[HUN] Katonai drónok beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 947
7 715
113
Arra Bayraktar 3-asok fognak menni meg helik

viszont látok rá esélyt hogy ugyan az a megoldás lesz mint a török vasaknál , törökök legyártják mint alkatrész amit mi megveszünk , összre rakjuk és megy Honvédségnek meg a nato piacra mint Kerecsen madár magyar-török harci drón

amúgy aztán olyanok leszünk mint valaho jugoszlávia volt keleti blocknak csak fordítva , majd nyugatról jönnek ide keleti cuccokat venni ...


Hülye vagy lesz itt olyan stealthes 5.gen fighter jetek , még lehet majd válogatni , hazai gyártás két tipus , A Kék Cinege - alkatrész beszálító Komszomolszki Repülőgépgyártó Termelési Egyesülés , és a Sárga Billegető - alkatrész beszálító Csengdu Repülőgépipari Csoport, hatalmas export siker lesz , 100-ban hazai összeszerelésű magyar ötödik generációs harci repülők , wink wink Mr.President trust me bro

U.I. : Maróth úr ha olvassa , rendelkezésre állok munka ajánlatokra
 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
523
2 775
93
Arra Bayraktar 3-asok fognak menni meg helik

viszont látok rá esélyt hogy ugyan az a megoldás lesz mint a török vasaknál , törökök legyártják mint alkatrész amit mi megveszünk , összre rakjuk és megy Honvédségnek meg a nato piacra mint Kerecsen madár magyar-török harci drón

2rule


20594845_9d2b97ad0e564bfc88e2fd39388fd034_wm.jpg


Kép forrás:index
 

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 166
113
k6b0gwg.PNG


İpari miniszter Musztafa Varank :

A török Uav hamarosan Európa égboltjára kerül.

Apám török Antalya, édesanyám magyar, szegedi. Félig magyar vagyok, ezért szerettem volna követni ezt a fórumot is, mert szeretem a védelmi kérdéseket. Anyám szülővárosába csak a téli hónapokban érkezem, nyáron Antalyában vagyok, így nem vagyok túl jó a magyarral, ezért segítséget kapok a Google Translete-től. Legalább, ha kérdésed van Törökországgal kapcsolatban, felteheted.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 553
32 043
113
k6b0gwg.PNG


İpari miniszter Musztafa Varank :

A török Uav hamarosan Európa égboltjára kerül.

Apám török Antalya, édesanyám magyar, szegedi. Félig magyar vagyok, ezért szerettem volna követni ezt a fórumot is, mert szeretem a védelmi kérdéseket. Anyám szülővárosába csak a téli hónapokban érkezem, nyáron Antalyában vagyok, így nem vagyok túl jó a magyarral, ezért segítséget kapok a Google Translete-től. Legalább, ha kérdésed van Törökországgal kapcsolatban, felteheted.
Üdv, a fedélzeten.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 947
7 715
113
k6b0gwg.PNG


İpari miniszter Musztafa Varank :

A török Uav hamarosan Európa égboltjára kerül.

Apám török Antalya, édesanyám magyar, szegedi. Félig magyar vagyok, ezért szerettem volna követni ezt a fórumot is, mert szeretem a védelmi kérdéseket. Anyám szülővárosába csak a téli hónapokban érkezem, nyáron Antalyában vagyok, így nem vagyok túl jó a magyarral, ezért segítséget kapok a Google Translete-től. Legalább, ha kérdésed van Törökországgal kapcsolatban, felteheted.

Akinci és a TB3 egy és ugyan az vagy két külön projekt ?
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 653
19 002
113
k6b0gwg.PNG


İpari miniszter Musztafa Varank :

A török Uav hamarosan Európa égboltjára kerül.

Apám török Antalya, édesanyám magyar, szegedi. Félig magyar vagyok, ezért szerettem volna követni ezt a fórumot is, mert szeretem a védelmi kérdéseket. Anyám szülővárosába csak a téli hónapokban érkezem, nyáron Antalyában vagyok, így nem vagyok túl jó a magyarral, ezért segítséget kapok a Google Translete-től. Legalább, ha kérdésed van Törökországgal kapcsolatban, felteheted.
Üdv itt! Ha van plusz infód drón ügyben vagy bármi más kérlek ne tartsd magadban!
 
W

Wilson

Guest
k6b0gwg.PNG


İpari miniszter Musztafa Varank :

A török Uav hamarosan Európa égboltjára kerül.

Apám török Antalya, édesanyám magyar, szegedi. Félig magyar vagyok, ezért szerettem volna követni ezt a fórumot is, mert szeretem a védelmi kérdéseket. Anyám szülővárosába csak a téli hónapokban érkezem, nyáron Antalyában vagyok, így nem vagyok túl jó a magyarral, ezért segítséget kapok a Google Translete-től. Legalább, ha kérdésed van Törökországgal kapcsolatban, felteheted.
Isten hozott köztünk, mivel sem én és sokan mások sem perfekt törökök itt a fórumon így esetleg ha lesz rá időd összetudnád foglalni mit lehet tudni ott Törökországban az esetleges magyar török drón vásárlással kapcsolatban?
 

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 166
113
Akinci és a TB3 egy és ugyan az vagy két külön projekt ?

A TB3-nak semmi köze Akıncıhöz. Ahogy a neve is sugallja, a Baykar fejlesztette ki a TB2 folytatásaként. A hosszabb szárnyú TB2-es modell a TEI PD170 sorozatú motort használja, amelyet az Anka sorozatú UAV-okban is használnak. A TCG összehajtható szárnyakkal rendelkezik, mivel azt a TCG Anadolu LHD-ben kívánják használni.

Ha találok új híreket Magyarországról, azonnal megosztom azokat.

tcg-anadolu-ve-tb3-1582857.jpg

Ezt a képet Baykar mutatta be hivatalosan a hallgatók számára tartott egyik védelmi ipari szemináriumon.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 653
19 002
113
A TB3-nak semmi köze Akıncıhöz. Ahogy a neve is sugallja, a Baykar fejlesztette ki a TB2 folytatásaként. A hosszabb szárnyú TB2-es modell a TEI PD170 sorozatú motort használja, amelyet az Anka sorozatú UAV-okban is használnak. A TCG összehajtható szárnyakkal rendelkezik, mivel azt a TCG Anadolu LHD-ben kívánják használni.

Ha találok új híreket Magyarországról, azonnal megosztom azokat.

tcg-anadolu-ve-tb3-1582857.jpg

Ezt a képet Baykar mutatta be hivatalosan a hallgatók számára tartott egyik védelmi ipari szemináriumon.
Azt esetleg nem hallottad, hogy melyik gyártóval tárgyal a magyar fél?
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 653
19 002
113
A HírTv-ben Maróth említette, hogy a heten is utaznak ki drónokat tesztelni, de arról nem volt szó, hogy üzletet is kötnek! Rohadt kíváncsi vagyok már!
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 307
14 051
113

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 166
113
Azt esetleg nem hallottad, hogy melyik gyártóval tárgyal a magyar fél?

Sajnos még mindig nem világos.
Lehet TAI - BAYKAR - Vestel. Lehetetlen Vestelnek lenni, nem hiszem, hogy hatékony, a katonaság nem használja, de egy szaúdi cég egy helyben gyártja ezt az UAV-t, legalábbis a technológiát könnyű lenne megszerezni. A verseny elmúlik a Baykar - TAI között.