[HUN] Katonai ruházat és kiegészitő felszerelések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 500
113
Ó-ó-ó. :eek:
:D
Tavalyelőtti "hagyomány"?
Én úgy alapvetően nem értem a barett hazai alkalmazását.
OK, legyen praktikus okokból piros a rendészeknek (láthatóság), meg hagyományból barnászöld (homokszínű?) a különlegeseknek, és a fekete harckocsizóknak, de a többit én sem érzem indokoltnak. Ott a bocskai a sztenderd fejfedőnek. Most meg ugye modernizálni is fogják.
Aminek az elmúlt száz évből hagyománya van.
Harkocsizó - fekete
Felderítő - méregzöld
Katonai rendész - Piros
Mindenféle tüzérek - Piros
Amit most kitaláltak maguknak a homokszín a különlegeseknek.
A többi (fűzöld lövész és műszaki, kék a híradónak stb) az nagyrészt német fegyverzeti színekből lett kinézve az elmúlt kb 15 évben.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
mind1 1 szónak is 100 a vége én még mindig azon az állásponton vagyok hogy kellenek az apró megkülönböztető szimbólumok alakulatonként. mind a sportokba a színek a gyárakba a munkaruhák rephordozókon a színesruhák. nem azért hogy hatékonyabb legyen hanem hogy megtudja magát és az alakulatát különböztetni másoktól hogy büszke legyen. ha elvesznek mindent akkor majd a fellvarrók jelennek meg 120 helyen amivel színtén nem lenne gond de műveleti területen is némeik telefogja aggatni magát mindenfélével... De a katona leleményes ugyhogy úgyis kitalál valamit ami szimbolizálja hogy ő hova is tartozik akkor meg majd fent megint ehetik a kefét hogy hogy is egységesítsenek mert ezek a bakák már megint túl sokat unatkoztak és különbözetik magukaat csapatszerint... ahelyett hogy hagynák vagy irányítanák.... (az ejések kilógó baretthúzója csak azért is...)

ÚGYIS MINDIG KITALÁLNAK VALAMIT minek küzdeni ellenük erőpocsékolás. Inkább irányítanák. (a zöld parolit se véletlen horják még mindig) Csak azért is.

jön majd a félrecsapott sapka meg a többi az állandóan betépőzárazott japángallér (dehát nincs is begombolva az öltözködési a gombolásra tér ki aztán a nem így van aztán a de nézze meg aztán a nézzük meg...aztán a pk megengette aztán a ki pk....ja jó az is így hordja egységes...nem egységes)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 500
113
mind1 1 szónak is 100 a vége én még mindig azon az állásponton vagyok hogy kellenek az apró megkülönböztető szimbólumok alakulatonként. mind a sportokba a színek a gyárakba a munkaruhák rephordozókon a színesruhák. nem azért hogy hatékonyabb legyen hanem hogy megtudja magát és az alakulatát különböztetni másoktól hogy büszke legyen. ha elvesznek mindent akkor majd a fellvarrók jelennek meg 120 helyen amivel színtén nem lenne gond de műveleti területen is némeik telefogja aggatni magát mindenfélével... De a katona leleményes ugyhogy úgyis kitalál valamit ami szimbolizálja hogy ő hova is tartozik akkor meg majd fent megint ehetik a kefét hogy hogy is egységesítsenek mert ezek a bakák már megint túl sokat unatkoztak és különbözetik magukaat csapatszerint... ahelyett hogy hagynák vagy irányítanák.... (az ejések kilógó baretthúzója csak azért is...)

ÚGYIS MINDIG KITALÁLNAK VALAMIT minek küzdeni ellenük erőpocsékolás. Inkább irányítanák. (a zöld parolit se véletlen horják még mindig) Csak azért is.

jön majd a félrecsapott sapka meg a többi
A hangsúly az aprón van és lesz neki egy irányított kerete (képzettségi szint jelzők, különböző végzettségek után járó felvarrók meg hasonlók, egész érdekesen rakták össze)
Zöld parolit én nemigen láttam kb egy éve, max a tartalékosoknál és ők is panaszkodtak, hogy nem kaptak még újat.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
A hangsúly az aprón van és lesz neki egy irányított kerete (képzettségi szint jelzők, különböző végzettségek után járó felvarrók meg hasonlók, egész érdekesen rakták össze)
Zöld parolit én nemigen láttam kb egy éve, max a tartalékosoknál és ők is panaszkodtak, hogy nem kaptak még újat.
mert már mindenki előlépett aztán kezd kikopni.

ugyse fogja kibírni a baka hogy ne különböztesse meg magát. figyeld meg jönnek a hülyébbnél hülyébb ötletek meg a bujkálás a rendészek elől meg a magyarázkodás hogy nálluk így szokás... századtól kezdve a jó része meg akarja különböztetni magát egység/alegységszerint hogy lássák rajta hova tartozik mint a börtön tetkok... felvarróból is némeik úgy teleaggatná magát mint az északkoreai tábornokok még a combjára is felvarrót rakatna csak hogy lássák... és mindig qva sok az ilyen (én egyébként általába bírom ezeket) de úgysem fogják kibírni hogy ne legyen megkülönböztetés méga az az öltözködési rovására is megy. mert egyszerűen sokan vannak ilyenek. és az utánzás meg úgyis menni fog mert olyat akarok énis neki miért lehet? stb
tudod te is pár nap kikülönítés aztán a banda fele visszamegy oviba (én is) de mindenki leszedálódik azt jönnek a hülyeségek meg a csak azért is meg az irigykedés meg a én is akarom és addig fogja csinálni a dolgait ameddig ki nem játsza a rendszert mert ő már nagycsoportos :D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Aminek az elmúlt száz évből hagyománya van.
Harkocsizó - fekete
Felderítő - méregzöld
Katonai rendész - Piros
Mindenféle tüzérek - Piros
Amit most kitaláltak maguknak a homokszín a különlegeseknek.
A többi (fűzöld lövész és műszaki, kék a híradónak stb) az nagyrészt német fegyverzeti színekből lett kinézve az elmúlt kb 15 évben.
Én magának a barettnek nem érzem a hagyományát a Honvédségnél.
A saját nyomott véleményem szerint én csak azoknak engedném hordani, akik potenciális "hullajelöltek", azaz valamilyen oknál fogva veszélyesebb "sportot" űznek.
  • Legyen mindenkinek lehetősége egy zöldet felvenni, aki ejtőernyős kiképzést kapott. (különlegesek, felderítők)
  • a rendészeknek a fentebb említett praktikus okokból
  • a harckocsizók esetén a "szakág" veszélyessége indokolja. Esetleg a harcjármű személyzet is kaphatna harckocsizó feketét csak más fegyverzeti jelvénnyel.

Ha már mindenképpen használni akarják Honvédség wide a barettet, akkor mindenkinek ződ, a fentebbi színektől eltekintve, saját fegyverzeti jelvénnyel.
A sivatagi kalap is rendszerben van még? Mindenki kap olyat?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 500
113

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 500
113
mert már mindenki előlépett aztán kezd kikopni.

ugyse fogja kibírni a baka hogy ne különböztesse meg magát. figyeld meg jönnek a hülyébbnél hülyébb ötletek meg a bujkálás a rendészek elől meg a magyarázkodás hogy nálluk így szokás... századtól kezdve a jó része meg akarja különböztetni magát egység/alegységszerint hogy lássák rajta hova tartozik mint a börtön tetkok... felvarróból is némeik úgy teleaggatná magát mint az északkoreai tábornokok még a combjára is felvarrót rakatna csak hogy lássák... és mindig qva sok az ilyen (én egyébként általába bírom ezeket) de úgysem fogják kibírni hogy ne legyen megkülönböztetés méga az az öltözködési rovására is megy. mert egyszerűen sokan vannak ilyenek. és az utánzás meg úgyis menni fog mert olyat akarok énis neki miért lehet? stb
tudod te is pár nap kikülönítés aztán a banda fele visszamegy oviba (én is) de mindenki leszedálódik azt jönnek a hülyeségek meg a csak azért is meg az irigykedés meg a én is akarom és addig fogja csinálni a dolgait ameddig ki nem játsza a rendszert
Persze ez egyértelmű. Nekem is van Taktikai hello kittis felvarróm
meg ilyenem
1b41bf778df60fd9510da00134ac17e8.png
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
Persze ez egyértelmű. Nekem is van Taktikai hello kittis felvarróm
meg ilyenem
1b41bf778df60fd9510da00134ac17e8.png
ez mondjuk vagány nem túl hivalkodó mutatós. a betűket is lehet nézegetni. (biztos sokan lesegetik)

Mind1 úgyis az lessz amit fent akarnak de hogy az első dedóba zuhanás után már jönni fognak az ötletelések hogy hogy játszák ki a rendszert és néhány nagyon kreatív kitalál valamit amire néhány nagyonhűlye ráfogtenni pár lapáttal aztán jöjön mindenki most azonnal miután elfordul az óvóbácsi ugyan úgy visszafog kerülni csak mérsékeltebben a megkülönböztető abban biztos vagyok. és ez lefog játszódni 10.000x mire úgylesznek vele hogy szarok én rá . ezek tök hülyék. Azok meg majd vigyorognak meg örülnek maguknak. De legalább az aktuális óvóbácsi jófej csávó lesz a szemükbe. és megjegyzik egy életre hogy ez normális pk és majd kiállnak érte mert rendes volt és dicsekszenek vele hogy mekkora spanok ám... ennyi előnye biztos lessz.
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
784
2 356
93
Majd ha megtanulnak végre értelmesen raktárat kezelni és végre kiépíteni egy működőképes nyilvántartó rendszert amivel hatékonyan tudják a beszállított felszerelést katalogizálni, hogy ne akadjon be beszállítás után fél évre a cucc akkor legyenek boldogok....

Ahhoz elöbb lekellene végre cserélni sok helyen a parancsnoki állományt, mert a frissen végzett tisztek akik odakerülnek, hirtelen átnevelődnek elvtársi szintre. Ezért nem tűnik el a kommunizmus a laktanyákból...
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 361
11 318
113
Ahhoz elöbb lekellene végre cserélni sok helyen a parancsnoki állományt, mert a frissen végzett tisztek akik odakerülnek, hirtelen átnevelődnek elvtársi szintre. Ezért nem tűnik el a kommunizmus a laktanyákból...

Ez az egész államban, sőt, a Kft.-k nagy részében így van. Sajnos.
Ez persze nem mentség, csak nem egyedi jelenség.
Nálunk is van olyan öreg, aki a munkát abban méri, hogy ki meddig ba***a bent az anyját, az már nem érdekes, hogy a dohányzó és a kávéfőző gép között ingázik naphosszat.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 696
76 690
113
Éjszakai lövészet Püspökszilágyon...

A nappali fényviszonyok és kedvező körülmények során már megszerzett lőkészséget, illetve az elsajátított fogásokat éjszaka, rossz látási és zord időjárási körülmények között gyakorolta az MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár vezető állománya – a püspökszilágyi Kiképző Bázis és Lőtéren – könnyű harcászati felszerelésben, tüzelési testhelyzetet és pozíciót váltva, CZ BREN gépkarabéllyal és CZ P–09 pisztollyal.
6572081157916073048811.jpg
657208121e882916977797.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 495
8 260
113
Ezzel a jobb első gyerekkel például mi a bánat van?! Úgy néz ki, mint ha a lelencházból kihoztak volna valakit és mondták neki, hogy akaszd magadra itt ezeket a valamiket valahogy, az se baj ha más méret aztán jó leszel csá! Ez az amikor már röhögni se tudok…
Kb így nezki sok helyen egy felszerelés kiosztását… mikor nekem is adtak a cuccaid taktikai öv hasonló nagyobb méretet adtak és jeleztem nem jó a méret… a válasz “gyermekem majd bele hizol következő” :)
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 160
23 326
113
Kb így nezki sok helyen egy felszerelés kiosztását… mikor nekem is adtak a cuccaid taktikai öv hasonló nagyobb méretet adtak és jeleztem nem jó a méret… a válasz “gyermekem majd bele hizol következő” :)
Látod pont ez a “gyermekem majd bele hízol következő” hozzáállás a gyász! Amíg ezt nem tudják legyőzni és nem arra törekszenek, hogy jó felszerelés adjanak és azt valaki viselni is tudja addig ez gyász!
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 495
8 260
113
Látod pont ez a “gyermekem majd bele hízol következő” hozzáállás a gyász! Amíg ezt nem tudják legyőzni és nem arra törekszenek, hogy jó felszerelés adjanak és azt valaki viselni is tudja addig ez gyász!
Pontosan aztán meg fel voltak háborodva hogy a rendszeresített felszerelést hordom hanem amit én vettem de miután le írtam ezt jelentésben neztek nagyot :) Azóta érdekes módon tudnak méretet adni.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 633
14 965
113
Kb így nezki sok helyen egy felszerelés kiosztását… mikor nekem is adtak a cuccaid taktikai öv hasonló nagyobb méretet adtak és jeleztem nem jó a méret… a válasz “gyermekem majd bele hizol következő” :)
Volt ellátó tiszthettesnek mondtam nem veszem át mert nagy volt rám. o_O

Egy idő után odaadta a sajátját csakhogy szabaduljon tőlem.:D