[HUN] Katonai ruházat és kiegészitő felszerelések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 160
23 326
113
Nem akarok beleszólni az ítélkezésbe, de a fent tárgyalt katonán nem céges cucc van, hanem sajatmagának vett nem mérethelyes mellényt.

Nem ítélkeztem, hanem a fotó alapján véleményt formáltam és gyanítom megalapozottan minekután pár éven keresztül napi szinten hordtam különböző mellényeket és azóta is folyamatosan van ilyen-olyan. Kifejtem bővebben miért minősítettem a “gyász” kategóriába:
1.) Nem úgy születünk, hogy ezt tudjuk ismerjük, de amikor az elsőt rám adták, akkor vették a fáradtságot, hogy megmutassák, segítsenek és elmagyarázzák mit miért és hova.
2.) Ha ez egy saját vásárlású cucc, akkor egyrészt minősíti a vásárlóját másrészt annak képzését, harmadrészt azt, aki engedélyezte ennek a felvételét.
3.) Ha ez egy kapott cucc, akkor még nagyobb a baj.
4.) ha az MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandárról ilyen kritikán aluli fotót készítenék melyen szedett-vedett balfékek társaság képét mutatja egy rakás szerencsétlenségnek öltözött emberrel az élen akkor önként kérném a leszerelésemet.
5.) Ha egy beosztottam készítene ilyen vállalhatatlanul szart és töltene fel, akkor másnap leszerelne, a fotókat pedig törölném.
6.) Még ha valóban ennyire szar is a fent szereplő dandárnál a a helyzet, akkor sem tölt fel egy normális ember ilyen fotókat és büszkélkedik vele, hanem csinál pár beállított fotót a legnormálisabban kinéző emberekről.

Szerintem az ilyen fotók lejáratják a Honvédséget, nevetségessé teszik és nagyon nem illik bele a sugározni kívánt professzionálist építünk vízióba. Ilyen fotókat látva senki nem fogja úgy gondolni, hogy ő fel szeretne szerelni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 556
79 717
113
Nem ítélkeztem, hanem a fotó alapján véleményt formáltam és gyanítom megalapozottan minekután pár éven keresztül napi szinten hordtam különböző mellényeket és azóta is folyamatosan van ilyen-olyan. Kifejtem bővebben miért minősítettem a “gyász” kategóriába:
1.) Nem úgy születünk, hogy ezt tudjuk ismerjük, de amikor az elsőt rám adták, akkor vették a fáradtságot, hogy megmutassák, segítsenek és elmagyarázzák mit miért és hova.
2.) Ha ez egy saját vásárlású cucc, akkor egyrészt minősíti a vásárlóját másrészt annak képzését, harmadrészt azt, aki engedélyezte ennek a felvételét.
3.) Ha ez egy kapott cucc, akkor még nagyobb a baj.
4.) ha az MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandárról ilyen kritikán aluli fotót készítenék melyen szedett-vedett balfékek társaság képét mutatja egy rakás szerencsétlenségnek öltözött emberrel az élen akkor önként kérném a leszerelésemet.
5.) Ha egy beosztottam készítene ilyen vállalhatatlanul szart és töltene fel, akkor másnap leszerelne, a fotókat pedig törölném.
6.) Még ha valóban ennyire szar is a fent szereplő dandárnál a a helyzet, akkor sem tölt fel egy normális ember ilyen fotókat és büszkélkedik vele, hanem csinál pár beállított fotót a legnormálisabban kinéző emberekről.

Szerintem az ilyen fotók lejáratják a Honvédséget, nevetségessé teszik és nagyon nem illik bele a sugározni kívánt professzionálist építünk vízióba. Ilyen fotókat látva senki nem fogja úgy gondolni, hogy ő fel szeretne szerelni.
Megnézted a rendfokozatát?
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 556
79 717
113
Lényegtelen abból a szempontból, amit írtam. Ez a Honvédségre nézve szar és le is írtam miért. Ilyen szar fotókat nem készítesz, nem posztolsz, ha valaki posztol azt elküldöd a búsba, mert annyira retard, hogy még csak nem is látja micsoda szar ez minden tekintetben.
Tudod te, hogy mit jelent egy dandárban az alezredes? Tudod te, hogy hány ember van egy dandárban aki egy alezredesnek azt mondhatja, hogy igazítsd meg a ruhád?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
Tudod te, hogy mit jelent egy dandárban az alezredes? Tudod te, hogy hány ember van egy dandárban aki egy alezredesnek azt mondhatja, hogy igazítsd meg a ruhád?
olyankor kell hangosan beszélgetésbe elegyedni melette valakivel és közben felszerelést igazítani és hangosan mondani hogy eddig nem igazítóttam magamra a málhát mert nem volt rá időm de most jól beálítom gyere beálítom a tiedet is. (és akkor általába odamennek ám megvizsgálni mit csinál melettük ez a 2 ipse és úgy kell mondani a dolgokat mindha a kistársd tanítanád és akkor az elöljáró is megtanulja (mert általába nem hülyék csak senki nem mutatta meg nekik mert magasan van és vagy nem végzett a ludovikán vagy amikor végzett még csak bele kelett bujni a horvát mellénybe és csokolom azóta meg nemigen volt terepen pl... mert lehet pénzügyes vagy személyügyes.)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 633
14 965
113
Lényegtelen abból a szempontból, amit írtam. Ez a Honvédségre nézve szar és le is írtam miért. Ilyen szar fotókat nem készítesz, nem posztolsz, ha valaki posztol azt elküldöd a búsba, mert annyira retard, hogy még csak nem is látja micsoda szar ez minden tekintetben.
Elhiszed hogy aki csinálta a fotót annak fingja nem volt hogy ez szar.

Ahogy az elezredes úr is úgy gondolja, hogy ez jó, ha magának vette a mellènyt ès nem kölcsönkèrte.

Amúgy nèzd meg az összes kèpet a cikkben. o_O
Ne csak ami be lett masolva.

Nekem a feldöntött asztal jobban tetszik.
Ami hamar imitáló valamit használhatnák is.o_O

Van akin mellèny sincs.

@krisss ide sem jutott 556-os lőszer mint koszovóba?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
Elhiszed hogy aki csinálta a fotót annak fingja nem volt hogy ez szar.

Ahogy az elezredes úr is úgy gondolja, hogy ez jó, ha magának vette a mellènyt ès nem kölcsönkèrte.

Amúgy nèzd meg az összes kèpet a cikkben. o_O
Ne csak ami be lett masolva.

Nekem a feldöntött asztal jobban tetszik.
Ami hamar imitáló valamit használhatnák is.o_O

Van akin mellèny sincs.

@krisss ide sem jutott 556-os lőszer mint koszovóba?
fényjelző nincs. mert eluralkodott az a képzet hogy arra szükség nincs mert az ellenség visszakoveti a röppályát és kiszurja honnan nyitottak rá tüzet. (az lényegtelen hogy a torkolattűz ígyi úgyis elárúlja meg aki volt már lőtéri figyelőbe tehát szembe azokkal akik lőnek az tudja hogy nemigen látni a lövedék farára és nem nagyon lehet visszakövetni ha meg mégis akkor retentő nagy hidegvér kell ehhez nézelődni miközbe golyók csapódnak be az ember melett.) a másik hogy a fényjelzőnek a kiképzésbe hatalmas szerepe van nem baj ha a baka látja a röppályát és így biztosra a becsapódást és tud korigállni. (minél inkább kiképzés egy lövészet ez annál fontosabb.) de mind1 majd csak változás lessz e téren is.
7.62 höz viszont van fényjelző. élyszakai lövészet meg fényjelző nélkül kicsit nehézkes nem megoldhatatlan de ha már kiképzés...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
amikor figyelőbe voltam a torkolattüzeket pl tisztán láttam fényes nappal a leadott lövések jó része fényjelzővolt bár tényleg lehetett látni bizonyos szakaszokon a fényjelzős lőszer fényét de koránt sem a teljes röppályán annak csak egy töredék szakaszán volt jól kivehető és nem szemből érkező lövedékek esetén hanem amikre oldalról lehetett rálátni mind ezt úgy hogy nyugodtan nézelődhettem annak tudatába hogy nem lőnek ki. (na jó az elején fostam amikor mondták hogy itt kell lennem (azthittem egyedül) és láttam a golyó ütötte nyomokat a bellül a betonon. de aztán kiderült hogy Sanyi marad meg hogy azok a golyóütötte nyomok örömlövészetkor keletkeznek és a színtkülöbség miatt és mert tudják hogy ittvagyunk olyan tüzelőállásokból nyitnak tüzet olyan célokra hogy nagyon nagy balfasznak kellene lenni hogy ennyire alácélozzon (sőt direkt kellene ezt tennie) és a srácok meg mind jó lövő volt így megnyugodtam. (nem voltál kint a lőtéren véletlenül ekkor?) @Ocses
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 020
113
Pl az ukrajnai háború eltel 600+ napjában, azaz a teljes háborúban.
Gázaban sem kell ilyesmi...

Nem tűnt fel, hogy ott ahol harcolnak a kutyánál nincs gázalarc?
VL5jXWU.png
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 633
14 965
113
fényjelző nincs. mert eluralkodott az a képzet hogy arra szükség nincs mert az ellenség visszakoveti a röppályát és kiszurja honnan nyitottak rá tüzet. (az lényegtelen hogy a torkolattűz ígyi úgyis elárúlja meg aki volt már lőtéri figyelőbe tehát szembe azokkal akik lőnek az tudja hogy nemigen látni a lövedék farára és nem nagyon lehet visszakövetni ha meg mégis akkor retentő nagy hidegvér kell ehhez nézelődni miközbe golyók csapódnak be az ember melett.) a másik hogy a fényjelzőnek a kiképzésbe hatalmas szerepe van nem baj ha a baka látja a röppályát és így biztosra a becsapódást és tud korigállni. (minél inkább kiképzés egy lövészet ez annál fontosabb.) de mind1 majd csak változás lessz e téren is.
7.62 höz viszont van fényjelző. élyszakai lövészet meg fényjelző nélkül kicsit nehézkes nem megoldhatatlan de ha már kiképzés...
Èjjelátós lövèszet? o_O

Alezredes stb.
Nem az első lövèszetük.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 160
23 326
113
Tudod te, hogy mit jelent egy dandárban az alezredes? Tudod te, hogy hány ember van egy dandárban aki egy alezredesnek azt mondhatja, hogy igazítsd meg a ruhád?
Gyanítom egy van, aztán akad ütegenként százados vagy főhadnagy… de nem vagyok a Honvédség tüzérdandárjaiból túlságosan felkészült. Nem is ez a lényeg dudi. Pont az nem ment át. Rendfokozattól függetlenül nem lehet ilyen gyászul kinézni és azt még büszkén posztolgatni. Az pedig, hogy nem lehet szólni… mindent lehet csak intelligencia kérdése. Nyilvánvalóan ez nem egy tizedes vagy őrmester dolga, hogy aztán kiszivassák utána. De ebben az esetben sem tudom elképzelni, hogy senki nincs olyan viszonyban ezzel az emberrel, hogy szóljon neki valamilyen formában és kellemetlenség nélkül megoldják. Nyilvánvalóan nem úgy kell odamenni, hogy teeepista, hogyajófaszomba nézel te ki?! De egyébként ez sem rendfokozat vagy beosztás kérdése, mert a legutolsó lapos alátéthez sem ebben a formában kell.

Ps. Azt már nem is említem, hogy a fotókat látva nem derengett az embernek fel, hogy tyuuuubaszod! Ennyire szarul nem nézhetek ki!
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 556
79 717
113
Gyanítom egy van, aztán akad ütegenként százados vagy főhadnagy… de nem vagyok a Honvédség tüzérdandárjaiból túlságosan felkészült. Nem is ez a lényeg dudi. Pont az nem ment át. Rendfokozattól függetlenül nem lehet ilyen gyászul kinézni és azt még büszkén posztolgatni. Az pedig, hogy nem lehet szólni… mindent lehet csak intelligencia kérdése. Nyilvánvalóan ez nem egy tizedes vagy őrmester dolga, hogy aztán kiszivassák utána. De ebben az esetben sem tudom elképzelni, hogy senki nincs olyan viszonyban ezzel az emberrel, hogy szóljon neki valamilyen formában és kellemetlenség nélkül megoldják. Nyilvánvalóan nem úgy kell odamenni, hogy teeepista, hogyajófaszomba nézel te ki?! De egyébként ez sem rendfokozat vagy beosztás kérdése, mert a legutolsó lapos alátéthez sem ebben a formában kell.

Ps. Azt már nem is említem, hogy a fotókat látva nem derengett az embernek fel, hogy tyuuuubaszod! Ennyire szarul nem nézhetek ki!
Azért több van 1-nél, de alig van aki ilyet mondhat neki. Az alezredes az zászlóalj pk, vagy zászlóalj törzsfőnök, vagy a dandártörzsben részlegvezető, vagy törzsfőnök helyettes.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 160
23 326
113
Azért tőbb van 1-nél, de alig van aki ilyet mondhat neki.
Azért illene, hogy legyen. Szerintem. Értem amire célzol és amit írsz, de azért kellene olyan intelligenciával rendelkeznie egy alezredesnek, hogy a segítséget ne vegye támadásnak vagy tekintélyrombolásnak, illetve olyan viszonyba lennie a beosztottaival századostól, hogy azok közül valaki bármiféle tekintélyvesztés és kellemetlenség nélkül ezt megoldja, mert így kb. közröhej.
Vágom, hogy ez katonaság az egyéb és összes faszságaival, de nem csak technikában és metodikában kellene megújulni, hanem a fejekben is és például egy ilyen problémát 15 perc alatt megoldani attól nem tartva, hogy aki ezt szóvá teszi annak annyi ott.

Azt, hogy az emberen egy 100 kilós emberre való cucc van azt engedjük is el.
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG and borisz

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 556
79 717
113
Azért illene, hogy legyen. Szerintem. Értem amire célzol és amit írsz, de azért kellene olyan intelligenciával rendelkeznie egy alezredesnek, hogy a segítséget ne vegye támadásnak vagy tekintélyrombolásnak, illetve olyan viszonyba lennie a beosztottaival századostól, hogy azok közül valaki bármiféle tekintélyvesztés és kellemetlenség nélkül ezt megoldja, mert így kb. közröhej.
Vágom, hogy ez katonaság az egyéb és összes faszságaival, de nem csak technikában és metodikában kellene megújulni, hanem a fejekben is és például egy ilyen problémát 15 perc alatt megoldani attól nem tartva, hogy aki ezt szóvá teszi annak annyi ott.

Azt, hogy az emberen egy 100 kilós emberre való cucc van azt engedjük is el.
Nem állítom, hogy nincs igazad, de egy alezredes az alezredes ezt vedd figyelembe.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 361
11 318
113
Nem állítom, hogy nincs igazad, de egy alezredes az alezredes ezt vedd figyelembe.

Nyilván nem úgy kell odavakkantani neki, hogy "hogy öltöztél fel, te szerencsétlen?!", de ha négyszemközt nem mondhatod, hogy "Alezredes úr, tisztelettel javasolnék valamit", akkor az gáz. Akkor nincs visszacsatolás. Ugyan az, mint a MiG-29-ek szétbarmolása, csak kicsiben.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 160
23 326
113
Nem állítom, hogy nincs igazad, de egy alezredes az alezredes ezt vedd figyelembe.

Ezt már tizenpár éve figyelembe vettem és ezért dolgoztam privát vonalon. Úgy látszik sajnos azóta sem halt ki a demagóg és részben visszamaradt néphadsereg feeling. Ézért is írtam, hogy nem elég csak a technika és metodika változás, a fejekben is meg kell újulni és nyitottnak lenni.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
Túl van ragozva.

Nem èrdekli.
Beleszart.
Az èvi 2 lövèszetnèl amire kimegy mit számít neki.
Amúgy lóg az irodájában a valfán a mellèny egèsz èvben.

Az ilyen embernek amúgy nem is lehet szólni.

De a többi kèpet nèzve jópáran leszarják.
mi nem vagyunk harcoló alakulat kijelentéssel általában zárni szokták a dolgokat.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 160
23 326
113
Túl van ragozva.

Nem èrdekli.
Beleszart.
Az èvi 2 lövèszetnèl amire kimegy mit számít neki.
Amúgy lóg az irodájában a valfán a mellèny egèsz èvben.

Az ilyen embernek amúgy nem is lehet szólni.

De a többi kèpet nèzve jópáran leszarják.

Jogos, igaz. A legszomorúbb egyébként, hogy ha az ukrán zászlóval letakarod a rendfokozatjelzést vagy betekered piros ragcsi szalaggal, akkor kinézet alapján simán elmenne az ales úr ukrán mobinak vagy DNR önkéntesnek… :D
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 160
23 326
113
innét látszik mekkora hírértéke van egy késelésnek a háborúba. valakivel vitatkoztam hadikésekről hogy miért is fölösleges igendrága hadikéseket rendszeresíteni minden bakának... na akivel vitatkoztam nemtudom már ki volt üzenem hogy született egy újabb precedens az iraki usa katona után aki arra használta a hadikést amire elvileg való és hogy véleményem szerint továbbra is egy tök fölsleges pénzkidobás lenne mindenkinek rendszeresíteni. egy bugylibicska vagy szalonnázókés 1000x többet ér még mindig de sokkal inkább egy MULITIFOGÓ.űés a sarokbaszórítanak és nincs más lehetőség mint késsel harcolni a gépkarabélyosok ellen opcióra még mindig nem láttam nagyon rambó példát ennyi ember halála után sem.
Itt valószínű jobb helye van a válasznak. Igen, úgy tűnhet most a speciálisokon kívül nem sok értelme van a hadi késnek, mert az éppen folyó háború ezt mutatja, de ettől még szerintem mind a hivatásosoknak, mind pedig a tartalékosoknak elférne.
Az “igen drága” dologra annyit reagálnék, hogy az osztrákok beérik a saját maguk által gyártott Glock FM81-el, aminek a kisker!!! ára 30-40 € között mozog.
Szeritnem egy hasonló valami simán elegendő lenne és az árát tekintve bőven rendben van.