[HUN] Katonai drónok beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 166
113
Magnus gyárt kompozitot nem?

Olyan sokféle kompozit van, nem tudom, melyik Magyarország készíthet.

k0aanad.jpg
 
K

kamm

Guest
Ezért mondtam, hogy Vestel Karayel értelmesebb. Például akkor is, ha Anka helyben akarjuk előállítani, nem tudunk elegendő hozamot elérni. A szoftvereken kívül minden alkatrészhez már szükséges infrastruktúra, van-e olyan létesítményünk, ahol ultrakönnyű kompozit anyagokat tudunk előállítani a szárnyaiban? Ki épít ilyen létesítményt csak ezért a termékért? Ha az engedélyes gyártásban elkészítjük őket, akkor semmi sem marad, mert az összes számítógépet készen küldik. Legalább, ha elegendő pénzt tudnak adni a Vestelnek, akkor technológiatranszfert kereshetünk autonóm járatokra.

Kicsi, nem sok ertelme lenne hacsak nem csinalnak belole olcso (SEAD) loiteringet, mint a Harop. Szerintem nekunk MALE dron kell ill legalabb ketfele, egy kozepes operational support meg egy payload-centric nagyobb modell, kb Eitan, amit onalloan ki lehet kuldeni csapast merni stb.
Nekem meg mindig az a gyanum, hogy valamifele izraeli-torok-nemet mix lesz a vege, mar csak a RM-IAI osszeborulas miatt is.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Magnus gyárt kompozitot nem?
De igen


Logikus lenne tőlük venni a kompozit elemeket.
Egyébként Rheinmetall loitering ammunitionról beszélt a 2020-as éves jelentésben, hogy szeretnének ebben a szegmensben megjelenni.

So maybe you can give us some updates here also in that sense about what you are currently doing in your portfolio with regard to drone, not attack drones maybe, but also what you still have in portfolio here. I remember a few years ago, you gave an update about the airport security thing, and yes, maybe you can share some views here how you think about this trend and how you as Rheinmetall try to cope with it and materialize maybe. Thank you.

[01:08:51] Armin Papperger
Thank you for the question. So let's start with the loitering ammunition. Very soon Rheinmetall will have also loitering ammunition in our portfolio.


Nekem van egy olyan konteóm hogy a 4IG nem véletlenül vett meg egy drón fejlesztő céget:

Elképzelhetőnek tartom hogy be lesznek vonva a softwer fejlesztésbe.
 

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 166
113
Kicsi, nem sok ertelme lenne hacsak nem csinalnak belole olcso (SEAD) loiteringet, mint a Harop. Szerintem nekunk MALE dron kell ill legalabb ketfele, egy kozepes operational support meg egy payload-centric nagyobb modell, kb Eitan, amit onalloan ki lehet kuldeni csapast merni stb.
Nekem meg mindig az a gyanum, hogy valamifele izraeli-torok-nemet mix lesz a vege, mar csak a RM-IAI osszeborulas miatt is.

Ha jól tudom, van ilyen projekt, és a pályázatot a Vestel kapta meg, ők már elkészítették annak motorját. (TEI PG50) Az UAV-ok fő célja nem támadó támadás végrehajtása a háború közepén, ők maradjon sokáig a levegőben a dugattyús motorokkal és vállalja a járőr feladatokat, nem használhatja őket felcserélve.

Ha egy terméket Izraelből vásárolnak, akkor azt gondolom, hogy a bérleti formulával lesz.
 

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 166
113
With the composite technology we have, I do not expect it to carry 350 kg like Anka, but with a simple G2G agreement, we can create such a thing with a consortium-university collaboration including Magnus.



Vestel-savunma-02-1280x720.jpg


ULPower UL260i modell motorral repül. Magnusnak is van ilyen lehetősége.

milli-taktik-iha-sistemi-vestel-karayel-4.jpg


magnus-fusion-212-kulso.jpg
 

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 166
113
A rendelkezésünkre álló kompozit technológiával nem számítok arra, hogy 350 kg-ot fog cipelni, mint Anka, de egy egyszerű G2G megállapodással egy konzorcium-egyetem együttműködésével, beleértve a Magnus-t is, létrehozhatunk ilyet.
(A nehezebb szavakat angolról fordítom, remélem, hogy helyesek. )


Vestel-savunma-02-1280x720.jpg


ULPower UL260i modell motorral repül. Magnusnak is van ilyen lehetősége.

milli-taktik-iha-sistemi-vestel-karayel-4.jpg


magnus-fusion-212-kulso.jpg
 
T

Törölt tag 467

Guest
With the composite technology we have, I do not expect it to carry 350 kg like Anka, but with a simple G2G agreement, we can create such a thing with a consortium-university collaboration including Magnus.



Vestel-savunma-02-1280x720.jpg


ULPower UL260i modell motorral repül. Magnusnak is van ilyen lehetősége.

milli-taktik-iha-sistemi-vestel-karayel-4.jpg


magnus-fusion-212-kulso.jpg
EZT a mondatot honnan idézted?
 
K

kamm

Guest
Ha jól tudom, van ilyen projekt, és a pályázatot a Vestel kapta meg, ők már elkészítették annak motorját. (TEI PG50) Az UAV-ok fő célja nem támadó támadás végrehajtása a háború közepén, ők maradjon sokáig a levegőben a dugattyús motorokkal és vállalja a járőr feladatokat, nem használhatja őket felcserélve.

Interesting. Do you have a link?

Ha egy terméket Izraelből vásárolnak, akkor azt gondolom, hogy a bérleti formulával lesz.
Perhaps Eitan-sized beasts, we only need 5-6 of those, I think (even so it won't be structured as a rental, more like a lease eg. with a $1 buyout) but otherwise I doubt it:
1. during the past couple of years it's been stated repeatedly by Maroth (and others) that any larger deal must have "a component that brings domestic production and new technology to Hungary" (sans small-scale purchases but even those were paired with domestic supply chain or consumables like ammo being locally produced eg. PzH and 2A7HU procurement.)
2. I believe HDF will need at least a couple dozen smaller & medium MALE drones, that's certainly not a small, one-off deal
3. the Elta (RM-IAI) deal, signed in December 2020, already shows the Jews are very much open for not just licensed local assembly but even tech transfer including custom development (it's part of the deal.)
 
T

Törölt tag 467

Guest
Azért akartam angolul megírni a mondatot, mert a magyar nyelvem kevés volt néhány mondathoz, de úgy gondoltam, hogy a fórumban nem beszélnek angolul, és úgy döntöttem, hogy megpróbálom, gondolom, hogy rossz volt, mert a szerkesztés gomb nem jelent meg.
Ja értem. Vannak, akik nem, azok meg fordítóznak.
Azt hittem, valami török forrást idéztél, felszaladt a szemöldököm magasra.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 553
32 043
113
Interesting. Do you have a link?


Perhaps Eitan-sized beasts, we only need 5-6 of those, I think (even so it won't be structured as a rental, more like a lease eg. with a $1 buyout) but otherwise I doubt it:
1. during the past couple of years it's been stated repeatedly by Maroth (and others) that any larger deal must have "a component that brings domestic production and new technology to Hungary" (sans small-scale purchases but even those were paired with domestic supply chain or consumables like ammo being locally produced eg. PzH and 2A7HU procurement.)
2. I believe HDF will need at least a couple dozen smaller & medium MALE drones, that's certainly not a small, one-off deal
3. the Elta (RM-IAI) deal, signed in December 2020, already shows the Jews are very much open for not just licensed local assembly but even tech transfer including custom development (it's part of the deal.)
Én azért a "dzsúzok"ban nem bíznék. Mint kívülálló, azt gondolom, hogy inkább akkor a türk, mint a dzsúz.
 
  • Imádom
Reactions: tong djagbu

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 166
113
Azért akartam angolul megírni a mondatot, mert a magyar nyelvem kevés volt néhány mondathoz, de úgy gondoltam, hogy a fórumban nem beszélnek angolul, és úgy döntöttem, hogy megpróbálom, gondolom, hogy rossz volt, mert a szerkesztés gomb nem jelent meg.
+
Mivel jobban szerettem volna fejleszteni a magyar nyelvemet, úgy döntöttem, hogy magyar nagymamámmal tévésorozatokat nézek a házukban, de a görnyedt török tévésorozat itt talált rám is, azt hiszem, ők is itt nézik őket, sajnos nem tudtam ezt az áldozatot hozni .

6mwee8p.JPG
 
W

Wilson

Guest
+
Mivel jobban szerettem volna fejleszteni a magyar nyelvemet, úgy döntöttem, hogy magyar nagymamámmal tévésorozatokat nézek a házukban, de a görnyedt török tévésorozat itt talált rám is, azt hiszem, ők is itt nézik őket, sajnos nem tudtam ezt az áldozatot hozni .

6mwee8p.JPG
Ne szabadkozz egyáltalán nem írsz rosszul magyarul és ezen a fórumon a magyar nyelv és írás gyakorlásában is ki lehet teljesedni:),amúgy meg volt itt olyan fórumtárs aki egy időben annyira leegyszerűsítette az írásmódját ,hogy legalább ötször kellett elolvasnom a hozzászólásait,hogy megértsem miről is szól a mondanivalója,úgyhogy szerintem írjál nyugodtan magyarul ha valamit esetleg nem értünk akkor majd rákérdezünk:)
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 307
14 051
113
Két nappal ezelot megjelent a dailysabahban egy cikk, amihez már nem lehet hozzáférni (torolték volna valamiért?):

Hungarian delegation to visit Turkey to test local UAVs

Már csak anyit tudok a googleból kihalászni belole, hogy:
"A Hungarian Defense Ministry delegation will pay a visit to Turkey to examine and test the country's unmanned combat aerial vehicles (UCAV) ..." :D

Ma viszont megjelent egy újjab a lengyel érdeklódésról, és ott negint csak azt nyomják, hogy Bayraktan mellet Anka is menne Európába: https://www.dailysabah.com/business...n-acquire-turkish-bayraktar-tb2-combat-drones
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 031
113
Két nappal ezelot megjelent a dailysabahban egy cikk, amihez már nem lehet hozzáférni (torolték volna valamiért?):

Hungarian delegation to visit Turkey to test local UAVs

Már csak anyit tudok a googleból kihalászni belole, hogy:
"A Hungarian Defense Ministry delegation will pay a visit to Turkey to examine and test the country's unmanned combat aerial vehicles (UCAV) ..." :D

Ma viszont megjelent egy újjab a lengyel érdeklódésról, és ott negint csak azt nyomják, hogy Bayraktan mellet Anka is menne Európába: https://www.dailysabah.com/business...n-acquire-turkish-bayraktar-tb2-combat-drones
Itt a google által letárolt változat:
[/URL]

Szerk: Na mind1 a fórummotor elbarmolja
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 721
113
Véletlen lenne hogy épp most ment ki a magyar küldöttség nézelődni?

A Baykar Technology nevében nyilatkozatot tevő Selçuk Bayraktar bejelentette, hogy a Bayraktar Akıncı S-1 első sorozatgyártású példánya ma sikeresen teljesítette első repülését.

Kép


Timeline

On 6 December 2019, Bayraktar Akıncı conducted its maiden flight.
On 10 January 2020, Bayraktar Akıncı prototype 1 conducted its second flight and passed over 5000ft.
On 13 August 2020, Bayraktar Akıncı prototype 2 conducted its maiden flights.
On 19 August 2020, Bayraktar Akıncı prototype 2 conducted its medium altitude system integration flight tests.
On 22 August 2020, Bayraktar Akıncı prototype 1 passed over 30.000ft during a flight test.
On 5 September 2020, Bayraktar Akıncı prototype 2 conducted its high altitude and high speed flight tests.
On 8-9 September 2020, Critical Design Review was conducted for Bayraktar Akıncı UCAV platform
On 11 September 2020, Bayraktar Akıncı prototype 2 conducted its medium altitude system integration flight tests.
On 3 October 2020, Bayraktar Akıncı prototype 2 conducted the asymmetric thrust tests.
On 13 March 2021, Bayraktar Akıncı prototype 2 conducted its advanced system integration flight tests.
On 27 March 2021, Bayraktar Akıncı prototype 3 conducted its maiden flight.
On 10 April 2021, Bayraktar Akıncı prototype 3 conducted its medium altitude system integration flight tests.
On 13 April 2021, Bayraktar Akıncı prototype 3 conducted its high altitude and high speed flight tests.
On 22 April 2021, Bayraktar Akıncı conducted its first firing tests.