[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 001
23 158
113
Amúgy nem tudom mit nyüglődtök a témàn.

El van döntve a BTR utódlása.
Rheinmetall- mh Modernizációs intézet 8X8 harcjármű hazai gyártásban kaposváron.
HM Currus képesség katalógus

Ezeket a csodálatos sorokat beidézem ide, mert vicces kedvemben vagyok:D:

3. pont d, bekezdés:

"Amennyiben a HM a harcjármű rendszeresítése mellett dönt, a HM CURRUS Zrt. biztosítani tudja a
telephelyén a hazai összeszerelés bázisát, szakember gárdája honosítani tudja az eszköz
dokumentációit. A Paramount Group - több alkalommal lezajlott egyeztetést követően - tisztában van
a HM CURRUS Zrt. képességeivel. Az információk alapján a HM CURRUS Zrt. alkalmas partner az
együttműködésre.
A rendszeresítésre kerülő mennyiség függvényében vállaljuk az eszköz komplett összeszerelését a
gyártó által szállított elemekből, nagyobb darabszám esetén az összeszerelés már Magyarországon, a
HM CURRUS Zrt. és beszállítók által gyártott alkatrészek, részegységek és a gyártó által szállított
fődarabok felhasználásával történhet. Az eszköz gyártása mellett Társaságunk (megfelelő
infrastrukturális beruházások és létszámbővítés után) el tudja látni az eszközök életciklus alatti
karbantartását, javítását, a kezelők kiképzését."

Le NE irjátok a nevét! :p
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
808
1 575
93
Hazai piacra nagyon szar minőséget gyártanak dupla àron a piacihoz képest mert az àllami cégek kénytelenek átvenni tőlük a szart is.
:eek: Hát ezt én nem értem! Kivagyok akadva teljesen! Nincs ott meó? Hazai piacnál is kellene magasabb szintnek lenni! Az ott dolgozók fiai is beleülhetnek azokba a harckocsiba még!
- Látom én, nagy bajok vannak a munkastílus felfogással! Oda kell tenni, állítani egy német meóst! Az majd rendbe rakja az átvételi portát! A vezetőséggel van ott gond, gondolom én!
- Ha külföldre tudnak normális árút gyártani, akkor belföldre is tudnak! Nem mindegy nekik hogy kitől kapják az aprót?
- Igen értem hogy minden apró alkatrészből nagyot akarnak szakítani! Na de hát ha nem vesz tőlük majd senki semmit, mert mindent arany árba akarnak adni, akkor majd kelleni fogy nekik a megrendelés! Ugye csak akkor már mindenki mással gyártatja majd a futóművét! A Lengyelek is gyártanak futóművet! A RÁBA meg lehúzhatja a rolót! Hiányzik ez az ott dolgozóknak? Gondolom hogy nem! A melósok fizetésből tudnak csak megélni.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and Loken

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 280
113
:eek: Hát ezt én nem értem! Kivagyok akadva teljesen! Nincs ott meó? Hazai piacnál is kellene magasabb szintnek lenni! Az ott dolgozók fiai is beleülhetnek azokba a harckocsiba még!
- Látom én, nagy bajok vannak a munkastílus felfogással! Oda kell tenni, állítani egy német meóst! Az majd rendbe rakja az átvételi portát! A vezetőséggel van ott gond, gondolom én!
- Ha külföldre tudnak normális árút gyártani, akkor belföldre is tudnak! Nem mindegy nekik hogy kitől kapják az aprót?
- Igen értem hogy minden apró alkatrészből nagyot akarnak szakítani! Na de hát ha nem vesz tőlük majd senki semmit, mert mindent arany árba akarnak adni, akkor majd kelleni fogy nekik a megrendelés! Ugye csak akkor már mindenki mással gyártatja majd a futóművét! A Lengyelek is gyártanak futóművet! A RÁBA meg lehúzhatja a rolót! Hiányzik ez az ott dolgozóknak? Gondolom hogy nem! A melósok fizetésből tudnak csak megélni.
Ami a német meon nem megy át nem megy selejtbe jó lessz az a seregnek vólt a hozzállás kb.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 639
79 859
113
:eek: Hát ezt én nem értem! Kivagyok akadva teljesen! Nincs ott meó? Hazai piacnál is kellene magasabb szintnek lenni! Az ott dolgozók fiai is beleülhetnek azokba a harckocsiba még!
- Látom én, nagy bajok vannak a munkastílus felfogással! Oda kell tenni, állítani egy német meóst! Az majd rendbe rakja az átvételi portát! A vezetőséggel van ott gond, gondolom én!
- Ha külföldre tudnak normális árút gyártani, akkor belföldre is tudnak! Nem mindegy nekik hogy kitől kapják az aprót?
- Igen értem hogy minden apró alkatrészből nagyot akarnak szakítani! Na de hát ha nem vesz tőlük majd senki semmit, mert mindent arany árba akarnak adni, akkor majd kelleni fogy nekik a megrendelés! Ugye csak akkor már mindenki mással gyártatja majd a futóművét! A Lengyelek is gyártanak futóművet! A RÁBA meg lehúzhatja a rolót! Hiányzik ez az ott dolgozóknak? Gondolom hogy nem! A melósok fizetésből tudnak csak megélni.
Te tényleg azt hiszed, hogy erről a melós dönt?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 662
15 079
113
HM Currus képesség katalógus

Ezeket a csodálatos sorokat beidézem ide, mert vicces kedvemben vagyok:D:

3. pont d, bekezdés:

"Amennyiben a HM a harcjármű rendszeresítése mellett dönt, a HM CURRUS Zrt. biztosítani tudja a
telephelyén a hazai összeszerelés bázisát, szakember gárdája honosítani tudja az eszköz
dokumentációit. A Paramount Group - több alkalommal lezajlott egyeztetést követően - tisztában van
a HM CURRUS Zrt. képességeivel. Az információk alapján a HM CURRUS Zrt. alkalmas partner az
együttműködésre.
A rendszeresítésre kerülő mennyiség függvényében vállaljuk az eszköz komplett összeszerelését a
gyártó által szállított elemekből, nagyobb darabszám esetén az összeszerelés már Magyarországon, a
HM CURRUS Zrt. és beszállítók által gyártott alkatrészek, részegységek és a gyártó által szállított
fődarabok felhasználásával történhet. Az eszköz gyártása mellett Társaságunk (megfelelő
infrastrukturális beruházások és létszámbővítés után) el tudja látni az eszközök életciklus alatti
karbantartását, javítását, a kezelők kiképzését."

Le NE irjátok a nevét! :p
Papírra leírtam.
Nem bírtam ki.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 662
15 079
113
:eek: Hát ezt én nem értem! Kivagyok akadva teljesen! Nincs ott meó? Hazai piacnál is kellene magasabb szintnek lenni! Az ott dolgozók fiai is beleülhetnek azokba a harckocsiba még!
- Látom én, nagy bajok vannak a munkastílus felfogással! Oda kell tenni, állítani egy német meóst! Az majd rendbe rakja az átvételi portát! A vezetőséggel van ott gond, gondolom én!
- Ha külföldre tudnak normális árút gyártani, akkor belföldre is tudnak! Nem mindegy nekik hogy kitől kapják az aprót?
- Igen értem hogy minden apró alkatrészből nagyot akarnak szakítani! Na de hát ha nem vesz tőlük majd senki semmit, mert mindent arany árba akarnak adni, akkor majd kelleni fogy nekik a megrendelés! Ugye csak akkor már mindenki mással gyártatja majd a futóművét! A Lengyelek is gyártanak futóművet! A RÁBA meg lehúzhatja a rolót! Hiányzik ez az ott dolgozóknak? Gondolom hogy nem! A melósok fizetésből tudnak csak megélni.
Dudi után szabadon.
Tényleg azt hiszed a minőségellenőrzès döntèshelyzetben van?:rolleyes:

Nagyobb gyárakban sem.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
808
1 575
93
Tényleg azt hiszed a minőségellenőrzès döntèshelyzetben van?:rolleyes:

Nagyobb gyárakban sem.
Igen azt! Attól függ a vezetőség mit akar, olyan szinten dolgoznak a M.E.O.-k!
Van olyan üzem ahol az elcseszett anyagot kifizettetik a melóssal. S utána elzavarják a francba! Ne gondold már hogy manapság majd dédelgetik a melóst! 90-ben vége volt! :oops:
Ezért nem értettem hogy miért vagytok úgy felháborodva! A RÁBA hallatán! :rolleyes:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 961
123 579
113
Igen azt! Attól függ a vezetőség mit akar, olyan szinten dolgoznak a M.E.O.-k!
Van olyan üzem ahol az elcseszett anyagot kifizettetik a melóssal. S utána elzavarják a francba! Ne gondold már hogy manapság majd dédelgetik a melóst! 90-ben vége volt! :oops:
Ezért nem értettem hogy miért vagytok úgy felháborodva! A RÁBA hallatán! :rolleyes:
Ha a vezetőség úgy akar magànak extra profitot hogy eladja a szart akkor a meó tök mindegy.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 662
15 079
113
Igen azt! Attól függ a vezetőség mit akar, olyan szinten dolgoznak a M.E.O.-k!
Van olyan üzem ahol az elcseszett anyagot kifizettetik a melóssal. S utána elzavarják a francba! Ne gondold már hogy manapság majd dédelgetik a melóst! 90-ben vége volt! :oops:
Ezért nem értettem hogy miért vagytok úgy felháborodva! A RÁBA hallatán! :rolleyes:
Na olvasd vissza a második mondatod.
Saját magad megválaszoltam a tutit!

Amúgy miből gondolod, hogy a melós bassza el?

Miből gondolod a minőségellenőr nem jelzi fölfelé baj van?

Miből gondolod a főnöksèget nem csak a határidő èrdekli?


Az elcseszett anyagot kis cègnèl kifizettethetik.
Ilyen nagyokban fegyelmi,mozgó megvonás.
Minőségi probléma miatt èn kirúgni embert még nem láttam.
Sőt. A vezetès azt tekinti problémás esetnek aki felfelé jelzi, nem huny szemet fölötte.

Legyen az melós vagy QM-es.

Jelen voltam olyan gyári megbeszélésen (nem Rába, szomszèd;))ahol mind mi munkások, mind a QM azt mondta a minőség így nem megfelelő.(kuka)
Mire az ott lèvő felsővezető azt mondta nem, ez így jó.

5 másodpercig szemezek egymással a QM ès a főnököm.
Ezután a QM-es azt mondta.
Rendben.
Hiszen ő volt a gyengébb kutya.o_O
Mi meg el lettünk könyvelve, hogy csak nem akarunk dolgozni.:rolleyes:

Szóval ha magasabb szinten van baj általában felelősségre vonás sincs.
Pl már a beérkező alapanyag rossz. Vagy az alapanyagok sokáig tárolják, aztán mégis felhasználják.

A rábatol meg èvekig átvették a szart.

Az is megèrne egy vizsgálatot.
Pl a leköszönt honvédelmi miniszternek ès másoknak ebben mekkora felelősségük volt.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
808
1 575
93
Currus szindróma
Ok rendben, akkor mondok mást, ötleteljünk! A Kaposvári dolognak nem látom értelmét, mivel a németek még egy közös fejlesztést sem rendszeresítettek maguknak! Vagyis ők nem találták maguknak elég jónak! Így nem látom értelmét a pénzkidobásnak Kaposváron! Akkor nekünk sem elég jó jelige! Inkább gondolkozzunk kicsit, hogyan járunk jobban!

M-1296 Stryker Itt körbe lehet nézni->M-1296 Stryker dragon

a0ep8Bm.jpg


dragoonfull0001.jpg


Ha az Amcsikkal meglehetne dumálni hogy a BTR-ket odaadjuk az Ukriknak X mennyiséget, cserébe adnának érte Stryker-t, X mennyiséget! Nem kell pénzmozgás, csak árucsere! :rolleyes:
Szerintem nem rossz gép! 3+9Fős! A tornyot kicsit nagynak találom, na de nem baj, jobb mint a BTR.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 474
67 844
113
Ok rendben, akkor mondok mást, ötleteljünk! A Kaposvári dolognak nem látom értelmét, mivel a németek még egy közös fejlesztést sem rendszeresítettek maguknak! Vagyis ők nem találták maguknak elég jónak! Így nem látom értelmét a pénzkidobásnak Kaposváron! Akkor nekünk sem elég jó jelige! Inkább gondolkozzunk kicsit, hogyan járunk jobban!

M-1296 Stryker Itt körbe lehet nézni->M-1296 Stryker dragon

a0ep8Bm.jpg


dragoonfull0001.jpg


Ha az Amcsikkal meglehetne dumálni hogy a BTR-ket odaadjuk az Ukriknak X mennyiséget, cserébe adnának érte Stryker-t, X mennyiséget! Nem kell pénzmozgás, csak árucsere! :rolleyes:
Szerintem nem rossz gép! 3+9Fős! A tornyot kicsit nagynak találom, na de nem baj, jobb mint a BTR.
Guruló koporsómat hasonlóra cserélném jeligére. :D
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
808
1 575
93
Ami a német meon nem megy át nem megy selejtbe jó lessz az a seregnek vólt a hozzállás kb.
:eek: Igen tökéletesen értelek! :mad: S megértelek :( Elégundorító hozzáállás! :confused:
- Majd egyszer észreveszik magukat, mikor lehúzhatják a rolót! Pont egy hazai seregnek ahol komoly erőt kell kifejteni a gépeknek!
- Mondtam én hogy a vezetéssel van ott a baj! Akkor szaladjon el a ló a seggük alól, hogy a szittya néphez hű maradjak! ;)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 662
15 079
113
:eek: Igen tökéletesen értelek! :mad: S megértelek :( Elégundorító hozzáállás! :confused:
- Majd egyszer észreveszik magukat, mikor lehúzhatják a rolót! Pont egy hazai seregnek ahol komoly erőt kell kifejteni a gépeknek!
- Mondtam én hogy a vezetéssel van ott a baj! Akkor szaladjon el a ló a seggük alól, hogy a szittya néphez hű maradjak! ;)
A fő bevételi forrásuk nem a magyar honvèdsèg volt.

Így ebbe nem mennek tönkre.


Szerintem sokkal èrdekesebb miért vettük át ezeket folyamatosan.
Amikor az utolsó örvezeto is tudta a telephelyen hogy szar.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 001
23 158
113
Ok rendben, akkor mondok mást, ötleteljünk!.... a németek még egy közös fejlesztést sem rendszeresítettek maguknak! .
Még,...most kezdődik csak el igazán a hajsza,...amire mindenki csak a 30-s évekre számitott most itt van a nyakunkon. Nem beszélve, hogy milyen gazdasági kilátások vannak...ép eszű ember a sajátjait kezdi etetni először, nem a szomszédot. Persze ehhez kell "ép ész" is...
Ha az Amcsikkal meglehetne dumálni hogy a BTR-ket odaadjuk az Ukriknak X mennyiséget, cserébe adnának érte Stryker-t, X mennyiséget! Nem kell pénzmozgás, csak árucsere! :rolleyes:
Egyszerűen nem illik az egész " Z2026 koncepcióba"...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 961
123 579
113
Ok rendben, akkor mondok mást, ötleteljünk! A Kaposvári dolognak nem látom értelmét, mivel a németek még egy közös fejlesztést sem rendszeresítettek maguknak! Vagyis ők nem találták maguknak elég jónak! Így nem látom értelmét a pénzkidobásnak Kaposváron! Akkor nekünk sem elég jó jelige! Inkább gondolkozzunk kicsit, hogyan járunk jobban!

M-1296 Stryker Itt körbe lehet nézni->M-1296 Stryker dragon

a0ep8Bm.jpg


dragoonfull0001.jpg


Ha az Amcsikkal meglehetne dumálni hogy a BTR-ket odaadjuk az Ukriknak X mennyiséget, cserébe adnának érte Stryker-t, X mennyiséget! Nem kell pénzmozgás, csak árucsere! :rolleyes:
Szerintem nem rossz gép! 3+9Fős! A tornyot kicsit nagynak találom, na de nem baj, jobb mint a BTR.
Milyen közös fejlesztést nem találtak elég jónak? Vagy mi a szatymazi szűzmáriaúristenit hadoválsz össze?