[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 059
30 532
113
Nagyszerű magyar utakon :oops:
Ez kell nektek akkor :D :
1697611258114
 
  • Imádom
Reactions: Kávé

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Szerinted ha minden nap leírod ide, hogy Mbombe, akkor jön az áttörés és azt veszünk? :)
Őszintén nem értem az Mbombe mantrázásával mi a célod...

Mindenkinek vagy egy mániája, én a PULS-nak drukkolok, de nem írom le minden nap hogy "PULS kéne"! Pedig amúgy az mindenképp egy esélyes eszköz, az Mbombe-vel ellentétben.
Par dolgot nem ertesz,bar parszor mar leirtam.Oke,nem vagy vele egyedul.
A GYHJ es a PSZH nem azonos kategoria.PSZH kepes potolni a GXHJt,forditva viszont nem.
Ha nincs penz,ez egy kiindulasi alap
Masikra Ukrajna utat ra.Teherauto pl a PULS hordozasara is,ma mar nem elég védett.Egy draga IFV viszont egyszeruen draga PSZJnek
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 413
113
Par dolgot nem ertesz,bar parszor mar leirtam.Oke,nem vagy vele egyedul.
A GYHJ es a PSZH nem azonos kategoria.PSZH kepes potolni a GXHJt,forditva viszont nem.
Ha nincs penz,ez egy kiindulasi alap
Masikra Ukrajna utat ra.Teherauto pl a PULS hordozasara is,ma mar nem elég védett.Egy draga IFV viszont egyszeruen draga PSZJnek
Ennek a világon semmi köze ahhoz amit kérdeztem. Minek elővenni minden nap az Mbombe-t ha mindenki szerint 0 az esélye?
Ezzel még te is tisztában vagy szerintem, mégis minden nap elmondod hogy Mbombe...ennek mi értelme?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Figyi a Fuchs EVO egy 70-es évekbeli elavult dizájn utolsó végvonaglása. Eleve a védelmet se nagyon lehet fokozni rajta, sem pedig az aknavédelmet a lapos fenék miatt.
A megnövelt deszanttér esetleg különleges platforméknt (EW, parancsnoki, komm) lehet hasznos, de egyelőre nem úgy néz ki, hogy bárki rámenne. Öreg és elérte a fejleszthetőség határait.

És 2-3 millió közt árulják amikor ennyiért jobb védelemmel rendelkező versenytársak vannak, hasonló védelemmel pedig olcsóbbak.
Én is sokáig játszadoztam fejben a Fuchs-szal, de engem az Algériának kiadott durva 2M+-os árak (ráadásul majdnem 1000db-ra) elrémisztettek. És az még csak a Fuchs 2 volt.
Valahogy azt érzem, hogy a németek a Fuchs 3 kapcsán elvetették durván a sulykot.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nem hiszem hogy lesz belőle bármi is csak felvetődött hogy a zöldhatárra kene valami masszív mert sorra ott hagyja a felfüggesztését a civil autó és úgy nagyon könnyű meglepni a csempészeknek :confused:

Hát amúgy ha Gidránt nem is, de NMS-t simán kaphatnátok oda :D Meg szerintem a TEK is fog kapni, mert többnyire még ők is BTR-el rohangálnak azt a pár kanadai 4x4-et leszámítva

Meg a rendőrség is amilyen támadásokat kapnak a határon az autók
A törököknek különben vannak f@sza kis belügyi területre fejlesztett künnyen páncélozott 4x4-ei, ráadásul normális terepjáró képességekkel is.
Érdekes módon ez a szegmens eléggi kikerült a nyugati hadiipar látóköréből.
Itt vagy csak kisszériás cuccok vannak, vagy csak a civilből felpáncélozott cuccok. A HMMWV nem biztos, hogy nem lenne elég erre, de azok meg már olyan nagyon 20. század (csak hogy trendi legyek :) )
Az Iveco LMV lenne még érdekes ilyen célra, de ott meg elég rosszak a tapasztalatok a jelenlegi üzemeltetőknél.
 
  • Imádom
Reactions: Kávé

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 650
8 306
113
Figyi a Fuchs EVO egy 70-es évekbeli elavult dizájn utolsó végvonaglása. Eleve a védelmet se nagyon lehet fokozni rajta, sem pedig az aknavédelmet a lapos fenék miatt.
A megnövelt deszanttér esetleg különleges platforméknt (EW, parancsnoki, komm) lehet hasznos, de egyelőre nem úgy néz ki, hogy bárki rámenne. Öreg és elérte a fejleszthetőség határait.

És 2-3 millió közt árulják amikor ennyiért jobb védelemmel rendelkező versenytársak vannak, hasonló védelemmel pedig olcsóbbak.

Meggyőzhető vagyok, például mi az, amit nagy számban tudnál hamar, ráadásul akár magyar ütemben is (legalább) osszeszerelni, és ennél jobb...?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Komolyra fordítva a szót egy "túlterhelt" páncèlozott 4*4 nem biztos hogy sokkal strapabíróbb mint bármely pickup.
Na erről írtam az előbb. A gond ott van, ha a civil 4x4-et felpáncélozzák.
Aztán hiába tesznek alá combosabb futóművet, ha a karosszéria nem bírja.
Szerintem jobban bírná, nem dobja el valószínűleg a komplett hátsó felfüggesztést kerékkel mindennel együtt . :D
Ez érdekes, mert a Rangereket a Francia Hadsereg igen nagy számban vette meg - ugyan saját szájíz szerint átszerkesztve, de azért csak Rangerek maradtak.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Ennek a világon semmi köze ahhoz amit kérdeztem. Minek elővenni minden nap az Mbombe-t ha mindenki szerint 0 az esélye?
Ezzel még te is tisztában vagy szerintem, mégis minden nap elmondod hogy Mbombe...ennek mi értelme?
Egyrészt,nem mondom el minden nap
Masreszt egyaltalan nem lehetetlen a Mbombe rendszeresitese,a Currus mar ajanlotta.
Harmadreszt jelenleg is van del afrikai felszerelesunk.H225onSAAB SA vedelmi rendszer van,Gripenen meg Denel multifunkci fuggeszto sin.Szep puska,vagy a GM6 csove is bur acelbol keszult.
Espolitikailag semleges,iparilag elonyos,katomailag hasznos vallasztas volna.Lovikus vallasztas,es az teny,hogy a mi kis abszurdisztan mucsajrocsogei visznyaink kozt a logikus vallasztasok feledtebb ritkak......
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Ennek a világon semmi köze ahhoz amit kérdeztem. Minek elővenni minden nap az Mbombe-t ha mindenki szerint 0 az esélye?
Ezzel még te is tisztában vagy szerintem, mégis minden nap elmondod hogy Mbombe...ennek mi értelme?
Ja,es megvalami
PULS csokotegeit nem vedi semmi.MLRS/HIMARS,es a hasonlok, viszont egy repeszvedo pancelburokkal ellathato dobozban hordjak a csokoteget.....
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány