[HUN] Katonai ruházat és kiegészitő felszerelések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 759
34 962
113
Az alapfelszerelés része, ha van raktáron, ha van mérethelyes, ha nincs akkor MAJD EGYSZER megkapja az is akinek még nincs :)
Van raktáron annyi mint a szemét az összes tartalékosnak van még a söt ösoknek is jutott. Mindenkinek is jutott alapkikepzesen mindenkinek kiosztásra kerül... Ezért nem értem hogy okozhat ez problémát Győrbe. Ezért keresem az okát mert nem magasabb logisztika mullik mert kalandkalap az special akkor volt elég amikor a tartalékosok java még angol gyakorlóba tolta ... Már az angol mellé elkezdték osztani az új kalandkkalapot nekik....
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 759
34 962
113
Bocskai nincs minden tarcsisnak mert az kiváltja a fekete barett de kalandkkalapot semmi nem váltja a sisak sapkát is kiváltja a kamzsas. Kalandkalapnak nincs alternatívája. Sildest láttam már átszabott bocskait de az elvileg a régi Bocskai helyére jön. A kalandkalap kiváltására nem is lenne alkalmas
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 759
34 962
113
Az első db volt ami lekerült a tartalékosok hoz az angol helyére az a sisak sapka volt és a kalandkalap ami egyszerre került kb kiosztásra aztán jött a roviduju majd a gyakorló és legvégül kaptak a polart meg az esovedot sokáig az angol mikadot/kabátot hordták vegyesen...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 746
122 498
113
Nem Győr az első a logisztikai ellátási láncban, főleg ha nem harcoló (harctámogató) beosztásról van szó. Kevlár sisakja sincs még mindenkinek (és nem csak helyőrség támogatósok nyomják még acélbiliben a lövészeteket).
Amúgy győrben kiemelkedő az ilyen jellegű logisztikai hiányok száma és elég sok esetben a cucc az ezredraktárban pihizett...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 759
34 962
113
Azért van a raktár, hogy az idők végezetéig ott őrizgessék a felszerelést, nem tudtad? :D
Pedig erre külön parancs lett kihirdetve vzkf I amikor Borondi hivatalba lépett az első intézkedései között volt hogy a raktárakból osszanak ki mindent ami szükséges. Van és megigenylik
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 334
79 153
113
Mi a retket keres a vállán egy tártartó zseb?
666ac1f498bcc744724635.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Pista a hegyről

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 759
34 962
113
Láttam olyat is hogy a bw ovből mellényt csinált felhúzta a vallpantokat hátul össze gyorskotozozte (beszűkitetea hevederovet) és a mellkasára kerűltek a társak mint normál mellenynel.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 759
34 962
113
Az egy egyzsebes tártartó....
KUURVÁRA nem fér bele 2 sehogy sem. A dupla tártartók is 2 egytárasból vannak összerakva egymás mellett....
Én olyannal meg nem találkoztam ami szimpla zseb és csak egy tár megy bele. (Én vizes palackot szoktam ilyenben tartani)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 759
34 962
113
Csak olyan van a BW szettben. Szóval nem tudom mivel találkoztál.

https://combatgear.blog.hu/2019/08/04/bw_malhamelleny


67419710_887811651552061_6802011136276299776_n.jpg
"ártartóból két féle változat is készült, egyik a képen is látható dupla, ezeket egy alapra varrták rá, és a szimpla verzió, amit idehaza főleg a vállhevedereken viseltek és rádió zsebként is funkcionált." Idézek a cikkből (nekem a vizes palack is belement ez fix mert ha ezt a fajtát kaptam mindig abba tartottam.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 759
34 962
113
Ha minden igaz én is raktam már tarzsebbe rádiót próbálkoztam vele csak én a derekamon a tartartiba nem volt jó helyen még macerás volt eloveszegetni ezért nagyhamar elvetettém azt hiszem egy alapon 2 tartartos volt. Így vállra tenni nem tudtam soha nem próbáltam de sokakon láttam a határon hogy úgy hordják pláne miután a klipszekcsipeszek elkezdték megfogyatkozni
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 746
122 498
113
"ártartóból két féle változat is készült, egyik a képen is látható dupla, ezeket egy alapra varrták rá, és a szimpla verzió, amit idehaza főleg a vállhevedereken viseltek és rádió zsebként is funkcionált." Idézek a cikkből (nekem a vizes palack is belement ez fix mert ha ezt a fajtát kaptam mindig abba tartottam.
Rá tudod akasztani az EDR-t de nem megy bele normálisan. Határon szokták vállra tenni de harcászatilag nem valami fasza.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 759
34 962
113
Rá tudod akasztani az EDR-t de nem megy bele normálisan. Határon szokták vállra tenni de harcászatilag nem valami fasza.
Nem tudom nem szoktam ott tartani semmit. De akik alkalmazták valószínűleg régi okoskodast ugyeskedest adtak tovább. Általában idősebb katonákat láttam ott hordani a rádiót a zsebbe
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 759
34 962
113
Én a hevedert se használtam az ovhoz csak az övét hordtam magába szorosrahuzva hogy a régi feketeov a nadrágban megtartsa.