[HUN] Katonai drónok beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
501
2 655
93
Egyébként senki sem tudja, mi az a lőszer, amit Karayel szállított, kecskeméti bemutatóján.


IMG_1080-1024x683.jpg
The loitering munition that Karayel-SU carries, is the Fedai(Bouncer), which was introduced 2 years ago.

https://www.defenceturkey.com/en/co...laser-target-designator-and-eo-solutions-4983


Ennyi infót találtam.
 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
501
2 655
93
Fedai - Bouncer - Kidobóember:hadonaszos:

Elvileg még tesztelik, de készek a sorozatgyártásra.
A cikkből:
A FEDAI 101 maximális sebessége 140 km/h és magassága 1200 m (AGL/földszint felett), míg az 1,4 m hosszú, 2,35 m szárnyfesztávolságú és 8,5 kg tömegű FEDAI 102 153 km/h maximális sebesség és 5000 m tengerszint feletti magasság (hála az erősebb motornak és a különböző szárny- és farokszerkezetnek). A FEDAI 101 hatótávolsága 40 km, míg a FEDAI 102 - 65 km. Mindkét Loitering Munition Platform 35 percig tud a levegőben maradni. A FEDAI 101-ben található 1,7 kg-os Semtex/HMX-2 robbanófej robbanási területe 50 méter (irányos töredezettség), a FEDAI 102-ben található 2,4 kg-os Semtex/HMX-2 robbanófej robbanási területe pedig 60 méter (korábban azt állították, hogy 1 kg termobarikus PBX robbanótöltetet tartalmaz körülbelül 10 000 részlövedékkel). Mindkét platform rendelkezik ejtőernyős helyreállítási lehetőséggel, és egyetlen indítócsőből vagy több indítóból (4x3, 6x4 vagy 8x5) indítható.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 580
8 189
113
Fedai - Bouncer - Kidobóember:hadonaszos:

Elvileg még tesztelik, de készek a sorozatgyártásra.
A cikkből:
A FEDAI 101 maximális sebessége 140 km/h és magassága 1200 m (AGL/földszint felett), míg az 1,4 m hosszú, 2,35 m szárnyfesztávolságú és 8,5 kg tömegű FEDAI 102 153 km/h maximális sebesség és 5000 m tengerszint feletti magasság (hála az erősebb motornak és a különböző szárny- és farokszerkezetnek). A FEDAI 101 hatótávolsága 40 km, míg a FEDAI 102 - 65 km. Mindkét Loitering Munition Platform 35 percig tud a levegőben maradni. A FEDAI 101-ben található 1,7 kg-os Semtex/HMX-2 robbanófej robbanási területe 50 méter (irányos töredezettség), a FEDAI 102-ben található 2,4 kg-os Semtex/HMX-2 robbanófej robbanási területe pedig 60 méter (korábban azt állították, hogy 1 kg termobarikus PBX robbanótöltetet tartalmaz körülbelül 10 000 részlövedékkel). Mindkét platform rendelkezik ejtőernyős helyreállítási lehetőséggel, és egyetlen indítócsőből vagy több indítóból (4x3, 6x4 vagy 8x5) indítható.
Ez kell nekünk vagy a HERO?
Vagy is?
Örülünk, Vincent?
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 885
7 115
113
Fedai nem egy támadó drón, amit kamikaze-nek lehet nevezni. Ez inkább a Raytheon Coyote alternatívája. Anti kamikaze drónnak nevezhetjük.
 
  • Tetszik
Reactions: sisimoto

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
734
1 404
93
Ami 82-es és 120-as aknavető gránátot hordozni képes, mert az adott lesz, és hiba lenne elkezdeni variálni még ezt is.
Ami éjjel, nappal, esőben, ködben teszi a dolgát.
Ami 3-4-5 kilométeres hatótávolsággal, 3 db 82-es, vagy 1db 120-as gránátot, lehetőleg minél csendesebb működéssel, elvisz az ellenség fölé és ott a „fejükre ejti".
- Nekem nagyon tetszik ez a kis gép,... csak megnézve a videót a tartály mérete gyanús. Azaz szerintem kb csak 3-5 literes max s nem 30l. Ami ugye a cipelő teher nagyságát már le is csökkenti kézigránát méretre, sajnos!
- Nézd meg a motoros hátán az összehajtott gépben a tartály méretét! Senkinek nincs 30L-es háta! vagyis akkor a tartály a hátát teljesen el fogja takarni. Bármilyen széles a válla. Nézz meg egy 20L-es kanna méretét, csücs le elé s ez csak 20L.
- Bocsi, ettől függően tetszik a gondolat, ugye csak a 30L-es mérete szerintem nagyobb, s nem férne el egy járgányba. Különösen mivel egy járgányba 3-4 is kellene, mivel mi van ha lelövik, vagy több az ellenfél stb...! Tetszik az is hogy vízálló!
- Most látom a címet DJI Agras T-30, T-10 Szerintem ez a 10-es.
Amit én nézegettem UAV-okat videókat, s vittek anyagot magukkal azok komolyabb méretűek voltak! S nem helikopáterek.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 536
8 821
113
- Nekem nagyon tetszik ez a kis gép,... csak megnézve a videót a tartály mérete gyanús. Azaz szerintem kb csak 3-5 literes max s nem 30l. Ami ugye a cipelő teher nagyságát már le is csökkenti kézigránát méretre, sajnos!
- Nézd meg a motoros hátán az összehajtott gépben a tartály méretét! Senkinek nincs 30L-es háta! vagyis akkor a tartály a hátát teljesen el fogja takarni. Bármilyen széles a válla. Nézz meg egy 20L-es kanna méretét, csücs le elé s ez csak 20L.
- Bocsi, ettől függően tetszik a gondolat, ugye csak a 30L-es mérete szerintem nagyobb, s nem férne el egy járgányba. Különösen mivel egy járgányba 3-4 is kellene, mivel mi van ha lelövik, vagy több az ellenfél stb...! Tetszik az is hogy vízálló!
- Most látom a címet DJI Agras T-30, T-10 Szerintem ez a 10-es.
Amit én nézegettem UAV-okat videókat, s vittek anyagot magukkal azok komolyabb méretűek voltak! S nem helikopáterek.
Én csak beraktam, aztán hogy az a konkrét gép mit bír az ilyen szempontból lényegtelen. Egyébként a yt számtalan videót hoz fel rá.
A koncepció a lényeg. Hogy legyen saját gyártású, saját fegyverzetű drónunk.
Ne csak drága külföldi.

Már sok ilyen cég foglalkozik hasonlókkal. Most kezd teret hódítani. Külön tanfolyamokat indítanak a drónról való permetezésre és a növényzet állapotfelmérésére, de ez már offtopic.
Egyébként talán ez volt.

 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 580
8 189
113
Én csak beraktam, aztán hogy az a konkrét gép mit bír az ilyen szempontból lényegtelen. Egyébként a yt számtalan videót hoz fel rá.
A koncepció a lényeg. Hogy legyen saját gyártású, saját fegyverzetű drónunk.
Ne csak drága külföldi.

Már sok ilyen cég foglalkozik hasonlókkal. Most kezd teret hódítani. Külön tanfolyamokat indítanak a drónról való permetezésre és a növényzet állapotfelmérésére, de ez már offtopic.
Egyébként talán ez volt.

A dji kapcsán az ukránok azt állítják, adatokat küld...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 032
113
A dji kapcsán az ukránok azt állítják, adatokat küld...


Az én --hobbi/civil-- kínai drónom is csak akkor hajlandó műxeni, ha van adatkapcsolata az internettel.
...de minek kkell vajon és "kivel" annyira fontos kommunikálnia, hogy adatkapcsolat nélkül meg se mozdul??? ...kb. 100$-ért! :( + :oops:
... hogy minek azt nem tom, szüksége nincs rá, mert Wi-Fi-n kommunikál a display-nek használt okotelefonnal, tehát nem kellene neki az internet.


.