hírek szerint megbízhatósági problémáik vannak, elakadnak - erről már értekeztünk párszor itt a fórumon.
Lengyeleknél a saját hadipar fenntartási érdekében nem mindig hoznak optimális döntést...
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 707
113
Igen. Innen indult a beszélgetés.
Egy a pkm nehéz állításból.

Itt a millió dolláros kèrdès.
Mit nem sikerült ezen úgy változtatni a lengyeleknek, hogy jól működjön?

A pkm egy faèk egyszerűségű fegyer.

Jópár GPU működik NATO 7.62vel.
A zár ès a huvejvonó áttervezèse után mi a baj?


UI.:számold már ki nekem mint közgazdász mennyi lessz a gázszámlám ha most télen volt 50000Ft-s.

Èn kiszámoltam.:confused:
Ha hatszamjegyű ès nem egyessel kezdődik ne írd meg.
Egész télen, vagy havonta?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 551
79 702
113
Mostmár csak kíváncsiságból le tudnád mérni legközelebb, ha bármikor olyan elborult kedvedben vagy, hogy beviszel magaddal egy mérleget? :)
Mert nem értem ezt a nagy különbséget az orosz exportőr, meg a magyar adat között.
Nem akadékoskodás!
Egyszerűen tényleg érdekelne a dolog.
Mi okozhat különbséget?
A magyar anyaghasználat?
Vagy az oroszon eleve vannak szerelék sínek? Vállszíj?
Olyat is olvastam, hogy a kétlábú állvánnyal 9kg.
7,5, nem kell méregetni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 551
79 702
113
Semmi baj nincs a Minimivel, csak azért a PKM szerintem több harcot látott és az is egy nagyon jól sikerült könnyű géppuska.

Ha már hazai fegyvergyártás, akár NATOsíthatnánk ezt is, elég jó kihívás egy fegyvermérnöknek meg az iparunknak is, hogy gyártásba vigye.
A PKM nem könnyű géppuska.