[HUN] Katonai ruházat és kiegészitő felszerelések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 136
113
Hát én amikor kint voltam velük pár éve koszovóban arról panaszkodtak, hogy harcászati felszerelést ott kaptak először mert otthon egyáltalán nincs ....
Pont olyan a hadseregük kezelése és az ahhoz való hozzáállás mint nálunk...
Ha visszagondolsz a KuK is mindig a jóvanazúgyról és a megúszásról szólt fegyverzeti szinten, szóval ez közös örökségünk.
Azt tudjuk. De ez nem a felszerelés minőségét minősíti, hanem azt hogy nem volt belőle, vagy hogy nem adták ki nekik. 2000 óta amikor a GDP 1%-a körül költöttek, mostanra eljutottak a 0,75% környékére. :) Ebből nem lehet várat építeni.
Mégis a '75 óta meglévő rendszerük jobb volt, mint a MH lehetőségei 2022-ig. Mert nekik VOLT egy működő rendszerük, nekünk meg nem.
Én azért valahol csodálom Ms Tannert, hogy ebből a költségvetésből még létezik a Bundesheer. Ez is egy megsüvegelendő teljesítmény. :)
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 136
113
Én meg azt vettem, hogy az osztrák honnan és most eljutottak a mi szintünkre vagy az alá… ez azért belegondolva még szánalmasabb, mint a miénk.
Én különben megdöbbenek, hogy annyi pénzből, mint amit a kormányuk szán erre a feladatra az utóbbi időben még bejelentéseket tolnak ki.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 798
29 566
113
Brave warrior gyakorlatról...
442485794_833539442136557_3553643010146350108_n.jpg


441466346_833540128803155_3317413673244890710_n.jpg
 
  • Hűha
Reactions: Venom85

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 759
34 962
113
Szerinted a 13-as árvíznél meddig hordtuk a skarlát piros barettet, amíg az első komolyabb leégések nem voltak a tűző napon. Hamar megengedték a kalandkalapot.
én azt elhiszem csak akor miért azt írod hogy nem jutott nekik? amikor láthatóan úgy indultak el hogy mindenkin volt barett. vörös barettbol annyi van hogy a tartalékosoknak osztogatták kifele... tábori tüzér légvédelmi tüzér páncéltörő rendész minde vörös barettos úgy tudom vörösből az egyik legtöbb van raktáron meg feketéből amit színtén osztogattak a tartalékosoknak hogy fogyjon.
 

TribunusAlex

Active Member
2021. június 21.
52
105
33
mármint nem jutott vörös barett egy olyan alakulatnál ahol mindenki vörös barettot hord?
Barettja mindenkinek van. Kalandkalapja még nincs mindenkinek (amúgy is csak ilyen esetekben lehet hordani Győrben). A karjelzésekkel ugyan ez a helyzet a régieknek még Arrabonás van, az újaknak semmilyen, majd egyszer lesz Dánilefy, Tatán meg egyszer lesz 25 helyett 1. Páncélos dandáros. Ezek az átnevezgetések ilyen szempontból is egy csomó pénzbe kerülnek.
 
  • Szomorú
Reactions: bel

TribunusAlex

Active Member
2021. június 21.
52
105
33
én azt elhiszem csak akor miért azt írod hogy nem jutott nekik? amikor láthatóan úgy indultak el hogy mindenkin volt barett. vörös barettbol annyi van hogy a tartalékosoknak osztogatták kifele... tábori tüzér légvédelmi tüzér páncéltörő rendész minde vörös barettos úgy tudom vörösből az egyik legtöbb van raktáron meg feketéből amit színtén osztogattak a tartalékosoknak hogy fogyjon.
Próbálj meg légy szíves szöveget értelmezni! Azt írtam, hogy kalapja nincs mindenkinek, nem azt hogy barettja nincs! Amúgy a képeken és a videón is mindenki a lérak ezredtől van, a kalaposok is (a többségüket személyesen is ismerem, ha már nem is ott szolgálok.) A nyilatkozó fekete barettes meg a Területi VÉB titkárhelyettese.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 759
34 962
113
Próbálj meg légy szíves szöveget értelmezni! Azt írtam, hogy kalapja nincs mindenkinek, nem azt hogy barettja nincs! Amúgy a képeken és a videón is mindenki a lérak ezredtől van, a kalaposok is (a többségüket személyesen is ismerem, ha már nem is ott szolgálok.) A nyilatkozó fekete barettes meg a Területi VÉB titkárhelyettese.
Hogy hogy nincs kalandkalapjuk a győriek egy részének? Ez azért nem kis teljesítmény az ellátások részéről. Kötelezően kiadando alap darab meg a tartalekosoknal is van mindenkinek évek óta... Ennek az okát lehet tudni? Mi nem kaptunk tatán nyári bocskait csak telit de annak tudott volt az oka hogy miért nem
 

TribunusAlex

Active Member
2021. június 21.
52
105
33
Hogy hogy nincs kalandkalapjuk a győriek egy részének? Ez azért nem kis teljesítmény az ellátások részéről. Kötelezően kiadando alap darab meg a tartalekosoknal is van mindenkinek évek óta... Ennek az okát lehet tudni? Mi nem kaptunk tatán nyári bocskait csak telit de annak tudott volt az oka hogy miért nem
Nem Győr az első a logisztikai ellátási láncban, főleg ha nem harcoló (harctámogató) beosztásról van szó. Kevlár sisakja sincs még mindenkinek (és nem csak helyőrség támogatósok nyomják még acélbiliben a lövészeteket).
 
  • Szomorú
Reactions: bel

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 759
34 962
113
Nem Győr az első a logisztikai ellátási láncban, főleg ha nem harcoló (harctámogató) beosztásról van szó. Kevlár sisakja sincs még mindenkinek (és nem csak helyőrség támogatósok nyomják még acélbiliben a lövészeteket).
De kalandkalaprol van szó amit az alapkikepzosok is kapnak ami az összes tartalékosnak is van már évek óta.
Valami oka csak van hogy alap darab nem jut mindenkinek és ez nem a magasabb logisztika hibája hanem a helyi logisztika valami kavarása. Mert mindenkinek jutott még a söt ösoknek is annak idején. De mikor volt az már.
 

TribunusAlex

Active Member
2021. június 21.
52
105
33
Hogy hogy nincs kalandkalapjuk a győriek egy részének? Ez azért nem kis teljesítmény az ellátások részéről. Kötelezően kiadando alap darab meg a tartalekosoknal is van mindenkinek évek óta... Ennek az okát lehet tudni? Mi nem kaptunk tatán nyári bocskait csak telit de annak tudott volt az oka hogy miért nem
Amúgy 8 hónappal ez előtt még a BHD is ilyen videnyót tett közzé:
Szerencsére azóta javult a sisak helyzet, de még nem teljes az ellátottság (mint ahogy kalandkalapból sem).
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: bel and Loken

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 759
34 962
113
Amúgy 8 hónappal ez előtt még a BHD is ilyen videnyót tett közzé:
Szerencsére azóta javult a sisak helyzet, de még nem teljes az ellátottság (mint ahogy kalandkalapból sem).
De ez sisak nem kalandkalap. A kalandkalap az alap felszerelés része a sisak harcászati.