1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Katonai ruházat

Diskurzus a(z) 'Gyalogság, gyalogsági felszerelések, fegyverek' témában - Jeno által indítva @ 2013. január 6..

1. Szittya

Szittya Well-Known Member

A mosokontenerekrol. A szazad ellatosa oda hordta... /a tabori konyha furdo kontenerei mellett szoktak lerakni a bakonyba. /gondolom a vizellatas es a szenyvielvezetes miatt vagy nemtudom./konyhai textil mosas miatt/elokeszito "helyisegbol" kijove a 3. Kontener. /meg mikor a hk nal voltam csellozni szemetszurt./pedig akkor ruham nem kerult oda./ egyebkent csak a loveszeknel szedte ossze az ellatos a cuccunkat mosasra /aki akarta odaadta neki moso haloba./ hk nal nem tett ijen felajanlast a masik... Ezert mondtam hogy ellatosa valogatja en ugy tapasztaltam.... Sokan a zuhamyzo kontenerbe bekotott mosogepbe mostak /en is pl../de volt hogy mosattam./mert akkor vadaltak szaritottak is nem kellett teregetni/de alsonemut akkor is kezzel mostam./

2. honved

honved Well-Known Member

Egy civil vállalatnál, ahol több száz, vagy ezer főt foglalkoztatnak, megoldják a munkaruházat tisztíztását simán. Egy katonai szervezetnél pláne meg kellene tudni oldani ezt. Nem a katonáknak kellene mosni a gyakorlót, szerintem. Néha visszakanyarodok a múltba, ami nem biztos hogy mindenkinek tetszik, de a Néphadseregben ezt simán megoldották. Hetente volt tisztaruhacsere. Olyankor leadtuk a szennyest, a tisztát meg kaptuk. A szolgálatvezető intézte. Meg a segédei. Nyílván egy laktanyában kell hogy legyen egy központi mosoda, ahol nagyüzemi mosógépekkel elintézik ezt a feladatot. Ma már nem gond, a ruházatba berakni a katona egyedi azonosítóját, így még a saját ruháját is kaphatja vissza mindenki. El nem tudom képzelni, hogy a Honvédségnél a gyakorlóruházat tisztítását miért nem oldják meg laktanyánként, központilag.

3. dudi

dudi Well-Known Member

Sokkal jobb így.

therob likes this.
  4. Terminator

Terminator Well-Known Member

5. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Az akkor volt. Nekem10 evvel kesobb ugyanott ahol te voltal, november kozepetol februar elejeig 1 db gyakorlom volt, ja es mosas nelkul. Szoval lehuztam kozel harom honapot ugyanabban a gatyaban mosas nelkul. Januarra mar fekete volt a combja a retektol, kanalgeppel lehetett vakargatni rola. Meg lehetett szokni.

6. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

rappali_ likes this.
  7. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

Tuti 1 het alatt lecserelik az egesz állomanynak nem szarakodnak vele mar hónapok óta mint idehaza.

dudi and therob like this.
  8. dudi

dudi Well-Known Member

Megelőztél...

Nagy Csaba and borisz like this.
  9. krisss

krisss Well-Known Member

Éveket

Nagy Csaba, borisz and exi like this.
  10. BiancoGasto

BiancoGasto Active Member

Énis erre gondoltam az "okkersárgát,, látva. De gondolom ez hozzta a legjobb eredményt,csak nekünk laikusoknak fura.

11. papi

papi Active Member

Hallottam egy olyan pletykát, hogy a 2015M-ben növelni akarják a sötétbarna arányát. Lehet alapja?

12. dudi

dudi Well-Known Member

Felesleges lenne.Jól rejt.

13. papi

papi Active Member

Én is úgy gondolom, hogy ez megint csak a szokásos széllel szemben hugyozók siránkozása, és nincs tervben változtatás.

14. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Ez hasonlít legjobban a szövetségeseinkére.
    Am a koncepció valami olyasmi mint a multicamnál, hogy az erdőn, mezőn, sivatagban ugyan az a minta legyen, így gondolom nagyobb a rendszeresítendő készlet, ergo olcsóbb. A kiegészítőkről nem is beszélve.

15. Anti

Anti Well-Known Member

16. krisss

krisss Well-Known Member

Szolnokon a különlegeseknél ez az elvárás. A katonák meg azt veszik fel amit adnak nekik.

dudi likes this.

Ezen oldal megosztása