[HUN] Katonai ruházat és kiegészitő felszerelések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 049
30 456
113
408296124_306236285709863_7976553779282122311_n.jpg
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
hagyományoznak azt pont az igazi katonahagyományokat tiporják ezek a rivalizálások versengések az igazi élő katonahagyomány nem a huszárcsákó. az alakulatok fegyer jelvényeit nem akarják elvenni?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 500
113
azt hogy sok van raktáron és könnyen igényelhető nincs rá konkurencia mint a feketére vagy a pirosra. És ez tipikusan logisztikás. közbe lehet vele spulkodni is.
Azért van sok raktáron mert berendelték. És nem is volt egyszerű beszerezni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 500
113
mitől szarok bele meg úgyszoktuk a különböző színű barett vagy különböző sapka?
Mert a színek jó részének sosem volt itthon hagyománya csak megtetszett külföldről és ráhagyták.
Meg mivel a bocskai sapka jelenlegi kialakítása egy retek ezért aki teheti barettet hord (megjegyzem én is pedig lövész barett hivatalosan NINCS)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
Mert a színek jó részének sosem volt itthon hagyománya csak megtetszett külföldről és ráhagyták.
Meg mivel a bocskai sapka jelenlegi kialakítása egy retek ezért aki teheti barettet hord (megjegyzem én is pedig lövész barett hivatalosan NINCS)
én meg a sisak sapkát hordom legszívesebben (a bocskainak egyetlen előnye van hogy az acélbilit jól tartja és nem csúszkál de az acélbilivel felőllem mehetne is) barettet csak a hk soknál hordtam a kalandkalapot szerettem. a barettot nem szeretem de nagyon sokan szeretik és büszkén viselik legyen bármilyen színű. mert megkülönböztet és az kell a seregbe mert sok a vegyülés és az ember szereti ha messziről látják rajta hogy ő márpedig XY katonája és ő igenis más. jobb és különbb. és ő oda tartozik
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
én meg a sisak sapkát hordom legszívesebben (a bocskainak egyetlen előnye van hogy az acélbilit jól tartja és nem csúszkál de az acélbilivel felőllem mehetne is) barettet csak a hk soknál hordtam a kalandkalapot szerettem. a barettot nem szeretem de nagyon sokan szeretik és büszkén viselik legyen bármilyen színű. mert megkülönböztet és az kell a seregbe mert sok a vegyülés és az ember szereti ha messziről látják rajta hogy ő márpedig XY katonája és ő igenis más. jobb és különbb. és ő oda tartozik
paroli?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
Tavalyelőtt behozták. Ezzel a jelvénnyel. (Csúfneve a Hángérien Szpész Forsz, (z)űrgyalogság, (z)űrgárda)
vaterastoreimage
majd lesz nekik is valami fém az biztos jól fog kinézni az mindegyikbe vagány. aztán mehet majd a dödögés hogy nem rendszeresített nem egységes.. nem vagy altiszt se tiszt..
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
Van már,csak nem találtam róla képet hirtelen. Egyékbént egész pofás csak teljesen indokolatlan és a jelvény inkább lenne jó a kibernek mint nekik.
had legyenek már boldogok vele... ha összefutnak kiberesekkel legalább valaki irigyeli majd tőlük is.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 500
113
had legyenek már boldogok vele... ha összefutnak kiberesekkel legalább valaki irigyeli majd tőlük is.
Majd ha megtanulnak végre értelmesen raktárat kezelni és végre kiépíteni egy működőképes nyilvántartó rendszert amivel hatékonyan tudják a beszállított felszerelést katalogizálni, hogy ne akadjon be beszállítás után fél évre a cucc akkor legyenek boldogok....
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Tavalyelőtt behozták. Ezzel a jelvénnyel. (Csúfneve a Hángérien Szpész Forsz, (z)űrgyalogság, (z)űrgárda)
vaterastoreimage
Ó-ó-ó. :eek:
:D
Tavalyelőtti "hagyomány"?
Én úgy alapvetően nem értem a barett hazai alkalmazását.
OK, legyen praktikus okokból piros a rendészeknek (láthatóság), meg hagyományból barnászöld (homokszínű?) a különlegeseknek, és a fekete harckocsizóknak, de a többit én sem érzem indokoltnak. Ott a bocskai a sztenderd fejfedőnek. Most meg ugye modernizálni is fogják.