[HUN] Katonai drónok beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 970
22 896
113

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 031
18 688
113
A helyiek közül lehet szólt valaki, de biztos nem hivatalos csatornán keresztül tudták meg.

Néha puszta véletlenek is vannak. Nem tudom mivel készültek a képek, nem is nézek utána, de telefon már bárkinél ott van, bárhol. Már ha azzal készült, akkor pláne lehet véletlen. Meg az is hogy így küldték el nekünk ide. :)
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Nekem kezd olyan érzésem lenni, hogy aki nem barátkozott meg a Karaj gondolatával, az ezután sem fog. Aki el tudta fogadni, az túl tette magát rajta. De továbbra is azon forgolódunk, amit amúgy nem tudunk.

És lassan egy regényt költöttünk erről a nem tudásról egészen addig, hogy már megvan hol gyártjuk, milyen más UAV-okat milyen hadrendben rakunk mellé... és hogy milyen céggel melyik részét fejlesztjük tovább rajta.

A magam személyes véleménye, hogy Szittya által felvetett lehetőséggel maximálisan együtt tudnék élni és nem dőlnék a kardomba.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 619
8 245
113
Nekem kezd olyan érzésem lenni, hogy aki nem barátkozott meg a Karaj gondolatával, az ezután sem fog. Aki el tudta fogadni, az túl tette magát rajta. De továbbra is azon forgolódunk, amit amúgy nem tudunk.

És lassan egy regényt költöttünk erről a nem tudásról egészen addig, hogy már megvan hol gyártjuk, milyen más UAV-okat milyen hadrendben rakunk mellé... és hogy milyen céggel melyik részét fejlesztjük tovább rajta.

A magam személyes véleménye, hogy Szittya által felvetett lehetőséggel maximálisan együtt tudnék élni és nem dőlnék a kardomba.
Azért még lehetek kíváncsi? A fórumon, ami ezért van? :)
 
  • Vicces
Reactions: kamm

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 163
113
Új információkat kaptam Karayel.

qtl2x73.jpg
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 619
8 245
113
"

loptam:
A poszttal csak egyetérteni tudok: ha olyan drónt szeretnék tervezni, amit a világon minden lát, így fognék neki, tele derékszögekkel, erről egy extra hiányzik: két hangszóró a janicsárzenekar felvételeivel, hogy ne csak lássák, de hallják is messziről.
Ez kurva jó :)
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 619
8 245
113

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 628
18 913
113
T

Törölt tag 1586

Guest
A Karayal faék egyszerű konstrukció:
Az általam is korábban berakott videóban látszik, hogy az elektronikai rész gyakorlatilag egy modulba van összerakva és beemelve a törzsbe. Annak pedig, hogy nincs tucatnyi országban még rendszeresítve szintén megvannak a maga előnyei...
De ez csak egy vélemény :cool:
Érdekes hogy a szárnyba nem tettek üzemanyagot...
Tényleg van mér mit fejleszteni ezen a gépen.
 
K

kamm

Guest
A törzsben is lenne lehetőség nagyobb tartályokra.
De akkor valószínűleg, eggyel nagyobb motor kellene bele, ha nagyobb terhelést akarnának.
Nekem igazából ez az egy bajom ezzel az egésszel, hogy nagyon hurka maga a drón. Tervezzunk egy nagyobbat ill. tobbet elbírót ennek alapján és akkor megnyugszom.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Azért még lehetek kíváncsi? A fórumon, ami ezért van? :)

Én senkinek a nevét a kommentemben nem említettem. Csupán elmondtam a saját meglátásomat, hogy amikor kedvenc miniszterünk azt nyilatkozza le a médiában, hogy ő nagyon tartalmas beszélgetéseken van túl Izraelben, és pár városi legenda cáfolódott a török drónokról, akkor azt bárki úgy érezheti, hogy egy jelzés, hogy a kérdés el van döntve.
Amikor megjelennek a médiában lesifotós képek a Karajról, akkor bárki úgy érezheti, hogy ez egyértelmű kezdete egy "érzékenyítő kampánynak".
Ez a kettő és még egy sor másik példát említhetnék, egymást teljesen kizárja logikailag.

Ha azt írod, hogy szerinted nem így van, azt érteném. Hogy hol és miből olvastad azt ki az én írásomból, hogy ne legyél kíváncsi, azzal most gondban vagyok. Én is szoktam kérdéseket feltenni, szinte minden esetben választ is kapok.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely