[HUN] Katonai ruházat és kiegészitő felszerelések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Szégyen hogy a minimális létszámú Honvédség aktív, de akár tartalékos katonái is, még mindig Mofém sisakban harcászkodnak. Tényleg képtelenség felszerelni normális személyi és harcászati felszereléssel egy 30.000 + 12.000 fős haderőt ?
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Szerintem inkább van aki úgy gondolja, jobb a régit elhasználni mint az újat koptatni!
Na ezt a rendkívül ostoba szemléletet kell kisöpörni a francba , különben soha nem lesz eredményes semmilyen toborzás.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: krisss and honved

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
A ht állománynál is? Mert az, hogy amikor leszereltünk, le kellett adni mindent az átkosban (még a kincstári zoknit és gatyát is), értem.
De a pólót ki fogja hordani?
Ez nem egyszerű ennyire. Amit csekkönyvre vett a ht állomány az természetesen az övé. Amit nem csekkönyvre vett, hanem az ellátó adta neki azt le kell adni. A legénység minxent lead, mert neki nincs csekkönyve, így mondent az ellátótól kapott.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 976
113

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 429
113
Szerintem inkább van aki úgy gondolja, jobb a régit elhasználni mint az újat koptatni!
Na ezt a rendkívül ostoba szemléletet kell kisöpörni a francba , különben soha nem lesz eredményes semmilyen toborzás.
Igazság szerint nem is nagyon van értelme tartalékolgatni, mert a raktárban is öregszik.
Szóval szerintem akinek jut, annak ki is osztják.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 429
113
Ezért kellene kiosztani ami van nem hagyni porosodni! De nem ez van és még mindig vannak csapatok ahol ebbe a 70 éves bilibe tolják! Szégyen!
Ha nincs mit kiosztani akkor varázsolni nem lehet.
Ha jól tévedek, akkor az egyéni felszereléssel együtt tavaly ez is meg lett rendelve a hiányzó mennyiségben, de ennek is kell legyen átfutása.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 976
113
Ha nincs mit kiosztani akkor varázsolni nem lehet.
Ha jól tévedek, akkor az egyéni felszereléssel együtt tavaly ez is meg lett rendelve a hiányzó mennyiségben, de ennek is kell legyen átfutása.
A 60 millárdba ami tavaly le lett szerződve a teljes aktív állomány személyi felszerelése meg lett oldva hála istennek. Viszont amíg legyártják az idő, főleg mivel az ukrán háború zabálja a személyi felszerelést és a hozzájuk való alapanyagokat (kevlár, cordura) ezért polcon nemigan van semmi, ha minden jól megy jövőre már nem látunk acélbilit se tártáskát.
A sisakok meg raktárban 15 évig elállnak ezért lehet raktározni őket csak first in first out módszer szerint folyamatosan rotálni kell kifelé az elhasznált kintlévők helyett.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 976
113
Szerintem inkább van aki úgy gondolja, jobb a régit elhasználni mint az újat koptatni!
Na ezt a rendkívül ostoba szemléletet kell kisöpörni a francba , különben soha nem lesz eredményes semmilyen toborzás.
Toborzás akkor nem lesz eredményes,
Ha ezzel toborzol :
241775956_1033978430747408_2418425495053707050_n.jpg

A beérkező meg ezt kapja:
63fdde7eb02ac037804583.jpg

Mivel barátom ezt átbaszásnak hívják. Aztán csodálkozunk ha 40%-a az új bevonulóknak meg próbaidő végéig elmegy a picsába.....
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Toborzás akkor nem lesz eredményes,
Ha ezzel toborzol :
241775956_1033978430747408_2418425495053707050_n.jpg

A beérkező meg ezt kapja:
63fdde7eb02ac037804583.jpg

Mivel barátom ezt átbaszásnak hívják. Aztán csodálkozunk ha 40%-a az új bevonulóknak meg próbaidő végéig elmegy a picsába.....

Úgy kéne reklámozni, hogy vannak "locked itemek", amihez bent kell legyél egy ideig, hogy unlocked legyen, és bekerülhessen az inventoridba.
Alul a lvl 1 office warriort láthatjuk. Fölül meg a lvl 60 rogue-t.
 
K

kamm

Guest
Mobilról nem tudom hogy kell betenni hogy rögtön látszódjon. :rolleyes:


Hijjnye, akutyauristenit. Nem tudom eldonteni, ez nem szandekos ironia-e, hogy kiraktak...

Nyugdíjas hagyományőrző tábor?
Már megijedtem, hogy nincs tártáska!

Az hagyjan, de miert csak azon a szerencsetlenen (orvezeton?) jobbra van...?

Hogy fogja azt a fegyvert?
Mièrt így van ráakasztva?
Mièrt nincs rajtuk mellèny?
Mièrt áll egy másik biztosító kb velük szemben lővonalban mègha hesco mögött is?
Naja, siman ellovi a fejet a masiknak. Anno teljesen mas jarorfelallast hasznaltunk, amikor a jugo hatarzonaban ellenoriztunk, es megint mast, ha motozni is kellett.
Mièrt nincs mèg cz? Bár látom nagyon nem használják az AK-t sem. Ahogy fogják,amilyen szèp a fa rajta.
Az mondjuk lehet azert, mert irgalmatlan mennyiseg volt regen raktaron, gondolom, abbol kapnak.
De eleve nem ertem, minek van mindenkinel nyitva a valltamasz, amikor harom meterre sincsenek a motozotol.

Hihetetlen.
Ja nem tartalèkos, hanem ht/szerdzsó állomány.

Ja kell nekünk sorkatonaság. Ez is katasztrófa. :(

A sorkatonasagnak nem sok ertelme volt mar akkor sem. Ha lenne egy kotelezo alapkikepzes, 6-8 het alatt, majd mondjuk evi 1 het szintentarto 30 eves korig, annak inkabb latnam ertelmet.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses
K

kamm

Guest
Zárt válltámasszal alapvetően nem dolgozol.
En siman. Csak utban volt, ha verekedni kellett valami aggressziv szerbbel. :D No meg a PSZHbol szallj te ki nyitott tamasszal. :cool: (Mondjuk en a hatos IFAban elol ultem, nekem utobbi nem volt tema, de meg az IFAban elol is zarva tartottam. Orsoktol meg altalaban pk UAZokat kaptunk mozogni, az sem a tagas beltererol hires.)