[HUN] Katonai drónok beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 635
16 458
113
Páncél bögöly
wt6pqxd.png
9hiC0VP.png

Bocsi, nem ment a képmegosztás. :)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 710
46 775
113
A DND is izraeli cég. Németországban gyártotta az RGW-t. Csak a német kormány engedélyével lehetett áthozni a gyártást.

Az UVision az európai gyártási jogokat eladta az RM-nek és a Rheinmetall olasz leányvállalata, az RWM Italia SpA gyártja és forgalmazza a HERO családot Európában.
Ezekre tudnál valami forrást hozni, mert erről a német kormányos engedélyről én sehol sem olvastam? Mint ahogy a hírek csak arról szóltak, hogy a RM és a UVison csak értékesítési együttműködést kötöttek.
A 120-asra meg nem is hiszem hogy kaptak jogokat, hiszen az nemrég lett kész.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 541
18 593
113
Halászva az internetes információs dzsungelben van 1 kis információs zűrzavar.



De mit tudunk?

1. 250 millió euros eladást tervezett nekünk az RM.

2. 2023-2025 közt szállítják.

3. 750 Hero rendszer(drón +indító?) hazai gyártásáról is szó van.

És ha ez a tweet igaz, akkor a csomag része 40 Hero 120- as rendszer ( indító, vezérlő?) és 400 kamikáze drónt, képzési és üzemeltetési szolgáltatást tartalmaz 140 millió euró értékben.


Ezek az indítási lehetőségek.
1c959907750fb1e50847d0ae6cc15d73.jpg
Csak 40db 120-as? Az nem sok!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 095
92 238
113
Ezekre tudnál valami forrást hozni, mert erről a német kormányos engedélyről én sehol sem olvastam? Mint ahogy a hírek csak arról szóltak, hogy a RM és a UVison csak értékesítési együttműködést kötöttek.
A 120-asra meg nem is hiszem hogy kaptak jogokat, hiszen az nemrég lett kész.
A végéről.
A Rheinmetall leányvállalata, az RWM Italia SpA valószínűleg tényleg csak a 30-as gyártását végzi, mert az olasz rendelés erről szól.


Viszont sztem az RM - UVsion együttműködés a komplett Hero családról szól.

Az együttműködés célja, hogy az UVvision piacra kész és kipróbált technológiákat és termékeket hozzon be, amelyeket aztán a Rheinmetall-lal együtt továbbfejlesztenek. A Rheinmetall elérhetővé teszi ipari bázisát, és az európai értékesítés mellett felelős az európai és NATO szabványoknak megfelelő minősítési témákért. Tervezik a fegyverek integrálását a Rheinmetall emberes és pilóta nélküli harcjárműveibe is.

A fenti vastagon szedettből gondoltam, hogy az RM megkapta az európai gyártási jogokat.
Ez konkrétan nincs benne, de sztem így volt értelme az együttműködésnek.
Meg kellene nézni az UVision üzleti politikáját. Miként gyártja ezt a drónt Indiában, Dél -Amerikaban, az USA-ban.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and krisss

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 661
5 443
113
Halászva az internetes információs dzsungelben van 1 kis információs zűrzavar.



De mit tudunk?

1. 250 millió euros eladást tervezett nekünk az RM.

2. 2023-2025 közt szállítják.

3. 750 Hero rendszer(drón +indító?) hazai gyártásáról is szó van.

És ha ez a tweet igaz, akkor a csomag része 40 Hero 120- as rendszer ( indító, vezérlő?) és 400 kamikáze drónt, képzési és üzemeltetési szolgáltatást tartalmaz 140 millió euró értékben.


Ezek az indítási lehetőségek.
1c959907750fb1e50847d0ae6cc15d73.jpg

Hogyan lehet ezeket irányítani? A 30-as képein van a szárnyakon kormány felület, de a 120-as képein olyan, mintha mindegyik szárny csak egy darabból lenne
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 052
66 625
113
Szóval egyszerre 40 et tudnánk irányítani?
A 650 km hosszu szlovak szakaszt nezve nem sok.
Mondjuk legalabb 3x annyi kezeloszemelyzet is kene hozza, ha Jóska honvedre rajon a harci fosas a stressztol, akkor legyen addig valaki aki beul a helyere.
Mondjuk az uj Lancattal ilyen gond nincs, az elboldogul maga is inditas utan mar full autonomban keresi es semmisiti meg a celokat.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 047
14 162
113
A 650 km hosszu szlovak szakaszt nezve nem sok.
Mondjuk legalabb 3x annyi kezeloszemelyzet is kene hozza, ha Jóska honvedre rajon a harci fosas a stressztol, akkor legyen addig valaki aki beul a helyere.
Mondjuk az uj Lancattal ilyen gond nincs, az elboldogul maga is inditas utan mar full autonomban keresi es semmisiti meg a celokat.

... ami önállóan célkeresős Lancet 30e$ kb!

A német címkés izraeli kezelős hasonló harcufejes árát meg sem merem kérdezni --a nyilvánvalóan várgató arányokra utalok--. mert a "struccított" magyar társadalom "meg-/be-sértődőddik"!
... nem rád gondoltam, Te immunis vagy ez ellen a sajnos gyorsan terjedő a társadalmi-jelenséges (média-)fertőzés ellen!

.
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 738
93
... ami önállóan célkeresős Lancet 30e$ kb!

A német címkés izraeli kezelős hasonló harcufejes árát meg sem merem kérdezni --a nyilvánvalóan várgató arányokra utalok--. mert a "struccított" magyar társadalom "meg-/be-sértődőddik"!
... nem rád gondoltam, Te immunis vagy ez ellen a sajnos gyorsan terjedő a társadalmi-jelenséges (média-)fertőzés ellen!

.
Amit én találtam a Lancetről ott 20-40K $, ez kb az amit Te írsz (a legtöbb helyen 35K szerepel). A Lancet 3-nál 40 perc repülési időt, és 3 kg-os harci részt láttam, ami leginkább a 120-as Páncélbögölyhöz teszi hasonlatossá (60 perc, 4,5 kg), annak pont a 2/3-a. (van 1 kg-os harci részes verziója is a Lancetnek, de gondolom nem az a sztenderd)

A képességekben azért van eltérés, úgy értelmeztem hogy az önálló célkeresés a Heronál is megvan, használható felderítésre, e mellett ha nem talál megfelelő célpontot visszahívható és újra használható (ez a Lanceten nincs meg és nagy előnynek tűnik). Minden más képességet - észlelhetőség, az autonomitás okossága - persze nem nyílvános, így lehet még több aspektus amiben a Hero jobb lehet (ez persze csak feltételezés).

A másik oldal az ár, ami 4x-es (ha azonos alapra hozom a harci részt/repidőt, akkor is 3x-os). Mármint ha igaz a 150K EUR-ós ár amit beszéltünk. Viszont azt nagyon konkrétan tudjuk hogy Lancet drónt sem mi, sem senki más nem fog venni a környékünkön.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 506
121 177
113
A 650 km hosszu szlovak szakaszt nezve nem sok.
Mondjuk legalabb 3x annyi kezeloszemelyzet is kene hozza, ha Jóska honvedre rajon a harci fosas a stressztol, akkor legyen addig valaki aki beul a helyere.
Mondjuk az uj Lancattal ilyen gond nincs, az elboldogul maga is inditas utan mar full autonomban keresi es semmisiti meg a celokat.
Ez is autonóm teljesen. Csak ha talàl valamit kérdezi meg rámenjen-e ( de ez csak a civil áldozatok elkerülése miatt ) de ez is lekapcsolható benne és lehet teljesen önálló is.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 524
31 969
113
A másik oldal az ár, ami 4x-es (ha azonos alapra hozom a harci részt/repidőt, akkor is 3x-os). Mármint ha igaz a 150K EUR-ós ár amit beszéltünk. Viszont azt nagyon konkrétan tudjuk hogy Lancet drónt sem mi, sem senki más nem fog venni a környékünkön.
Most az ár hogy jött ki?Simán elosztva a beszerzési költség a Hero db-mak?
És a Lancet ára tartalmazza a kiképzés meg az inditő árát?