[HUN] Katonai drónok beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
Várpali semmilyen hivatalos közleményben nem szerepelt, csak a Soldat&Technik-es Kristóf cikkében jelent meg, mint valószínű gyártási hely. Gyakorlatilag találgatás a részéről. És Várpali gyár területét is elírta a cikkben. Nem 150 hektár, hanem 380 lesz :D
Nagyobb lesz mert megy oda a Hirtenberg is...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 365
93 136
113
A gond az hogy jogok a RM-hez vannak kötve, nem gyárthatjuk csak úgy kedvünkre és nem is adhatjuk el senkinek.
Ezért pártolnám, hogy inkább pl. a Protar-csapatot toljuk meg! Jó a HERO, egy égető probléma megoldva, amúgy meg hazai fejlesztésre kell koncentrálni! Drónt gáyrtani nem annyira bonyolult hogy 3-5 év alatt ne lehetne saját termék!
Rotors & Cams-nak vagy egy másik csapatnak adjanak egy HERO szedjék darabokra, aztán másolják le. Ha nem is egy-az egyben, de sok ötletet adhat. Ne mindig csak licenc gyártásban gondolkodjuk!
Valószínűleg vmelyik közös cégben lenne gyártva itthon. Tehát a lőszer és egyéb gyártáshoz hasonlóan, nem puszira, hanem üzleti terv alapján kerülne ide a gyártás. Kölcsönösen érdekelt lenne az RM a sikerében.
Jelenleg a 30-as gyártása Olaszországban folyik. Ha minden igaz, ezt rendelték az olaszok.
Rengeteget jártunk a digókhoz az utóbbi időben. Sztem az olasz kormány engedélye is kell, ahogy a németeknél, a katonai ipari technológiai transzferhez. Valszeg erre akarnak ráfűzni az olaszok még pár dolgot, Ipari vonalon a LYNX gyártás kapcsán, illetve kínálják a harci helijüket.

A 120-ast említik, ami még gyártásérett. Ha erre nincs még olasz megrendelés, simán áthozhatják kezdetben. Az fontos, hogy értelmezésén szerint a HERO európai gyártási jogait megvette az RM.

Egy német előadásban az RM a 4iG kapcsán többször a közös dronfejlesztest említette, mint stratégiai cél. Itthon sztem nem, (nemcsak) saját termék a cél és nem partizánba szereljük szét, hanem közösen fejlesztünk. Így a termék eladhatósága exportja nem a saját nyügünk, hanem közös cél.
Szerencsére az öngyilkos drónok az orosz-ukranban mindkét oldalon bizonyítottak, így jelentős megrendelési potenciál elé nézhet.

Egyébként a HERO forgalmazója az UVision. Ez ahogy olvastam egy izraeli projektcég tele katonával és a Rafael izraeli állami vállalathoz kapcsolódik. Spike, Trophy stb.,
Rohadt bonyolultak ezek a céghálók, de nekem ez jött le.
( Egyébként hogy egy-egy ilyen termék, miért rohadt drága annak a fejlesztési költségein kívül egy másik oka a termék fejlesztéséhez, gyártásához, forgalmazásához kapcsolódó céghálók, amik mind leszedik a sápot. )


cc39263c50ec3b0c1f3596da2227f784.jpg
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Ki? MG?

Ezt meg ki mondja?!? Még inkább: miből látod itt a francia vonalat?

Franciát sem "szoktunk" venni. A 25 éve rendszerben lévő Mistral meg talán a H225M-ek a franciák - bár az Airbus egy nemzetközi cég, sőt a MBDA is az! Az egyetlen Zrínyi keretében megvett Franciaországban készülő eszközünk a H225M. Ettől most akkor német-franca orientációt kapott a program?
Nem vettünk se francia harcjárműveket, se légvédelmet (NASAMS lett nem MICA VL), se tüzérséget, se radart - pedig ezekből amúgy lenne is választék náluk...


Én mindig azt mondtam, hogy kerülik az amerikait és csak akkor veszik ha nincs más, ami megfelelő lenne! A NASAMS egyik főelőnye a nagy mennyiségben elérhető (több mint 20 ezer készült belőle) és repülőkről is indítható AMRAAM rakéta, ami már rendszerben van a Gripenen. Minden más rendszerhez saját, más eszközből nem indítható rakéta van vagy a mi repülőinkhez nincs integrálva (SPYDER, MICA VL).
Ez továbbra is fenn áll: preferálják az európait és azon belül is a német-izraei-török a meghatározó. Nem vettünk tisztán amerikai fegyverrendszert továbbra sem. A HIMARS-ot konkrétan le tiltották - nem mintha bánnám meg @krisss szerint a szándék sem volt komoly.

Ami az Allison váltót illeti: az egy civil eszköz vagy legfeljebb kettős felhasználású. Bárkinek adják aki nem áll hadban vagy háború közeli állapotban az USA-val.
Szóval nem látom megalapozva a "piszkálódásod".

Ez még mindig értelmezhető úgy is, hogy szerinted a miniszter nem érti a Zrínyi felé megfogalmazott politikai elvárásokat.

De mivel úgy tűnik, hogy rajtam kívül nagyon kevesen értik ezt a nyelvet, leírom, miről szól a miniszter beszéde. Röviden összefoglalva, ha megindulnak az oroszok a következő évtizedekben, akkor Krisss és a többiek Németországból és Franciaországból számíthatnak első sorban erősítésre.
Ami a te leckéztetésedet illeti, az csak annyi, hogy miközben folyamatosan mantráztad, hogy Macron tegnap beszólt Viktornak és emiatt nem lehetséges francia fegyvervásárlás, hogy a svédek beszóltak Viktornak, ezért nem lehetséges svéd vásárlás, hogy a NASAMS után már Norvégiától sem fogunk semmit venni, és építetted az ideológia képző iskolát, hogy Orbán Viktor Erdogán török elnökkel és Izraellel ápol jó kapcsolatot, ezért csak német-török-izraeli fegyverek lehetnek elképzelhetőek... Pofán vágott Bobo és elmondta, hogy az egész Zrínyi nem erről szól. Tök mindegy a Gidrán török származása, megvettük, mert jó gép, de az RM-nek pont azért kell benne lenni az üzletbe, hogy elmondható legyen, hogy német és mi német fegyvert veszünk. Puls és a Hero is úgy kerül a képbe, hogy a német rendszeresítés is napirenden van. Spike kapcsán simán német felségterület az EuroSpike.
Vagyis teljesen téves a számítási matekod, mikor leválasztod a H145M-ről a franciákat és abból oda nem jut pénz. Egy francia-német vállalat húz belőle hasznot, állítólag a 145-ösökhöz a csigaevők már fejlesztik is a drónt, amit szintén meg akarunk majd vásárolni. Megnézem a nagy számokat, Leo2, Lynx, AirBus helikopterek a Zrínyi fő számai mind tényleg francia-német túlsúlyról szólnak. A Mistral mellett tervezzük a Gripeneket is francia rakétákkal felszerelni.
Mondhatod, hogy nem francia cég, ez mese habbal.

Senki nem gondolja, hogy egy háborúban Izrael dandárokat fog küldeni a megsegítésünkre. Minden átfegyverzés egyben geopolitika is. Tudom, itt a fórumon a katonák szeretik csak pénzügyi és technikai témaként kitárgyalni.

Számomra nagyon szomorú, hogy minden arra mutat, hogy a kormányfő komolyan vette az amerikaiak szavait, hogy középtávon el fogják hagyni a kontinenst, és arra alapozott stratégiát, hogy a németek és franciák észhez térnek. Én elhiszem, hogy Krisss és a többiek nem fogják likeolni, amikor ezt mondom, mert számukra ez életveszély ebben az évtizedben. És 2030-tól is akkor nem az, ha végre a germánok elkezdik költeni azt a híres 100milliárdot, mert telnek az évek és ott tartanak, hogy csak a 2%-ra felemelt keret miatt többet kellene költeniük, nem hogy plusz csodaváró injekció lenne az a hitel számukra, a BW számára. Ehelyett emelés helyett csupán szájalást hallunk.
A másik, amiért szomorú, mert olyan leendő európai hatalmaktól várnánk a segítséget, akik még fel sem fogják, hogy valamit tenniük kellene ennek a szerepnek a betöltéséhez. Jól látszik, hogy sem a hadiiparuk helyzetéről, sem a seregük helyzetéről... sok mindenről, ami kellene egy Európai Haderő Projekthez még csak gőzük sincs.

Ez volt az OFF, a kitérő, ami nem a te reagodnak szól. De én tényleg elgondolkodnék a helyedben, hogy nem-e csak mesét szőttél a német-török-izraeli háromszögről... És nem lehet-e Maróth Gáspár távozásának is az igazi oka, meg előtte Benkő lecserélésének, hogy a végére már túl kevés volt a német meg a francia a vásárolt német fegyverekben?

Nem vagyok meggyőződve a te német-török-izraeli elméletedről. Idén leválthatták volna Erdogánt és alapvető hibás elképzelés lenne, ha arra építenénk, hogy fúj-fúj fegyverek lesznek az onnan jövők, amíg nem jön egy újabb 4 év és egy nekünk tetsző kormány. Nem vagyunk USA, hogy megengedhessük magunknak az ilyen hóbortot. Én nagyon remélem, hogy az épp jó olasz és zsidó kapcsolatok olajozni fogják a Hero drónok beszerzését, de szerintem fegyverbeszerzés pillanatnyi hangulat vagy 4 évig hatalmon lévő kormányokra építeni butaság lenne.
 
  • Hűha
Reactions: Aladeen

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 389
7 867
113
Kérdés, hogy a key facts -es felsorolásban az utolsó pont az mennyire sablon szöveg, vagy mennyire specifikus a magyar megrendelésre ( az előző pontok mind azok ). Ha specifikus a rendelésre, akkor biza a rendelés tartalmazza a nagyobb modelleket is.
Én azt az infót kaptam hogy a család mindegyikebol veszünk valamelyikből nagyon sokat valamelyikből kevesebbet de mindbol lesz nem csak Mutira
 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
522
2 764
93
Olaszok is gyártják majd, és az alábbiak szerint:
"A közleményben a szerződés nyertese az észak-olaszországi Ghediben található RWM Italia S.p.A. 2021-ben az UVision stratégiai megállapodást írt alá az olasz entitással a Hero típusok engedélyezett gyártására és fejlesztésére. A partnerségben az RWM Italia fővállalkozóként működik az európai piacon, egyes lőszerelemeket szállít és gyárt, rendszereket szerel össze és logisztikai támogatást irányít."

https://www.defensenews.com/unmanne...l-secret-customer-of-hero-30-kamikaze-drones/
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nem tudom figyeltétek e a hasonlóságot a Hero és az Izdeliye-53 között ? A szárnyak hasonlósága valószínűleg
a csőből való indítás miatt van ?

 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 787
122 709
113
Nem tudom figyeltétek e a hasonlóságot a Hero és az Izdeliye-53 között ? A szárnyak hasonlósága valószínűleg
a csőből való indítás miatt van ?

Igen a legtöbb csőből kilőhető drón ezt az elrendezést alkalmazza.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 679
5 135
113
750 darabért érdemes itthoni gyártással szarakodni?
Gondolom ez a "gyártás" annyi, hogy egy csarnokban összeszerelik, mint az RC model-kitet a civil ember - vagyis készletből. Vagyis közel nulla saját hozzáadott értékkel "gyártunk"...ismét.
Ilyen gyors leszállításnál nagyon többre nincs idő és infrastruktúra...
120-ig nem sok, de a 250-1250-es kategóriában az. Várjuk ki a végét.
Az is lehet, hogy a RM érdekeltségébe tartozó 4iG-hez kapcsolódó R&C Pro Tar drónja meg fogja kapni a Hero optikáját és harci részét. Érdekes volna.
Egyébként adhatunk le újabb megrendelést Hero-ra is miután a 750-et legyártottuk itthon. A technológia és a szakemberek megmaradnak.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 389
7 867
113
120-ig nem sok, de a 250-1250-es kategóriában az. Várjuk ki a végét.
Az is lehet, hogy a RM érdekeltségébe tartozó 4iG-hez kapcsolódó R&C Pro Tar drónja meg fogja kapni a Hero optikáját és harci részét. Érdekes volna.
Egyébként adhatunk le újabb megrendelést Hero-ra is miután a 750-et legyártottuk itthon. A technológia és a szakemberek megmaradnak.
Ez a lényege annak hogy ide hozzunk a gyartasbol egy kis szeletet
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 679
5 135
113
A pro tar céldrón méretében a hero 400 és 900 közé esik.

Protar:
60 kg, max magasság 6000 m, sebessége 500 km/óra, kommunikációs hatótávolsága 75 km, üzemideje 1 óra, sugárhajtású.

Hero 400:
40 kg, ebből a harci rész 10 kg, kommunikációs hatótávolsága 60 kg, üzemideje 2 óra, meghajtása elektromos, légcsavar.

Hero 900:
90 kg, ebnől a harci rész 25 kg, kommunikációs hatótávolsága 150 km, üzemideje 2 óra, meghajtása belső égésű motor, légcsavar.

A két technológiát ötvözve kaphatunk a hero-nál gyorsabb, 15-20 kg harci résszel szerelt, 100-150 km (vagy nagyobb) hatótávolságú, ew ellen jól védett fegyvert.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Valószínűleg vmelyik közös cégben lenne gyártva itthon. Tehát a lőszer és egyéb gyártáshoz hasonlóan, nem puszira, hanem üzleti terv alapján kerülne ide a gyártás. Kölcsönösen érdekelt lenne az RM a sikerében.
Jelenleg a 30-as gyártása Olaszországban folyik. Ha minden igaz, ezt rendelték az olaszok.
Rengeteget jártunk a digókhoz az utóbbi időben. Sztem az olasz kormány engedélye is kell, ahogy a németeknél, a katonai ipari technológiai transzferhez. Valszeg erre akarnak ráfűzni az olaszok még pár dolgot, Ipari vonalon a LYNX gyártás kapcsán, illetve kínálják a harci helijüket.

A 120-ast említik, ami még gyártásérett. Ha erre nincs még olasz megrendelés, simán áthozhatják kezdetben. Az fontos, hogy értelmezésén szerint a HERO európai gyártási jogait megvette az RM.

Egy német előadásban az RM a 4iG kapcsán többször a közös dronfejlesztest említette, mint stratégiai cél. Itthon sztem nem, (nemcsak) saját termék a cél és nem partizánba szereljük szét, hanem közösen fejlesztünk. Így a termék eladhatósága exportja nem a saját nyügünk, hanem közös cél.
Szerencsére az öngyilkos drónok az orosz-ukranban mindkét oldalon bizonyítottak, így jelentős megrendelési potenciál elé nézhet.

Egyébként a HERO forgalmazója az UVision. Ez ahogy olvastam egy izraeli projektcég tele katonával és a Rafael izraeli állami vállalathoz kapcsolódik. Spike, Trophy stb.,
Rohadt bonyolultak ezek a céghálók, de nekem ez jött le.
( Egyébként hogy egy-egy ilyen termék, miért rohadt drága annak a fejlesztési költségein kívül egy másik oka a termék fejlesztéséhez, gyártásához, forgalmazásához kapcsolódó céghálók, amik mind leszedik a sápot. )


cc39263c50ec3b0c1f3596da2227f784.jpg
Nem igazán értem, hogy mi alapján írták, hogy az olaszoktól bármilyen tech transfer-re lenne szükség. A Szellemi termék UVision-é. Az meg izraeli. Egy ilyen drónban 0 forradalmi technológia sincs.
Ha az UVision idehozná a 120-as gyártását, akkor ahhoz szerintem nem sok köze van az olaszoknak.
Én a megállapodást inkább abban látnám, hogy a 2 ország (magyar-olasz) abban állapodott meg, hogy az közös családot úgy viszik sikerre, hogy egymás által gyártott verziókból rendelnek. Így a darabszámokat kölcsönösen a profitábilitás szintjére tudják emelni. Arról nem beszélve, hogy a később csatlakozó országok a család többi tagjával hasonlóan járhatnak el.
Na ezt a hozzáállást hozza szerint a RM a bizniszbe...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 365
93 136
113
Nem igazán értem, hogy mi alapján írták, hogy az olaszoktól bármilyen tech transfer-re lenne szükség. A Szellemi termék UVision-é. Az meg izraeli. Egy ilyen drónban 0 forradalmi technológia sincs.
Ha az UVision idehozná a 120-as gyártását, akkor ahhoz szerintem nem sok köze van az olaszoknak.
Én a megállapodást inkább abban látnám, hogy a 2 ország (magyar-olasz) abban állapodott meg, hogy az közös családot úgy viszik sikerre, hogy egymás által gyártott verziókból rendelnek. Így a darabszámokat kölcsönösen a profitábilitás szintjére tudják emelni. Arról nem beszélve, hogy a később csatlakozó országok a család többi tagjával hasonlóan járhatnak el.
Na ezt a hozzáállást hozza szerint a RM a bizniszbe...
A DND is izraeli cég. Németországban gyártotta az RGW-t. Csak a német kormány engedélyével lehetett áthozni a gyártást.

Az UVision az európai gyártási jogokat eladta az RM-nek és a Rheinmetall olasz leányvállalata, az RWM Italia SpA gyártja és forgalmazza a HERO családot Európában.

Sztem egyrészt tőlük kapjuk a drónokat, a 30-ast, amit már az olaszoknak gyártanak mindenképp és a hazai gyártás is csak az olaszokkal kötött ipari együttműködéssel lesz lehetséges.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 811
37 910
113
Ez még mindig értelmezhető úgy is, hogy szerinted a miniszter nem érti a Zrínyi felé megfogalmazott politikai elvárásokat.

De mivel úgy tűnik, hogy rajtam kívül nagyon kevesen értik ezt a nyelvet, leírom, miről szól a miniszter beszéde. Röviden összefoglalva, ha megindulnak az oroszok a következő évtizedekben, akkor Krisss és a többiek Németországból és Franciaországból számíthatnak első sorban erősítésre.
Ami a te leckéztetésedet illeti, az csak annyi, hogy miközben folyamatosan mantráztad, hogy Macron tegnap beszólt Viktornak és emiatt nem lehetséges francia fegyvervásárlás, hogy a svédek beszóltak Viktornak, ezért nem lehetséges svéd vásárlás, hogy a NASAMS után már Norvégiától sem fogunk semmit venni, és építetted az ideológia képző iskolát, hogy Orbán Viktor Erdogán török elnökkel és Izraellel ápol jó kapcsolatot, ezért csak német-török-izraeli fegyverek lehetnek elképzelhetőek... Pofán vágott Bobo és elmondta, hogy az egész Zrínyi nem erről szól. Tök mindegy a Gidrán török származása, megvettük, mert jó gép, de az RM-nek pont azért kell benne lenni az üzletbe, hogy elmondható legyen, hogy német és mi német fegyvert veszünk. Puls és a Hero is úgy kerül a képbe, hogy a német rendszeresítés is napirenden van. Spike kapcsán simán német felségterület az EuroSpike.
Vagyis teljesen téves a számítási matekod, mikor leválasztod a H145M-ről a franciákat és abból oda nem jut pénz. Egy francia-német vállalat húz belőle hasznot, állítólag a 145-ösökhöz a csigaevők már fejlesztik is a drónt, amit szintén meg akarunk majd vásárolni. Megnézem a nagy számokat, Leo2, Lynx, AirBus helikopterek a Zrínyi fő számai mind tényleg francia-német túlsúlyról szólnak. A Mistral mellett tervezzük a Gripeneket is francia rakétákkal felszerelni.
Mondhatod, hogy nem francia cég, ez mese habbal.

Senki nem gondolja, hogy egy háborúban Izrael dandárokat fog küldeni a megsegítésünkre. Minden átfegyverzés egyben geopolitika is. Tudom, itt a fórumon a katonák szeretik csak pénzügyi és technikai témaként kitárgyalni.

Számomra nagyon szomorú, hogy minden arra mutat, hogy a kormányfő komolyan vette az amerikaiak szavait, hogy középtávon el fogják hagyni a kontinenst, és arra alapozott stratégiát, hogy a németek és franciák észhez térnek. Én elhiszem, hogy Krisss és a többiek nem fogják likeolni, amikor ezt mondom, mert számukra ez életveszély ebben az évtizedben. És 2030-tól is akkor nem az, ha végre a germánok elkezdik költeni azt a híres 100milliárdot, mert telnek az évek és ott tartanak, hogy csak a 2%-ra felemelt keret miatt többet kellene költeniük, nem hogy plusz csodaváró injekció lenne az a hitel számukra, a BW számára. Ehelyett emelés helyett csupán szájalást hallunk.
A másik, amiért szomorú, mert olyan leendő európai hatalmaktól várnánk a segítséget, akik még fel sem fogják, hogy valamit tenniük kellene ennek a szerepnek a betöltéséhez. Jól látszik, hogy sem a hadiiparuk helyzetéről, sem a seregük helyzetéről... sok mindenről, ami kellene egy Európai Haderő Projekthez még csak gőzük sincs.

Ez volt az OFF, a kitérő, ami nem a te reagodnak szól. De én tényleg elgondolkodnék a helyedben, hogy nem-e csak mesét szőttél a német-török-izraeli háromszögről... És nem lehet-e Maróth Gáspár távozásának is az igazi oka, meg előtte Benkő lecserélésének, hogy a végére már túl kevés volt a német meg a francia a vásárolt német fegyverekben?

Nem vagyok meggyőződve a te német-török-izraeli elméletedről. Idén leválthatták volna Erdogánt és alapvető hibás elképzelés lenne, ha arra építenénk, hogy fúj-fúj fegyverek lesznek az onnan jövők, amíg nem jön egy újabb 4 év és egy nekünk tetsző kormány. Nem vagyunk USA, hogy megengedhessük magunknak az ilyen hóbortot. Én nagyon remélem, hogy az épp jó olasz és zsidó kapcsolatok olajozni fogják a Hero drónok beszerzését, de szerintem fegyverbeszerzés pillanatnyi hangulat vagy 4 évig hatalmon lévő kormányokra építeni butaság lenne.
OFF
Nagyon zavaros vagy, mint mindig! Ráadásul mindezt hosszan kifejtve... :confused:

A török-német-izraeli irányt nem én találtam ki, hanem MG modta és az eddigi vásárlásaink igazolják is ezek masszív túlsúlyát!
A politikai elvárás pedig úgy szól, hogy "európait kell venni elsősorban!", mert valóban ezek az országok érdekeltek a mi honvédelmi sikereinkben és logisztikai támogatás is egyszerűbb. Sajnos tényleg előfordulhatnak Trumhoz hasonló populisták, akik kiléphetnek a NATO-ból, magára hagyva Európát. Persze sokan tapsolnának ennek itt is (sztem tévesen), de erős kétségeim lennének azt illetően miként védené meg magát Európa egyedül ha az oroszok bepróbálkoznak pl. a Baltikumban. Egy USA nélküli NATO-tól (vagy mi lenne helyette) nem biztos, hogy nagyon megijedne az orosz vezetés...
Francia beszerzések még mindig nem hangsúlyosak, szóval ez csak a te konteód, hogy most már "francia-német tengely az erős". Izraeli fegyvert sokkal többet veszünk: Spike (közvetlenül Rafaeltől vettük, nem az RM kötődésű EuroSpiketól!), ELTA radarok, Skylark drónok, E-Lyxn infokomm rendszerek, a HERO is izraeli fejlesztés, bár ezt RM-től vesszük.
Izraeli vásárlásnak meg szerintem az a háttere, hogy jó árérték arányú, harcban bizonyított high-tech fegyvereket árulnak és ritkán firtatják ki mire használja őket.
Törököktől csak 4x4-est vettünk eddig, de velük fenntartott jó viszonynak is van geopolitikai okai: feltörekvő ország ami Európa többi részével ellentétben nem a kihalás felé menetel, hanem egyre inkább regionális hatalommá válik. Amúgy a minket elvileg védő NATO-harccsoportban is benne vannak...

ON
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 365
93 136
113
Az a bizonyos másik sajtóközlemény
3b1a6347a304e3c70dedbb71a169a8a6.jpg
Halászva az internetes információs dzsungelben van 1 kis információs zűrzavar.



De mit tudunk?

1. 250 millió euros eladást tervezett nekünk az RM.

2. 2023-2025 közt szállítják.

3. 750 Hero rendszer(drón +indító?) hazai gyártásáról is szó van.

És ha ez a tweet igaz, akkor a csomag része 40 Hero 120- as rendszer ( indító, vezérlő?) és 400 kamikáze drónt, képzési és üzemeltetési szolgáltatást tartalmaz 140 millió euró értékben.


Ezek az indítási lehetőségek.
1c959907750fb1e50847d0ae6cc15d73.jpg
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 739
93
Amugy az uj csodafegyverunk is tud rajban tamadni/felderiteni? Most neztem meg az uj Product 53 orosz propi videot, csak azert kerdezem.
Tud.

A célpontok észlelése és nyomon követése érdekében a Hero Loitering Munition kombinált nappali és hőkamerával rendelkezik, amely nemcsak a célpont bevetését teszi lehetővé a maximális repülési időn belül, hanem más fegyverek kiosztását is.

A gyártó szerint a Hero rendszercsaládnak számos egyéb előnye is van:

A sűrített levegőt használó pneumatikus indítás nem bocsát ki füstöt vagy hangjelzést. Nincs nyomon követhető füstfarok sem.
Újrafelhasználhatóság lehetősége a hős ejtőernyős leszállásával. Az újrahasználathoz azonban az akkumulátort ki kell cserélni, és az ejtőernyőt megfelelően képzett személyzetnek ellenőriznie és újracsomagolnia kell.
Egyszerű és intuitív kezelés
Képes felderítő eszközként is működni
A rendszer vezérlési hatótávolsága, azaz a Hero és a vezérlő közötti maximális távolság öt kilométerben van megadva. A különböző antennák segítségével ez akár 60 kilométerre is növelhető.