menj nezd ....Azt megnézem,hogy hogyan 250 az átlag amikor a lakosság fele középkori viszonyok közt él a vidéki Kínában.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
menj nezd ....Azt megnézem,hogy hogyan 250 az átlag amikor a lakosság fele középkori viszonyok közt él a vidéki Kínában.
Nyilvan nem csucs allas, de a tizede az eros tulzas. Amolyan retorikai fordulat.....A varrónők elég szarul állnak a fizetésben minden országban.
Valóban retorikai. De ott az egy darabra jutó munkáltatói költség jóval alacsonyabb mint itthon, emiatt a termék jóval olcsóbban jön ki.Nyilvan nem csucs allas, de a tizede az eros tulzas. Amolyan retorikai fordulat.....
Nem épp, inkább amolyan gyengus kelet-európai.Azt megnézem,hogy hogyan 250 az átlag amikor a lakosság fele középkori viszonyok közt él a vidéki Kínában.
Itthon meg számunkás minimálbér vagy több.https://shenglufashion.com/2018/03/04/wage-level-for-garment-workers-in-the-world-updated-in-2017/
Itt vannak a 2017-es ruhaipari atlagfizetesek a fejlodo orszagokbol.... ezek havi penzek dollarban. Raadasul ezek a kezdo minimumberek
Nem épp, inkább amolyan gyengus kelet-európai.
Ok, csak kicsit számod bele, hogy annyival kevesebb az adó és azon a környéken a pénz vásárlóereje is nagyobb. Ezek a tényezők már eléggé árnyalják a képet. Adok egy jobb módszert a kutakodáshoz. Belátom nem túl tudományos, de ha rászán az ember 20 percet nem veszít sokat.A fél ország harmadik világ! A kínai belső területek az összehasonlítás alapját szolgáló nemzetközi dollárban (az autonóm területek és a szegény Hajnan sziget nélkü):
Kansu: 8364 (Fülöp szigetek)
Jünnan: 9852 (Paraguay)
Kujcsou: 10 825 (Grúzia)
Sanhszi: 11 567 (Egyiptom)
Hejlungcsiang: 12 178 (Indonézia)
Anhuj: 12 608 (Srí Lanka)
Csinghaj: 12 648 (Srí Lanka)
Szecsuán: 12 735 (Srí Lanka)
Csianghszi: 12 887 (Bosznia)
Honan: 13 441 (Peru)
Hopej: 13 685 (Dél Afrika)
Hunan: 14 421 (Saint Lucia)
Liaoning: 15 613 (Brazília)
Csilin: 16 000 (Dominika)
Senhszi: 16 332 (Maldív szigetek)
Az ötödik leggazdagabb tartomány: Csöcsiang 26 255 (Magyarország 28 378), a leggazdagabb Peking, ami Csehországgal van egy szinten!
Európában csak az európai harmadik világ: Ukrajna, Koszovó, Bosznia és Makedónia vannak azon a szinten mint a kínai belső területek! Igaz, ez a harmadik világ felső fele, nem a fekete-afrikai legalsó, de ezek azért nem szép számok! Ahogy a leggazdagabbak sem a nyugati gazdaság szintjét, hanem a közép-kelet-európait hozzák!
Persze és ezt nevezik városiasodásnak. Csak ők fáziskékésben vannak. Ami náluk most zajlik le az Nyugaton az iparosodással zajlott. Kelet-európában a szocialista eröltetett iparosítás vitte végbe. Ott meg a szemünk láttára zajlik az egész az éves szinten lezajló legnagyobb modern népvándorlásokkal, mikor a váriban dolgozó falusiak hazamennek ünnepelni.Az infrastruktúra mögött a teljes gazdaság áll. Itt százmilliók élnek normális szinten és ebből telik az egész országra, de százmilliók meg így!
Ez olyan, mint a napelem a elcigányosodott zsákfalu gyönyörűen felújított polgármesteri hivatalán, ami a szépen aszfaltozott bekötőút mellett van! Nem éhhalál a probléma, mint a harmadik világ alsó felében, hanem a kilátástalanság mint a felsőben. Ha megnézed mondjuk Ukrajna esetét, akkor a közvetlen közelünkben látni fogod, hogy mit jelent a harmadik világ. Amikor a saját társadalom egy adott területen semmi működőképest nem tud kitermelni és az egyetlen stratégia az elvándorlás onnan. Kína területének szignifikáns része ilyen. Nincs érdemleges jövedelem, nincs jövő, infrastruktúra is csak azért létezik, mert a hatalmas ország kitermeli annak költségét függetlenül attól, hogy az adott terület ezt nem tudná! Van valamilyen primitív szintű mezőgazdaság (a linkelt kínás videók egy az egyben analógiái a moldávoknak mondjuk) a technológiai fejlődés egyes elemei eljutottak ide is, de finanszírozni e fejlődést már csak az elvándoroltak hazautalt jövedelméből tudják!
Persze és ezt nevezik városiasodásnak. Csak ők fáziskékésben vannak. Ami náluk most zajlik le az Nyugaton az iparosodással zajlott. Kelet-európában a szocialista eröltetett iparosítás vitte végbe. Ott meg a szemünk láttára zajlik az egész az éves szinten lezajló legnagyobb modern népvándorlásokkal, mikor a váriban dolgozó falusiak hazamennek ünnepelni.
A falvak szépne kihalnak és a lakosság legnagyobb része városlakó lesz.
Az ind középosztályt 150M főre teszik.Ja, csak azoknak a falvaknak a szintje a középkor. Ilyen nálunk egészen a közelmúltig nem létezett! Ami nálunk egyes vidékeken az elcigányosodással járó középkoriasodást jelenti, az hanyatlás, hiszen ott a magyarok egy fényévekre lévő életnívón éltek egykor a mai cigány népességhez képest és nem eredeti kiindulópont! Nálunk 100-200 négyzetméteres, összkonfortos generációs házakat hagynak hátra a falvakban az elvándorlók, azokból hal ki a népesség! A kínai belső területek az más kategória mint a mi vidékünk. Talán az ukrán és moldáv vidékek hasonlíthatóak ehhez, de még azok se igazán, mert ott is fejlettebb viszonyok léteztek és léteznek, mint a kínai belső területek jelentős részén!
A világ legnagyobb társadalmi szakadéka ez. Nem olyan, mint a Bombay-i toronyházak pirinyó indus középosztálya és az átlag indiai nyomorult közti, mert itt az arányok nagyon mások, itt mindkét oldalon a nyomorúság és a normális létezés oldalán is tömegek állnak. Ez Kína legsúlyosabb társadalmi problémája, hogy fogja ezt kordában tartani hosszú távon, azt a folyamatot, hogy csak a lassú, de jelenleg biztos fejlődés létezik a nyomorúságban élő tömegeiknek!
Azok egyáltalán nem kapnak fizetést.Se SzTK, se nyugdíj. Így aztán az átlagban sincsenek benne.Azt megnézem,hogy hogyan 250 az átlag amikor a lakosság fele középkori viszonyok közt él a vidéki Kínában.
https://honvedelem.hu/cikk/114790_tuleles_ejjel_nappal
Lehet hülye kérdés de a piros, fehér, zöld miért nem terepszínű?
Hogyhogy még a bocit használják?? Ők elvileg elit egysége a HMnek, nem kaptak még 2015M-et?? Vagy erdőben jobb a boci és az is rendszerbe maradt?? A Carintia Observert mindenki megkapta, vagy kiosztják annak aki terepre megy?Nem hülye kérdés mert valóban nagyon világít terepen az a nagy pajzs.Egyébként van belőle a bocihoz zöld-fekete a sivatagihoz és a 15M-hez pedig barna-barna színű direkt terepre való pajzs.Ez ráadásul nem új dolog mert nekem már 2009-ben adtak.
Ha jól emlékszem akkor az álcázott pajzsot csak tereoen jehet használni.