[HUN] Katonai drónok beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 653
19 002
113
Találtam egy pdf-t aminek a címe " Pilótanélküli federítő repülők a Magyar Honvédségben" a címe! Az író: Rátonyi Krisztián Ferenc!
És ott említi, hogy jelenleg idehaza ez a rendszer van meg!
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Találtam egy pdf-t aminek a címe " Pilótanélküli federítő repülők a Magyar Honvédségben" a címe! Az író: Rátonyi Krisztián Ferenc!
És ott említi, hogy jelenleg idehaza ez a rendszer van meg!
Asszem 2008-ban vettek és azóta se. Na IDF-ben ezeknek jóval kevesebb az élettartama.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 161
113
Namost,ha a Hermes 450 szárnyi alá pakolunk 2-4db Hellfiere/MUM kategóriájú fegyvert,az alapesetben harcászati szintű egyedei célok megsemmisitésére elég (de nem feltétlen,egyedi cél adott esetben lehet magasabb harcászati jelentőségű is,pl egy harcirányitó rendszert hordozó jármű-de 1-2 hk kilövése alacsonyabb harcászati szint).De mint célfelderitő célkereső már alapvetően magsabb harcászati szintű tűzcsapásirányitó lehet.1 Hellfiere 1 hk-t üt ki,de egy a mélységben oszlopmenetben lévő hk zl felderitésével lehetővé válik annak egy tűzcsapással való megsemmisitése pl kazettás töltetű rakétákkal sorozatvető üteggel
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 721
113
Nesze semmi fogd meg jól, új hírt nagyon nem hozott, azon kívül hogy mennek kuksizni török drónokat meg elhalasztják a rakéta tüzérség beszerzését. Harci helikoptereket meg majd akkor szereznek be, ha kijön valami új típus, de az se biztos az új kerekes harcjármű meg valami új fejlesztés lesz nem a boxer ha jól értettem. Hát mi a rossebnek nekünk az a rakétákos durrantyú egyáltalán!!!!!!! Hú de berágtam most ezekre, irgum burgum!!!
Pénteken késő délután volt az ATV interjú, amit mi itt akkor egyből ki is tárgyaltuk.
Hétfőn pedig a többi médium megírta hogy mi hangzott el pénteken az ATV-ben.
A Népszava meg azt írta meg, hogy mit írt hétfőn a Portfolio.hu a pénteki ATV interjúról...

De hogy milyen médialavinát tud elindít el egy-egy mondat egy tv műsorban... néhány cikk a török médiából:




ANKA, AKSUNGUR, Bayraktar TB2, Vestel KARAYEL-SU....
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
De hogy milyen médialavinát tud elindít el egy-egy mondat egy tv műsorban... néhány cikk a török médiából:




ANKA, AKSUNGUR, Bayraktar TB2, Vestel KARAYEL-SU....

A cikkek a szokásos copy-pase újságírás eszközeivel készültek, úgy látom. Szó szerint ugyan azok a mondatok. (De nem túlzok, tényleg betűre ugyan azok. Ahogy nálunk is jelenség, hogy "átvesznek cikkeket" egymástól és 50 újságban ugyan azt az egy gépelt szöveget olvasod.)

Most direkt visszahallgattam a pénteki stúdió beszélgetést. Viszont nem említett a miniszterünk konkrét cég és márka neveket. Mindegyik lehozta, hogy Maróth Gáspár konkrétan megnevezte ezt a négyet. Az utolsó cikk kicsit eltér a többitől, ott még ilyenek is szerepelnek, mint a mi tevénk adásában elhangzott információ:
"A következő napokban a magyar tisztviselők meglátogatják a török repülőgépipart, a Baykar Defense-et és a Vestelt, és részt vesznek a tesztelésen."

Nekem inkább tűnik úgy, hogy a oszmánok sem tudtak kerek hírt kalapálni abból a beszélgetésből és felhívtak néhány telefonszámot, hogy "Figyeljél már! Kérted, hogy hozzuk le ezt a mit tudom én már hol volt hírt. Nem tudnál valamit súgni, mert így nagyon vékony győzelmi menet lesz, hogy azt sem tudjuk, mit akarnak ezek nézni."

Szerintem jól megkonstruálták. A mi vezetőnk nyilatkozik hétvége előtt az egyik helyi tévében. Ők majd félre hallják és lehoznak négy nevet, ami esélyes. Úgy tűnik, csak a Baykar D. és a Vestelt van versenyben mostanra.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD
H

Hummen23

Guest
Pénteken késő délután volt az ATV interjú, amit mi itt akkor egyből ki is tárgyaltuk.
Hétfőn pedig a többi médium megírta hogy mi hangzott el pénteken az ATV-ben.
A Népszava meg azt írta meg, hogy mit írt hétfőn a Portfolio.hu a pénteki ATV interjúról...

De hogy milyen médialavinát tud elindít el egy-egy mondat egy tv műsorban... néhány cikk a török médiából:




ANKA, AKSUNGUR, Bayraktar TB2, Vestel KARAYEL-SU....
Érdekes, hogy az Aksungurt említik, de a hasonló kategóriájú TB3 Akinci-t nem.
Én TB2 és TB3 párosra mernék tippelni.
Rengeteg tapasztalatot szereztek a kettessel, amiket a nagytesó fejlesztésénél mind felhasználtak. Nagyobb, gyorsabb, nagyobb a hatótávolsága és a maximális magassága.
A török drónok csúcsa.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 653
19 002
113
Érdekes, hogy az Aksungurt említik, de a hasonló kategóriájú TB3 Akinci-t nem.
Én TB2 és TB3 párosra mernék tippelni.
Rengeteg tapasztalatot szereztek a kettessel, amiket a nagytesó fejlesztésénél mind felhasználtak. Nagyobb, gyorsabb, nagyobb a hatótávolsága és a maximális magassága.
A török drónok csúcsa.
Ott is csak a sötétben tapogatóznak! Vanegy olyan érzésem, hogy nem a TB2-3 lesz!