[HUN] Katonai drónok beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 850
37 992
113
Ezek, az úgynevezett "kamikázé drónok", német-izraeli csúcstechnológiával készült, nagy pontosságú eszközök. „Most írtuk alá a szerződést, nagy mennyiségben fognak érkezni” – jegyezte meg Szalay-Bobroviczky Kristóf.

 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Azért mielőtt nagyon számháborúznánk, ajánlom mindenki figyelmébe legalább azt, hogy beszuszakoljuk valami nagyon nagy tól-ig a számokat. Az iráni drónt 30ezer dolcsinak mondták darabáron. Lehet azt mondani, hogy de az annyival is nagyobb hatótávolság, de ha azt az UAV-ot valamivel össze akarom hasonlítani a rakétáknál, akkor az a V-1 a második világégésből. (A síiták találmánya ebben csak annyi, hogy szó szerint a legprimitívebb alkatrészekből összerakott náci röppentyűk is pont el tudják rontani a napodat, ha telibe bassza a gyáradat.)
Ha itt nagyon fejlett zsidó kütyüt akarunk, akkor ez nyilván nem lesz annyi. Az valóban jogos elvárás, hogy ne kerüljön egy Spike árába, mert akkor tényleg átpártolok én is vagy minél több Spike-ot a seregnek rajongói klubba, vagy a legyen a Honvédség dzsihadista kiképző tábor szurkolói klubba és akkor tényleg 6 évesek joystickjával irányítható rém egyszerű szerkezeteket vásároljunk és meglesz az olcsósági faktor.
Én ebből indulok ki, mikor a találgatásaitokat olvasgatom, hogy még csak a 30ezer környéke sem reális, de többszázezer dodó is olyan, hogy Fip és LMzek kollégát beüzemelem, ha ez kiderülne.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 940
7 699
113
Azért mielőtt nagyon számháborúznánk, ajánlom mindenki figyelmébe legalább azt, hogy beszuszakoljuk valami nagyon nagy tól-ig a számokat. Az iráni drónt 30ezer dolcsinak mondták darabáron. Lehet azt mondani, hogy de az annyival is nagyobb hatótávolság, de ha azt az UAV-ot valamivel össze akarom hasonlítani a rakétáknál, akkor az a V-1 a második világégésből. (A síiták találmánya ebben csak annyi, hogy szó szerint a legprimitívebb alkatrészekből összerakott náci röppentyűk is pont el tudják rontani a napodat, ha telibe bassza a gyáradat.)
Ha itt nagyon fejlett zsidó kütyüt akarunk, akkor ez nyilván nem lesz annyi. Az valóban jogos elvárás, hogy ne kerüljön egy Spike árába, mert akkor tényleg átpártolok én is vagy minél több Spike-ot a seregnek rajongói klubba, vagy a legyen a Honvédség dzsihadista kiképző tábor szurkolói klubba és akkor tényleg 6 évesek joystickjával irányítható rém egyszerű szerkezeteket vásároljunk és meglesz az olcsósági faktor.
Én ebből indulok ki, mikor a találgatásaitokat olvasgatom, hogy még csak a 30ezer környéke sem reális, de többszázezer dodó is olyan, hogy Fip és LMzek kollégát beüzemelem, ha ez kiderülne.
50-től 500k-ig terjedhetnek "durván"

A 120-as elvbe 150-200 k körül mozog
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 940
7 699
113
Legyen a neve R̶͚̳ͩ͐̚ę̗̗̰͍̦͚̙͈͑̐p̷̞̗̝̺ͬͅu̡͈̠ͫ̏l͈̰͉̪ͮͬ̎̕ō̮̗̩̝̼̥ͣ͞ͅ ̢͔̗̦͕̮̲̪̺̒̓ͣ́bͧ̀̇͏̪͔̖̹u̪̹̰̪̫̦̐̄̿̂̀m̴̫͖̾m͙̩̬̬̖ͮ̓̔͜
 
  • Vicces
Reactions: arcas and LMzek 2.0

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
50-től 500k-ig terjedhetnek "durván"

A 120-as elvbe 150-200 k körül mozog

Itt a lényeg az elveiden van a hangsúly. Ha meg ugyan ennyiért egy Spike kézi indítóba kapsz skulót, akkor továbbra is ott tartunk, hogy nyugodtan félre lehet tenni az ilyen légből kapott számokat. Irreálisnak tartom egyelőre.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 411
7 925
113
  • Tetszik
Reactions: Catles

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113

Kérnék tőled egy A4-es terjedelemben esszés kifejtést, hogyan változott a magyar átfegyverzés német-török-izraeli irányultságból német-franciává! Ügye emlékszel arra, hogy mi (magyar politikai réteg) milyen szentháromságban hittünk?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 850
37 992
113
Kérnék tőled egy A4-es terjedelemben esszés kifejtést, hogyan változott a magyar átfegyverzés német-török-izraeli irányultságból német-franciává! Ügye emlékszel arra, hogy mi (magyar politikai réteg) milyen szentháromságban hittünk?
Ennyire nem vagyok grafomán mint te (ez két soros komment sértés tőled :p ), de annyit mondhatok: nem látom a fordulatot!
Mi itt a francia? Lassan 25 éve meglévő Mistal-indtóinkhot vettünk még "lőszert" - lévén, hogy mástól nem lehet bele skulót kapni. Semmilyen más franciát nem vettünk tudtommal az utóbbi időben! Még a közepes helikopterekre lehet mondani, bár az Airbus egy nemzetközi konszern - 225-ösöket gyártó részleg épp a franciknál van...
A HERO-drónok is inkább izraeliek, mint németek. A pletykák is PULS-ról szólnak, a kinézett kerekes tüzérség is német-izraeli...

Hol látsz te itt fordulatot?
Max. 5 sorban ha kérhetem! ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and rappali_

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 802
6 858
113
Kérnék tőled egy A4-es terjedelemben esszés kifejtést, hogyan változott a magyar átfegyverzés német-török-izraeli irányultságból német-franciává! Ügye emlékszel arra, hogy mi (magyar politikai réteg) milyen szentháromságban hittünk?
sokszor mondtam már, kollégáknak is és itt is, de elmondom újra: A drog rossz.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Ennyire nem vagyok grafomán mint te (ez két soros komment sértés tőled :p ), de annyit mondhatok: nem látom a fordulatot!
Mi itt a francia? Lassan 25 éve meglévő Mistal-indtóinkhot vettünk még "lőszert" - lévén, hogy mástól nem lehet bele skulót kapni. Semmilyen más franciát nem vettünk tudtommal az utóbbi időben! Még a közepes helikopterekre lehet mondani, bár az Airbus egy nemzetközi konszern - 225-ösöket gyártó részleg épp a franciknál van...
A HERO-drónok is inkább izraeliek, mint németek. A pletykák is PULS-ról szólnak, a kinézett kerekes tüzérség is német-izraeli...

Hol látsz te itt fordulatot?
Max. 5 sorban ha kérhetem! ;)

Az a baj, hogy őt tudom, hogy hol és mit dolgozott a Zrínyin. A kinevezése előtt is tudtuk, hogy mivel volt benne a keze és gyanítom, hogy a mostani posztján is valami kis információ leszűrődik hozzá, hogy milyen prioritásokat képzelünk el.
A baj az, hogy rólad nem tudom, hogy az itteni fórum munkásságodon kívül mit dolgozol a Zrínyi összerakásán.

Vagyis van valaki, akinek a kijelentéseinek minimális hitelt tudok adni, ha ő azt mondja, hogy ez Orbán szemüvegén keresztül ez a Zrínyi francia-német orientációjú.

Gondolom mindenki számára érthető, hogy itt azért akarom leverni rajtad a port, mert éveken át ideológiai főmegmondónk voltál, hogy a magyar vezetés szintén ideológiai megfontolásból minden más fajta beszerzést elkaszál, csak a török-izraeli-német szentháromságból vásárolunk, erre a miniszter kijelenti, hogy ebből kettő nem is szempont, hogy milyen nemzetiségű. És amikor azt mondod, hogy amerikait soha nem venne, mert rosszban van egyik oldallal az USA-ban, megkérdeztem tőled, hogy miért amerikai fegyvert veszünk a NASAMS-ba, miért amerikai eredetű váltó van a Gidránban, akkor mindig kijelentetted, hogy ezek hiba a Mátrixban. Amikor megkérdeztem, hogy miért van egy halom svéd cucc a Honvédségben, akkor mindig az volt a válasz, hogy ez hiba a Mátrixban.

Én nagyon örültem volna annak az A4-es kifejtésnek, mert eddig sokkal többet tettél, mint a fórum fő ideológusa.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 850
37 992
113
Az a baj, hogy őt tudom, hogy hol és mit dolgozott a Zrínyin. A kinevezése előtt is tudtuk, hogy mivel volt benne a keze és gyanítom, hogy a mostani posztján is valami kis információ leszűrődik hozzá, hogy milyen prioritásokat képzelünk el.
Ki? MG?
A baj az, hogy rólad nem tudom, hogy az itteni fórum munkásságodon kívül mit dolgozol a Zrínyi összerakásán.

Vagyis van valaki, akinek a kijelentéseinek minimális hitelt tudok adni, ha ő azt mondja, hogy ez Orbán szemüvegén keresztül ez a Zrínyi francia-német orientációjú.
Ezt meg ki mondja?!? Még inkább: miből látod itt a francia vonalat?

Franciát sem "szoktunk" venni. A 25 éve rendszerben lévő Mistral meg talán a H225M-ek a franciák - bár az Airbus egy nemzetközi cég, sőt a MBDA is az! Az egyetlen Zrínyi keretében megvett Franciaországban készülő eszközünk a H225M. Ettől most akkor német-franca orientációt kapott a program?
Nem vettünk se francia harcjárműveket, se légvédelmet (NASAMS lett nem MICA VL), se tüzérséget, se radart - pedig ezekből amúgy lenne is választék náluk...

Gondolom mindenki számára érthető, hogy itt azért akarom leverni rajtad a port, mert éveken át ideológiai főmegmondónk voltál, hogy a magyar vezetés szintén ideológiai megfontolásból minden más fajta beszerzést elkaszál, csak a török-izraeli-német szentháromságból vásárolunk, erre a miniszter kijelenti, hogy ebből kettő nem is szempont, hogy milyen nemzetiségű. És amikor azt mondod, hogy amerikait soha nem venne, mert rosszban van egyik oldallal az USA-ban, megkérdeztem tőled, hogy miért amerikai fegyvert veszünk a NASAMS-ba, miért amerikai eredetű váltó van a Gidránban, akkor mindig kijelentetted, hogy ezek hiba a Mátrixban. Amikor megkérdeztem, hogy miért van egy halom svéd cucc a Honvédségben, akkor mindig az volt a válasz, hogy ez hiba a Mátrixban.

Én nagyon örültem volna annak az A4-es kifejtésnek, mert eddig sokkal többet tettél, mint a fórum fő ideológusa.
Én mindig azt mondtam, hogy kerülik az amerikait és csak akkor veszik ha nincs más, ami megfelelő lenne! A NASAMS egyik főelőnye a nagy mennyiségben elérhető (több mint 20 ezer készült belőle) és repülőkről is indítható AMRAAM rakéta, ami már rendszerben van a Gripenen. Minden más rendszerhez saját, más eszközből nem indítható rakéta van vagy a mi repülőinkhez nincs integrálva (SPYDER, MICA VL).
Ez továbbra is fenn áll: preferálják az európait és azon belül is a német-izraei-török a meghatározó. Nem vettünk tisztán amerikai fegyverrendszert továbbra sem. A HIMARS-ot konkrétan le tiltották - nem mintha bánnám meg @krisss szerint a szándék sem volt komoly.

Ami az Allison váltót illeti: az egy civil eszköz vagy legfeljebb kettős felhasználású. Bárkinek adják aki nem áll hadban vagy háború közeli állapotban az USA-val.
Szóval nem látom megalapozva a "piszkálódásod".
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 395
93 213
113
Soha nem álmodtam Várpaliról...
Pedig ez a videó erről szól.
Nem tudom honnan, de az átlagnál részletesebb információi vannak.

Ennyiért
a01ab3a393d66cc684b1dc4e93f388a1.jpg


Itt gyárthatjuk
c810fe3bb2d9b13e98dc17a7db7af670.jpg


Ezekre tippel, piros keretben
cc39263c50ec3b0c1f3596da2227f784.jpg